Jan Skaradziński "Rysiek" - Wydanie II

Co, gdzie i kiedy można "usłyszeć" o kapeli

Moderatorzy: Piotrek, Radek

GreenHorn

Jan Skaradziński "Rysiek" - Wydanie II

Postautor: GreenHorn » pt wrz 05, 2014 5:11 pm

Cieszę się ogromnie, że mogę rozpocząć dyskusję wspaniałą informacją, że 10 września swą premierę ma dzieło Drugie Wydanie książki "Rysiek" Jana Skaradzińskiego. Kilka słów o książce, które pochodzą z wydawnictwa "In Rock" :

http://inrock.pl/produkty/konfigurator/ ... ysiek/6911

"Drugie wydanie „Ryśka” – nadal jedynej biografii Ryszarda Riedla! – jest w praktyce zupełnie nową, dwukrotnie obszerniejszą książką. I nie chodzi tylko o to, że nawet po śmierci bohater był – jak na wielkiego artystę przystało – sprawcą całego szeregu zdarzeń. Oto przez piętnaście lat, które minęły od pierwszego wydania, autorowi udało się zdobyć mnóstwo nowych informacji, dotrzeć do wielu kolejnych świadków tamtych wydarzeń, pozyskać szereg zdjęć z epoki. Tak naprawdę bez zmiany pozostały tylko magia i tragizm ostatniego hipisa naszych czasów."

Nie spodziewałem się, że autor ponownie będzie chciał zderzyć się z kolejami życia Ryśka. Co nie znaczy, że w pierwsze wydanie wyczerpało z historii życia Ryśka wszystkie wątki. Znając styl i sposób pracy Skaradzińskiego, na pewno książka będzie na wysokim poziomie w swym gatunku. Zapraszam do wypowiadania się na ten temat. Każde słowo jest mile widziane. Odliczamy do premiery:)
Ostatnio zmieniony czw wrz 18, 2014 5:08 pm przez GreenHorn, łącznie zmieniany 2 razy.
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
Awatar użytkownika
kikan

Re: Jan Skaradziński "Rysiek" - Wydanie II

Postautor: kikan » sob wrz 06, 2014 7:42 pm

O dzięki za info. Zaopatrzę się chętnie, bo pierwsze wydanie pożyczyłem komuś i już pewnie nie odzyskam.
"Nothingman... Isn't it something...?"
bercik69

Postautor: bercik69 » śr wrz 10, 2014 6:24 am

Właśnie wczoraj kurier dostarczył mi książkę, którą na razie tylko przekartkowałem. Natrafiłem na relację z przypadkowego spotkania Ryśka z Janem Himilsbachem w pociągu. Jest chyba dziewięć nowych tekstów Ryśka, doszły też nowe wspomnienia o Ryśku...
stadzio2

Postautor: stadzio2 » śr wrz 10, 2014 3:16 pm

Skąd zamawiałeś, jeśli można wiedzieć? :)
bercik69

Postautor: bercik69 » śr wrz 10, 2014 4:13 pm

stadzio2 pisze:Skąd zamawiałeś, jeśli można wiedzieć? :)

Z Allegro - 35 zł + bezpłatna przesyłka. Taniej z przesyłką nie znalazłem...
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » śr wrz 10, 2014 4:16 pm

Z Empikami nie wiem, jak sprawy stoją, ale na "Matrasy" nie ma co liczyć na kupno książki w Księgarniach, bo jej zwyczajnie tam nie ma...A poprzez sklep internetowy można tą Książkę zamawiać i odbierać w tych samych księgarniach.

Najlepiej zadzwonić do danego salonu i zapytać o pozycję :)
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » czw wrz 11, 2014 10:18 am

Znalazłem tu: http://allegro.pl/rysiek-nowe-wydanie-s ... 35737.html
Dość przystępnie, taniej (z przesyłką), niż na stronie wydawnictwa.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pn wrz 15, 2014 6:48 pm

A wiesz, mam podobne odczucie, co do łatwości czytania. Bo pamiętam, że pierwsze pierwsze wydanie wciągnąłem nosem w dwie godziny może. Teraz jestem mniej więcej w połowie - tak od soboty sobie męczę i jakoś rytmu nie jestem w stanie złapać. I właśnie dziś, gdy po robocie zabrałem się za ciąg dalszy, tak właśnie pomyślałem o tym, że z oporami idzie.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » pn wrz 15, 2014 7:32 pm

Nie mam przed sobą wydania o które pytasz. Strzelam, że to z 2005 po prostu InRock zrobił z okazji "Skazanego...". I ma inną formę (kieszonkową), ale jutro sprawdzę. Jestem już na "finiszu" tej lektury. Bez zbędnego patosu zgadzam się z słowami : "...jest w praktyce zupełnie nową, dwukrotnie obszerniejszą książką..." . Każdy chojnac ma prawo do swojej obiektywnego zdania. Mnie się czyta książkę tak samo jak I Wydanie i te same emocję mi towarzyszą ( Rozdział IV- mnie rozbił destrukcyjnym opisem tragicznych wydarzeń związanych z główną postacią, który relacjonują osoby bliskie Riedlowi). Co do słów autora. Miejsca do nich Autor ma dużo mniej, niż w "Balladzie", a poza tym, chyba dobrze że Autor przedstawia swój punkt widzenia, tok myślenia, próbę interpretacji? Tak, bo to idea pisania książek, no może z warunkiem modnych ostatnich wywiadów "rzek". Nie znamy kulis pracy nad I wydaniem. Co do dotarcia osób to już może być inny temat, prozaiczny?
Więcej słów niebawem!
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt wrz 16, 2014 12:17 am

To pora chyba, żebym wreszcie odzyskał moje I wydanie, które kiedyś pożyczyłem i zaopatrzył się w to drugie, skoro tyle różnic ;)
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt wrz 16, 2014 1:56 pm

Mi się bardzo dobrze ją czytało z wyjątkiem rozdziału o gościnnych udziałach, gdzie opuściłem sporo stron. Poszerzona w stosunku do I wydania bardzo mocno. Jest kilka zaskakujących rzeczy jak choćby temat tekstów i kilka przykrych, które być może otworzą oczy fanatykom, i zobaczą, że Ryśkowi daleko było do ideału. Tak czy siak książka jak najbardziej godna polecenia. Podoba mi się również prosta oprawa graficzna (w przeciwieństwie do ostatniej Ballady).
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » czw wrz 18, 2014 1:10 pm

kikan pisze: Podoba mi się również prosta oprawa graficzna (w przeciwieństwie do ostatniej Ballady).

...szczególnie te czarno-białe zdjęcia, które w zasadzie są po prostu czarne i ledwo co na nich widać ;) W dobie internetów i fotoszopa jest to moim zdaniem straszna wtopa.W dodatku niektóre są błędnie opisane - np. stoi Bastek z Mirą Berger i Jej synem - "syn,synowa z najmłodszym wnukiem"
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » czw wrz 18, 2014 2:25 pm

Armin pisze: np. stoi Bastek z Mirą Berger i Jej synem -

chyba raczej córką :)
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » czw wrz 18, 2014 4:37 pm

Większość zdjęć, jednak jest naprawdę dobrej jakości, więc nie zaburzajmy całej części graficznej. Myślę, że zły podpis jest efektem nie błędu Autora, tylko ludzi, którzy zajmują się książka - czyli wydawnictwo. Myślę, że z następnym nakładem, jak było z "Balladą..." to się zmieni. Myślę, że faktycznie takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, ale na wartości literackiej nie mają znaczenia. Kto czyta, ten wie. Pozdrawiam!
Dorian07

Postautor: Dorian07 » czw wrz 18, 2014 5:23 pm

..ciekawy jestem czy Skaradzinski skomentowal w tym wydaniu swoje wlasne wypowiedzi/komentarze na temat Riedla oraz Goli ktore publikowal w 1987 roku bodajze na lamach NonStopu..?

Wróć do „Dżem w mediach”