Twoja twarz brzmi znajomo - Polsat

Co, gdzie i kiedy można "usłyszeć" o kapeli

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Re: Twoja twarz brzmi znajomo - Polsat

Postautor: Adi » wt wrz 30, 2014 6:23 pm

Nie rozumiem oburzenia ludzi tutaj, nie rozumiem oburzenia ludzi na Facebooku i nie rozumiem oburzenia ludzi na YouTube.

Kiedyś mój ulubiony Kabaret Pod Wyrwigroszem wystawił skecz na bazie Naiwnych pytań i też większość forumowiczów oburzała się o to, że "w sejmie piękny był tylko Miller"...

Twoja twarz brzmi znajomo to program ROZRYWKOWY i ogląda się go dla ... ROZRYWKI. Wg mnie nikt w programie nie obraził Ryśka ani Dżemu i wcale nie odbieram tego występu negatywnie. Ba! nawet cieszy mnie, w pewnym sensie, że w takim programie ktoś pomyślał, że fajnie by było Ryśka "zrobić". Zauważyli nawet, że to już 20 lat od Jego śmierci. Fakt, że Jacek Kawalec zaśpiewał gorzej od RR jest oczywisty i raczej nie jest to oznaka braku szacunku.
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt wrz 30, 2014 6:30 pm

Ja kiedyś widziałem kabaret wykonujący Whisky, ale oburzenia też nie było - nagranie nie wyciekło do sieci.

Już zabieram się za oglądanie Twoja twarz brzmi znajomo ;)

EDIT: Obejrzałem. Sam występ fajny, szczególnie biorąc pod uwagę, że na przygotowania mają kilka dni, a nie jakieś długie okresy czasu jak np. miał Kot. A widziałem gdzieś oczywiście komentarze, że Kot zagrał tę rolę 10000x lepiej. Rzeczywiście ruchy sceniczne miał bardziej przypominające te Ryśkowe, ale miał zdecydowanie więcej czasu na to. No i nie śpiewał tego tylko udawał śpiew pod Ryśkowe i Bastkowe podkłady, a Kawalec to zaśpiewał. No bo o to chodzi w tym programie.
Nie mniej jednak Stan Borys, a właściwie Liszowska urzekła moje serce w tym odcinku.

Jedyne co bym zmienił to ta wypowiedź, w której wspominane jest Ryśka uzależnienie od alkoholu, bo z tego co przynajmniej ja wiem Rysiek zbyt często nie pijał. Przynajmniej tak wyczytałem w którejś z książek.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Dorian07

Postautor: Dorian07 » wt wrz 30, 2014 8:32 pm

..zeby jakis "szpagatowy inteligent" nie stwierdzil znowu tak jak kilka dni temu ze mam "nasr... w glowie", zacytuje komentarz ktory przeczytalem na YouTube:

"Traktowanie obrazu sp Rydla jako spoconego i nawalonego przedmiotu, kukły bądź marionetki... Właśnie to jest w tym wszystkim najgorsze. Traktowanie go przez pryzmat choroby i powielanie obrazu jest wyrazem braku szacunku do tego wielkiego artysty..."

Mysle ze autor tej wypowiedzi trafnie ujoł sedno sprawy! Pokazano zataczajacego sie wraka, a mysle ze powinni pokazac muzyka!
I w tym ukladzie malo mnie interesuje kto i ile mial czasu na przygotowanie tej "roli"!!!
Ostatnio zmieniony wt wrz 30, 2014 8:47 pm przez Dorian07, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt wrz 30, 2014 8:45 pm

Ojejku.

Bardziej mialem na myśli fejsbukowcow i jutubowcow niż Ciebie wtedy, ale mogles to tak odberac faktycznie. W każdym razie wyżej wyjasnilem juz (i nie tylko ja) o co chodzi. Po co spinać dupsko o jakiś mniej lub bardziej durny program? Wybrali sobie rawke 93 i chcieli mniej więcej odzwierciedlić wygląd, na co drążyć temat?
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt wrz 30, 2014 10:31 pm

Ja się nie dziwię, że wybrali Rawę 93. To jest chyba najbardziej charakterystyczny koncert Dżemu.
Obejrzałem chyba wszystkie Ryśkowe koncerty dostępne we względnie dobrej jakości i te w gorszych też mi się zdarzało i jak myślę o jakimś koncercie z Riedlem to przychodzi mi do głowy od razu Rawa 93 i Bydgoszcz 93.
wartości, wartości tego świata..."
Dorian07

Postautor: Dorian07 » wt wrz 30, 2014 11:19 pm

kikan pisze:Ojejku.

Bardziej mialem na myśli fejsbukowcow i jutubowcow niż Ciebie wtedy, ale mogles to tak odberac faktycznie.

Dobra Kikan, Luz, jest OK!..zycie jest za krotkie zeby sie droczyc o pierdoly!
Pozdrawiam!
Luiza

Postautor: Luiza » śr paź 01, 2014 8:42 am

chojnac pisze:
@Luiza
dla zdrowia psychicznego nie czytam wszystkiego co jest w necie

A ja uważam ze spojżenie innych na sprawy ktore mnie intryguja i na temat ktorych sie wypowiadam tylko wzbogacają moj swiatopogląd. Bez stresu!! :) Chyba z tego powodu wszyscy tutaj jestesmy, mam racje Chojnac?
Zwierzu

Postautor: Zwierzu » śr lis 12, 2014 11:25 pm

Wszystko ok , można być tolerancyjnym . Jednak już rozszedł się po internecie opis tego klipu , który ktoś tu podrzucił , że R. Riedel był uzależniony od alkoholu . Teraz tylko czekam , aż hejterzy pod starymi koncertami będą pisać "Riedel to był zwykły Ćpun i alkoholik" . Boże , co za świat .

Najbardziej intrygują mnie w tym programie wypowiedzi P. Walewskiej , która mówi że występ był lepszy od oryginału , a następnie daje poniżej trzech punktów , P. "DJ Adamus-a" , który w każdym odcinku musi przytaczać historię danego artysty/zespołu , a najbardziej nie znoszę chamskiego P. Dowbora , który napawa mnie obrzydzeniem .

Dziękuję .
"Ja już nigdy się nie zmienię..."
Awatar użytkownika
hiril

Postautor: hiril » ndz wrz 27, 2015 8:44 am

Program "Twoja twarz brzmi znajomo" ponownie sięgnął po postać Ryśka Riedla. Tym razem wcielił się w niego Krzysztof Respondek w piosence "Czerwony jak cegła"
https://www.youtube.com/watch?v=67eLKI2b8jY
wartości, wartości tego świata?"
Zwierzu

Postautor: Zwierzu » pn wrz 28, 2015 2:36 am

Daj spokój . Szkoda o takich pierdołach dyskutować .
"Ja już nigdy się nie zmienię..."
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pn wrz 28, 2015 8:21 am

Zawodowo.
"Nothingman... Isn't it something...?"
krystian

Postautor: krystian » czw mar 15, 2018 9:33 pm

Czy ktoś ma dostęp do całego odcinka?
To tylko jednorazowy występ? Nie oglądam tego typu programów a pomysł ciekawy :)
Zawsze to jakieś "przypomnienie' o jego osobie

Wróć do „Dżem w mediach”