Nowa płyta studyjna

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Re: Nowa płyta studyjna

Postautor: Adi » pn kwie 05, 2010 10:20 am

z pewnych źródeł wiem że pierwszy singiel "Jesteś nie dla mnie" ukazał się w 2006 roku :P
LoSeK

Postautor: LoSeK » pn kwie 05, 2010 11:43 am

Adi pisze:z pewnych źródeł wiem że pierwszy singiel "Jesteś nie dla mnie" ukazał się w 2006 roku :P

Chodzi mi rzecz jasna o "singiel" w normalnym tego słowa znaczeniu, a nie o wykonanie na koncertach nowego kawałka.

Pytam o to, kiedy będzie dostępna jakaś studyjna wersja piosenki z nowej płyty (w radiu, internecie, telewizji, na portalach itp.).

Dokładniej:
Singel promocyjny (ang. promotional single lub skrótowo promo single), w skrócie promo lub radio promo jest to singel wydany na CD, DVD, VHS, kasecie magnetofonowej bądź płycie gramofonowej oraz dystrybuowany darmowo w celu promowania wydania komercyjnego. Tak wydane single są zwykle rozsyłane do stacji radiowych oraz telewizyjnych. W Wielkiej Brytanii wysyła się je także do dziennikarzy zajmujących się tematyką muzyczną oraz krytyków muzycznych.

Znam 3 utwory, które prawdopodobnie znajdą się na nowej płycie. Nie pytałbym o takie rzeczy. Chodzi mi konkretnie o singiel

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pn kwie 05, 2010 11:51 am

dobrze wiem o co pytasz, ale skąd my to możemy wiedzieć ?
zapewne nawet zespół jeszcze nie wie kiedy pojawi się pierwszy singiel.
Dżem niedawno skończył nagrywać materiał, teraz mastering i wszelakie inne pierdoły z tym związane.
Pierwszy singiel z 2004 ukazał się dwa dni przed premierą płyty, cierpliwości ;)
michalz

Postautor: michalz » pn kwie 05, 2010 1:15 pm

Czyli pierwszy singiel w lipcu bo fajnie wy było jakby dzem zdązył z plytą na festival Ryśka :wink:
Peace&Love
Gość

Postautor: Gość » pn kwie 05, 2010 3:04 pm

Adi mówi:"Dżem niedawno skończył nagrywać materiał, teraz mastering i wszelakie inne pierdoły z tym związane. " Drogi "Adi" właśnie takie pierdoły zajmują mas czasu,ja myślę,że materiał ujrzy światło dzienne wczesną jesienią(mam na myśli wrzesień),.Chyba że Dżem nas kolejny raz czymś zaskoczy,ale tego "najstarsi górale" nie wiedzą Cóż,co do singli,ja jestem takiego zdania,że "wolę skonsumować cały torcik,niż delektować się kawałkami torcika" :D I myślę,że w Dżemowy program koncertowy,z czasem będą nowe kawałki przedostawać...Trzeba moi drodzy tylko uzbroić się w cierpliwość...
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pn kwie 05, 2010 8:14 pm

Oczywiście zdaję sobie sprawę ile czasu zajmuje "mastering i inne pierdoły", dlatego też tydzień po wyjściu zespołu ze studia nie pytam o to kiedy pojawi się singiel ;)
tym bardziej, że Dżem zawsze przed wydaniem płyty wrzuca nowe kawałki do setlisty. Słyszeliśmy już 5, a na pewno jeszcze kilka usłyszymy ;)
Gość

Postautor: Gość » śr kwie 07, 2010 6:40 pm

Ja nie wiem czy to jest 5 utworów...
Ja słyszałem z nowych tylko:
-Jesteś nie dla mnie
-Zawsze do przodu(tak ten kawałek YT ochrzcił)
-Żyj, mały żyj(ochrzczony przez YT)

Jakich utworów jeszcze nie słyszałem :D?
michalz

Postautor: michalz » śr kwie 07, 2010 6:50 pm

ja nie slyszalem dwoch ani duzo ani malo i strach
Peace&Love
sergio7

Postautor: sergio7 » śr kwie 07, 2010 8:21 pm

z tego co pamiętam pierwszymi granymi na koncertach utworami z płyty "2004" były Chleb z dżemem (z trochę innym tekstem), Diabelski Żart, Gorszy Dzień. W końcu żaden z nich nie okazał się singlem, ja bym się wogóle nie zdziwił jeśli tego singla nie będzie i materiał który został niedawno nagrany usłyszymy dopiero w całości po premierze albumu. Wydanie singla często wiąże się z nagraniem teledysku, a na to trzeba mieć czas i pieniądze :twisted:
Gość

Postautor: Gość » czw kwie 08, 2010 4:24 pm

Katalon pisze:Ja nie wiem czy to jest 5 utworów...
Ja słyszałem z nowych tylko:
-Jesteś nie dla mnie
-Zawsze do przodu(tak ten kawałek YT ochrzcił)
-Żyj, mały żyj(ochrzczony przez YT)

Jakich utworów jeszcze nie słyszałem :D?

plus 'Ani dużo, ani mało' (czy jakoś tak...) oraz 'Strach' viewtopic.php?f=12&t=3051&st=0&sk=t&sd=a&start=30

czyli razem pięć. Trzeba albo jeździć na wszystkie koncerty, albo uważnie śledzić relacje z koncertów ;-)
Gość

Postautor: Gość » ndz kwie 11, 2010 7:55 am

A jak myślicie, kiedy będzie premiera ? ;d
Wcześniej spekulowaliśmy o cenie 30 Urodzin, a teraz troszkę również pospekulujmy. ;]
Bo wg mnie to będzie czerwiec/lipiec ... przynajmniej mam taką nadzieję. :)
Cybel
Kontaktowanie:

Postautor: Cybel » ndz kwie 11, 2010 8:28 am

Ja myślę, że premiera nowej płyty odbędzie się później, tj. na jesieni. Wydaje mi się, że w wakacje może ujrzeć światło dzienne wydawnictwo DVD z koncertami z udziałem Ryśka. Wszak mija wtedy kolejna rocznica jego śmierci i byłby to ładny prezent dla wszystkich fanów na tą okoliczność...
Gość

Postautor: Gość » ndz kwie 11, 2010 9:16 am

Cybel pisze:Ja myślę, że premiera nowej płyty odbędzie się później, tj. na jesieni.

Niby by pasowało, ale Dżem zapowiedział na jesieni koncert w Łodzi w Dekompresji, i wydaje mi się, że będzie on promował nową płytę .. ;p Czyli powinno to być już po premierze albumu, no nie?

Bo jaki byłby sens robienia koncertu przed płytą, której premiera ma się odbyć lada chwila? ;)
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » ndz kwie 11, 2010 10:37 am

myślę, że któreś z wydawnictw,nie wiem czy będzie to "Ryśkowe dvd" czy nowa płyta, bedzie miało swoją premierę na festiwalu w Chorzowie;)
Gość

Postautor: Gość » ndz kwie 11, 2010 3:35 pm

natalie_dzem pisze:
Cybel pisze:Ja myślę, że premiera nowej płyty odbędzie się później, tj. na jesieni.

Niby by pasowało, ale Dżem zapowiedział na jesieni koncert w Łodzi w Dekompresji, i wydaje mi się, że będzie on promował nową płytę .. ;p Czyli powinno to być już po premierze albumu, no nie?

Bo jaki byłby sens robienia koncertu przed płytą, której premiera ma się odbyć lada chwila? ;)

a co takiego ma premiara nowej plyty do koncertu w Łodzi ? to koncerty trzeba ustawiac do daty wydania plyty ? hehe

Wróć do „Twórczość”