Nowa płyta studyjna

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Re: Nowa płyta studyjna

Postautor: Gość » pn cze 28, 2010 3:51 pm

W Warcie Maciek powiedział, że będzie na jesieni
michalz

Postautor: michalz » śr lip 21, 2010 2:38 pm

W dzisiejszym dzienniku zachodnim pisze ze plyta ukaze sie w polowie wrzesnia tak wiec pozostaje tylko czekac
Peace&Love
michalz

Postautor: michalz » pn sie 02, 2010 3:26 pm

Powiem szczerze z zaprezentowanych na festiwalu dwóch nowych piosenek Partyzant świetny tekst,muzyka i w ogolę drugi bodajże nazywa się leci muza :) śmieszny tytuł jak na dżem trochę przydługi i mnie osobiście nużył ale zobaczymy jak będzie brzmiał na płycie
Peace&Love
Kazelot2000

Postautor: Kazelot2000 » pn sie 02, 2010 3:30 pm

z nowo poznanych kawałków smiem twierdzić, ze płyta będzie dobra, juz ze względu na te znane mi kawalki. Na razie najlepsza" idź zawsze do przodu :D
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » pn sie 02, 2010 9:11 pm

Witam,

Włączając się do dyskusji,
na podstawie przedstawionych podczas festiwalu tylu nowych utworów można pokusić się o stwierdzenie, że szykuje się pod względem muzycznym
jedna z lepszych płyt Dżemu.
Takie utwory jak Strach , czy Partyzant z pewnością wejdą do kanonu Dżemowej muzyki.
Z racji tego iż przez kilkanaście lat pół zawodowo zajmowałem się podobną profesją bardziej skupiam się na ocenie samej muzyki jej dopracowania i aranżacji niż tekstów.

Dlatego moja opinia będzie opierała się bardziej na muzyce niż na tekstach.

Strach - niesamowita energia, utwór bije mocą i swoją doskonałością, arcydzieło muzyczne, jeden z najlepszych kawałków w historii Dżemu
Partyzant - kolejny dopracowany, dopieszczony z niezłym smakiem i aranżem kawałek.
Pozostałe tak jak np."Leci muza" równie dobre i przemyślane z różnorodną stylistyką i aranżami.
Naprawdę każdy inny, mający coś w sobie, dopieszczony i dopracowany gdzie każdy dźwięk ma sens i jest potrzebny.
Aranżacje są naprawdę najwyższego lotu.
Dogłębną analizę, będzie można przeprowadzić po wydaniu płyty.
Jednak naprawdę widać, że Dżem nad utworami do nowej płyty pracował solidnie i przygotowała się do tego bardzo dobrze.
Niezłe pomysły zostały przedstawione w niesamowitych dźwiękach nowych utworów.

Moim skromnym zdaniem płyta naprawdę zapowiada się przednio.
Cześć i chwała Dżemowi, że zagrał tyle nowych kawałków na festiwalu.

Nie możemy przecież zaszufladkować zespołu do Whisky, Cegły, Wehikułu czy Harleya i kliku jeszcze innych jak Najemnik itp.
Owszem każdy z nas ma swoje ulubione, dla mnie np. Malarz czy Malowany Ptak w dzisiejszym wykonaniu są naprawdę genialne i chciałbym je słyszeć na każdym koncercie, jednak nie na tym to polega, żeby Dżem wiecznie trzymał się starych utartych kanonów.
Jeżeli to na tym, czyli tylko na starym repertuarze miało by się opierać i w okół tego kręcić to jestem ciekawy jak długo słysząc tą samą set-listę stali bywalcy na koncertach Dżemu by wytrzymali.
Przecież Dżem to nie tylko utwory z Ryśkiem ale i Jackiem czy teraz Maćkiem oraz jeszcze kilka innych projektów w których świetnie się realizowali.
Ja z niecierpliwością czekam na nową płytę, bo po tym co usłyszałem na różnych koncertach płyta ta zapowiada się naprawdę rewelacyjnie.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
boston

Postautor: boston » wt sie 03, 2010 8:19 am

dariusz30t pisze:Nie możemy przecież zaszufladkować zespołu do Whisky, Cegły, Wehikułu czy Harleya i kliku jeszcze innych jak Najemnik itp.

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Chociaż Dżem ma jeszcze całą "kupę" wspaniałych, starych utworów, których nie mam szansy usłyszeć na żywo.

[quote="dariusz30t"]Jeżeli to na tym, czyli tylko na starym repertuarze miało by się opierać i w okół tego kręcić to jestem ciekawy jak długo słysząc tą samą set-listę stali bywalcy na koncertach Dżemu by wytrzymali.
Jak do tej pory spokojnie wytrzymują i to od paru ładnych lat.

Cześć i chwała???? to chyba lekka przesada.

Widzę, że Dżem zyskał w Tobie zagorzałego i bezkrytycznego fana. Mnie czasami aż trudno się czyta Darku Twoje wypowiedzi zanurzone całkowicie w miodzie, wazelinie a może nawet dżemie?
Może się mylę ale wydaje mi się, że dla kapeli cenniejsze są szczere, rzetelne opinie niż ciągle powtarzane peany pochwalne na Ich cześć.
Ale może to dobrze bo jesteś jakby "przeciwwagą" dla takiej osoby jak ja :shock:
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » wt sie 03, 2010 9:54 am

boston pisze:Widzę, że Dżem zyskał w Tobie zagorzałego i bezkrytycznego fana. Mnie czasami aż trudno się czyta Darku Twoje wypowiedzi zanurzone całkowicie w miodzie, wazelinie a może nawet dżemie?
Może się mylę ale wydaje mi się, że dla kapeli cenniejsze są szczere, rzetelne opinie niż ciągle powtarzane peany pochwalne na Ich cześć.
Ale może to dobrze bo jesteś jakby "przeciwwagą" dla takiej osoby jak ja

Witam.
Nawiązując do wypowiedzi koleżanki Ewy, zgadzam się, że tzw. równowaga musi być , jeden chwali, drugi ma inne zdanie itd.

Natomiast czy Dżem zyskał bezkrytycznego fana, tutaj troszeczkę bym polemizował.

Pochwaliłem takie nowe utwory jak Strach czy Partyzant ale to nie znaczy, że będę chwalił wszystkie. Czekajmy do wydania płyty.

Odkąd zetknąłem się z Dżemem, a było to w czasach liceum gdzieś w 1987/88 , oczywiście wcześniej słyszałem utwory z Cegły, zespół ten bardzo spodobał mi się dopiero po wydaniu płyty Najemnik, i praktycznie od tego czasu zaczął mnie bardziej interesować, a w szczególności ich granie na koncertach

Moja tak pozytywna ocena podyktowana jest faktem, że po usłyszanych nowych utworach mogę śmiało stwierdzić, że mamy przedsmak naprawdę niezłej płyty.
Do których nie zaliczam np. płyt z Jackiem. A teraz pokładam nadzieję, że nowa nawiąże do dobrych starych czasów Dżemu.
Oczywiście Najemnika czy Detoxu nic nie przebije i zawsze te płyty będą dla mnie najważniejsze.
Jednakże po usłyszanych nowościach mogę pokusić się o stwierdzenie, że płyta ta będzie na tyle niezła jak Autsajder czy Zemsta Nietoperzy.
Dla jednych jedyna niepowtarzalna jest Cegła, a ja np. bardziej cenię The band plays on.
Trzeba przyznać, że obecnie z Maćkiem na wokalu Dżem ma zdecydowanie większe szanse na ponowny sukces płyty studyjnej niż jak to było z Jackiem.
Stąd pokładane przeze mnie nadzieje, a po nowych utworach tak można sądzić, że płyta ta naprawdę będzie porównywalna, a nawet może okazać się lepsza od tych które wspomniałem (Autsajder i Zemsta Nietoperzy).
Cegły (płyta) nie ruszam, chociaż uważam, że najlepsze są Malarz i Boczny Wiatr, a kultowych Cegła czy Whisky nie zaliczam do rewelacyjnych pod względem muzycznym, no może tekstowym.

Czekamy więc na wydanie nowej płyty, a potem będziemy oceniać. Chociaż u mnie już na starcie w skali od 0 do 10 ma 8, a może nawet więcej.
Ostatnio zmieniony wt sie 03, 2010 11:56 am przez dariusz30t, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
michalz

Postautor: michalz » wt sie 03, 2010 10:13 am

Poczekajmy do września mam nadzieję ze nie dłużej włożymy płytę do odtwarzacza i wtedy będziemy mogli zweryfikować zdanie na temat nowej płyty.
Peace&Love
Gość

Postautor: Gość » wt sie 03, 2010 9:30 pm

"Żyj mały, żyj" i "Zawsze do przodu" są słabiutkie, ale już Stonesowsko-Crowes'owy "Jesteś nie dla mnie" czy najemnikowe "Partyzant" i "Strach" jakoś się bronią. Zobaczymy jaka to będzie płyta. Oby lepsza od 2004, ale to nie będzie trudne.

dariusz30t pisze:Trzeba przyznać, że obecnie z Maćkiem na wokalu Dżem ma zdecydowanie większe szanse na ponowny sukces płyty studyjnej niż jak to było z Jackiem.

Kwestia mocno dyskusyjna, tym bardziej, że "2004" bardzo blado wypada na tle wcale nie genialnych (ale całkiem niezłych) płyt Jackowych, a Balcar ma zdecydowanie mniej oryginalny głos.
Gość

Postautor: Gość » wt sie 10, 2010 10:00 am

Na Festiwalu została ukazana kolejna odsłona nowych utworów które, już niebawem ukażą się na nowej płycie studyjnej zespołu Dżem.Przysłuchując się w skupieniu tych utworów,mogę śmiało powiedzieć że od strony tekstowej bronią się lepiej niż utworu z "2004"(choć wcale nie uważam tej płyty za słabą).Od strony muzycznej brakuję mi bluesowych klimatów-"Koniecznie" jedynie ukazuję bluesowy klimat w którym Dżem "prezentuję" się świetnie.Czuję niedosyt jak,również brzmień w klimatach reggae, którym zespół Dżem prezentuję się genialnie ...Natomiast zespół ukazuję się z mocniejszych brzmieniach,w których Maciek świetnie prezentuję i za pewne czuję :lol: Na szersze komentarze,pozwolę sobie po premierze płyty...
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt sie 10, 2010 10:32 am

Ludzie powiadam Wam, że w tej chwili "Leci Muza" jest najlepszym kawałkiem, dziwi mnie, że tak mało osób w ogóle go dostrzega
"Nothingman... Isn't it something...?"
michalz

Postautor: michalz » wt sie 10, 2010 11:41 am

Ja dostrzegam bas bena na początku świetny to lubię potem klawisze zmiany tempa świetne solówki zarówno jurka jak i Adama bomba no czego chciec więcej? już nie mogę się doczekać września :D
Peace&Love
michalz

Postautor: michalz » pn sie 16, 2010 9:14 pm

Szkoda ze nie ma jeszcze jakieś wstępnej daty wydania płyty studyjnej ale gdzieś kiedyś wyczytałem ze ma być w połowie września i dziś mi wyszło ze płyta powinna ukazać 14 września zobaczymy czy się sprawdzą moje wyliczenia.
Peace&Love
Gość

Postautor: Gość » wt sie 17, 2010 1:29 am

sugerujesz ze w moje urodziny bedzie plyta..:D stary szczerze mowiac to dawno nie widzialem kogos tak nie cierpliwego;)po częsci rozumie bo sam jak glupi licze i czekam na archiwa nie mniej niz ty na nową plytę ale zeby az tak..:P plyta bedzie nowa na 100% ,kilkanascie razy bylo mowione ze wrzesien poczatek jesieni. ja gdybym wiedzial i slyszal tyle o archiwach to poprostu bym siedzial i czekał ,lubie czekać na takie mile rzeczy;)
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt sie 17, 2010 8:41 am

Kiedy nowa płyta?

hihihi
"Nothingman... Isn't it something...?"

Wróć do „Twórczość”