Nowa płyta studyjna

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Postautor: Gość » sob sty 12, 2008 5:37 pm

zgadzam się, piosenka jest naprawdę dobra...może nie jest rewelacyjna, ale mi sie bardzo podoba... :)
Awatar użytkownika
Iwa85

Postautor: Iwa85 » ndz sty 13, 2008 4:51 pm

Scypion pisze:Mam nadzieje, ze jezeli Dzemy opublikuja kolejny material to bedzie to naprawde dobra plyta, muzycznie co najmniej na poziomie "2004" zas tekstowo, duzo, duzo wyzej. Inaczej to nie ma sensu. Jestes nie dla mnie jest nie dla Dzemu, to za wysoka liga na takie rymowanki.

Popieram :)
Gość

Postautor: Gość » ndz sty 13, 2008 5:27 pm

Może i Jesteś nie dla mnie nie ma jakoś zachwycającego tekstu, ale łatwo wpada w ucho. Słyszałam ją na koncercie tylko raz a dalej ją pamiętam ;P A niektóre wcześniejsze piosenki musiałabym uszłyszeć kilka razy żeby tak lepiej je zapamiętać... Np Piosenki Ekologicznej nie wiem czemu nie kojarze. Tzn znam ją, ale jak mówię tytuł to nie wiem jak leci a jak ją słyszę to nie znam tytułu ;P Dziwna przypadłość ;)
Gość

Postautor: Gość » wt sty 15, 2008 12:27 am

Ja tej piosenki jeszcze nie mialem przyjemnosci uslyszec.Moze, po prostu nie pamietam z ostatniego koncertu z uwagi na spozycie alkoholu. :oops: W kazdym razie, juz kilka lat czekamy na plyte.A z wielu wypowiedzi jeszcze z zeszlego roku slyszalem, ze bedzie nie dlugo i jak narazie nic. Mam nadzieje,ze nie bedziemy czekac zbyt dlugo, bo jestem jej wyjatkowo ciekawy :wink:
Apanaczka

Postautor: Apanaczka » wt sty 15, 2008 1:03 am

Twierdzicie, ze Dzem to za wysoka liga dla takich rymowanek, a przeciez tekst, np."Poznalem go po czarnym kapeluszu" tez nie jest jakos szczegolnie sciskajacy za sere, a mimo to ten kawalek jest lubiany i grany na koncertach, wiec czemu "Jestes nie dla mnie" powinno byc z gory ustawiane na przegranej pozycji? A tworczosc Dzemu opiera sie wlasnie na zyciu codziennym (w koncu to blues) oraz jego trudnosciach, niewazne czy o problemach z nalogiem czy tez o posadzeniu przypadkowego przechodnia o bycie swoim przyjacielem, tylko z tej racji, ze ma podobny kapelusz... (chociaz to te pierwsze decyduja o wartosci zespolu, a te drugie sa od tego, zeby bylo do czeo poskakac na koncertach). Wracajac, a raczej przechodzac, do tematu nowej plyty. Moim zdaniem, lepiej zeby plyta wyszla pozniej, ale bardziej dopracowana, niz zeby nagrana zostala w pospiechu z byle jakimi piosenkami "bo obiecalismy fanom".
To takie moje skromne zdanie przemadrzalego 15. latka:)
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."
Gość

Postautor: Gość » wt sty 15, 2008 9:26 am

Apanaczka pisze:Twierdzicie, ze Dzem to za wysoka liga dla takich rymowanek, a przeciez tekst, np."Poznalem go po czarnym kapeluszu" tez nie jest jakos szczegolnie sciskajacy za sere, a mimo to ten kawalek jest lubiany i grany na koncertach, wiec czemu "Jestes nie dla mnie" powinno byc z gory ustawiane na przegranej pozycji?

Ale juz np. tak Modlitwa III, Malowany ptak, Koszmarna noc, cala plyta "Cegla", Jesiony to utwory duzo lepsze pod wzgledem tekstowym, choc utrzymane w roznym nastroju ;) Obok takich tekstow kilka Kaczorow moglo przejsc :) Obecnie teksty sa zdecydowanie slabsza strona dzialalnosci zespolu. Zauwazam tez prawidlowosc, ze im tekst traktuje o powazniejszych sprawach tym jest slabszy. Najlepszy moim zdaniem tekst nowego Dzemu to Diabeski zart znakomicie wpisuje sie w utwor i swietnie sprawdza sie na koncertach.

Apanaczka pisze:Wracajac, a raczej przechodzac, do tematu nowej plyty. Moim zdaniem, lepiej zeby plyta wyszla pozniej, ale bardziej dopracowana, niz zeby nagrana zostala w pospiechu z byle jakimi piosenkami "bo obiecalismy fanom".
To takie moje skromne zdanie przemadrzalego 15. latka:)

Jak widac doszlismy do tej samej konkluzji.
Apanaczka

Postautor: Apanaczka » wt sty 15, 2008 11:29 am

Hanys z hanysem zawsze znajda wspolny jezyk:P

Mozliwe, ze jest tak jak twierdzisz, kolego Scypionie, lecz ja sie za bardzo na tekstach nie znam.

Calu moj "wywod" na temat tekstow, dwa posty wyzej jest oparty na obcych recenzjach, przemyslanych przeze mnie.

A plyta - ma byc dopracowana:P
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."
Gość

Postautor: Gość » wt sty 15, 2008 11:50 am

Dobrze gadosz :)
Żeby znowu jakiegoś potworka z tekstami dla dzieci z przedszkola na rynek nie wypuścili :)
Apanaczka

Postautor: Apanaczka » wt sty 15, 2008 1:01 pm

Czyzby kolezanka miala na mysli fragment: "Daj mi chleba z dzemem(...)"?

Takie male sprostowanie: u nas sie "godo" a nie "gado":P
evvus00

Postautor: evvus00 » wt sty 15, 2008 4:03 pm

Ja tez czekam na dobra plyte, a nie zrobiona na szybciora ;-)
Bo taka to pewnie za glebokich tekstow by nie miala...
A wiadomo, ze Dzem stac na wiele :)
chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Gość

Postautor: Gość » wt sty 15, 2008 4:09 pm

Skoro każą nam tak długo czekać na nową płytę studyjną, to podejrzewam, że powinna być dobra :D
Awatar użytkownika
Rolus

Postautor: Rolus » śr sty 16, 2008 6:18 pm

Scypion pisze:Mam nadzieje, ze jezeli Dzemy opublikuja kolejny material to bedzie to naprawde dobra plyta, muzycznie co najmniej na poziomie "2004" zas tekstowo, duzo, duzo wyzej. Inaczej to nie ma sensu. Jestes nie dla mnie jest nie dla Dzemu, to za wysoka liga na takie rymowanki.

No jak zwykle się zgadzam Scypionie. Chciałbym żeby więcej utworów zwycięsko wyszło ze starcia z czasem. Więcej niż na "2004".
Awatar użytkownika
olam

Postautor: olam » śr sty 16, 2008 9:50 pm

:>
"za rok moze dwa..."
posłuchamy nowej płyty
lalalal
"idąc cmentarną aleją szukam Ciebie mój przyjacielu ..."
mblues

Postautor: mblues » śr sty 16, 2008 11:31 pm

Ktoś wcześniej powiedział, że najważniejsze aby nowa płytka była dopracowana, a na taką można dłużej poczekać.
Moim skromnym zdaniem nie ma na co czekać :D niech panowie wydają jak najwięcej póki grają. O poziom tekstowy a tym bardziej muzyczny też nie ma sie co martwić. Nawet przeciętna płyta Dżemu jest lepsza niż inne :wink: Poza tym zawsze na krążku znajdzie sie przynajmiej jeden świetny, wybitny utwór. Właśnie nawet dla tego jednego kawałka warto.

A tak wogóle to życzyłbym sobie na nowym krążku trochę wiecej reggae i takiego bluesa w stylu W imie ojca.

Ciekawe jakby wydali całą płytkę reggae... to mogłoby sie niezle sprzedać w mediach, no i byłoby takie odświerzenie wizerunku zespołu. Mam tu na myśli przede wszystkim zdobycie nowych fanów... co o tym sądzicie?
Filipo

Postautor: Filipo » czw sty 17, 2008 12:07 am

mblues pisze:Ciekawe jakby wydali całą płytkę reggae... to mogłoby sie niezle sprzedać w mediach, no i byłoby takie odświerzenie wizerunku zespołu. Mam tu na myśli przede wszystkim zdobycie nowych fanów... co o tym sądzicie?

kiepski pomysł ;)

Wróć do „Twórczość”