Nowa płyta studyjna

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Postautor: Gość » czw sty 17, 2008 9:44 am

oj nie reggae napewno nie moze byc taki typowo bluesowy jak np. Moje zycie to blues ze Sławkiem
Gość

Postautor: Gość » czw sty 17, 2008 10:34 am

mblues pisze:Ciekawe jakby wydali całą płytkę reggae... to mogłoby sie niezle sprzedać w mediach, no i byłoby takie odświerzenie wizerunku zespołu. Mam tu na myśli przede wszystkim zdobycie nowych fanów... co o tym sądzicie?

Dżem to nie reggae. Może pewne elementy czasem warto dorzucić z różnych stylów, np wersja "Naiwnych Pytań" ze spodka z 1992 roku zachacza o reagge i jest ok, ale cały taki Dżem? Moim zdaniem nie... Można łączyć style, ale też z umiarem bo jak jest też za bardzo namieszane to też nie za dobrze. A jeśli o zdobywanie nowycha fanów, z tym Dżem chyba nigdy problemów nie miał. Zawsze ktoś gdzieś usłyszy, kogoś zarazi, a ten następnego. Moim zdaniem lepiej mieć mniej fanów, ale wiernych, niż wielu, a takich którzy będą fanami tylko wtedy kiedy dany zespół pojawia się w mediach a potem nagle zapominają o nim wszyscy. Dlatego też jestem przeciwna wydawaniu płyt pod media...
Awatar użytkownika
Iwa85

Postautor: Iwa85 » czw sty 17, 2008 10:55 am

Święte słowa Haushinka :)
Gość

Postautor: Gość » czw sty 17, 2008 11:08 am

Iwa85 pisze:Święte słowa Haushinka :)
A dziekuję bardzo... I mnie się czasem zdarzy coś mądrego powiedzieć. :)
Gość

Postautor: Gość » ndz sty 20, 2008 12:33 pm

Od ostatniej studyjnej płyty Dżemu ,mineły już 4 lata.Fajnie byłoby gdfyby zespół wydał coś nowego w tym roku.I oby była to taka dobra płyta jak ostatnia studyjna.
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » ndz sty 20, 2008 1:30 pm

Moonshine26 pisze:Od ostatniej studyjnej płyty Dżemu ,mineły już 4 lata.Fajnie byłoby gdfyby zespół wydał coś nowego w tym roku.I oby była to taka dobra płyta jak ostatnia studyjna.
eee nie, lepiej zeby byla lepsza. No i oby wszystkie utwory nie byly w stylu Jestes nie dlaaaaa mnie :P
Awatar użytkownika
Jakub

Postautor: Jakub » ndz sty 20, 2008 1:55 pm

Co do plyty nowej. Zeby byla zaspiewana po mesku, a nie jak ostatnia. Wiem wiem, Maciek sam mowil, ze musial lykac jakies swinstwa wtedy i dlatego. Mnie bardzo sie spodobala 2 plytowka z Zabrza dla Pawla. Maciek naprawde swietnie zaspiewal, np. Slodka.
Dzem z Mackiem, to nie Dzem z Riedlem i nie oczekujmy czegos podobnego. To inny etap, troche inna muzyka. Czego bym sobie zyczyl w zwiazku z nowa plyta, no mniej malinowych piosenek typy jestes nie dla mnie , a wiecej Dzemu!!!!
Gość

Postautor: Gość » ndz sty 20, 2008 4:13 pm

Jakub pisze: Czego bym sobie zyczyl w zwiazku z nowa plyta, no mniej malinowych piosenek typy jestes nie dla mnie , a wiecej Dzemu!!!!
A może to miał być dżem malinowy :lol: :P :wink:
Awatar użytkownika
Jakub

Postautor: Jakub » ndz sty 20, 2008 4:38 pm

Nie chce malinowego Dzemu. To jest tak, ze jak uslyszalem ich w Mragowie, albo uslyszalem jak Maciek zaspiewal Zapal swieczke w Tychach, to pomyslalem - kurcze co to za zespol, co za profanacja siebie.
Ale kiedy dali czadu dla Pawla, to mowie - fajne ze graja i graja siebie. Tak to jest. Wiec Macku, jesli mnie czytasz teraz, pamietaj o tym. Mniej rozczulania dla nastolatek, a wiecej bluesa, ktory "nie bierze sie jedynie z picia mleka"

:lol:
Gość

Postautor: Gość » ndz sty 20, 2008 4:43 pm

Wiem wiem, tylko żartowałam tak sobie... Chciałabym, żeby płytka im się udała... Tylko na razie nie wiemy nic o niej, kiedy będzie i jaka będzie... Najlepiej poczekać do jakiś konkretniejszych informacji ze strony zespołu.
Awatar użytkownika
Jakub

Postautor: Jakub » ndz sty 20, 2008 4:56 pm

Wiem, na pewno wiem ze chlopakow stac na dobra plyte. Nie cofam sie do Ryska. Jacka tez bylo stac - przykladem jest plyta "Pod wiatr", czy "Kilka zdartych plyt". Sa takie utwory, jak "Jeden zwyczajny dzien" o ktorych mam wrazenie nikt nie pamieta. A jednak uwazam ze tylko Jacek mogl dac taki klimat i jak najbardziej Dzemowy bez koniecznosci porownywania w myslach - a jak by to Rysiu zaspiewal....
I podobnie jest z Mackiem. Mnie troche wkurzyla historia ze Skazanym. Ta cala otoczka kasy i wogole. Dac Ryskowi spokoj. Nie chce byc zle odebrany, ale wierze ze starsi fani Dzemu mnie zrozumieja. Niech zbiora energie, dadza sobie czas na proby. Bo poki co widze, ze koncerty koncerty. Moze trzeba zlapac oddech? Nie wiem jaka jest recepta. Mam tylko Nadzieje:)
Gość

Postautor: Gość » ndz sty 20, 2008 5:00 pm

jak nikt nie pamieta Jeden zwyczajny dzien ja pamietam i to bardzo dobrze przeswietny utwor z Jackiem tak jak i Milion srebrnych lez, Dzikosc mego serca czy Wszystko wzielo w leb. Mial swietne plytki :D
Gość

Postautor: Gość » ndz sty 20, 2008 5:51 pm

Jakub pisze:Niech zbiora energie, dadza sobie czas na proby. Bo poki co widze, ze koncerty koncerty. Moze trzeba zlapac oddech? Nie wiem jaka jest recepta. Mam tylko Nadzieje:)

A z tych koncertów będą mieli pieniądze na opłacenie studia, w którym nagrają wcześniej grane na próbach utwory - jedna wynika z drugiego... A po nagraniu płyty, trzeba ją jeszcze wypromować, a na to też potrzeba kasy ...

Zatem trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość.
Jedno jest pewne - płyta będzie w stylu dżemowym :wink: ja ją przyjmę niezależnie od tego w jakiej formie zostanie wydana i ile będzie na niej utworów.
Na dzień dzisiejszy ciekawi mnie tylko jaki będzie miała tytuł i co będzie na i w środku okdładki.
topor1

Postautor: topor1 » ndz sty 20, 2008 6:21 pm

Jakub pisze:Co do plyty nowej. Zeby byla zaspiewana po mesku, a nie jak ostatnia. Wiem wiem, Maciek sam mowil, ze musial lykac jakies swinstwa wtedy i dlatego. Mnie bardzo sie spodobala 2 plytowka z Zabrza dla Pawla. Maciek naprawde swietnie zaspiewal, np. Slodka.
Dzem z Mackiem, to nie Dzem z Riedlem i nie oczekujmy czegos podobnego. To inny etap, troche inna muzyka. Czego bym sobie zyczyl w zwiazku z nowa plyta, no mniej malinowych piosenek typy jestes nie dla mnie , a wiecej Dzemu!!!!

Poprostu w Zabrzu Maciek był w Formie :twisted: "Jesteś nie dla mnie " to utwór troche w Rytmie Dico Polo :P pozdrawiam
LoSeK

Postautor: LoSeK » ndz sty 20, 2008 9:41 pm

Haushinka pisze:
mblues pisze:Ciekawe jakby wydali całą płytkę reggae... to mogłoby sie niezle sprzedać w mediach, no i byłoby takie odświerzenie wizerunku zespołu. Mam tu na myśli przede wszystkim zdobycie nowych fanów... co o tym sądzicie?

Dżem to nie reggae. Może pewne elementy czasem warto dorzucić z różnych stylów, np wersja "Naiwnych Pytań" ze spodka z 1992 roku zachacza o reagge i jest ok, ale cały taki Dżem? Moim zdaniem nie... Można łączyć style, ale też z umiarem bo jak jest też za bardzo namieszane to też nie za dobrze. A jeśli o zdobywanie nowycha fanów, z tym Dżem chyba nigdy problemów nie miał. Zawsze ktoś gdzieś usłyszy, kogoś zarazi, a ten następnego. Moim zdaniem lepiej mieć mniej fanów, ale wiernych, niż wielu, a takich którzy będą fanami tylko wtedy kiedy dany zespół pojawia się w mediach a potem nagle zapominają o nim wszyscy. Dlatego też jestem przeciwna wydawaniu płyt pod media...

A ja myslę, że tą wyjątkowość Dżemu tworzy m.in. umiejętnośc łączenia tych stylów i kapitalne tego prezentowanie. Jaki zespół z takim powodzeniem prezentuje mieszankę Rocka, Bluesa, Reggae a i Jazzu? Świetnie komponuje się także gra Janusza, u którego wyraźnie czuje jakiś pociąg do Rhytm'n'Bluesa :) I bardzo dobrze, bo strasznie mi się te klimaty podobają :)
Co do Jesteś Nie Dla Mnie, to myślę, że po drobnej przeróbce mógłby z tego wyjść niezły kawałek;)
Przyznam szczerze że nie umiem się doczekać jakichś kompozycji Janusza. Bardzo lubię Gang Olsena, mam nadzieję, że troche z tej muzyki do Dżemu wciągnie ;-)

Pozdrawiam!

Wróć do „Twórczość”