Nowa płyta studyjna

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
kapsior13

Re: Nowa płyta studyjna

Postautor: kapsior13 » sob wrz 04, 2010 6:26 pm

jorgos pisze:nie rozumiem co jest powodem tak długiego nie wydawania płyty brak pomysłów instrumentalistów czy może brak odpowiednich tekstów,mam nadzieje że płyta ukaże sie niebawem a nastepna jeszcze szybciej!! :(

Jorgos proponuję lepszego doinformowania, jeżeli zamierzasz następnym razem wypowiadać się w tych kwestiach.
Powodem tak długiego niewydawania płyty jest między innymi ilość dawanych nam koncertów, w tym też zagranicznych co wiąże się z ogromną ilością dni w trasach, dodatkowo kłopoty zdrowotne chłopaków gł. Bena i Adama-trafiali do szpitala gdy mieli zabukowane już studio, do tego dochodzą próby, akcje charytatywne-np. wspomniana drużyna szpiku itp., nie wspominając już o życiu prywatnym. I nie zapominaj, że w między czasie mieliśmy jakże ważne wydania takie jak Przystanki Woodstock, Pamięci Pawła Bergera czy Spodek-30 urodziny.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt paź 12, 2010 4:30 pm przez kapsior13, łącznie zmieniany 1 raz.
"Muzyka to naprawdę mocny narkotyk. Może Cię zatruć, podnieść na duchu lub sprawić, że rozchorujesz się, nie wiedząc dlaczego." -Adam Neste.
dariluck

Postautor: dariluck » ndz wrz 05, 2010 9:37 pm

>Jorgos proponuję lepszego doinformowania, jeżeli zamierzasz następnym razem >wypowiadać się w tych kwestiach.

Witam

To może ktoś poinformuje co jest powodem tak długiego oczekiwania...Dawniej Dżem koncertował równie często (a może nawet częściej), również miał życie rodzinne, dodatkowo miał frontmena, który nie był wzorem pracowitości i jakoś udawało się nagrywać płyty...No chyba,że czegoś nie wiem i Dżem w latach osiemdziesiątych siedział głównie studio a ja mam złe informacje.
Ta dekada jest "rekordowa" w karierze kapeli, przez 10 lat jedna płyta z nowym materiałem, reszta to odgrzewanie starych kotletów i wydawanie ich po raz enty na kolejnych płytach koncertowych. Rozumiem,że premiera nowego materiału mogła się opóźnić, ale to co się dzieje to nie jest przesunięcie daty wydania płyty, to zwyczajny kryzys twórczy...Dżem stał się zespołem karaoke, zespołem który na każdym koncercie cieszy się blaskiem dawnych dni nie mając jednocześnie nic nowego do zaproponowania. Wiem,że to ostre słowa, ale prawda jest taka, że nie jestem w stanie wyobrazić sobie koncertu bez utworów nagranych przed 94 rakiem, natomiast bez problemu jestem sobie w stanie wyobrazić koncert Dżemu na którym nie będzie żadnego utworu nagranego po 94 roku...Sądzę,że muzycy są podobnego zdania, z okresu Jackowego nie grywają właściwie nic, pomijają również większość materiału z 2004....
Jak większość ludzi na tej liście kibicuję kapeli, bardzo bym chciał żeby Dżem nagrał świetną płytę, pewnie kupię ją jak wszystkie poprzednie i mam nadzieję,że kapela mnie jeszcze czymś zaskoczy, pod warunkiem,że doczekamy tego wydawnictwa...czas pokaże.
blesso

Postautor: blesso » pn wrz 06, 2010 7:22 am

Cześć. Za przeproszeniem,ale jeśli twierdzisz ,że Dżem nie gra utworów z płyty 2004,lub że nie gra nowych kawałków z płyty ,która nie wyszła,to chyba dawno nie byłeś na koncercie. Proponuję wybrać się i posłuchać. Pozdrawiam.
lebiedzki grzegorz
boston

Postautor: boston » pn wrz 06, 2010 7:48 am

Wypowiedź dariluck jest może trochę przykra ale wydaje mi się, że szczerze przekazuje myśli i odczucia wielu fanów. Ja w każdym razie całkowicie się z nią zgadzam. To jest po prostu gorzka prawda. Wprawdzie nie znam prawdziwych przyczyn takiego stanu rzeczy ale chyba wszyscy widzą zaistniałe fakty.

Nie zmienia to zupełnie tego, że będę Ich słuchać zawsze. Chociażby z tych płyt, które mam i chociażby moja rodzinka już nie wytrzymała i wywaliła mnie w końcu z chałupki....
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pn wrz 06, 2010 9:21 am

Co tu dużo mówić... Każdy się kiedyś wypala. No i z wiekiem człowiek odczuwa coraz większe zmęczenie, nawet głupie przeziębienie jest bardziej męczące. Choroby itp też mogą być powodem. Jakby nie było kiedyś byli młodsi i mieli bez wątpienia więcej sił (choć wtedy najwięcej zabierał ich Rysiek).

blesso pisze:Cześć. Za przeproszeniem,ale jeśli twierdzisz ,że Dżem nie gra utworów z płyty 2004,

Nie grają. Grają od 2002 roku ciągle te same, a nawet mniej. W tym roku doszło dopiero W imię ojca. Płyta ma 12 utworów, a ciągle słyszymy gorszy dzień (którym osobiście już rzygam), do kołyski w drodze do nieba diabelski żart i ćmę barową. Z czasów Jackowych też by dało się na pewno coś wygrzebać, bo brzmią dobrze (co udowodnił koncert 30 urodziny). Wiadomo, że od utworów przed 94 się nigdy nie uwolnią i nawet dobrze, ale również nimi mogli by trochę potasować.

Nowa płyta jest już nagrana. Pozostało czekać i liczyć, że się dobrze przyjmie na koncertach (tylko nie tak jak w Chorzowie i jak Hey robił po wydaniu MURPA). Pod względem technicznym cały czas są świetni, a nawet lepsi (chociaż często to co prostsze jest lepsze), więc niech grają do końca świata.
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » wt wrz 07, 2010 9:57 am

kikan pisze:Nowa płyta jest już nagrana. Pozostało czekać

Piotr Baron przed chwila w Trojce, ze trzeba bedzie do 2011 roku...
Na ile to prawda, okaze sie, jesli ktos z zespolu raczy jednak dac glos w tej materii.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
boston

Postautor: boston » wt wrz 07, 2010 10:15 am

Patryku, czyżbyś chciał znowu (patrz: lista dyskusyjna) doprowadzić kilku wielce niecierpliwych wyznawców dżemowych do sepuku, harakiri albo jakowejś psychozy???
michalz

Postautor: michalz » wt wrz 07, 2010 10:35 am

szkoda no ale cóż tak tez czasami jest ale mogło by się oficjalne info pojawić w tej sprawie a tak żyjemy ciagle domysłami. :|
Peace&Love
Gość

Postautor: Gość » wt wrz 07, 2010 10:43 am

Myślę że na temat koncertowego repertuaru to należy się wypowiadać się w nie tym temacie.Ja jestem zadowolony z tego że muzycy chcą album wyprodukować do perfekcji i według własnego uznania,i wykorzystując tyle czasu ile im potrzeba.To przełoży się na jakoś muzyczną...I cenię to w muzykach Dżemu ,że są profesjonalistami(dla ciekawostki już raz podobna historia powtórzyła się przy produkcji "Pod wiatr")...Myślę że marudzenie przed dniu ukazania się nowego albumu,nie ma sensu...Wiesz Zespół może sam czeka aż pewne sprawy Nowego Albumu będą jasne,by w końcu aby zdradzić Nam kilka szczegółów...Jeśli Michale drogi "domysły" Cię nie zadowalają,to zachęcam do napisania i zapytania się o szczegóły o "Nowej Płycie" Menadżera Zespołu...
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » wt wrz 07, 2010 10:59 am

patpul pisze:Piotr Baron przed chwila w Trojce, ze trzeba bedzie do 2011 roku...

też to słyszałem, ale w imieniu Naszym i Waszym już p.Barona wyprowadziłem z blędu,bo jednak my mamy informacje od zespołu(choć nieoficjalne),a p.Baron usłyszał to od jednego z redakcyjnych kolegów.
Skoro zespół mówi że płyta bedzie na jesień to będzie na jesień i tego się trzymajmy ;)
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » wt wrz 07, 2010 11:14 am

boston pisze:Patryku, czyżbyś chciał znowu (patrz: lista dyskusyjna) doprowadzić kilku wielce niecierpliwych wyznawców dżemowych do sepuku, harakiri albo jakowejś psychozy???

Tym razem nie;)

michalz pisze:mogło by się oficjalne info pojawić w tej sprawie a tak żyjemy ciagle domysłami.

JamSession pisze:Jeśli Michale drogi "domysły" Cię nie zadowalają,to zachęcam do napisania i zapytania się o szczegóły o "Nowej Płycie" Menadżera Zespołu...

Mnie rowniez brakuje _jakichkolwiek_ oficjalnych informacji, na jakim etapie jest produkcja nowego wydawnictwa. Nie wymagam daty premiery, ale chocby jakichs informacji. Ostatnie oficjalne info, to 24 marca, ze zespol wszedl do studia. No ale skoro taka formula pasuje zespolowi... Rzeklbym - ich malpy, ich cyrk...

rzexnia pisze:Skoro zespół mówi że płyta bedzie na jesień to będzie na jesień i tego się trzymajmy

Albo - skoro zespol mowi, ze plyta bedzie jesienia, to mowi...

Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » wt wrz 07, 2010 11:41 am

A zadam wam takie jedno mega istotne pytanie;)
Czy przy okazji np. 30 lecia dostawaliśmy oficjalne informacje na jakim etapie masteringu jest płyta? Czy był prowadzony dziennik: Dzisiaj Adam Otręba skończył nagrywać swoje partie, zrobił sobie herbatę i pojechał autobusem linii 37 do domu, po drodze będąc sprawdzony przez kontrolerów biletów? Bo z tego co czytam to oczekujecie takich informacji. Że w tym danym momencie pan X dłubie w nosie, a pan Y je kanapkę.
Dżem nie wyda czegoś, co nie jest gotowe w 100% i jeśli tylko będzie w stanie przekazać jakiekolwiek oficjalne PEWNE informacje, to je przekaże. Płyta jest nagrana, materiał na niej jest, trzeba ją tylko doszlifować a to wszystko trwa.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
dzemland

Postautor: dzemland » wt wrz 07, 2010 12:04 pm

borszysz pisze:A zadam wam takie jedno mega istotne pytanie;)
Czy przy okazji np. 30 lecia dostawaliśmy oficjalne informacje na jakim etapie masteringu jest płyta? Czy był prowadzony dziennik: Dzisiaj Adam Otręba skończył nagrywać swoje partie, zrobił sobie herbatę i pojechał autobusem linii 37 do domu, po drodze będąc sprawdzony przez kontrolerów biletów? Bo z tego co czytam to oczekujecie takich informacji. Że w tym danym momencie pan X dłubie w nosie, a pan Y je kanapkę.
Dżem nie wyda czegoś, co nie jest gotowe w 100% i jeśli tylko będzie w stanie przekazać jakiekolwiek oficjalne PEWNE informacje, to je przekaże. Płyta jest nagrana, materiał na niej jest, trzeba ją tylko doszlifować a to wszystko trwa.

Przesadzasz :), ale polecam przejrzeć archiwum newsów i zobaczyć jak wyglądała ta kwestia przed premierą płyty "2004". - Zresztą ktoś już chyba o tym pisał.
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » wt wrz 07, 2010 12:21 pm

borszysz pisze:A zadam wam takie jedno mega istotne pytanie;)

Po pierwsze: pytan bylo wiecej.
Po drugie: nie mozna miec jakichkolwiek oczekiwan?
Po trzecie: raczej naturalne jest (powinno byc) informowanie fanow o przebiegu prac nad plyta. Chyba, ze robia to dla siebie (no, w duzej mierze tak, bo maja z tego kase...)
Po czwarte: nalezaloby byc w takim razie informowac, ze album juz zostal wydany, bowiem informowanie np. 3 tygodnie przed o dacie premiery nie jest _pewna_ informacja. Mnostwo rzeczy moze sie w tym czasie zdarzyc. A skoro Dzem przekazuje tylko _pewne_ informacje, to taka bedzie podanie w dniu premiery, ze ta sie odbyla.

Gość

Postautor: Gość » wt wrz 07, 2010 12:32 pm

Drogi P.Borysie lubię czytać twe wypowiedzi,ocierają się wręcz o ironię :) Akurat w przypadku "2004" zgodzę się że dużo poświęcano miejsca na promocję albumu przed wydaniem go na rynek...I można czuć niesmak brakiem wiadomości,dotycząca ukazania się albumu...Jednak czasem rozsądek musi wsiąść w górę,i uzbroić się w cierpliwość :D Rozumiem zespół Dżem dużo nie mówi na temat nowego albumu...Ale o tym wspomniał już P.Borys...

Wróć do „Twórczość”