Jesteś nie dla mnie

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Re: Jesteś nie dla mnie

Postautor: misiek_k-ce » śr sie 04, 2010 5:06 pm

mala_aleja_roz pisze:
misiek_k-ce pisze:A jakim cudem jeden facet mógł napisać tekst Ballady o dziwnym malarzu, Tylko ja i ty i Kaczora? Dokładnie takie samo porównanie...."
'

Tyle że Rysiu ćpał więc jedne piosenki mógł pisać na trzeźwo a inne nie, nie skończył wyższej uczelni, przecież nawet nie skończył podstawówki i to trochę usprawiedliwia Kaczora, a poza tym Balladę napisał Galaś. A szczerze mówiąc dla mnie Tylko ja i ty to żaden ambitny tekst, bo taki erotyk potrafi napisać każdy facet który się zakocha. Nie chcę umniejszać dokonań Ryśka, no ale taka moim zdaniem jest prawda...a akurat tekst do kołyski jest na serio mądry, więc trochę mnie dziwi, jakim cudem ta sama osoba napisała też refren gorszego dnia...

Brawo! Twoja znajomość nt. zespołu jest... słaba. Otóż każdą z tych trzech piosenek napisał Kaziu Galaś, tak więc jak widzisz jedna osoba może pisać zarówno mądre, jak i takie teksty, jak Kaczor...
Gość

Postautor: Gość » śr sie 04, 2010 5:41 pm

no i do tego Rysiek skonczyl 7 klas więc nie mow ze nie skonczyl podstawowki, zresztą i bez tych szkół był mądrzejszy od nie jednych co są po studiach... więc głupio mówisz,w kazdym zespole są lepsze teksty i gorsze,w takich piosenkach jak harley ,kaczor,gorszy dzien nie chodzi tyle o mądrosć tekstow co o szybką dobrą muzyke przy ktorej idzie pobawic sie i poskakac na koncertach.tyle odemnie
Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Postautor: mala_aleja_roz » śr sie 04, 2010 5:49 pm

ale podstawówka liczyła wówczas 8 klas więc chyba jednak nie skończył...

misiek_k-ce pisze:Brawo! Twoja znajomość nt. zespołu jest... słaba. Otóż każdą z tych trzech piosenek napisał Kaziu Galaś, tak więc jak widzisz jedna osoba może pisać zarówno mądre, jak i takie teksty, jak Kaczor...

rzeczywiście, mój błąd, niedopatrzenie, przyznaję. na swoje usprawiedliwienie chcę tylko powiedzieć, że nie wiem kto napisał jaką piosenkę tak dokładnie, raczej wiem to powierzchownie, nie chcę być wielką fanatyczką, dlatego się nie zorientowałam, bo nigdy nie obchodziło mnie kto napisał tylko ja i ty czy kaczora, bo nie darzę tych piosenek szczególną sympatią. Proponuję zakończyć ten temat, ponieważ zamierzeniem było, aby dotyczył piosenki Jesteś nie dla mnie. Pozdrawiam.
Gość

Postautor: Gość » czw lis 18, 2010 7:59 pm

czy mi się wydaje, czy tekst "Nie patrz tak na mnie" został na początku zmieniony na płycie MUZA?
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » czw lis 18, 2010 8:16 pm

Nie wydaje Ci się, tekst jest zmieniony, a dokładniej 2 pierwsze wersy :wink:
pycia93

Postautor: pycia93 » czw lis 18, 2010 8:22 pm

i tamta wersja mi się bardziej podoba!
Gość

Postautor: Gość » czw lis 18, 2010 8:52 pm

pycia93 pisze:i tamta wersja mi się bardziej podoba!

no właśnie mnie też:(
Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Postautor: mala_aleja_roz » czw lis 18, 2010 9:52 pm

Ja też wolałam wersję "przykuła mnie błyskiem łez w ciemnych oczach", ale trudno, może na koncertach będą tak śpiewać, mam nadzieję :wink:
Gość

Postautor: Gość » pt lis 19, 2010 6:12 pm

Bo to są wersje sezonowe. Gdy poznalismy "Jestes nie dla mnie" było lato, wiec jak mozna tu o śniegu?
Natomiast teraz, zbliżają się chłodne dni i będzie o śniegu :P
dan_93

Postautor: dan_93 » sob lis 20, 2010 1:35 pm

Nie macie wrazenia ze w refrenie Beno podklada drugi glos...? :)
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » sob lis 20, 2010 2:23 pm

MaZia pisze:Bo to są wersje sezonowe. Gdy poznalismy "Jestes nie dla mnie" było lato, wiec jak mozna tu o śniegu?
Natomiast teraz, zbliżają się chłodne dni i będzie o śniegu :P

taa...
a jak śnieg stopnieje to Maciek będzie śpiewał: "Wyczuła mnie, stopniał śnieg na przedwiośnie..." :lol:

dan_93 pisze:Nie macie wrazenia ze w refrenie Beno podklada drugi glos...? :)

wrażenie jest, ale już wcześniej nasze wątpliwości(nadzieje?) zostały rozwiane :wink:
Maciek90

Postautor: Maciek90 » sob lis 20, 2010 3:35 pm

dla mnie to najlepsza piosenka na płycie , wyczaił juz ktoś chwyty? a moze ktos by zagral cover i wrzucil na youtube??
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » sob lis 20, 2010 4:01 pm

zwrotka leci na A E
refren na D A E

Wróć do „Twórczość”