DLACZEGO WYBIERAM, WYBIERASZ DŻEM ?

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

DLACZEGO WYBIERAM, WYBIERASZ DŻEM ?

Postautor: dariusz30t » wt paź 13, 2009 6:36 pm

Witam wszystkich serdecznie.
Poruszam ten wątek, ponieważ podczas koncertu w Spodku szczególnie zaintrygował mnie fenomen Dżemu.
Zastanowiłem się dlaczego tylu nas, tyle was wybiera właśnie Dżem.
Od malucha do dojrzałego faceta, oczywiście płeć piękna też w zróżnicowanym wieku.
Dlaczego w czasie koncertu dojrzali mężczyźni płakali jak niewinne dzieci.
Dlaczego wszyscy powtarzali słowa piosenek jak Biblię.
Taki właśnie jest Dżem, jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny,wielki, niesamowity, ale pełen pokory i szacunku dla fanów, a to przyciąga,
bardzo przyciąga.
Muzyka, słowa, postawa, charakter, to jest to właśnie, że chociaż wiele osób ma różne gusta muzyczne, to kogo nie spytasz każdy słucha Dżemu.
Jeden lubi rocka, drugi pop, trzeci disco, czwarty heavy, piąty klasykę, ale jeżeli spotkają się razem i będą musieli wybrać coś wspólnego do słuchania to wybiorą właśnie Dżem.
Dżem to zjawisko nie powtarzalne, historia Śląska, klasyka całej Polski i nie tylko.
Dlatego właśnie wybieram Dżem, a 35 lecie będzie blisko, w między czasie koncerty, pełno koncertów, znowu emocje, pozytywne, niepowtarzalne ale to tylko dzięki nim, bo to jest Dżem.
Pozdrawiam
Dariusz
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Gość

Re: DLACZEGO WYBIERAM, WYBIERASZ DŻEM ?

Postautor: Gość » czw paź 15, 2009 7:02 pm

dariusz30t pisze: fenomen Dżemu.
(..)
Od malucha do dojrzałego faceta, oczywiście płeć piękna też w zróżnicowanym wieku.
Dlaczego w czasie koncertu dojrzali mężczyźni płakali jak niewinne dzieci.
Dlaczego wszyscy powtarzali słowa piosenek jak Biblię.

Ja tam niczego jak Biblii nie powtarzam. Ale ciekawi mnie - bywasz na koncertach innych zespolow? Bo na wielu sa ludzie w zroznicowanym wieku, ktorzy - ciekawostka - znaja teksty piosenek!
Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Postautor: mala_aleja_roz » czw paź 15, 2009 7:48 pm

A ja odpowiem, a nie będę łapać za słówka :P . W Dżemie uwielbiam to, że wychodzi i po prostu gra, podoba Ci się to zostajesz, nie, to pa, nie płaczemy. Ale równocześnie Dżem nie lekceważy swoich fanów. Maciek nie przebiera się za różowego pelikana, a Beno nie maluje się niczym Manson (błąd w pisowni :?: ). Oni najzwyczajniej w świecie SĄ. Inna sprawa, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Teksty są zróżnicowane, ale czy nie wszyscy chcemy wolności, równości itp.? Ja uwielbiam Dżem, moja mama uwielbia Dżem (często mi w żartach powtarza, że to JEJ zespół z JEJ czasów), a moja babcia zna piosenki Dżemu. Skąd? Nie mam pojęcia. I tak właśnie jest. Naiwne pytania znają WSZYSCY, cegłę tak samo, Whisky jest po prostu wrodzone. A rzeczywiście, wiek był bardzo zróżnicowany. Ja razem z koleżanką (mamy 14 lat) skakałyśmy obok kobiety kiwającej się w rytm muzyki, która była dobrze po 50. To niezwykłe i niesamowite.
Maciek90

Postautor: Maciek90 » czw paź 15, 2009 8:13 pm

przede wszystkim słowa piosenek sa zajebiste po drugie muzyka, GITARY , Klawisze , sam troche gram wiec ogromnie doceniam prace tego zespolu, jest najlepszy na swiecie!
Gość

Postautor: Gość » czw paź 15, 2009 10:14 pm

Wybrałem Dżem, ponieważ muzyka oraz tego zespołu do mnie trafia. Zanim zacząłem słuchać Dżemu to słuchałem bardzo zróżnicowanej muzyki a gdy usłyszałem Dżem to się poprostu w nim zakochalem.nic innego do mnie nie trafiało tylko dżem. jego słowa, muzyka jest świetna. Ja czuję słowa Ryśka czy Maćka, one mają sens i przemawiają do mnie. Dlatego wybrałem Dżem.
Awatar użytkownika
karolinahr
Kontaktowanie:

Postautor: karolinahr » pt paź 16, 2009 4:26 pm

Wojczo pisze:Wybrałem Dżem, ponieważ muzyka oraz tego zespołu do mnie trafia. Zanim zacząłem słuchać Dżemu to słuchałem bardzo zróżnicowanej muzyki a gdy usłyszałem Dżem to się poprostu w nim zakochalem.nic innego do mnie nie trafiało tylko dżem. jego słowa, muzyka jest świetna. Ja czuję słowa Ryśka czy Maćka, one mają sens i przemawiają do mnie. Dlatego wybrałem Dżem.

Miałam tak samo jak napisał Wojczo.Kilka lat temu słuchałam bardzo zróżnicowanej muzyki, przeważnie był to hip-hop, metal może jeszcze jakiś ostry rock. Będąc może w 3 kl. gimnazjum zaczęłam słuchać Universe, niedługo po nim Dżem, a teraz jeszcze Cree. Jednak najbardziej kocham Dżem i Universe. I tak już zostanie :)
"...Jak nie to cyk browara łyk
i jeśli to nie jest grzech
napij się, a będzie tak jak chcesz.."

gg: 968392
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

ODPOWIEDŹ DLA "MALENY"

Postautor: dariusz30t » pt paź 16, 2009 10:55 pm

Witam.
Odpowiadam na pytanie czy bywam też na innych, różnych koncertach.
Ależ oczywiście, nie chcę się przechwalać ale byłem na dosyć sporej liczbie koncertów.
Jeśli chodzi o zespoły zagraniczne to np. Deep Purple ilość niezliczona, już np. mam bilety na nową trasę w 2010 roku na terenie Niemiec, a w obecnym roku byłem na ich koncertach we Polsce, Czechach, Niemczech.
Nie wspomnę tu o takich "wielkich" jak Police, Yes, Jethro Thull, Eric Clapton, Gary Moore, AC/DC itp.
Natomiast muzyka Polska to koncerty Dżemu, właśnie wybieram się również już wkrótce na ich koncert do Rudy Śląskiej,
oczywiście Rawa, jak i również czasami Budka Suflera, (niedawno grali w Spodku) Prefect, Lady Pank, TSA i wiele wiele innych.
Pomimo różnorodności koncertów na których byłem wybieram zdecydowanie
DŻEM i DEEP PURPLE , co widać po mojej prywatnej płytotece.

PS.
Osobiście zachęcam do nabywania płyt oryginalnych, a nie jakieś ściągane z neta MP3, wtedy słuchając dobrze nagranego oryginału naprawdę można poczuć prawdziwe brzmienie.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Pozdrawiam
dariusz30t
Gość

Postautor: Gość » sob paź 17, 2009 7:26 am

Słucham rocka od 35 lat, jeżdżę i jeździłem na koncerty różnych zespołów wtedy, gdy większość uczestników tego forum była jeszcze w odległych planach, a reszta w pieluchach. Słucham Dżemu i jeżdżę na koncerty i uważam, że dziś to zespół nr 1 w Polsce.
Znakomici muzycy, świetny repertuar, dobre koncerty.
Historia zespołu bardzo ciekawa, zresztą jak wszyscy wiedzą właściwie doczekała się ekranizacji. Wielki wkład w wielkość zespołu ma bezapelacyjnie Rysiek Riedel, który wpisał w jego repertuar swoje życie , jego blaski i cienie. Ale nie wolno zapominać o innych muzykach, bez których pewnie nie byłoby zespołu. Po Ryśku, moim zdaniem, był okres poszukiwań na pytanie - Co dalej?. Takie okresy charakteryzują się spadkiem atrakcyjności repertuaru itd. Tak też było, powtarzam moim zdaniem, z Dżemem. Dopiero pojawienie się w zespole Maćka Balcara pozwoliło zespołowi odzyskać świeżość i rozpocząć nowy okres. Bardzo dobrze, że zespół ciągle powraca do swojego najlepszego okresu i na koncertach można posłuchać starych kawałków, znakomicie wykonywanych przez Maćka. Również należy zauważyć, że jest też kilka nagrań skomponowanych przez Maćka, które śpiewa na koncertach cała sala. Zauważyłem na 30-leciu wielkie wzruszenie na twarzy Maćka po odśpiewanym przez publiczność "Do kołyski". To już duży przebój. Zresztą kilka postów wyżej Karolina podpisała swój post fragmentem utworu "Gorszy dzień" - to też nowy przebój.
Należy życzyć zespołowi kolejnych 30-tu lat na scenie, powrotów do klasyki i nowych przebojów.

Leszek
Awatar użytkownika
kasiaj

Postautor: kasiaj » pn paź 19, 2009 6:40 pm

Podpisuję się (jeśli pozwolisz Leszku :wink: ) pod całym postem mego poprzednika. Po prostu przelał na forum dosłownie moje odczucia, ale cóż się dziwić wszak to Dżemowa rodzina. Chciałam tylko dodać, że utwory Dżemu
-w wykonaniu R.R. czy Maćka- działają na mnie prawie jak tlen. Bez tego nie da się żyć ( no przynajmniej ja nie potrafię). Pozdrawiam Kasia

ps. Z niecierpliwością czekam na kolejne koncerty :!:
W życiu piękne są tylko chwile...
Obrazek
Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć...
Gość

Postautor: Gość » wt paź 20, 2009 6:43 am

Dlaczego Dżem????:
- ponieważ jest "prawdziwy" w każdym tego słowa znaczeniu,
- wiarygodny; wystarczy spojrzeć na biografię Rysia,
- szczery chwilami aż do bólu,
- piekny-jakkolwiek to dziwnie brzmi,
- swietni muzycy, którzy czasem odnoszę takie wrażenie, jakby dany utwór grali poraz pierwszy,
- dostępny,
- teksty trafiają do każdego- bez względu na wiek czy też płeć
- legendarny!!!! spójrzcie ile swietnych kapel naszych rodzimych już nie ma....ile "stoczyło się", lub "umarło", ale Dżemik wciąż jest!!!!! chociaż doskonale wiemy, że jego historia nie była- nie jest-łatwa. Chłopcy mimo wszystkich przeszkód istnieją i działają dalej....są autentyczni..kochają to, co robią i za to uwielbiam ich najbardziej!!!!
pozdro dla wszystkich młodych i starych fanów kultowego Dżemu
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » sob paź 24, 2009 12:37 pm

Brawo "oleczka78"

Lepiej bym tego nie ujął, świetnie napisane, to właśnie cała prawda "dlaczego wybieram Dżem".
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Pozdrawiam
dariusz30t
Gość

Postautor: Gość » ndz paź 25, 2009 6:08 pm

Piękna muzyka, piękne teksty dlatego wybieram Dżem ( ze wszystkimi trzema wokalistami ).Co tu dużo pisać , im starszy Dżem , tym cały czas smakuje tak samo czyli rewelacyjnie , bosko.
Gość

Postautor: Gość » ndz paź 25, 2009 7:09 pm

dariusz30t pisze: wybieram zdecydowanie
DŻEM i DEEP PURPLE

moge sie pod tym podpisac...A dlaczego? bo uwielbiam grana przez nich muzyke...
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » wt lis 03, 2009 8:12 pm

Ciekawe refleksje i odpowiedzi.
To jeszcze trochę dopiszę.
..................................................
Gra Dżem............................... refleksja nad muzyka słowami, łza się kręci w oku.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Pozdrawiam
dariusz30t
Gość

Postautor: Gość » pn lis 16, 2009 9:46 am

Dżemu słucham od 3 lat, krótko ale bardzo intensywnie. Na pierwszym koncercie byłam w ostatniego Sylwka, a na ostatnim na urodzinach w Spodku. U mnie wygląda to tak, że co nowa pora roku to koncert. Także Dżem u mnie czy w słońce czy deszcz, czy snieg czy z przebisniegami :) ZAWSZE!
Dlaczego?
-bo gra w mojej duszy
-bo jak mówili moi poprzednicy jest prawdziwy, szczery
-teksty jak żadne inne pasują po cześci do mnie, mam na myśli zwłaszcza te Ryśkowe ale i Maćkowe
-bo lubię iść na koncert i czuć właśnie tą niesamowitą, niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju, (na innych koncertach tego nie ma) wyjątkowo rodzinną atmosferę
-bo gdy jest coś nie tak - wtedy zawsze Dżem
-bo poznałam świetnych ludzi chociażby na festiwalu Ryśka, pozdrawiam ich!
i mogłabym tak wymieniać w nieskończoność, oczywiście wiele punktów pokryło by się z wypowiedziami powyższymi

NA 30 urodziny Dżemu zabrałam mojego chłopaka, który słucha klasyki i popu, dance. Kiedy mnie poznał zaczął poznawać dżem, było to ponad 3 miesiące temu, nie wiem co sprawiłlo że dał się zaciągnąć na drugi koniec Polski na te urodziny, ale był, przeżywał może nie tak jak ja, ale przezywał, a teraz czasem cytuje mi jakieś piosenki, czasem też w żartach mówi: Ach te Twoje Powidła!

Wróć do „Twórczość”