[2010] Muza

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

TurboDzemoMen

Re: [2010] Muza

Postautor: TurboDzemoMen » sob paź 16, 2010 7:11 pm

hehe "12 premierowych piosenek". 7 z nich miało już premierę dawno dawno temu, więc takich naprawdę premierowych zostało już tylko 5 ;)
Awatar użytkownika
Harry

Postautor: Harry » sob paź 16, 2010 9:08 pm

Okladka fajna tylko dlaczego tytul kojarzy mi sie z kolorowymi disco nastolatkami.....?

Miejmy nadzieje ze tytul nie bedzie adekwatny do zawartosci....

Trzeba sie bedzie wybrac do sklepu :)
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » sob paź 16, 2010 9:23 pm

Myślę, że tytuł odnosi się do jednego z utworów po prostu. Swoją drogą najlepszego z tych dotychczas zaprezentowanych moim skromnym zdaniem :)
"Nothingman... Isn't it something...?"
Gość

Postautor: Gość » sob paź 16, 2010 9:35 pm

Mimo ze okladke projektowali i dopracowywali moi dobrzy znajomi Przemek i Jarek musze powiedziec ze spodziewalem sie ciekawszej okladki /znam Ich mozliwosci artystyczne/ moze nawiazujacej do jakiegos kawalka ,ktory pilotowal juz od dosyc dawna te plyte ?.Ta okladka pasuje mi na,, Dzem -Koledy" sorry Panstwo drodzy ale takie bylo moje pierwsze skojarzenie i takie zostalo .Zycze przyjemnego odbioruCD jask i DVD.Max
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » sob paź 16, 2010 9:56 pm

Jak to czytam, to aż się smutno robi... Nie było informacji o płycie, było źle, pojawiła się okładka i tytuł, też Wam źle... Co oni mają wg was zrobić, żebyście przestali narzekać?!
Moim zdaniem płyta to zawartość, a nie tytuł czy okładka...

Maciek90 pisze: "muza" takie troche jakims tehnem zajeżdża . Zdecydowanie bardzoej wolałbym np "zawsze do przodu" (Piosenka Maćka, tak więc do płyty by pawowało idealnie) No ale tak chcieli muzycy to niech płyta nosi taki wg beznadziejny tytuł.

Beznadziejne to jest to, co wypisujesz... Widocznie były jakieś powody, ze płyta ma tytuł MUZA, a nie Do przodu, Strach czy nie wiem jak jeszcze inaczej.

A tak na marginesie "techno" pisze sie przez CH! :roll:
Gość

Postautor: Gość » sob paź 16, 2010 11:08 pm

misiek_k-ce pisze:Jak to czytam, to aż się smutno robi... Nie było informacji o płycie, było źle, pojawiła się okładka i tytuł, też Wam źle... Co oni mają wg was zrobić, żebyście przestali narzekać?!

Pewnie wydac 2 wydawnictwa .. osobno cd+DVD i oddzielnie wydawnictwo z samym CD... bo jeszcze chyba takiego zarzutu nie bylo..

Czy zawsze oceniacie smak czekolady po jej zewnetrznym opakowaniu? Film po okladce czy trailerze? Album po 30 sekundach utworu?

Jak napisalem wczesniej - okladka sprawa gustu.. ale nie oceniajcie calego produktu bez trzymania w rękach a jedynie po zewnetrznej stronie obwoluty..

(A to zesmy narod wiecznie niezadowolony to inna sprawa...)
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » sob paź 16, 2010 11:11 pm

jblaminsky pisze:
misiek_k-ce pisze:Jak to czytam, to aż się smutno robi... Nie było informacji o płycie, było źle, pojawiła się okładka i tytuł, też Wam źle... Co oni mają wg was zrobić, żebyście przestali narzekać?!

Pewnie wydac 2 wydawnictwa .. osobno cd+DVD i oddzielnie wydawnictwo z samym CD... bo jeszcze chyba takiego zarzutu nie bylo..

Czy zawsze oceniacie smak czekolady po jej zewnetrznym opakowaniu? Film po okladce czy trailerze? Album po 30 sekundach utworu?

Jak napisalem wczesniej - okladka sprawa gustu.. ale nie oceniajcie calego produktu bez trzymania w rękach a jedynie po zewnetrznej stronie obwoluty..

(A to zesmy narod wiecznie niezadowolony to inna sprawa...)

Mam lepszy pomysł. Wydać płytę żeby sobie każdy sam projektował okładkę i nadał tytuł...
Gość

Postautor: Gość » sob paź 16, 2010 11:47 pm

misiek_k-ce pisze:Mam lepszy pomysł. Wydać płytę żeby sobie każdy sam projektował okładkę i nadał tytuł...

Koniecznie z kompletem wycinanek i kredek ;)
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » sob paź 16, 2010 11:55 pm

I ukulele, żeby samemu sobie muzyke zagrać;P
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Gość

Postautor: Gość » ndz paź 17, 2010 6:31 am

Moi Drodzy .Jest forum ,jest temat i kazdy wyraza swoja opinie -bo takie jest zalozenie wprowadzenia nowego watku.Mysle ze wszyscy mamy prawo napisac swoja opinie o plycie ,okladce etc.Ja osobiscie uwazam ze Jarek narobil tyyyyyyle ciekawych fotek z koncertow i poza ze smialo moznabylo sie pokusic o wykorzystanie ich na okladke .Ja osobiscie widze ,, skok Macka "- ...zawsze do przodu...kadrowany przez Jarka dziesiatki razy.Niech i okladka i plyta bedzie ciekawa,by nie bylo pozniej ..... czy po okladce oceniacie plyte ? tak .Wlasnie tak .Kapela gra 30 lat i nie moze sobie pozwolic by plyta studyjna wydana po szesciu latach od ostatniej 2004 moglaby byc zla ./mam na mysli plyte i okladke/
Ps:To jest moja opinia i mysle ze mialem prawo to napisac .Kazdy temat ma prawo byc oceniany obiektywnia .Max
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » ndz paź 17, 2010 10:04 am

mario74 pisze:...właśnie ciekawy jestem opinii samego zespołu czy Oni są zadowoleni z tej płyty

Gdyby muzycy nie byli zadowoleni to nie ogłosiliby zakończenia prac i terminu wydania płyty.

Odnośnie okładki jak i całości wydawnictwa pozwolicie, że wypowiem się gdy będę miał je w rękach i zapoznam się z zawartością.
A tytuł płyty to raczej wziął się z stąd: http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzy , a nie od techno.

Marcin

P.S. rozglądam się właśnie za dobrymi słuchawkami ;)

No i chodzi mi po głowie to:
"Poprzez łąki majowe, przez gęsty las
Nad strzechami wisi, nad dachami miast
W poprzek tęczy uszytej jak korowód dnia
Leci muza, skrzydła ma
A w tych skrzydłach wiatr pieśni układa i niesie w dal
Po pierwszych, po ostatnich naszych dniach
I po chwili zadumy już każdy chce
W muzie tej zakochać się..."
Ostatnio zmieniony ndz paź 17, 2010 10:09 am przez Ziemniaq, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
anetawaldi

Postautor: anetawaldi » ndz paź 17, 2010 10:07 am

Co sie dzieje,najpierw byly narzekanie,ze zbyt dlugo plyta sie nie ukazuje-jak sie juz w koncu ukazala to jest problem z okladka,moim skromnym zdaniem wazniejsza jest zawartosc plyty ,a nie jej zewnetrza czesc.Jezeli chodzi o mnie to bardzo sie ciesze ,ze plyta juz niebawem bedzie na mojej polce,a dla P.Jarka gratulacje za wykonana prace.Pozdrawiam.
Gość

Postautor: Gość » ndz paź 17, 2010 11:06 am

Max_Turek pisze:Ja osobiscie uwazam ze Jarek narobil tyyyyyyle ciekawych fotek z koncertow i poza ze smialo moznabylo sie pokusic o wykorzystanie ich na okladke .Ja osobiscie widze ,, skok Macka "- ...zawsze do przodu...kadrowany przez Jarka dziesiatki razy..Max

Wojtku.. swego czasu pojawila się koncepcja podobna do Twojej. Ale ponieważ jest to płyta ze studia, uznalismy (nie tylko ja i Przemek ale tez i zespół) , ze nie powinny się na niej pojawić zadne fotografie koncertowe (rownież we wkładce - tym bardziej ze podczas tych kilku dni podczas nagrywania plyty zrobiłem tyle zdjęć ze studia, , że uważam ze to własnie te powinny ilustrować wydawnictwo. CO do skoku Macka ... od pewnego czasu staram się pracowac tak, aby nie czynić z członków zespołu ważnego i ważniejszego. Jesli mialoby się pojawic na okladce foto, to raczej calego zespołu..(jak to poczyniono w "Być albo Miec"). Wiem, ze byly okladki tylko z Ryskiem (Singles, Lunatycy, Zemsta Nietoperzy) ale to troche inny rozdzial i teraz wszelkie dzialania są troche inne, nie chcialbym się nad tym rozpisywać . Traktuję zespół jako jedność , i nie ma powodu aby wyróżniac tylko wybrane osoby.

Jarek
Gość

Postautor: Gość » ndz paź 17, 2010 11:20 am

anetawaldi pisze:Co sie dzieje,najpierw byly narzekanie,ze zbyt dlugo plyta sie nie ukazuje-jak sie juz w koncu ukazala to jest problem z okladka

Znam wiele przypadków, gdzie osoby krzywiące się na okladke "30 Urodziny" zmienily zdanie po tym jak dostaly cale wydawnictwo, obejrzalo sposób w jaki jest to wszystko poskładane do kupy. Mamy cichą nadzieję, ze tak też będzie w przypadku wydawnictwa "Muza"...
DOdam tylko na zakonczenie od siebie tyle, że tworzenie jakichkolwiek okladek i opracowan nie polega tylko i wyłącznie na tym, ze mamy wizje przenosimy na papier i tak zostanie. Tak może byc w przypadku, kiedy tworzymy okladke do wlasnego wydawnictwa. Jesli robimy to dla drugich osob, trzeba pamiętać, ze w przypadku Dżemu każdy z członków zespołu ma jakies oczekiwania co do szaty graficznej, i czasem trzeba wyciągnąc srednią z nich tak, aby nie tworzyć okładki "pod jedną osobę"... i czasem jest tak ze wasz projekt poddaje się modyfikacjom czasem w zupelnie innym kierunku niz zaklada sobie autor. Nie mówię juz tu tylko o "Muzie", bo dla porownania robiłem też inne w przeszłości. Jesli ktoś pracował kiedys w podobnym temacie - napewno rozumie o czym piszę. Tym ktorzy nie mieli takiej mozliwosci z całego serca życzę aby choc raz mieli taką możliwosc.. ze wszystkimi elementami związanymi z wydawnictwem , nie tylko z narodzinami pomyslu w glowie.
Pozdrawiam. JB
boston

Postautor: boston » ndz paź 17, 2010 11:21 am

Jarku, uważam, że nie ma żadnego powodu, dla którego miałbyś się tłumaczyć z wyglądu okładki. Wiadomo, że to rzecz gustu i zawsze dla jednych będzie super, dla innych ble.. a dla jeszcze innych będzie to zupełnie obojętne.
Najważniejsze, że prace nad płytą (jako całością) wreszcie dobiegły końca i niebawem ukaże się w sklepach.
Jak już pisałam wcześniej wg mnie okładka jest świetna i właśnie zastosowane kolory są jej mocną stroną :lol:

Wróć do „Twórczość”