[DVD, BD] Symfonicznie

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

maciek764

Re: [DVD, BR-D] Symfonicznie

Postautor: maciek764 » pt lis 02, 2012 8:38 pm

Moi drodzy, czy chcecie powiedzieć że w wydawnictwie za ponad 100zł jest całkowicie zrypany jeden kanał? Przecież to jest kpina i spokojnie możecie od takiej płyty dostać zwrot pieniędzy z tytułu niezgodności towaru z umową (bo wątpie, żeby wymiana coś dała skoro to jest taki ficzer w standardzie chyba) bo w końcu kupując płytę miało być 5 kanałów a nie 5 kanałów bez jednego.
papusny

Postautor: papusny » pt lis 02, 2012 9:16 pm

Zastanawiam się nad kupnem Blue ray ale wydaje mi się, że coś jest nie tak i nie wiem gdzie jest wina?
Ciekaw jestem, czy ktoś z zespołu wyjaśni ta sprawa, bo raczej ktoś powinien zabrać głos w tej sprawie, bo kasa kasą, wydawnictwo warte nawet 200zł ale żeby było to co jest oferowane, bo jeszcze kota w roku od Dżemu nie dostałem.

Źle to wszystko się ułożyło - trochę szkoda...
tomkez

Postautor: tomkez » sob lis 03, 2012 11:09 pm

W sumie szkoda, że nikt się nie pokusił na tych płytach o dodanie fajnej opcji jaką by było posłuchanie ścieżki dźwiękowej samej orkiestry, chóru, itp z wokalem Maćka.
jolkajoga

Postautor: jolkajoga » ndz lis 04, 2012 2:11 am

Ja mam dvd i również jest problem z prawym tylnym kanałem. Myślałam że padł głosnik i nawet kupiałm nowy kabel. Widać wada jest we wszystkich wydaniach.
Awatar użytkownika
DragonicaVI
Kontaktowanie:

Postautor: DragonicaVI » ndz lis 04, 2012 12:40 pm

A ja dostałam porysowaną płytkę i mi ścina DVD :(
Boże mój, czemu bawią się tak?
W imię czego niszczą mój świat?
I nadzieję na następny dzień
I wiarę...
I wiarę w sens?
Awatar użytkownika
Bubbi

Postautor: Bubbi » pn lis 05, 2012 7:53 am

jolkajoga pisze:Ja mam dvd i również jest problem z prawym tylnym kanałem. Myślałam że padł głosnik i nawet kupiałm nowy kabel.

a nie łatwiej (i taniej) było sprawdzić najpierw na innej płycie? :wink:

jolkajoga pisze:Widać wada jest we wszystkich wydaniach.

no to powiem tylko tyle: LIPA...
szkoda że nikt tego nie sprawdził przed wypuszczeniem na rynek :x
stadzio2

Postautor: stadzio2 » pn lis 05, 2012 10:43 am

DragonicaVI pisze:A ja dostałam porysowaną płytkę i mi ścina DVD :(

Spróbuj zrobić sobie obrazy tych płyt DVD jakimś programem do tego przeznaczonym. Jak uda się zapisać, to przy odtwarzaniu bezpośrednio z dysku nie powinno być problemów! :)

P.S. A co do porysowanej płyty, to wydaje mi się, że jak najbardziej możesz reklamować.
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pn lis 05, 2012 6:54 pm

Bubbi pisze:szkoda że nikt tego nie sprawdził przed wypuszczeniem na rynek :x

No widzisz... Moje uwagi do tego wydawnictwa to betka. Są większe "pierdoły", jak to ująłeś, które mogą wpłynąć na ocenę.
Mnie natomiast teraz interesuje inna kwestia - co zespół (czytaj: menedżer) zamierza z tą żabą zrobić? Bo nie wierzę, że po prapremierze na początku października nikt nie zgłaszał zastrzeżeń, co do wydawnictwa (pozostańmy w temacie dźwięku 5.1), a mam pewność, że takie docierały do decydentów kapeli po 23 października, kiedy można było je rzeczywiście dostać w otwartej sprzedaży.
Czyli minęły dwa tygodnie (w przypadku licznie bardzo korzystnego dla kapeli), a z tamtej strony ciiiiiszzzaaaaa...
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
maciek764

Postautor: maciek764 » wt lis 06, 2012 1:33 pm

Ktoś musi po prostu oficjalnie o to zapytać.
ankabe

Postautor: ankabe » wt lis 06, 2012 2:15 pm

Skoro minęło już tyle dni od oficjalnego wydania w sklepach, i zgłaszaniu faktu przez klientów a nadal panuje głucha cisza - nie sądzę, aby coś się w tej kwestii ruszyło.
Awatar użytkownika
elvis_paw

Postautor: elvis_paw » wt lis 06, 2012 2:28 pm

Ja zapytałem. Napisałem w zeszłym tygodniu na adres mailowy p. Martinka, nie dostałem jeszcze odpowiedzi (jak dostanę <o ile?>, to dam Wam znać).

Sprawa rzeczywiście jest dosyć poważna i podejrzewam, że płyty będą musiały być wymieniane, podobnie jak pierwsze osoby, które kupiły, dostały nowe książeczki.
Względną przyjemnością jest słuchanie przestrzennego dźwięku tylko z jednej strony, więc ja do oglądania przełączam sobie na stereo. Jak na wydawnictwo z 2012 roku (nieistotne, czy to Blu Ray, czy DVD - chodzi o odtwarzanie w możliwie najlepszej jakości), ta konieczność wydaje się trochę rażąca.

Ogółem chyba jest to mój pierwszy post na tym forum, w którym marudzę, dotąd zachwycało mnie w zasadzie wszystko, co oferował Dżem i każde kolejne wydawnictwo sprawiało nieprawdopodobną radość. Cóż, starzeję się..:))

Bo wydaje mi się, że tym razem ktoś tu przegiął. Nie chodzi mi nawet o początkowy problem z książeczką (w zasadzie dla mnie to w ogóle nie był problem), czy aktualny z dźwiękiem (wiadomo, że pracują nad tym ludzie, każdy może popełnić błąd, który później w miarę możliwości jest naprawiony), ale o cenę.
Widowisko na najwyższym poziomie. Mimo że nie jestem fanem połączenia zespołów rockowych z orkiestrami symfonicznymi (może za wyjątkiem pierwszej takiej płyty Deep Purple), tak w tym wypadku to połączenie nie razi, a nawet wydaje mi się atrakcyjne i chętnie słucham - Muzycy nie zawiedli! Nie zawiodła też osoba odpowiedzialna za 'opakowanie' i grafikę.
Ale czy to naprawdę powinno kosztować 160zł (cena, jaką zapłaciłem w Empiku), czy nawet 10zł mniej + koszty przesyłki (w Dżemowym sklepiku)?
Moim zdaniem nie powinno. Polskie wydawnictwa, z oczywistych względów, zawsze były tańsze od zagranicznych. Mam trochę zarówno jednych i drugich - TO jest zdecydowanie najdroższe. Po pierwsze nikt inny (przynajmniej nie spotkałem się z tym) nie narzuca jedynej możliwości zakupu w postaci pakietu. Ja np. nie potrzebuję płyt audio z koncertów, które mam na DVD / Blu Ray, a tutaj muszę za nie zapłacić. Inne wydawnictwa, jeżeli zawierają dodatkowo CD i nie ma możliwości oddzielnego zakupu, CD mają dołożone gratis, w postaci bonusów. Średnia cena samego Blu Ray to 70zł - 90zł (i to droższych zagranicznych, często z bonusami właśnie). Dlaczego w takim razie za symfoniczny Dżem trzeba zapłacić dwukrotnie więcej?
Dla porównania, 19.11. ma swoją premierę koncert Led Zeppelin z 2007r. (ten, który był w Multikinie, może widzieliście? Ja mam bilety na jutro:)). Wydawnictwo dość podobne (uboższe o 1 CD). Nie ma na razie na stronie Empiku, ale w Merlinie już jest w takich konfiguracjach:
- Blu Ray - 68,49zł
- Blu Ray + 2CD - 80,99zł
- DVD + 2CD - 68,49zł
- 2 CD - 57,99zł

I dla porównania Dżem 'Symfonicznie' w Merlinie:
- Blu Ray + 3CD - 152,99zł
- DVD + 3CD - 111,99zł

Która propozycja wydaje się bardziej uczciwa?
Oczywiście liczę się z tym, że ktoś mi odpisze: "Nikt Cię nie zmusza, żebyś kupował, jak nie pasuję, nie kupuj!", ale od razu odpowiadam: Chcę to mieć, podoba mi się, chcę kupić, tylko uważam, że ustalanie takiej ceny (nie wiem, kto za to odpowiada, domyślam się, że nie muzycy) jest zwykłym naciąganiem.
Gdyby wzrosła (wszędzie) cena za butelkę wody do 10zł, to nikt, nigdy już nie kupiłby wody? Myślę, że większość by kupiła, tylko z 'lekkim' niesmakiem..

Pozdrawiam,
Paweł:)
Hm.. Dzem jest tylko jeden! ;)
Matteo90

Postautor: Matteo90 » wt lis 06, 2012 5:08 pm

To może jeszcze coś powiem od siebie, -obecnie w Polsce i na świecie panuje kryzys :!: a Te wydawnictwo do tanich nie należy ... :| i jeszcze ten problem techniczny na płytce :(
dariluck

Postautor: dariluck » wt lis 06, 2012 10:32 pm

Dzisiaj pomyślałem dokładnie o tym samym, byłem w kinie na koncercie Zeppów, wróciłem z opadem szczęki, przestudiowałem sobie cenę wydawnictwa i nie wiem czy się śmiać czy płakać...żądanie od słuchaca/oglądacza 139 pln (tyle wydwanictwo kosztuje w Saturnie) to jakiś ponury żart, nie mam nawet śmiałości porównać tych wydarzeń, czyli jedynego koncertu zeppów po latach przerwy i kolejnego (moim zdaniem śrenio udanego) grania Dżemu z orkiestrą. Wydawnictwa którego jakość edytorska jest poniżej krytyki, naprawdę nie jest wielkim problemem sprawdzenie czy w finalnym wydawnictwie dźwięk jest prawidłowy, w tytułach nie ma literówek i utwory są porządnie otagowane, jak sądze (chociaż mogę się mylić) takich problemów nie będzie z płytą Zeppów, która będzie połowę tańsza. To poprostu kpina ze słuchacza...
Awatar użytkownika
Bubbi

Postautor: Bubbi » śr lis 07, 2012 7:48 am

A jak już jesteśmy przy porównywaniu cen płyt Dżemu do wykonawców zachodnich, to chciałem zauważyć że bardzo wiele albumów po jakimś czasie od premiery (rok, dwa) mozna kupić za połowę ceny. Wiem że to wszystko zależy od polityki wydawniczej wytwórni lub dystrybutora, ale jest dowodem na to że JEST TO MOŻLIWE
Prosty przykład: przedwczoraj kupiłem w MM płytę bluray z koncertem SCORPIONS "Live in 3D" za 39,90 :roll:
Cybel
Kontaktowanie:

Postautor: Cybel » ndz lis 11, 2012 7:45 pm

Wypowiem się w końcu i ja, jako że w ręce wpadły mi dyski CD z zapisem tego koncertu. No i niestety, może oczekiwałem za wiele, może robiłem sobie zbyt wiele nadziei, ale koncert mnie totalnie rozczarował. Nie, nie chodzi mi o to, że muzycy się nie przyłożyli, Maciek fałszował, a Zbyszek gubił rytm. Nic z tych rzeczy, wszystko jest jak najbardziej profesjonalnie, zawodowo. Boli mnie jednak, że przy okazji koncertów symfonicznych Zespół najwyraźniej idzie na łatwiznę. Dlaczego tak twierdzę? Bo wg mnie taka okazja, jak spotkanie z Orkiestrą Symfoniczną wymaga specjalnego przygotowania, często całkowitego przearanżowania utworów, żeby dla orkiestry znaleźć godne miejsce. Tymczasem w przypadku Dżemu utwory praktycznie nie różnią się od wersji granych na co dzień, a partie orkiestry w zdecydowanie zbyt dużej ilości przypadków wydają się być doklejone na siłę, żeby po prostu były. Nie twierdzę, że zawsze. Genialnie brzmi np. "Modlitwa", dużo zyskuje trochę nijaka w oryginale "Szara Mgła". Ale właśnie, nawet z "Szarej Mgły" można by wycisnąć więcej. To numer o jazzowym potencjale, więc dla mnie rzeczą wyśmienitą byłoby np. wyeksponowanie w nim sekcji dęciaków. To tylko przykład. Zobaczcie jak fajnie słucha się "Wehikułu" w tej przearanżowanej wersji (chociaż jej trzon pochodzi przecież sprzed kilkunastu lat, z płyty "Akustycznie"). Pomijam już fakt, że do niektórych utworów granych w tradycyjny sposób orkiestra zwyczajnie nie pasuje - vide "Gorszy Dzień" czy "Whisky". Ten koncert (i cała trasa symfoniczna Dżemu) mógł być wielki, gdyby ktoś się do tego przyłożył. Większe wyeksponowanie orkiestry (czasem nawet kosztem zmniejszenia "etatu" Jurka czy Adama) mogłoby pokazać numery Dżemu z zupełnie nowej (nie twierdzę, że lepszej - kwestia gustu) strony. Takie wydawnictwo robi się zazwyczaj raz na wiele lat, tym bardziej więc warto by było przygotować na nie coś specjalnego. Podsumowując ten przydługi wywód - dostajemy odgrzewany kotlet "posypany" przyprawą w postaci orkiestry, który chociaż nie smakuje źle, to gdyby był świeższy, mógłby być miodem dla podniebienia (w tym przypadku uszu). Pomijam już kwestię, że kosztuje tyle, co najświeższe danie w najwykwintniejszej restauracji.

No a sytuacja z dźwiękiem 5.1 i brak reakcji ze strony Dżemowej - żenua.

Naprawdę, to pierwsze od wielu lat wydawnictwo Dżemu, które powoduje, że jestem rozczarowany :(

Wróć do „Twórczość”