[DVD, BD] Symfonicznie

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
elvis_paw

Re: [DVD, BD] Symfonicznie

Postautor: elvis_paw » ndz lis 25, 2012 1:25 pm

stadzio2 pisze:Ja mam pytanie odnośnie wersji DVD. Czy posiada ona, podobnie jak wersja BR, jakieś niedociągnięcia? (...)

Z tego, co wiem, to jeżeli chodzi o niedziałający głośnik, to jest dokładnie ten sam problem, co z BD;/

chojnac pisze:w merlinie w tej chwili obie wersje są w promocji i kosztują odpowiednio 92 i 127 złotych. Nie wiem czy w poprawionym 5.1 czy nie, bo jakoś umknęło mi stanowisko Zespołu w tej sprawie.

Chojnac

Raczej nie z poprawionym. Od 'managera' dostałem informację zwrotną, że poinformuje mnie mailem, gdy już nowy nakład będzie dostępny, póki co w dystrybucji jest ten wadliwy, więc raczej wychodzi na to, że..

patpul pisze:(...) promocyjna oferta w związku z tym, iż wydawnictwo jest po prostu spieprzone.

Czyli w rzeczywistości powinna być to przecena opatrzona informacją, z jakiego powodu towar jest przeceniony, a nie 'promocja'. Sam często z promocji korzystam, a na bubla nigdy nie trafiłem.

boston pisze:(...) Czy to możliwe żeby nie wiedział o wszystkich niedociągnięciach? Wydaje mi się, że fanom należą się jakieś wyjaśnienia. No cóż - to by było na tyle :shock:

Adi pisze:(...) Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zespół, manager, czy nawet dżemowa sprzątaczka nie mają nic do powiedzenia w tej sprawie i pozwalają na sprzedaż czegoś, co nie jest pełnowartościowym produktem i takiej marce jak Dżem po prostu nie przystoi ...

Samo sedno! Zespół i manager o tym wiedzą zapewne z wielu źródeł, a dowodem na min. jedno jest chociażby to, że, że dostałem maila zwrotnego. Tylko, że to nie tylko ja powinienem dostać maila zwrotnego, a powinien pojawić news (najuczciwiej byłoby, gdyby był co najmniej tak duży i wyskakujący, jak reklama wydawnictwa, którą kilka razy dziennie trzeba wyłączać) na stronie. I jeżeli nawet ten wadliwy nakład nie zostanie wycofany (co mnie dziwi), powinien zawierać informację o wadzie (naklejkę chociażby) i zdecydowanie obniżoną cenę z tego powodu. A takie przemilczenie tematu i ewentualna informacja o dostępności poprawnych egzemplarzy tylko wybranym, którzy się upomną (oczywiście napiszę Wam tutaj, gdy otrzymam maila, ale tak naprawdę, to nie ja powinienem Was informować, bo ja bubla na rynek nie wypuściłem..), świadczy o braku uczciwości wobec ludzi, którzy za swój ukochany zespół dadzą się pokroić i wydadzą każde pieniądze, by mieć 'wszystko', co zespół oferuje (bo wątpie, żeby osoby, które gdzieś tam trochę Dżemu słuchały i z ciekawosci kupią wydawnictwo koncertowe, 'bo tam najczęściej są największe przeboje' był skłonne wydać na to 150zł. A nawet gdyby, też nie zasługują na 'oszustwo' (czy określając to ładniej: 'niezgodność towaru z umową'.

boston pisze:Ja muszę się wypowiedzieć i od razu przepraszam, że zupełnie nie na temat. :shock:
Bardzo się cieszę, że "powrócił" na forum elvis_paw!!!!
Liczę na, jak zwykle ciekawe, wypowiedzi.

Dzięki, to miłe:) W sumie, to przeglądałem na bieżąco forum przez ten cały czas, ale nie chciało mi się za bardzo brać udziału w tych wszystkich przepychankach, których ilość wzrastała z dnia na dzień. A teraz przyszedł czas, że sam się czepiam i to nawet nie do członków fanclubu, a 'zarządu Zespołu';)

Pozdrawiam,
Paweł:)
Hm.. Dzem jest tylko jeden! ;)
maciek764

Postautor: maciek764 » pn lis 26, 2012 9:52 pm

Z tego, co wiem, to jeżeli chodzi o niedziałający głośnik, to jest dokładnie ten sam problem, co z BD;/

Wydaje mi się, że czy to Blu-ray, czy to DVD to chyba mamy ten sam system kodowania 5.1 więc z 90% prawdopodobieństwem dźwięk jest taki sam i na BD i na DVD.
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pt mar 15, 2013 10:09 pm

widzę, że "cisza prasowa" zastosowana przez management zespołu podziałała i temat niegrającego kanału umarł ?
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pt mar 15, 2013 10:52 pm

Pozwoliłem sobie 17 listopada 2012 r. wysłać do biura Dżemowego mail takiej oto treści.

Szanowny Panie,
W związku z licznymi pytaniami, potwierdzonymi opiniami na forum strony fanclub.dzem.pl, proszę o informację:
1. Co jest przyczyną fatalnej jakości ostatniego wydawnictwa (kłopoty z dźwiękiem w formacie 5.1, rażące błędy dotyczące metadanych plików audio, wcześniejsze rozpadanie się książeczki)?
2. Kto jest odpowiedzialny za stronę techniczną wydawnictwa?
3. Dlaczego dotychczas nikt nie zajął stanowiska w sprawie wydawnictwa? Na ile to próba ukrycia będów i liczenie, że jakoś to będzie, niewiele osób się zorientuje?
4. W jaki sposób planują Państwo zrekompensować fanom niemały wydatek (niemal 111 i niemal 150 złotych w zależności od rodzaju nośnika, plus 24 złote kosztów wysyłki - powołując się na ceny oficjalnego sklepiku zespołu) wadliwy towar? Czy osoby, które kupiły (gdziekolwiek) "Symfonicznie" mogą liczyć na pełnowartościowe wydawnictwo, czy mają zwracać kupione już do sklepów bez szansy na w pełni funkcjonujące nagrania?

Proszę o informację na tentemat.

Mail wysłany z firmowego, radiowego adresu.
Do tej pory czekam na odpowiedź (nie, nie naciskam zbytnio na to, bo cała sytuacja pokazuje, gdzie management i zespół mają nie tylko fanów), choć wiem, bo zwrotkę dostałem, że został odczytany kilka dni później. Najwyraźniej przedstawiciele kapeli uznali, że jednak wszystko ok.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
boston

Postautor: boston » sob mar 16, 2013 6:30 am

W sumie cała ta sytuacja jest co najmniej przykra :?

Nie przepadam za Dżemem "symfonicznie". Wystarczy mi raz czy dwa pójść na koncert z udziałem orkiestry symfonicznej. Dlatego nie czekałam na to wydawnictwo i teraz nie mam problemu.....
Ale zdecydowanie popieram żal i rozgoryczenie nabywców.

Wydaje mi się, że ktoś z Zarządu fc, będący bliżej Zespołu, albo pan Leszek Martinek powinni chociaż wydać jakieś oświadczenie na ten temat. I wyjaśnić co się stało?

Muzycy na pewno "zrobili swoje" i oczywiście nie można mieć do nich żadnych pretensji :)
Awatar użytkownika
Bubbi

Postautor: Bubbi » czw paź 17, 2013 1:42 pm

no i co, zespół (i management) spokojnie przeczekał, wszystko ucichło
problem umarł śmiercią naturalną
a skoro problemu nie ma, to wszystko jest OK

echhhh... jakie to polskie...
papusny

Postautor: papusny » pt paź 18, 2013 12:32 pm

Ja w dalszym ciągu nie zakupiłem "Symfonicznie" bo chce mieć pewność, że w każdy głośniku chce słyszę dźwięk.
Czy ktoś z was w ostatnim czasie kupił i może się wypowiedzieć?

Wróć do „Twórczość”