Nowa płytka koncertowa Maćka Balcara

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

tomekw

Nowa płytka koncertowa Maćka Balcara

Postautor: tomekw » sob sty 05, 2013 9:58 am

Witam wszystkich, widzę że forum ożyło więc zapodam nowy temacik. Nikt nie pisze o nowej płycie koncertowej Maćka Balcara. Dostałem tą płytę pod choinkę i ciągle jej słucham (a nawet ich słucham, bo to dwie płytki) Jest genialna, brzmienie gitar piękne, Maciek świetnie śpiewa, dobre teksty.....Czy ktoś z Was ma te płytki i chce się podzielić uwagami na ich temat... Czekam na opinie. Pozdrawiam Tomek
stadzio2

Re: Nowa płytka koncertowa Maćka Balcara

Postautor: stadzio2 » sob sty 05, 2013 11:23 am

Również mam bardzo pozytywne odczucia - cała płyta na wysokim poziomie, a akustyczne wersje niektórych piosenek podobają mi się szczególnie (np. "Nigdy nie zapomnę", "Odwróceni", "Wolność", "Big Eyed Fish"). Wydanych pieniędzy nie żałuję. :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BlackVelvet91
Kontaktowanie:

Postautor: BlackVelvet91 » sob sty 05, 2013 3:13 pm

Ja również muszę się pochwalić tym, iż dostałam taką płytkę pod choinkę :)
Słucham jej, i słucham, i się nasłuchać nie mogę :)
A kawałek "Odwróceni" już zajmuje szczególne miejsce w moim sercu :D
Naprawdę dobra robota :)
Awatar użytkownika
Bubbi

Postautor: Bubbi » śr lut 06, 2013 2:06 pm

Płyta jest kapitalna
W przyszłą niedzielę wybieram się na koncert do Kielc, jeżeli będzie chociaż w 50% taki klimat jak na tej płycie to wymięknę :lol:
tomekw

Postautor: tomekw » śr lut 06, 2013 4:54 pm

Zwłaszcza, że są to przerobione utwory elektryczne w wersji akustycznej, którą miałem okazję wysłuchać jako pierwszą więc ciekawy jestem czy w wersji elektrycznej też mi się spodobają.....
pycia93

Postautor: pycia93 » śr lut 06, 2013 9:46 pm

"Nigdy nie zapomnę" zakochałam się maksymalnie w tym utworze.
Cała płyta wypadła bardzo dobrze! Po pierwszym wysłuchaniu byłam wręcz zakochana. Świetny dialog z publicznością i ciekawe opowieści z trasy. Mogę tylko marudzić, że jak są jakieś dialogi to słabiej je słychać niż samą muzykę (lubię marudzić po prostu ;) ). Oczywiście są utwory, których słucham mniej i te których słucham więcej. Wybieram się na koncert do Torunia i mam nadzieję, że będzie równie dobrze, a może nawet lepiej. :)
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » śr lut 06, 2013 11:11 pm

Szykuje sie kolejna nowa płyta..
http://www.youtube.com/watch?v=BzorMMS3iAU
czarekkk

Postautor: czarekkk » czw lut 07, 2013 12:40 pm

tomekw pisze:Zwłaszcza, że są to przerobione utwory elektryczne w wersji akustycznej

No właśnie nie do końca. Maciek, kiedy wyszła płyta Live Trax 12 mówił, że w zasadzie spora część utworów teraz brzmi tak jak w pierwotnej wersji, bo piosenki powstawały w wersji akustycznej. Przykładem jest utwór "Ogień i woda" o którym Maciek się wypowiedział, że teraz grają go tak jak przy jego powstaniu.
Awatar użytkownika
Bubbi

Postautor: Bubbi » czw lut 07, 2013 3:06 pm

a ja może zostane za to przez niektórych wyklęty, ale powiem że Maćkowi wyszła dużo lepsza koncertówka niż dżemowe "Symfonicznie"...
michalz

Postautor: michalz » czw lut 07, 2013 6:37 pm

zgadzam się w 100% jest więcej spontaniczności improwizacji no i klimat świetny.
Peace&Love
Awatar użytkownika
Bubbi

Postautor: Bubbi » pn lut 18, 2013 9:02 am

byłem, widziałem, odleciałem :)

http://www.youtube.com/watch?v=-OztZevh ... 3g&index=2
http://www.youtube.com/watch?v=ccLVy2_2 ... 3g&index=1

dostałem 200% tego co oczekiwałem
mogę powiedzieć tylko jedno:
DZIĘKUJĘ
tomekw

Postautor: tomekw » pn lut 18, 2013 11:10 am

Bubbi pisze:a ja może zostane za to przez niektórych wyklęty, ale powiem że Maćkowi wyszła dużo lepsza koncertówka niż dżemowe "Symfonicznie"...

Zgadzam się i bałem pierwszy to powiedzieć..... Brzmienie gitar 100 razy lepsze niż Dżem Akustycznie. No chyba, że gitary w 1994 roku były gorszej jakości..... Nie wiem, nie znam się, wiem tylko co słyszę, a Maćka i Nie-bo słucha się wyśmienicie.... Nikogo nie urażając, bo Dżem zawsze będzie na pierwszym miejscu w mojej płytotece..... Już niedługo koncert w Legionowie
Do zobaczenia
JohnBelushi

Postautor: JohnBelushi » pn lut 18, 2013 9:28 pm

To co dzieje się na Maćka koncertach to naprawdę magia, koncert w Kielcach rewelacyjny, strasznie klimatyczny, a zarazem wesoły, po raz kolejni trochę niedoceniani muzycy Nie-Ba pokazali ogromną klasę, a ogromną sztuką było by ocenić występ Maćka, bo mogło by zabraknąć epitetów pozytywnie wartościujących. To było naprawdę 2,5h kapitalnego grania.
P.S Nowa Płyta zapowiada się naprawdę super...
http://kolura.wrzuta.pl/audio/2Vhe5KCii ... nowy_utwor
Awatar użytkownika
Bursztynowa

Postautor: Bursztynowa » wt lut 19, 2013 10:32 am

Czułam że koncert spodoba mi się bardzo i się nie myliłam! Był wręcz fantastyczny :) ... przepełniony emocjami - nie spodziewałam się, że kiedykolwiek będę "mazać się" na koncercie:) a jednak... gdy zagrali pierwszy z nowych utworów, nie wiem czy to przez tekst czy przez historię opowiedzianą przez Maćka o okolicznościach w jakich on powstał, łzy same popłynęły ciurkiem... :)
mimo że "wykreśliłam" z bisu "niewiernych" :) czekam z niecierpliwością na następny koncert Maćka i Nie-ba by móc ponownie usłyszeć "nówki" jak i może "nigdy nie zapomnę" - utworek niezagrany a bardzo oczekiwany przeze mnie :)
Awatar użytkownika
Bubbi

Postautor: Bubbi » wt lut 19, 2013 11:03 am

tomekw pisze:
Bubbi pisze:a ja może zostane za to przez niektórych wyklęty, ale powiem że Maćkowi wyszła dużo lepsza koncertówka niż dżemowe "Symfonicznie"...

Zgadzam się i bałem pierwszy to powiedzieć..... Brzmienie gitar 100 razy lepsze niż Dżem Akustycznie. No chyba, że gitary w 1994 roku były gorszej jakości....

Ale ja nie pisałem o "Akustycznie" , tylko o "Symfonicznie" :wink:

A co do gitar... w 1994 roku na pewno nie były gorsze (powiedziałbym nawet że raczej lepsze), w grę wchodzi raczej inna technika nagrywania, do tego dochodzi inna technika gitarzystów (i wcale nie mówię że któraś jest lepsza czy gorsza) i PRZEDE WSZYSTKIM kwestia zaaranżowania kompozycji
No i jeszcze jedno - "AKustycznie" nie było (chyba?) płytą nagraną przed publicznością, więc dochodzi jeszcze kwestia emocji podczas grania...

Wróć do „Twórczość”