Nowa płytaDżemu kiedy?

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

gracjanek

Nowa płytaDżemu kiedy?

Postautor: gracjanek » wt paź 29, 2013 12:22 pm

ciekawe kiedy chłopaki nas uszcześliwią nową, świezą płytą .Pamiętam ze Maciek w któryms z wywiadów po Muzie mówił że tyle jeszcze pomysłów niewykorzystanych i długo czekac nie bedziemy :?
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Re: Nowa płytaDżemu kiedy?

Postautor: ArekJ » wt paź 29, 2013 1:01 pm

Ostatnio Beno w wywiadzie coś wspominał, że nie wiadomo czy płyta będzie. Wydaje mi się, że mówił również, że mogą pojawić się po prostu na koncertach nowe numery. Będą one grane, kiedyś pewnie zarejestrowane na płycie koncertowej.

Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach wydawanie płyty studyjnej to mało opłacalny biznes.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » wt paź 29, 2013 1:31 pm

Ja to widze tak zeby to nie było traktowane jako biznes. Wazne zeby zespol nie był do tylu na tym i tyle.
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt paź 29, 2013 2:37 pm

Robert_K pisze:Ja to widze tak zeby to nie było traktowane jako biznes. Wazne zeby zespol nie był do tylu na tym i tyle.

Ale granie muzyki to jest biznes jak każdy inny. Chyba, że ktoś sobie od czasu do czasu pogra coś z kumplami w garażu ;)
Pewnie i o to, żeby nie być do tyłu, w dzisiejszych czasach nie łatwo.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
gracjanek

Postautor: gracjanek » wt paź 29, 2013 5:00 pm

ArekJ pisze:
Robert_K pisze:Ja to widze tak zeby to nie było traktowane jako biznes. Wazne zeby zespol nie był do tylu na tym i tyle.

Ale granie muzyki to jest biznes jak każdy inny. Chyba, że ktoś sobie od czasu do czasu pogra coś z kumplami w garażu ;)
Pewnie i o to, żeby nie być do tyłu, w dzisiejszych czasach nie łatwo.

biznes biznesem a nowa płyta płytą ,tym bardziej ze DŻEM ma grono fanów nie zwiazanych z biznesem i bedących wiernym nie dla biznesu lecz dla twórczości, a prawde mówiąc jak były lata kruche dla zespołu to wychodziły najlepsze płyty wiec teraz tym bardziej można sie skupić na twórczości, :wink:
gracjanek

Postautor: gracjanek » wt paź 29, 2013 6:50 pm

no własnie jak najbardziej sie z tym zgadzam :D
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » czw paź 31, 2013 7:38 pm

A ja sobie tak stanę w rozkroku między Tomkiem a Arkiem.
Bo pewnie, że chciałbym jakiegoś ponadprzeciętnego albumu studyjnego. Takiego najlepszego od, hmmm, powiedzmy 22 lat. Nie chciałbym tymczasem dwa miliony trzydzieści osiem tysięcy sto piątego materiału koncertowego, nawet złożonego z samych premierowych numerów.
Natomiast nie mam wątpliwości, że o wiele większy zysk daje koncertowanie. Bo jednak 35 tys. złotych za wieczór (na sześć osób plus ekipę, minus transport i wszelkie amortyzację aut, sprzętu) to jednak co innego, niż 35 złotych razy tysiąc (egzemplarzy płyty minus koszta produkcji i promocji, wszak koszt wytwórni odchodzi ze względu na Dżem S.C.).
Reasumując. Pewnie, że z fanowskiego punktu widzenia miło by było postawić na półce kolejny album, a jeszcze z super materiałem, to już zupełnie. Ale wolę jednak żaden album i co najmniej dobre sztuki z doskonałymi premierowymi utworami co jakiś czas.
Przynajmniej w tej chwili tak mi się wydaje;)
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
balt87

Postautor: balt87 » śr gru 04, 2013 4:28 pm

Tak sobie patrzę na najbliższe koncerty zespołu i na tę lukę 3,5 miesięczną (ostatni koncert w tym roku - 15.12, a pierwszy w nowym - 29.03) i tak jakoś zaświtał mi promyk nadziei, że być może jest to czas, w którym będą się dla nas tworzyły nowe, wspaniałe i tak długo wyczekiwane utwory na nową płytę :D
... no co? pomarzyć nie można? :P
michalz

Postautor: michalz » śr gru 04, 2013 6:05 pm

mnie się wydaje ze prędzej w tym czasie Maciek może pracować nad 3 płytą solową niż dżem no ale zobaczymy jak się potoczy.
Peace&Love
michalz

Postautor: michalz » śr gru 04, 2013 7:07 pm

[quote="michalz"]mnie się wydaje ze prędzej w tym czasie Maciek może pracować nad 3 płytą solową niż dżem albo trasa solo Macka z niebem.
Peace&Love
boston

Postautor: boston » śr gru 04, 2013 9:22 pm

Gdybym dowiedziała się o nowej, studyjnej płycie Dżemu to chyba w ciągu jednej doby bym wyłysiała..... :lol:
Po prostu już w to nie wierzę. Nasi idole na pewno nie dościgną stażem Rolling Stones. Zresztą nie chodzi o ściganie a o tzw wenę twórczą i współpracę. Odnoszę wrażenie, że Panowie dawno przestali tworzyć jedną drużynę i po wykonaniu swej pracy każdy ucieka w swoją stronę :roll:

Liczę jeszcze na niesamowity koncert w Spodku na 35-cio lecie chociaż podobno nadzieja jest matką głupich.
gajusia

Postautor: gajusia » czw gru 05, 2013 6:44 pm

Mam nadzieję że nie masz racji :!: :cry:
michalz

Postautor: michalz » czw gru 05, 2013 7:24 pm

Niestety tak to wygląda jak mówi boston i trudno się nie zgodzić.
Peace&Love
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pt gru 06, 2013 4:07 pm

boston pisze:Odnoszę wrażenie, że Panowie dawno przestali tworzyć jedną drużynę i po wykonaniu swej pracy każdy ucieka w swoją stronę

Sugerujesz, że Stonesi przez pół wieku (mam na myśli bliźnięta Richards-Jagger) byli super kumplami? Przecież już pod koniec lat 70. niemal ze sobą nie gadali, a później na scenie się nawet nie zauważali. Co nie przeszkadzało im nagrywać i koncertować.
Ja tam nie mam złudzeń, że każdy z panów ma swoją robotę do wykonania, a po pracy idzie do swoich. Przecież wielu z nas tak robi.

balt87 pisze:Tak sobie patrzę na najbliższe koncerty zespołu i na tę lukę 3,5 miesięczną

Spoko, spoko. Kilka sztuk pewnie jeszcze dojdzie. Potem w okolicach lutego tradycyjna, "odwieloletnia" przerwa na ferie zimowe. Nie ma co się nastawiać na nowy materiał. Bo i po co - szczególnie, jakby miał być taki sobie.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
boston

Postautor: boston » pt gru 06, 2013 5:42 pm

patpul pisze:Sugerujesz, że Stonesi przez pół wieku (mam na myśli bliźnięta Richards-Jagger) byli super kumplami?

Absolutnie niczego nie sugeruję. Chyba wszyscy wiemy o specyficznych relacjach obu muzyków. Pisałam o stażu wspólnego grania. Wg mnie Dżem nie osiągnie imponującego wyniku - 50-ciu lat współpracy. I tylko tyle. Zresztą nie to jest najważniejsze.
Ważny jest szacunek wobec siebie wzajemnie i wobec fanów.

Wróć do „Twórczość”