Nowa płytaDżemu kiedy?

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
patpul

Re: Nowa płytaDżemu kiedy?

Postautor: patpul » sob gru 07, 2013 8:51 am

Bedzie po polskiemu, wiec bez ogonkow. Taka pogoda;)

Uwazam, ze bardzo wazna rzecz poruszylas. Czujesz, ze zespol szanuje swoich "platnikow"? Jakbys tak miala czarno-bialo okreslic to, co plynie ze sceny. Bez zadnego "to zalezy". Bo ja - w takim ogolnym rozrachunku nie czuje tego. Fatalne sztuki zbyt czesto przeplatane z takimi, ze szczeka opada (tegoroczna Brodnica!), odgrzewane, koncertowe kotlety sprzedawane jakos super-hiper-rewelacyjna-nowosc. Zastanawiajaca jakosc tychze (30-lecie) i podkreslajaca, gdzie wydymany nabywca moze pocalowac kapele, cisza po tym, jak sie robote spierdolilo. To - wydaje mi sie - splendoru grupie nie dodaje.
A co do wieku Stonesowskiego - nie mam zludzen, ze jest nieosiagalny. Pocieszeniem moze byc chyba tylko to, ze dla wielu.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
boston

Postautor: boston » sob gru 07, 2013 10:12 am

Masz rację. Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Tylko, ze nikt z nas nie jest constans :? To jest po prostu niemożliwe.... każdy z nas miewa wpadki choćby nie wiem jak tego nie chciał. Dżem, jako kapela, nie jest wyjątkiem.
Po czwartkowym koncercie w Stodole pomyślałam: to mój ostatni koncert. I co? W piątek nie mogłam wytrzymać w chałupie i zjawiłam się znowu. I jeżeli chodzi o koncert - było cudownie!! Dali z siebie wszystko, a nawet więcej :shock:

Wiem, że nie wolno chyba ale pozwolę sobie pójść na całość :lol:
Coś co mnie rozwala i zachwyca:
http://www.youtube.com/watch?v=LemMko3n ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » sob gru 07, 2013 3:54 pm

boston pisze:Wiem, że nie wolno chyba ale pozwolę sobie pójść na całość :lol:
Coś co mnie rozwala i zachwyca:
http://www.youtube.com/watch?v=LemMko3n ... e=youtu.be

W regulaminie jest mowa tylko o Dżemie, każde inne badziewie wolno :P
boston

Postautor: boston » sob gru 07, 2013 5:42 pm

Oki :)
W takim razie cieszę się, że nie złamałam fanclubowego prawa :roll:
bloodflower

Postautor: bloodflower » ndz gru 08, 2013 5:55 pm

Widzę, że Brać na forum ogarnęło zwątpienie. Ja natomiast wierzę, że Panowie nie jeden raz nas jeszcze zaskoczą, nową płytą i nie tylko. Oby tylko i Im i nam zdrowie dopisywało, a co najmniej dekadę mamy przed sobą, ze sobą :D . Głowy do góry !
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » pt mar 28, 2014 10:53 am

Sam zespół mam wrażenie jest w tej kwestii podzielny, jedni chcą nagrywać, drudzy podchodzą do tematu z rezerwą - na czele z Benem. Pomysł basisty, by nowe numer grać na koncertach i nie myśleć o wydaniu, tak naprawdę studyjnego albumu - pojawiał się nie raz i były przymiarki do nagrania koncertu w Fanaberii, czy maxisingla lub publikować je w internecie...Myślę, że jest to dobre rozwiązanie na chwilę obecną i przy obecnym kalendarzu zespołu, ale nie zmienia to faktu, że chciałbym posłuchać kolejnego nowego albumu zespołu Dżem :roll: A jeśli mowa o pomysłach, to jest okazja do ich realizacji . Koncert jubileuszowy, który jest przekroczeniem progu do świętowania przeszłości, ale i dalszym wyznacznikiem tej przygody, która trwa przeszło 40 lat (sugeruję się licznikiem nieoficjalnym). I było by miło, gdyby nowe utwory pojawiły się na koncercie "35 Urodziny" i przy okazji zostały zarejestrowane :D
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pt mar 28, 2014 2:01 pm

Kłopot w tym, że nagrywanie koncertów a przy ich okazji kilku nowych numerów, jest takim samym dojeniem kasy, jakie odbywa się teraz. Bo "Symfonicznie" (była Opera), bo 30-lecie, bo zaraz 35-clecie, bo "Pamięci Pawła..." jest właśnie takim wyciskaniem z konsumentów grosza. To jest - owszem - z korzyścią dla kieszeni kapeli (studio, praca, zmniejszenie liczby koncertów kontra normalne koncertowanie, czyli zarabianie, i rejestrowanie materiału, z którego można potem wybrać), a nie dla odbiorców.
To mogłoby być ok, jeśli nie byłoby tak, że co roku pojawia się takie wydawnictwo. Czyli gromadzone są te koncertowe nagrania _nowych_ numerów, selekcja - lepsze/gorsze - i kilkanaście sztuk ląduje na półkach jako album.

GreenHorn

Postautor: GreenHorn » pt mar 28, 2014 8:02 pm

Każdy ma swoje spojrzenie na ten temat...

patpul pisze:Kłopot w tym, że nagrywanie koncertów a przy ich okazji kilku nowych numerów, jest takim samym dojeniem kasy, jakie odbywa się teraz. Bo "Symfonicznie" (była Opera), bo 30-lecie, bo zaraz 35-clecie, bo "Pamięci Pawła..." .

Akurat tutaj będę bronił swojego zdania :

"Pamięci Pawła Bergera" Ten album, pamiętny koncert jest hołdem zespołu dla Przyjaciela. Rzeczom oczywistą jest, że została po Nim płyta... Jedną z moich ulubionych w dorobku Dżemu po roku 1994

Symfonicznie Chciałbym przypomnieć, że płyta jest swoistym zapisem 3 letniej pracy zespołu przy tym projekcie .I jest swoistym powrotem do tego grania orkiestrowego, które było potrzebne z racji wielu przyczyn...A najważniejszym dowodem jest znikoma ilość muzycznych pierwowzorów z roku 1998 r. Zawsze traktowałem ten rodzaj grania za ciekawostkę muzyczną i dalej tak uważam... Zbytnich emocji ten album, koncerty nie wywarły...Może poza ogromem pracy i organizacji w ten szyld włożony..Oceniam na plus! :P

30 Urodziny Wraz zbliżającym się koncertem było wiadomo, że zostanie on zarejestrowany... Muzycznie płyta jest dobra - więcej góruję wątków historycznych i symbolicznych na plus tego wydawnictwa. :lol:

Moim zdaniem dobrze, że Dżem chcę wykorzystywać warunki, których wcześniej nie miał... Szukałbym jednak dla swoich projektów przemyślanych pomysłów ich realizacji. Jestem w tej materii laikiem e. Chciałem tylko powiedzieć, że nie zawsze wszystko jest szare jak wygląda...I nie oszukiwać się, że raczej te wydawnictwa nie są tworzone dla radości, ale do zwrócenia się inwestycji, którą włożono, by wyprodukować dane dzieło...
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pt mar 28, 2014 8:38 pm

chojnac pisze: Z jednej strony Zespół narzeka, że nagranie nowej płyty to koszty, ale chętnie wydaje wielopłytowe wydawnictwa koncertowe, które też przecież kosztują.

Bardziej miałem na myśli to, że wydawanie co chwilę zapisu koncertu jest najzwyklejszym wyciąganiem kasy od słuchaczy.
Oczywiście, żąe większy koszt wiąże się z produkcją nowego materiału. Nie mając własnego studia trzeba je wynająć, w tym czasie przepada też zarobek związany z ewentualnym koncertowaniem, wyprodukowanie i wydanie materiału kosztuje, a przy obecnym poziomie sprzedaży nie ma pewności, że wyjdzie się choćby na zero.
Oczywiście, że najbardziej ekonomiczną sprawą jest profesjonalna rejestracja choćby pojedynczych numerów i wpuszczanie ich do sieci. Ale ryzyko jest właśnie takie, o jakim piszesz - czyli brak tradycyjnej promocji, tego szumu, co przy standardowym albumie.

GreenHorn pisze:Każdy ma swoje spojrzenie na ten temat.

W ten sposób można też bronić ewentualnych albumowych przyszłych pomysłów. Przerysowuję: pierwszy koncert w najmniejszym mieście Polski, dwudziesty występ na jakimś festiwalu ect.
Być może masz rację, że każdy z tych albumów był wyjątkowy. Nagromadzenie jednak tych "wyjątkowości" do świeżych kreacji jest - przynajmniej dla mnie - mało strawne. Poza tym - w moim mniemaniu - niezależnie od wyjątkowości, wydawnictwa koncertowe są odtwórcze, nastawione na najłatwiejszy zysk. No i skoro w ciągu trzynastu lat pojawiają się dwa nowe albumy, a rożnej maści retrospektywnych znacznie więcej, i na dodatek jest na to zbyt - niezależnie od jakości (odgrzewany i na dodatek źle przyprawiony kotlet "Symfonicznie") - to nie ma co się dziwić, że kapela w to inwestuje. Szkoda, trudno, krzyż na drogę.

damiano2503

Postautor: damiano2503 » wt paź 28, 2014 9:49 pm

Balcar po koncercie w Sieradzu dał wywiad jedej ze stacji i sam nadmienil ze czas zabrac sie do tworzenia nowej plyty w przyszlym roku :) mnie ta informacja ucieszyła bardzo pomijajac to ze na ukonczeniu jest płyta z 35 lecia i ma byc rowniez w przyszlym roku nagrany koncert akustyczny. Sporo sie tego moze nazbierac :)
Awatar użytkownika
Jedras

Postautor: Jedras » śr paź 29, 2014 12:00 am

Patpul nie masz najmniejszego pojęcia o czym mówisz, pamiętaj że w trakcie trwania kilkunastoletniej przygody Maćka z Dżemem zespół przeżył kilka ciężkich chwil po których długo nie mógł się pozbierać co uwierz mi znacząco wpłynęło na przeciągnięcie się wydania jakiegokolwiek nowego materiału.

Piszesz że to jest najłatwiejszy zysk wydanie takich albumów, wcale nie bo nie jesteś w stanie wyobrazić sobie jaki nakład czasu-pracy oraz zaangażowania wielu ludzi ( w tym i muzyków Dżemu ) na różnym etapie produkcji jest włożony w stworzenie jednego takiego "łatwego wydania.

Co do powielania nie wiem za bardzo o co Ci chodzi.. chłopaki grają swoją muzykę od 35 lat i też ją nagrywają w tej formie w jakiej ją grają. Nie widzę w tym nic dziwnego.

Pozdrawiam,
Jędrzej Otręba
Pozdrawiam,
Jędrzej Otręba

Only a Gibson is Good Enough..
boston

Postautor: boston » śr paź 29, 2014 9:49 am

Tak :lol: Tzn Jędrzej jest synem Bena.....
I na pewno ma inne spojrzenie na działalność kapeli niż "zwykły" odbiorca. :lol:
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » czw paź 30, 2014 12:53 pm

Ostre wykopaliska. Zapomniałem w ogóle o tym wątku. Postaram się jednak, tak na szybko, dwa zdania skreślić.

Jedras pisze:Patpul nie masz najmniejszego pojęcia o czym mówisz

Nie wykluczam, że nie mam pojęcia. Pisze jedynie o swoich wrażeniach, jako konsumenta-płatnika. Rozumiem tez około zespołowe tragedie. Nie przekonuje mnie jednak takie tłumaczenie, gdy patrzę, że w 13 lat wydano dwa premierowe albumy przy kilkukrotności wtórnych wydawnictw (liczę równie te niezainicjowane przez kapelę).

Jedras pisze:Piszesz że to jest najłatwiejszy zysk wydanie takich albumów, wcale nie

Ok, rzeczywiście - najłatwiejszym zyskiem jest koncert.
Natomiast w tym przypadku rozmawiamy o albumach. I tu mnie nie przekonasz, że odgrzanie materiału jest trudniejsze, wymaga większej pracy, niż zrobienie nowego. Zrobienie opakowania do tego pewnie wymaga więcej, niż wejście do studia. Ale to jest wciąż ten sam materiał - kiedyś wymyślony, przemielony, przetrawiony. Trochę inaczej podany, ale wciąż ten sam materiał. I w tym kontekście, którego nie byłeś w stanie załapać, odpowiedział Ci też chojnac.

Jedras pisze:Pozdrawiam,
Jędrzej Otręba

A czemu miało służyć podpisanie się z imienia i nazwiska akurat w tym wątku? (Bo w innych - choćby "zabawkach" Adama - nie zauważyłem). Uwiarygodnić, co napisałeś? Bez tego dokładnie tak samo bym to odebrał i tak samo bym zareagował.

Pozdrawiam i być może kiedyś znów przez przypadek tu wdepnę;)

Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » sob lut 07, 2015 11:13 am

Doczekaliśmy się czegoś nowego..

Dżem na płycie 25 lat Rmf Fm.
http://www.rmf.fm/f/25lat,konkurs.html
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » sob lut 07, 2015 3:01 pm

To już wiecie co Dżem nagrywał ostatnio w studio Radia Katowice ;)
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"

Wróć do „Twórczość”