35 Urodziny/ DVD

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

tomekw

Re: 35 Urodziny/ DVD

Postautor: tomekw » wt gru 29, 2015 12:33 pm

Bez sensu.....
janush3636

Postautor: janush3636 » wt gru 29, 2015 2:46 pm

tomekw pisze:Bez sensu.....

Jeśli pasuje mu taka jakość dzwieku to z czym masz problem?
Ja ripuje do 196 i tyle też mi wystarcza. Przy moim wiecznym szumie zza okna ruchliwej ulicy, aż tak wielkie różnicy nie odczuwam. A muzyki w słuchawkach również nie przesłuchuję.
Pozd
tomekw

Postautor: tomekw » wt gru 29, 2015 3:57 pm

Ja problemu nie mam żadnego.....słucham oryginalnych płyt z dobrym dźwiękiem. Tylko po co kupować oryginalne płyty skoro rippujecie je do mp3 tracąc na jakości??? Tak, zaraz uzyskam odpowiedź, że dbacie o finanse kapeli... Więc wybierzcie się na dwa koncerty więcej w roku, a muzę ściągnijcie z internetu( w słabej jakości dźwięku) I nie trzeba być audiofilem, żeby taką różnicę usłyszeć...
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » wt gru 29, 2015 5:45 pm

tomekw pisze:Ja problemu nie mam żadnego.....słucham oryginalnych płyt z dobrym dźwiękiem. Tylko po co kupować oryginalne płyty skoro rippujecie je do mp3 tracąc na jakości???
ja np rippuje głównie dlatego, że łatwiej mi kliknąć trzy razy myszką niż wachlować płytami co trzy utwory. Proste?

Tak, zaraz uzyskam odpowiedź, że dbacie o finanse kapeli... Więc wybierzcie się na dwa koncerty więcej w roku, a muzę ściągnijcie z internetu( w słabej jakości dźwięku) I nie trzeba być audiofilem, żeby taką różnicę usłyszeć...
a tu to do....eś jak dzik w sosnę. Mówisz, żeby nie kupować płyt skoro można je ukraść? a w zamian za to zaliczyć dwa koncerty więcej? a co to da kapeli? oprócz tego, że zostanie okradziona?

Nie znam się specjalnie na sprawie organizacji koncertów, ale z tego co jednak się orientuje, zespół w 90% przypadków dostaje pieniądze za koncert, a nie za to czy jest na nim 100, 500 czy 1000 osób. Czyli niezależnie od tego czy ja się pojawię Oni i tak dostaną swoje z góry ustalone wynagrodzenie.
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » śr gru 30, 2015 1:16 pm

tomekw pisze: Tylko po co kupować oryginalne płyty skoro rippujecie je do mp3 tracąc na jakości??? Tak, zaraz uzyskam odpowiedź, że dbacie o finanse kapeli...

Wiesz, odnoszę wrażenie, że osoby związane z kapelą doskonale potrafią zadbać o jej finanse. A kasa z koncertów - jak napisał Adi - w przypadku Dżemów to stała stawka, a nie procent z bramki. Więc czy będę na jakimś koncercie czy nie, nie ma wpływu na ich finanse, przynajmniej krótkofalowo. Bo oczywiście, w perspektywie mniejsze zainteresowanie koncertami może się przełożyć na ich mniejszą liczbę. Ale pewnie w równym stopniu, jak coraz bardziej horrendalne stawki dyktowane przez różne kapele za występ.
Co do płyt i ich rippowania. Przecież pisałem - nie zauważam różnicy między tą odtwarzaną z CD a z mp3 nawet przy jakości 128 bit. To raz. Dwa - znów podeprę się Adim - nie chciałoby mi się żonglować krążkami, dostępność nagrań w formacie mp3 jest dużo większa, nie mam kłopotu, żeby zgrać sobie na jakiś odtwarzacz, uruchomić podczas siedzenia przy kompie. Po trzecie - w stacjonarnym, przy którym najwięcej czasu spędzam nie mam napędu CD/DVD, więc miałbym spory kłopot przy próbie odpalania muzy z CD. Po czwarte - przy okazji zrippowania płyty do mp3 czy zrobienia obrazu z DVD _wydaje mi się_, że nośniki jakoś mniej się zużywają, więc jest większa szansa, że gdy będzie konieczność użycia krążka w jakiejś sytuacji (np. samochód), nie zawiedzie on (krążek) i będzie sprawny. Po piąte zaś kupuję (w tym przypadku dostaję) oryginały, bo mogę, stać mnie, ładnie wyglądają na półce, mogę się pochwalić, mogę ponarzekać, bo po prostu mam taki kaprys. I tyle.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
janush3636

Postautor: janush3636 » ndz sty 03, 2016 12:49 pm

Ja zrzucam na MP3 z prostego powodu - sam tworze sobie wlasne The best Of. Zwykle te, dostępne na rynku w 30% pokrywaja się z moimi wyborami więc kupowanie ich jest zupełnie bez sensu. A szczerze powiedziawszy nie jestem z tych co na samą nazwę zespołu tego czy tamtego łykam wszystko co wydzadzą. Są wydawnictwa, które mi się podobają ale są też albumy, ktorych za darmo bym nie chcial (mowię ogólnie) . I podobnie jak koledzy wyżej - łatwiej mi kliknąć w odtwarzaczu na pulpicie na daną pozycję, niz zmieniać płyty , żeby przesłuchać 2-3 z 10 utworów płyty. Przy głosnikach jakie posiadam tej różnicy i tak nie wyczuwam.

Jeśli chodzi o 35 Urodziny - Mój wybór zapewne zmieściłby się na jednej CD max 2. (po przesłuchaniu już dwóch CD ogarnia mnie trochę senność - może sprawdza się powiedzenie, że we wszystkim potrzebny jest umiar) . Więc po co mi wachlować 4 krążkami?
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » sob mar 26, 2016 8:16 pm

W końcu obejrzałem. Co prawda w dwóch ratach, ale jednak;) Nie powiem, dobry koncert zagrali, zawsze to trochę inaczej, niż na co dzień na dożynkach czy innych dniach Koziej Wólki. Znaczy - podobało mi się, zarówno od strony muzycznej, jak i realizacji obrazu. W porównaniu z 30. Urodzinami w tej kwestii było o niebo lepiej (choćby jazdy nie po łysinach, jak w Spodku:P).
Nie zmienia to mojej opinii na temat takich odgrzewanych kotletów, jednak za zawartość należą się ogólnie pochwały.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404

Wróć do „Twórczość”