"Cegła"

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

mario74

"Cegła"

Postautor: mario74 » wt sty 13, 2015 8:00 pm

30 lat temu na przełomie stycznia i lutego 1985 roku Dżem zarejestrował materiał na debiutancki longplay "Cegła", niezła okazja na reedycję płyty
kasia_2

Re: "Cegła"

Postautor: kasia_2 » ndz cze 04, 2017 12:12 pm

Ahhh, śpiewa się to na każdym ognisku!!!
aleksandra

Postautor: aleksandra » czw lip 06, 2017 10:46 pm

Tyle to już lat .. a reedycja fakt, przydałaby się.
Alex
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » śr lip 12, 2017 3:40 pm

aleksandra pisze:Tyle to już lat .. a reedycja fakt, przydałaby się.

O ile mnie pamięć nie myli, to w ciągłej sprzedaży jest reedycja (2003) tego kultowego już albumu Dżemu. Bogu dzięki, że nie poczyniono z tym krążkiem faktu wydań większości dyskografii Dżem w pakiecie "2 w 1". Już od pewnego czasu ten Album też można nabyć w klasycznym wydaniu czyli winylowym.
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
aleksandra

Postautor: aleksandra » śr lip 12, 2017 10:01 pm

Tak, posiadam akurat Cegłę zarówno ową reedycje z roku 2003, jak i na winylu. W tym poście jednak chciałam nawiązać do kolejnej reedycji z okazji 30-lecia jej powstania. Takie marzenia nierealne, lecz pomarzyć dobra rzecz :wink:
Alex
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » sob lip 15, 2017 9:31 pm

O ile mnie pamieć nie myli premiera "Cegły" miała miejsce pod koniec roku 1985. Czyli już dawno po rzekomym jubileuszu, ale w okresie wspomnianego jubileuszu Dżem "wypuścił" na świat reedycję na vinylu. Jak pisałem wyżej Bogu dziękować, że "Cegłę" można kupić w pojedynczym, samodzielnym wydaniu. Chciałbym, by Dżem kiedyś wydał ponownie albumy jak : "Zemsta nietoperzy", "Najemnik" i "Autsajder" w klasycznym wydaniu, nie w ekonomicznym "2 w 1", które teraz tylko można nabyć, jako nowe egzemplarze .
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
aleksandra

Postautor: aleksandra » ndz lip 16, 2017 10:20 pm

Tak, wiem iż to już dwa lata po. Dlatego napisałam, ze to marzenie nierealne, bo się nie spełniło :mrgreen: Nie wyraziłam się w poprzednim poście jasno. Tak winyl ... a i owszem racja. Chyba każdy szanujący się fan wie, kiedy Dżem wydał pierwszy longplay :lol: Co do 2-paków sądzę, ze lepiej z "dwojga złego", by ludzie nabywali owy 2-pak, niżeli ściągali muzykę nielegalnie z internetu.
Alex
aleksandra

Postautor: aleksandra » ndz lip 16, 2017 10:37 pm

Moi Drodzy, ( szczególnie Ty - GreenHorn, bo podejrzewam iż jesteś tu jedynym czytelnikiem :D ) mam pytanie: Co sądzicie na temat wypalenia się Dżemu ... bo bez Ryśka ( ... )
Alex
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » wt lip 18, 2017 4:47 pm

aleksandra pisze:Moi Drodzy, ( szczególnie Ty - GreenHorn, bo podejrzewam iż jesteś tu jedynym czytelnikiem :D ) mam pytanie: Co sądzicie na temat wypalenia się Dżemu ... bo bez Ryśka ( ... )

W tym temacie już tyle powiedziano, że mi się nie chcę powielać myśli, punktów widzenia wielu osób. I nigdy żadnego klarownego wniosku i konkluzji nie wysnuto... Zapraszam do lektur biografii Dżemu, a i Ryśka również i spróbować sobie odpowiedzieć na te chyba naiwne pytanie... Pozdrawiam!
aleksandra

Postautor: aleksandra » śr lip 19, 2017 9:41 pm

Książki posiadam. Widzę, ze nie mam sensu podejmować tu jakichkolwiek prób nawiązania konwersacji. Tak czy inaczej dzięki ! :lol:
Alex
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » czw lip 20, 2017 6:18 pm

Dlaczego nie ? Można podejmować dyskusję, jeśli temat jest jej wart. Moim zdaniem pytanie Co sądzicie na temat wypalenia się Dżemu ... bo bez Ryśka ( ... ). Skoro zespół 23 lat po jego odejściu jest na scenie, gra ok.100 koncertów rok rocznie, tworzy nowe rzeczy, więc o jakie "wypalenie" Ci chodzi? Zespół podjął się zmierzenia z próbą pracy bez Ryśka, fakt za życia, ale gdy odszedł... Sprawy kapeli stały się niemalże przesądzone, ale Oni spróbowali, bo co mieli zrobić ?
aleksandra

Postautor: aleksandra » sob lip 22, 2017 1:55 pm

Moim zdaniem są wypaleni, nie nagrywają już tyle, co za Rysia. On był trzonem zespołu i głównym napędem do tworzenia. Ale z drugiej strony tyle lat istnieją, więc nie muszą wydawać płyt rok po roku. Ten kij ma dwa końce :wink: Masz racje tyle na te tematy już było dyskusji, zatem i my forumowicze wypaliliśmy się :wink:
Alex
Dzemowy

Postautor: Dzemowy » pn lip 24, 2017 9:34 pm

aleksandra pisze:Moi Drodzy, ( szczególnie Ty - GreenHorn, bo podejrzewam iż jesteś tu jedynym czytelnikiem :D ) mam pytanie: Co sądzicie na temat wypalenia się Dżemu ... bo bez Ryśka ( ... )

Pytanie na ile w składzie z Ryśkiem byłby zespół wypalony, a na ile nie byłby? Zespoły z tym stażem generalnie nie tak często wydają plyty, jak w pierwszych latach istnienia.... a koncertowo machina jedzie do przodu na okrągło, inna sprawa że z powtarzalnymi setlistami.
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » pn sie 28, 2017 11:01 am

Właściwie o czym jest ten temat? O płycie "Cegła", o wypaleniu grypy Dżem, a może o niej samej bez RR?

Wróć do „Twórczość”