potrzebni moderatorzy !!!!

Wypowiedz się wprost na temat tego co zespół DŻEM ma do zaprezentowania w Internecie

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Czy fanclubowicze powinni się zająć moderowaniem forum ?

tak
52
85%
nie
9
15%

Liczba głosów: 61
Gość

Postautor: Gość » sob gru 18, 2004 6:13 pm

aha, no trudno. niby czytałem tą twoją "uwage", ale po prostu na moderowaniu to sie nie znam i nie wiem co taki moderator robi. Ale zaufanie do CIEBIE mam - bezgraniczne hehe:):) Ale ktoś moderatorem musi zostać bo czasami tu jest :
"Paranoja zaśpiewała refren mi
Paranoja, gdzie są okna, gdzie są drzwi."
Gość

Postautor: Gość » sob sty 29, 2005 5:22 pm

Rozumie ból fanów w tym właśnie okresie jednak zakładanie tak wielu tematów dotyczących praktycznie tego samego jest bezsensowne. Zagłosowałam na tak w ankiecie dotyczącej moderatorów.
Gość

Postautor: Gość » sob sty 29, 2005 5:35 pm

zdecydowanie za moderatorami .. ktokolwiek w koncu ktos tam chetny sie zglosil nieprawdaz topol zdaje sie ...
Gość

potrzebni moderatorzy !!!!

Postautor: Gość » sob sty 29, 2005 5:52 pm

może łatwo mi mówić, bo przeciez administratorzy mają teraz ważniejsze sprawy niż siedzieć i porządkować forum :oops: ...ale jestem ZA

pozdrawiam :(
Gość

Postautor: Gość » sob sty 29, 2005 9:51 pm

ja w tej ankiecie zaglosowalem juz z miesiac temu. teraz pisze ze tym bardziej przydadza sie jacys moderkowie bo w dziale DŻEM jest kilkanascie tematow w ktorych jest zawarte to samo :? jeden moze byc ale kilkanascie...
Gość

Postautor: Gość » pn sty 31, 2005 10:30 am

wojodzem pisze:Ale ktoś moderatorem musi zostać bo czasami tu jest :
"Paranoja zaśpiewała refren mi
Paranoja, gdzie są okna, gdzie są drzwi."

Zaczyna mi się powoli odechciewać tutaj przychodzić :( większość postów jest nie na miejscu. Kiedy wreszcie ktoś coś z tym fantem zrobi ?
Gość

Postautor: Gość » sob lut 19, 2005 11:17 pm

czyżby Alegorn został moderatorem?? bo jesteś zaznaczony na czarno w stronce głównej forum. a więc?
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » sob lut 19, 2005 11:20 pm

tez to wlasnie zobaczylem to moze wkoncu bedzie tu porzadek ?? :D
Gość

Postautor: Gość » ndz lut 20, 2005 7:24 am

Ech...dobrze by było :)
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » ndz lut 20, 2005 10:01 am

wojodzem pisze:czyżby Alegorn został moderatorem?? bo jesteś zaznaczony na czarno w stronce głównej forum. a więc?

Przeciez jak byk pod logiem forum na stronie z topicami (na samej gorze) stoi:

Moderatorzy: brak...
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pn lut 21, 2005 3:09 pm

Hej wczoraj na chacie (gdzie miała odbyć sie próba serwera) odbyła sie mała dyskusja na temat zmian na forum. Radek oczywiście roumie o co nam chodzi, lecz prosi o sprecyzowanie naszych porad w tej sprawie. Dlatego prosze forumowiczów o to aby dokładnie podali o co im chodzi, jakie uprawnienia powinien mieć moderator, co mógłby a czego nie. Nikt nie chce żeby za jakiś czas znówpojawiła sie dyskusja na temat tego iż "władza" moderatora jest zbyt duża i ogranicza wolność wypowiedzi. Moje spojrzenie na ta sprawę:

1. blokowanie tematów, które sa zbędne (nagminne przypadki tj. ostatnia rawa :wink: powinny być usuwane)

2. upomnienia dla ludzi nie szanujacych czystosci forum (zbedne tematy, prowadzenie dyskusji na tematy rozmijające sie z tematem wątku, bądź komentarze bedące nie na miejscu)

3. bany dla wyjątkowo upierdliwych ludzi (czasowe lub stałe)

4. w kwestiach wątpliwych moderator powinie sie otwierać na propozycje forumowiczów (on też sie może mylić); czasem jakis topic moze byc potrzebny mimo tego, iz podobny już istnieje :wink:

no to na tyle teraz. Zapraszam do dyskusji na ten temat, ale prosze konkrety, coby admini mogli czerpać z tego :wink:

pozdrawiam smar666
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » pn lut 21, 2005 3:54 pm

1. Przenoszenie postów do właściwych tematów (zamykanie powtarzających się tematów jest według mnie zbędne i niepotrzebnie zaśmieca forum.

2. Upomnienia dla ludzi nie szanujących porządku na forum (bany zostawiłabym jednak adminom lub do rozpatrzenia w grupie mod-admin)

3. Z punktem czwartym się zgadzam :) "w kwestiach wątpliwych moderator powinie sie otwierać na propozycje forumowiczów (on też sie może mylić); czasem jakis topic moze byc potrzebny mimo tego, iz podobny już istnieje"

4. Przymykanie oczu na lekki off top (to właśnie off top tworzy na forum klimat)

5. Kasowanie postów zbędnych (godzących w innych użytkowników, niezgodnych z prawem, wulgarnych, spamu, itp.)

6. Ewentualne wydzielanie postów do osobnego tematu gdy nowy temat w starym zbytnio się rozwinie

7. Prawo do edycji postów pozostałych użytkowników (w miarę potrzeby i ochoty oczywiście, celem poprawienia niektórych wyrazów, bądź błędów w postach, które jednak mimo wszystko mogłyby na forum pozostać) z zaznaczeniem jednak: kto i dlaczego post edytował

8. Przenoszenie tematów do odpowiednich działów.

9. Zmiana nazwy tematu jeżeli pierwotna nazwa z danym tematem niespecjalnie się zgadza.
Awatar użytkownika
mareku
Kontaktowanie:

Postautor: mareku » pn lut 21, 2005 4:54 pm

zgadzam sie z tym co napisala Fabia i smar666.
dodtkowo mozna by zrobic cos w kierunku by opcja "szukaj" byla bardziej widoczna - dla nowych fanclubowiczow ;) albo cos w rodzaju mini regulaminu dla poczatkujacych na forum, dod. takie potwierdzenie przy dodawaniu nowego tematu "czy jestes pewien ze chcesz dodac ten temat, czy nie istnieje juz podobny itp ... "

Nikt nie chce żeby za jakiś czas znówpojawiła sie dyskusja na temat tego iż "władza" moderatora jest zbyt duża i ogranicza wolność wypowiedzi.

Mysle ze tak nie bedzie, ale zawsze mozna wprowadzi kadencje moderatora - okres probny np. 3 miesiace ;) Bo dodam, ze na jednem forum (nie podam jakim ;) ) moderator jest tak upierdliwy ze koniec ... wszystkie jego wypowiedzi sprowadzaja sie do tego ze to on ma najlepszy aparat, a reszta slaba (forum fotografii cyfrowej)
4. Przymykanie oczu na lekki off top (to właśnie off top tworzy na forum klimat)

w sumie racja, przydalby sie taki dzial, bo na czata malo kto wchodzi, gdy nie ma akurat spotkan z muzykami. a mysle ze mozna przeprowadzac dyskusje na powazne i mniej powazne tematy ;)

nie mam nic narazie do dodania, chyba wszystko napisane wyzej ;)
pozdrawiam
Pozdrawiam!
Mareku

Postautor: Gość » pn lut 21, 2005 8:57 pm

mareku pisze:

w sumie racja, przydalby sie taki dzial, bo na czata malo kto wchodzi, gdy nie ma akurat spotkan z muzykami. a mysle ze mozna przeprowadzac dyskusje na powazne i mniej powazne tematy ;)

Mareku w tym zdaniu nie chodziło mi o Dział - Off Topic :) a o przymykanie oczu na lekki off topic w tematach na całym forum :)
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » wt lut 22, 2005 5:28 pm

Fabia pisze:1. Przenoszenie postów do właściwych tematów (zamykanie powtarzających się tematów jest według mnie zbędne i niepotrzebnie zaśmieca forum.

Nie da sie. Akurat tej funkcjonalnosci to forum nie ma..trzebaby dopisac mechanizm...ktos chetny? ;) Zgloszenia na priv.

Pozdrawiam Piotrek
piotrek@dzem.com.pl

Wróć do „Komentarze na temat strony”