sklep.dzem.com.pl -> ktoś coś zamawiał ?

Wypowiedz się wprost na temat tego co zespół DŻEM ma do zaprezentowania w Internecie

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » śr mar 07, 2007 3:46 pm

Pasztet pisze:troszku przesadzili z cena, bo wiem (orientuje sie w temacie),ze wykonanie powiedzmy 150 sztuk koszulek BARDZO DOBREJ GRAMATURY sztuta wychodzi DUUUUUZO mniej.

pytanie brzmi : jaki projekt, na jakiej koszulce (markowa czy za 5 zł z targu), jaka farba (chodzi o wytrzymalosc).

Daj mi namiar na firme ktora to zrobi taniej i lepiej na takim samym materiale jak teraz a chetnie skorzystam. Co do ceny to chyba normalne jest ze jest ze jest wyzsza niz koszt produkcji. Na tym przeciez polega prowadzenie sklepu...
Gość

Postautor: Gość » śr mar 07, 2007 10:04 pm

Wiesz Piotrze ta z targu i ta ze sklepu i tak sie spierze i tak, a ja juz wole chodzic w koszulce przypuscmy rok czy 2 i pozniej zmienic na inna, niz wydawac 60-70 zl. i uwazac na kazdym kroczku zeby nie poplamic czy tez zeby jej gdizes nie zaciagnac.
Gość

Postautor: Gość » śr mar 07, 2007 11:06 pm

Nie będe ukrywał że jak zobaczyłem ceny dżemowych koszulek to się uśmiechnąłem i to wcale nie z radości :P jeżeli ktoś robi zakupy w sklepiku, i czy to kupuje koszulke u czy termos ( :P ) to niech to robi nie mam nic przeciwko ale jak dla mnie i nie mówie tu tylko o moim stanie finansowych jest to duża przesada, i zdaje sobie sprawe z tego że produkcja takich koszulek może być dużo tańsza... mam znajomych którzy sami robia sobie różnego rodzaju koszulki, nie mają żadnych znajomosci poprostyu kupują dobrej jakości koszulke i robia na niej nadruk wynosi ich to około 25 - (max) 30zł a koszulki mimo upływu czasu są w bardzo dobrym stanie. A wracając do termosów, popielniczek, szklanek czy ( rany boskie) filiżanek !!! ( :P ) co jest dla mnie troche żałosne i prosze tego nie odebrac jako obrazę kogokolwiek to zaczynam obawiać się że z dżemu robi się taki lokalny elvis presley którego podobizny swojego czasu mozna było znaleść na lizakach i lodach. Całe szczęście że nie zrobili sraczy z jego twarzą zamiast spłuczki chociaz kto wie ...
no to sie rozpisałem :P

podkreslam że tą wiadomością nie chciałem nikogo urazić, jak napisałem wyżej jezeli komuś podoba się sklepik to niech z niego korzysta, ja wyraziłem tylko moje zdanie i moje obawy dotyczące tych gadżetów.

pozdrawiam
Jesus
pis
Gość

Postautor: Gość » czw mar 08, 2007 8:47 am

Mnie właśnie bardzo intryguje idea tego sklepiku, bo zakupy tam sie najzwyczajeniej w świecie nie opłacają. Przez internet kupuje sie zazwyczaj po to, żeby było taniej, a tutaj? Choćby płyta 'Pamięci Pawła', w sklepiku kosztuje 35,99 PLN, ja kupiłam w Media Markt za 34,99. A trzeba jeszcze doliczyć koszty przesyłki, więc naprawde nie rozumiem po co ktoś miałby kupować w sklepiku.
Z koszulkami tak samo, nie sądze żeby wiele ludzi je kupiło- gdyby były tańsze (nawet jeżeli byłoby to przypłacone gorszą jakością), na pewno lepiej by sie sprzedawały.
No ale jeżeli ktoś ma fun z zakupów w oficjalnym dżemowym sklepiku i ma ochote przepłacać, to prosze bardzo :wink:
Pasztet

Postautor: Pasztet » czw mar 08, 2007 10:37 am

Piotrek pisze:pytanie brzmi : jaki projekt, na jakiej koszulce (markowa czy za 5 zł z targu), jaka farba (chodzi o wytrzymalosc).

Daj mi namiar na firme ktora to zrobi taniej i lepiej na takim samym materiale jak teraz a chetnie skorzystam. Co do ceny to chyba normalne jest ze jest ze jest wyzsza niz koszt produkcji. Na tym przeciez polega prowadzenie sklepu...

Piotrku... powiedz mi czy te koszulki dostepne w sklepiku sa dobre jakosciowo jak za to cene??
gramatura: 190,205 i 215/m2 czy to dobra gramatura jak za cene 55-60 zl?? ODPOWIEM CI ZE NIE !!
zdarzaja sie promocje w jakis hipermarketach (a z tym jestem na biezaco, uwierz mi),ze koszulki z ta gramatura kosztuja ...... 10-12 zl!!!!!! do tego koszt nadruku metoda jakastam(nie pamietam nazwy) wynosi gora 9 zl!! wiec koszulka 21 zl + 10% (bo wiecej nie wypada??) prowizji dla sklepu i wlasnej kieszeni.
jeszcze co do prowadzenia sklepu..... ok, musicie zarobic, ale powiedz mi czy musicie zdzierac z fanow tyle kasy?? nie wszyscy na niej spia.....
a to,ze dane produty sa tansze w jakis Media...., Saturnach, Empikach to dla mnie PARANOJA!!!!!! jakim prawem macie drozsze produkty?? az tyle kasy zdzieracie?? szok...
w temacie, jak mnie pamiec nie myli, o logo FC zaproponowalem,ze moge cos podzialas przy produkcji, ale przy zamowieniu powyzej 100szt, bo dopiero wtedy oplaca sie zmieniac dla producenta cala linie produkcyjna, niestety.
BARDZO PRZEPRASZAM ZA MOZE TROSZKU OSTRZEJSZE SLOWA, NIKOGO NIE CHCE URAZIC.
pozdrawiam
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » czw mar 08, 2007 10:41 am

Pasztet pisze:
Piotrek pisze:pytanie brzmi : jaki projekt, na jakiej koszulce (markowa czy za 5 zł z targu), jaka farba (chodzi o wytrzymalosc).

Piotrku... powiedz mi czy te koszulki dostepne w sklepiku sa dobre jakosciowo jak za to cene??
gramatura: 190,205 i 215/m2 czy to dobra gramatura jak za cene 55-60 zl?? ODPOWIEM CI ZE NIE !!
zdarzaja sie promocje w jakis hipermarketach (a z tym jestem na biezaco, uwierz mi),ze koszulki z ta gramatura kosztuja ...... 10-12 zl!!!!!! do tego koszt nadruku metoda jakastam(nie pamietam nazwy) wynosi gora 9 zl!! wiec koszulka 21 zl + 10% (bo wiecej nie wypada??) prowizji dla sklepu i wlasnej kieszeni.
jeszcze co do prowadzenia sklepu..... ok, musicie zarobic, ale powiedz mi czy musicie zdzierac z fanow tyle kasy?? nie wszyscy na niej spia.....
a to,ze dane produty sa tansze w jakis Media...., Saturnach, Empikach to dla mnie PARANOJA!!!!!! jakim prawem macie drozsze produkty?? az tyle kasy zdzieracie?? szok...
w temacie, jak mnie pamiec nie myli, o logo FC zaproponowalem,ze moge cos podzialas przy produkcji, ale przy zamowieniu powyzej 100szt, bo dopiero wtedy oplaca sie zmieniac dla producenta cala linie produkcyjna, niestety.
BARDZO PRZEPRASZAM ZA MOZE TROSZKU OSTRZEJSZE SLOWA, NIKOGO NIE CHCE URAZIC.
pozdrawiam

Pasztet - podaj konkrety, namiary na firme, w ktorej wyprodukuje koszulki w tych cenach o ktorych mowisz, nazwisko osoby z tej firmy ktora mi to wszystko potwierdzi... Poprzyj swoje slowa konkretna propozycja zeby byly wiarygodne...

Pytasz jakim prawem mamy drozsze produkty niz MM, Saturn, Empik? prawem rynku, ot co.. drozej je kupujemy wiec i musimy drozej sprzedac... Chyba proste nie?
Gość

Postautor: Gość » czw mar 08, 2007 11:02 am

Piotrek pisze:
Pytasz jakim prawem mamy drozsze produkty niz MM, Saturn, Empik? prawem rynku, ot co.. drozej je kupujemy wiec i musimy drozej sprzedac... Chyba proste nie?

:lol: buhahaha prawo rynku otoz powiem Ci Piotrze ze jakos dziwnie rozumiesz prawo rynku, bo wlasnie co jak co ale na stronie zespolu powinno byc duzo taniej niz w sklepach typu EMPIK :!: :!: (gdzie i tak maja drogo) , Real itp. nie mow mi ze warunki dyktuja Wam wytwornie fonograficzne a Wy nie macie nic do powiedzenia w tym bo to bylby smiech na sali. Dzem nie jest zespolem ktory dopiero wchodzi na rynek, tak jak np Normalsi, i im mozna by bylo roznego rodzaju warunki stawiac, ale Dzem to juz tradycja i to spora wiec do czegos zobowiazuje. i takie sa prawa rynku

Wejdz sobie na strone Hey'a i zobacz po ile sa koszulki pyty itd... (plyty stare tansze o ok 7 zl, o koszulkach juz nie wspominajac) http://www.patefon.pl/sklepiki/?sklep=5 a koszulki nie sa wcale jakos gorsze od tych Dzemowych, wiem bo widzialem i dotykalem. a nie wiem czy wiesz ale robiac wszelakie rankingi nie bierze sie pod uwage jakosci tylko jakosc/cena, gdyz w obecnej dobie techniki wytwarzania jakosc nie jest juz tak istotna jak np w latach 90 bierze sie jeszcze pod uwage cene wytworzonego dobra- i to jest prawo rynku.

a Dzemowym mozna by dac 10/1 czyli laczna nota 5,5, a np Hey'a 8/8 czyli 8 widzisz roznice???

kolejny przyklad Gang Olsena koszulki 20 zl: http://www.gangolsena.com.pl/index1.html i co tam pisze??

"Nakład wyczerpany "

bo nawet dla przecietnego fana wydanie 20 zl + przesylka nie jest az takim wydatkiem...
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » czw mar 08, 2007 1:28 pm

to i ja sie wypowiem ;)
zaczne od CD

przemo12 pisze: [...] bo wlasnie co jak co ale na stronie zespolu powinno byc duzo taniej niz w sklepach typu EMPIK :!: :!: (gdzie i tak maja drogo) , Real itp [...]
nie koniecznie. Skad wiesz, jak wyglada sytuacja kiedy Empik zamawia plyty kilku zespolow, wydane (w naszym przypadku) przez Pomaton EMI? moze za to ze zamowia 3 razy wiecej niz Sklepik dzemowy, dostaja lepsza cene? jesli tak to funkcjonuje, to rzecza oczywista jest, ze Dzem nie ma szans konkurowac cenowo np z Media Markt, bo chyba nie oczekujemy od Dzemu, zeby sprzedawali u siebie plyty Bajmu czy Blue Cafe?

cena 32zl za plyte jest jak dla mnie do przyjecia, oczywistym jest ze po doliczeniu kosztow przesylki nie oplaca sie kupowac przez internet. Choc z drugiej strony, jesli mamy wsiasc w samochod i podjechac do HiperSklepu, tez za to zaplacimy ;)
Szok natomiast przezylem w Mega Clubie, dlaczego plyta w Sklepiku internetowym kosztuje 36zl, a na koncercie 43 ? :shock:

a teraz sprawa koszulek.
przyznam, ze przymierzam sie do zakupu Autsajdera for Man and for Woman, jednak cena - odpowiednio 41zl, 45zl - nie jest zbyt atrakcyjna.
Swoja pierwsza dzemowa koszulke kupilem w 2002, moze 2003, nie pamietam dokladnie. Material z ktorego byla zrobiona nie byl o wiele gorszy od tego, z ktorego zrobiono koszulke OFC. Koszulka kosztowala 30zl, na dzien dzisiejszy wyglada tak:
Obrazek Obrazek

teraz pytanie do Ciebie Piotrku. Czy dajesz gwarancje ze jesli kupie nowa koszulke Autsajdera, po 3latach, czyli po ok 30koncertach, kilku spotkaniach OFC i innych okazjach :P bedzie wygladala lepiej niz ta?
Jesli tak, zdecyduje sie kupic ją przy najblizszym zastrzyku gotowki ;)
Gość

Postautor: Gość » czw mar 08, 2007 3:42 pm

nie dość że drogie to pudełka płyt czesto przychodza w "lekko" nadszrapnietym stanie :roll: Nie żeby było to raz ale kilkakrotnie. razem z bratem zamówiliśmy chyba z 10 płyt łącznie i zawsze coś było nie tak, jedynie DVD z Woodstocka było OK.
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » czw mar 08, 2007 3:50 pm

przemo12 pisze: :lol: buhahaha prawo rynku otoz powiem Ci Piotrze ze jakos dziwnie rozumiesz prawo rynku, bo wlasnie co jak co ale na stronie zespolu powinno byc duzo taniej niz w sklepach typu EMPIK :!: :!: (gdzie i tak maja drogo) , Real itp. nie mow mi ze warunki dyktuja Wam wytwornie fonograficzne a Wy nie macie nic do powiedzenia w tym bo to bylby smiech na sali. Dzem nie jest zespolem ktory dopiero wchodzi na rynek, tak jak np Normalsi, i im mozna by bylo roznego rodzaju warunki stawiac, ale Dzem to juz tradycja i to spora wiec do czegos zobowiazuje. i takie sa prawa rynku

widac ze sie po prostu nie orientujesz jak to wszystko dziala...
przemo12 pisze:
Wejdz sobie na strone Hey'a i zobacz po ile sa koszulki pyty itd... (plyty stare tansze o ok 7 zl, o koszulkach juz nie wspominajac) http://www.patefon.pl/sklepiki/?sklep=5 a koszulki nie sa wcale jakos gorsze od tych Dzemowych, wiem bo widzialem i dotykalem. a nie wiem czy wiesz ale robiac wszelakie rankingi nie bierze sie pod uwage jakosci tylko jakosc/cena, gdyz w obecnej dobie techniki wytwarzania jakosc nie jest juz tak istotna jak np w latach 90 bierze sie jeszcze pod uwage cene wytworzonego dobra- i to jest prawo rynku.

tak? i jest to koszulka fruit of the loom 205 g/m2? i farba uzyta do sita jest z najwyzszej polki? koszulka logo kosztuje 34,90 a ty przyrownujesz cene 50-60 zl to koszulki hey za 30...

przemo12 pisze:kolejny przyklad Gang Olsena koszulki 20 zl: http://www.gangolsena.com.pl/index1.html i co tam pisze??

"Nakład wyczerpany "

j.w. + to dlaczego Gang nie produkuje tego na potege? tylko naklad wyczerpany? skoro maja takie super ceny i jakosc?

przemo12 pisze:
bo nawet dla przecietnego fana wydanie 20 zl + przesylka nie jest az takim wydatkiem...

na szczescie 'przecietni' dzemow fani (chociaz ja nie nazwalbym ich przecietnymi) mysle zgola odmiennie i koszulki chetnie kupuja...

Nie zamierzam dyskutowac na temat tego co i po ile jest w sklepie - moge wysluchac owszem wszelkich rad i sugestii - ale konkretnych. masz pomysl jak i gdzie zrobic cos taniej - prosze bardzo ale konkrety a nie czcze gadanie i porownywanie ....

Jeden woli szynke a drugi salceson... kazdy szuka czegos co mu odpowiada... samochod tez mozna kupic za 50 tys. ale mozna i za 500 tys...

Pozdr
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » czw mar 08, 2007 3:51 pm

Adi pisze:teraz pytanie do Ciebie Piotrku. Czy dajesz gwarancje ze jesli kupie nowa koszulke Autsajdera, po 3latach, czyli po ok 30koncertach, kilku spotkaniach OFC i innych okazjach :P bedzie wygladala lepiej niz ta?
Jesli tak, zdecyduje sie kupic ją przy najblizszym zastrzyku gotowki ;)

Zalezy jak ja bedziesz szanowal ;) Moje prywatne wytrzymaly juz 5 lat i sa w dobrym stanie ;)
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » czw mar 08, 2007 3:54 pm

JednaZNiewielu pisze:nie dość że drogie to pudełka płyt czesto przychodza w "lekko" nadszrapnietym stanie :roll: Nie żeby było to raz ale kilkakrotnie. razem z bratem zamówiliśmy chyba z 10 płyt łącznie i zawsze coś było nie tak, jedynie DVD z Woodstocka było OK.

niestety na dzialania poczty i listonosza wplywu nie mamy - mozemy za dodatkowa oplata pobrana przez poczte wyslac z adnotacja ostroznie. sygnaly o polamanych pudelkach zdarzaja sie sporadycznie i zawsze je wtedy wymieniamy. Poza tym: kazda plyta jest starannie zapakowana w tekturowe pudelko i owienieta folia babelkowa zeby unikac w/w sytuacji. Niestety pomimo to jak widac czasami poczta niezbyt delikatnie sie z tym obchodzi..
Gość

Postautor: Gość » czw mar 08, 2007 4:15 pm

EDYTUJ POSTY lamiesz regulamin, a konkretnie punkt: 11. ktory mowi:

" Jeśli coś Ci się przypomni, nie pisz posta pod postem, tylko użyj opcji "Edytuj"

to po pierwsze

po drugie nie jestem Twoim menagerem zeby mowic Ci co masz robic, zostalo znalezione waskie gardlo(jesli wogole wiesz co to takiego) i to nie moja brozka zeby je naprawic, a jezeli jestes takim znawca rynku to pewnie wiesz co to BAT (best available technik), czyli uczenie sie od najlepszych i jezeli chodzi o ceny plyt to Hey Was bjie na glowe. jakos tam sie da tu jest to niemozliwe.

a po trzecie moj znajmomy tez ma koszulke Hey'a 3 lata i jakos tez sie nie zniszczyla.
skoro tak wszyscy wykupuja te koszulki to czemu w jakims temacie z pol roku temu tak narzekales na brak chetnych do koszulek?? ze wszyscy tylko gadaja a nikt nie kupuje???

Piotrek pisze:widac ze sie po prostu nie orientujesz jak to wszystko dziala...

Pozdr

to mnie laskawie uświadom dlaczego Hey ma tak tanie plyty (pewnie napiszesz ze ksiazeczki sa wykonane z gorszego papieru, a pudelka nie sa tytanowe.... :roll: )

Piotrek pisze:Niestety pomimo to jak widac czasami poczta niezbyt delikatnie sie z tym obchodzi..

jesli owiniesz w babelki, i dasz naklejke zeby ostroznie sie obchodzic, i podelko sie polamie, poczta ma obowiazek pokryc koszty
Gość

Postautor: Gość » pt mar 09, 2007 10:29 pm

a czy nie widzieliscie jak na stronie bylo napisane ze brak jus koszulek PTAKI ? tak samo wyprzedaly sie inne koszulki tez sa na bierzaca sprzedawane wiec kto mowi ze koszulki slabo schodza? moze to nie moja sprawa ale sprzedaje koszulki na koncertach dzemu i wiem ile tego schodzi.a co do wytrzymalosci koszulek i farby to nie wiem co trzeba zrobic zeby sie sprawl nadruk albo zniszczyl -chyba jak juz to zagotowac ja. pozdrawiam ;]
Gość

Postautor: Gość » pt mar 09, 2007 10:34 pm

Adi pisze:Szok natomiast przezylem w Mega Clubie, dlaczego plyta w Sklepiku internetowym kosztuje 36zl, a na koncercie 43 ? :shock:

zapewne stad ze utrzymanie sklepu internetowgo niewiele kosztuje natomiast roznego rodzaju stoisk tak, m.in dojazd. stoliki, ludzie, itd

Wróć do „Komentarze na temat strony”