potrzebna wersja HTML?

Wypowiedz się wprost na temat tego co zespół DŻEM ma do zaprezentowania w Internecie

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Radek
Kontaktowanie:

potrzebna wersja HTML?

Postautor: Radek » sob wrz 27, 2003 7:44 pm

zgodnie z wieloma skargami Fanow na temat malej czytelnosci wersji 800x600 naszej strony powstala wersja BIG dla wiekszych rozdzielczosci. Okazalo sie ze jej ogladalnosc jest znikoma...
czy jest sens tworzyc wersje HTML? Aby znowu sie okazalo ze malo kto tam w ogole zaglada? Chcialbym zebyscie zdawali sobie sprawe ze Flash posiada doskonale narzedzia kompresji dajace duze mozliwosci minimalizacji objetosci a co za tym idzie czasu sciagania strony.
Naprawde zaczynam powatpiewac ze wersja HTML utrzymana w dotychczasowym stylu bedzie duuuzo "lzejsza" i spelni wymagania "modemowcow"...
myle sie?
pozdrawiam
Radek
Gość

Re: potrzebna wersja HTML?

Postautor: Gość » pn lis 17, 2003 10:45 pm

Czesc
Nie wiem za bardzo czy np. uzytkownicy Linuxa, starszych wersji IE czy NN maja mozliwosc otwierania stron we FLASHu, ale jesli tak to moim zdaniem niepotrzebnym zaprzataniem Twojej glowy jest tworzenie tej samej strony w HTMLu... tak jak juz napisales strona we Flashu choc musi sie ladowac dluzej niz HTML (tzn pozornie bo po zaladowaniu mamy dostepna od razu calosc, natomiast w HTMLu widzimy po kolei co sie pojawia) jest mniejsza objetosciowo... reasumujac. Wedlug mnie Flash jest bardziej efektywny i efektowny niz HTML. Moj glos: NIE dla HTML. Pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » pn lis 17, 2003 10:56 pm

ten gosc to jestem ja - Bartek, tylko mialem jakies problemy z zalogowaniem dlatego podpisu nie bylo :)
pozdro
malowany

Postautor: malowany » wt lis 18, 2003 12:02 pm

Nie wchodzę na stronę Dżemu odkąd nie ma wersji html. Nie uznaję flasha - jest beznadziejny, zamiast konkretów - efekciarstwo. I tyle. Jak będzie wersja html znów stanę się częstym gościem. Zresztą jak się ma stronę flash to do dobrego tonu należy umieścić też wersje html.

tyle
wojtel
Kontaktowanie:

Postautor: wojtel » wt lis 18, 2003 12:07 pm

Radek pisze:...czy jest sens tworzyc wersje HTML?

Jezeli newsy i info o koncertach beda zamieszczane w fanklubie (a jak widze beda) to mysle, ze html strony flashowej mozna sobie darowac.
keddie
Kontaktowanie:

HTML musi być

Postautor: keddie » sob lis 22, 2003 1:42 am

3xTAK.

Prośbę swą motywuję następująco:
- nie wszystkie przeglądarki mają możliwość wyświetlania flash'a np. Links, Lynx oraz inne wymienione w postach wyżej.
- na słabszych komputerach (np. Pentium 200MHz) strona we flash'u spowalnia działanie systemu nie do przyjęcia (trudno myszkę przesunąć a co dopiero jakieś fajerwerki zobaczyć)
- niektórzy kochają czysty, czytelny, zwięzły w przekazie HTML - ot, tradycjonaliści (ja, Malowany... i na pewno jeszcze ktoś :wink: )
- "no bo tak" :P

Pozdrawiam!

P.S. Bartek: użytkownicy Linuxa nie mają problemów z ogladaniem flash'a, tu chodzi wyłącznie o przeglądarki (chyba że ktoś tylko w trybie tekstowym pracuje).
Gość

Postautor: Gość » sob lis 22, 2003 11:16 am

Ja również jetem za tym aby strona w HTML-u sie pojawiła. Pozdrawiam !!!
Gość

Postautor: Gość » sob lis 22, 2003 9:44 pm

niektórzy kochają czysty, czytelny, zwięzły w przekazie HTML - ot, tradycjonaliści (ja, Malowany... i na pewno jeszcze ktoś)

Ja też :) Html jest po prostu przejrzysty w konstrukcji i dzialaniu. Przez to jest szybszy i mniej upierdliwy, bo napis loading, który widzimy za kazdym razem po kliknieciu czegokolwiek wkurza troche:)

Ale Radku, dziwisz sie ze mało kto oglada wersje big flashowej wersji. Przeciez byla sonda, na ktorej wygrala rozdzielczosc 1024x768. Tymczasem zrobiliscie jedna wersje, zoptymalizowana pod 800x600 (chodzi o czytelnosc - teraz jest juz w miare czytelna pod 1024x768, ale na poczatku bylo ciezko...) i druga wersje big, na ktora majac 1024x768 nie da sie wejsc. Logiczne jest ze 95% uzytkownikow ma mniejsza rozdzielczosc niz ta wymagana dla wersji big, wiec wchodza na tą małą i sie mecza...

Ale cale szczescie fan club jest w wersji html i sa tam tez aktualnosci, kalendarium, wiec mozna wersje html odlozyc na razie na troszke :) Najpierw niech sklep ruszy.

Pozdrawiam.
Gość

Postautor: Gość » sob lis 29, 2003 4:34 pm

hm..wydaje mi się, że html byłby dobrym pomysłem. Nie musi być to wersja tak efekciarska jak we flashu, może być dużo skromniejsza graficznie..ale daje ludziom wybór (np. jak ktoś ma wstręt do flasha, albo jego przeglądarka go ma ;)
w każdym razie zależy to od Ciebie i wolnego czasu, ja uważam, że przyda się ver. html.
Gość

Postautor: Gość » ndz lut 29, 2004 12:36 am

Flash jest zarąbisty i nie ma sensu dawać HTML-a jak jest taki wypas na Flashu zrobiony. A skolei jeśli chodzi o użytkowników chcących bardzo flasz to dać wersje do ściągnięcia tekstów czy zdjęć.
mitrus

BIG nie jest złe

Postautor: mitrus » pt maja 14, 2004 10:09 am

oglądalnośc wersji BIG jest znikoma bo znikoma ilośc urzytkowników kożysta z takiej i wiekszej rozdzielczości ekranu. Tak naprawde to idealna i wysoce oglądalna wersja była by w 1024x768

a co do wersji HTML to nie jest raczej potrzebna, i nawet w linuchu jak sie postaramy, można z flashem sobie bez problemu radzić

Wróć do „Komentarze na temat strony”