Fanclub "umarł" ?

O ludziach tworzących fanclubową rodzinę, ich działaniach, pasjach, sukcesach...

Moderator: smar666

wilkas

Re: Fanclub "umarł" ?

Postautor: wilkas » śr sie 05, 2015 9:39 pm

W Sobotę w Białce pod Kotelnicą, po raz pierwszy ,,wyszedłem" przed końcem koncertu. To wszystko o czym piszecie też mnie dotyczy, mam te same spostrzeżenia, odczucia. Powszechne jest przekonanie, przykre przyznaje, że to cover band. Ale przecież Ci ludzie, którzy tworzyli te muzykę żyją i jestem pewien, że nadal potrafią - nie zaskoczyć (Kołyska, Partyzant) - ale nagrać pełnowymiarowy, pełnoprawny album Dżemu, nawet instrumentalny, bo fakt Maciek Balcar się wypalił, dla niego to zwykła praca. Może niech nagrają, co chcą, a nie co się po nich spodziewa managment czy media.
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » śr sie 05, 2015 10:30 pm

wilkas pisze:Może niech nagrają, co chcą, a nie co się po nich spodziewa managment czy media.

:P

Pozdrawiam
Piotrek :)
Awatar użytkownika
hiril

Postautor: hiril » czw sie 06, 2015 8:31 am

Ja mogę wypowiedzieć się z perspektywy dosyć "świeżego" fana (i zaraz pewnie podniosą się głosy, że co tam mogę wiedzieć!). I owszem twórczość Dżemu z Ryśkiem Riedlem, Jackiem Dewódzkim czy wczesne lata współpracy z Maćkiem Balcarem znam tylko z nagrań. Byłam więc obecna jedynie na tych koncertach, które odbyły się w mojej okolicy w przeciągu kilku ostatnich lat i zawsze dawały mi one dużo radości. Co do wspomnianego przez Was problemu z brakiem nowych nagrań zespołu - całkowicie zgadzam się z nimi i również mam spore oczekiwania co do pojawienia się nowych utworów, które przełamałyby nieco trwającą od 5 lat stagnację. Trudno orzec czyja to wina, że sprawa wygląda tak a nie inaczej... I nie mi się wypowiadać na ten temat.
Wydaje mi się jednak, że akurat w przypadku Maćka Balcara zaobserwować możemy pęd ku tworzeniu, czemu daje wyraz w solowej działalności czy przez uczestnictwo w różnorodnych projektach artystycznych.
Czy jest szansa na powstanie nowego materiału? Nie tracę nadziei, chociaż słowa, że nagrywanie płyt się nie opłaca nieco mnie niepokoi.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata?"
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » czw sie 06, 2015 11:11 am

hiril pisze:Wydaje mi się jednak, że akurat w przypadku Maćka Balcara zaobserwować możemy pęd ku tworzeniu, czemu daje wyraz w solowej działalności czy przez uczestnictwo w różnorodnych projektach artystycznych

Bardzo trafne napisane bo własnie tylko w tej solowej działalności Maciej jest od kilku lat bardziej aktywny niż w tej zespołowej ... moim zdaiem jest to nic innego jak bardzo staranne przygotowanie się do dalszej już tylko solowej obecnosci na rynku muzycznym bo przecież z czegoś trzeba zyć ... Dzem nie będzie na wieki i każdy to rozumie gorzej jest troszke ze zrozumieniem tego nie równego traktowania swoich fanów na solowych występach i tych z Dzemem.

Bo wiemy że z Dzemem czasem jest i tak jak Adi napisał ....
Nikomu nie podoba się to jak Maciek męczy się śpiewając, nie podoba się to, że kiedy zespół kończy grać Whisky Balcar jest już w połowie drogi do domu…

A solowo jednak zawsze ma czas po koncercie wyjść usiąść pogadać ... płyty podpisać i nawet czasem zdjęcia porobić i trudno się teraz dziwić że fani tylko samego zespołu mają mu to coraz bardziej za złe.
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pt sie 07, 2015 4:47 pm

Można też spróbować to nieco odwrócić. Może MB chciałby, ale w środku (Otrębowo-Styczyński) jest jakiś opór przed tworzeniem, czy stworzeniem, całego nowego materiału? (Przecież już dawno temu panowie wspominali, że lepiej robić pojedyncze nowe numery, grać je na koncertach, a potem koncertowe albumy nagrywać. No i nagrywają koncertowe, tylko brakuje tych nowych numerów). Bo skoro można grać ciągle to samo w każdej pipidówie i (niemal) wszyscy są z tego niezmiernie zadowoleni, to po co ryzykować, po co się wysilać. Jeśli tak by było, to wcale by mnie nie dziwiło, że MB woli spieprzać jak najszybciej po koncercie.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Dzemowy

Postautor: Dzemowy » wt sie 11, 2015 8:46 pm

Adi pisze: Coraz głośniej mówi się o tym, że może należałoby zmienić wokalistę?

Gdzie się tak mówi? tu na forum czy gdzieś indziej? w obrębie paru osób z fan-clubu, czy w szerokim gronie? Pytam serio :) bo jednak na koncertach generalnie tłum się bawi, woła Whisky, i się cieszy. Tak, mam tu też na myśli publiczność znającą 3 utwory kapeli, ale ciekawi mnie po prostu gdzie "coraz głośniej się mówi".
Awatar użytkownika
Sokole_Oko

Postautor: Sokole_Oko » ndz sie 16, 2015 6:52 pm

Zgadzam się w większości ze zdaniem kolegi Korowiowa. To, że zespół wciąż koncertuje, jest dla mnie niesamowitą radochą. Oby trwało to jak najdłużej, bo nie wyobrażam sobie roku bez zaliczenia kilkunastu dżemowych koncertów. Dlatego za trzy tygodnie robię te ponad 250 km. Mam nadzieję, że Dżem zdaje sobie sprawę, że na Paprocany zjedzie mnóstwo takich ludzi jak ja i to z całego kraju. Dlatego liczę na wyjątkowy koncert, może nawet z jakimiś niespodziankami (np. Niewinni, Słodka, Miranda, Modlitwa czy... moje marzenie dotąd niespełnione - Klosz).
czarekkk

Postautor: czarekkk » pt sie 21, 2015 11:36 am

Korowiow pisze:To, że Maciek Balcer jest aktorem wcielającym się w rolę wokalisty Dżemu gadałem i pisałem (pod innym nickiem) już z 15 lat temu :)

Aktorem? Być może. Ale moim zdaniem najlepszym z możliwych.
RomanR

Postautor: RomanR » pt lut 12, 2016 7:40 pm

DŻEMdobry Nie fanclub nie umarł-dzisiaj wróciłem na "dżemowe łono" po kilku latach przerwy-odnowiłem stary wręcz historyczny profil i mam nadzieję że będziemy znowu bawić sę tak jak dawniej.To że miałem długą przerwę na forum,to nie znaczy że DŻEM stał się dla mnie obojętny.Ile razy mam okazję być na koncertach tyle razy jestem.Przynajmniej 2-3 razy w roku.Kiedyś sytuacja była trochę inna ,Jeden koncert miesięcznie to była normalka.Obojętnie gdzie- u mnie,na śląsku czy gdzieś na północy.Mam nadzieję że wszystko wróci do normy.
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » pt lut 12, 2016 7:50 pm

Witamy ponownie ...100 lat :P Ale musze Cie troszke zmartwić tutaj juz nic nie jast takie samo :(
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
Galerie

RomanR

Postautor: RomanR » ndz lut 14, 2016 10:38 pm

DŻEMdobry-zali napewno świetność wszelakich forów przechodzi kryzys spowodowany totalnym marazmem społecznym i dominacją "fb"instagramu i tp.-ale przykładowo "nasza klasa"która wscząsnęła internetem parę lat temu jest prawie na wymarciu.Żywię nadzieję że wkrótce powróci normalność w bytności forów tematycznych.DŻEM powstał przeszło 35 lat temu ,gdzie o internecie .CD,DVD i innych zdobyczach współczesnych czasów nie można było nawet marzyć.Tutaj jest przynajmniej możliwość zbliżenia się do tych,którzy kilkoma pięknymi nutkami potrafią upiękrzyć świat.
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » czw mar 03, 2016 9:44 pm

RomanR pisze:DŻEMdobry-zali napewno świetność wszelakich forów przechodzi kryzys spowodowany totalnym marazmem społecznym i dominacją "fb"instagramu i tp.-ale przykładowo "nasza klasa"która wscząsnęła internetem parę lat temu jest prawie na wymarciu.Żywię nadzieję że wkrótce powróci normalność w bytności forów tematycznych.DŻEM powstał przeszło 35 lat temu ,gdzie o internecie .CD,DVD i innych zdobyczach współczesnych czasów nie można było nawet marzyć.Tutaj jest przynajmniej możliwość zbliżenia się do tych,którzy kilkoma pięknymi nutkami potrafią upiękrzyć świat.

Czyżby chęć rozruszania tego forum już Ci przeszła ?
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
Galerie

Awatar użytkownika
wawierniamarcin
Kontaktowanie:

Postautor: wawierniamarcin » pt mar 04, 2016 11:29 pm

Kwinto2 pisze:
RomanR pisze:DŻEMdobry-zali napewno świetność wszelakich forów przechodzi kryzys spowodowany totalnym marazmem społecznym i dominacją "fb"instagramu i tp.-ale przykładowo "nasza klasa"która wscząsnęła internetem parę lat temu jest prawie na wymarciu.Żywię nadzieję że wkrótce powróci normalność w bytności forów tematycznych.DŻEM powstał przeszło 35 lat temu ,gdzie o internecie .CD,DVD i innych zdobyczach współczesnych czasów nie można było nawet marzyć.Tutaj jest przynajmniej możliwość zbliżenia się do tych,którzy kilkoma pięknymi nutkami potrafią upiękrzyć świat.

Czyżby chęć rozruszania tego forum już Ci przeszła ?

Obserwując od pewnego czasu żywotność forum, prędzej zostanie rozruszane moje 150 kg niż te forum :lol: , ale może coś nagle poruszy wszystkim związanym z forum paluszki i zaczną pisać. Jestem dobrej myśli i wierzę że to się uda. Nie oszukujmy się każdy w to troszkę mniej lub więcej wierzy, inaczej by sobie nie zawracał głowy i w ogóle by nie odwiedzał forum.
Pozdrawiam
Marcin Wawiernia
Awatar użytkownika
wawierniamarcin
Kontaktowanie:

Postautor: wawierniamarcin » wt mar 15, 2016 12:03 pm

Super coś się ruszyło, są 4 nowe posty w tym tygodniu. Fanclub ŻYJE !!!
Pozdrawiam
Marcin Wawiernia
Awatar użytkownika
wawierniamarcin
Kontaktowanie:

Postautor: wawierniamarcin » wt mar 15, 2016 12:05 pm

wawierniamarcin pisze:Super coś się ruszyło, są 4 nowe posty w tym tygodniu. Fanclub ŻYJE !!!

Niestety pomyłka, dalej kiepsko. Wszystkie posty moje. :roll:
Pozdrawiam
Marcin Wawiernia

Wróć do „Społeczność”