DŻEM w szkole :)

O ludziach tworzących fanclubową rodzinę, ich działaniach, pasjach, sukcesach...

Moderator: smar666

Gość

DŻEM w szkole :)

Postautor: Gość » wt cze 16, 2009 1:08 am

Tak właśnie kombinuję w którym temacie napisać o tym czego DŻEMowego właśnie doświadczyłam i o tym co już wydarzyło się wcześniej... myślę, że dział "SPOŁECZNOŚĆ o ludziach tworzących fanclubową rodzinę, ich działaniach, pasjach, sukcesach..." będzie odpowiedni :wink:

Słuchajcie.. wiecie, że uczę w gimnazjum i jestem "jeszcze" wychowawczynią mojej ukochanej III B, z którą się już powoli żegnam... i dzisiaj na komersie oczywiście DŻEMu nie mogło zabraknąć :D DJ zaczął sypać na sam początek DŻEMowymi hitami-nieśmiertelnikami :wink: potem oczywiście tańce i hulanki w rytmach przeróżnych :mrgreen: Na koniec zadedykowałam moim wychowankom AUTSAJDERA, życząc im żeby byli w życiu takimi troche autsajderami, żeby nie szli z prądem, z szarą masą, żeby odnaleźli siebie i nie zmieniali się tak jak chorągiewka na wietrze i żeby pamiętali - tak jak Rysiu śpiewał - "zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy..." Oczywiście piekne kółeczko, ja w środku tańczyłam po kolei ze swoimi uczniami :D Było naprawde super! ale niestety nie obyło się bez łez i serdecznych uścisków w duetach i grupowo.

Jak już taki temat założyłam to Wam powiem, że swobodnie mogę ubierać się po swojemu, założyć glany, trampki, koszulki DŻEMowe i inne i dyrektorka nie ma z tym problemu. Przez to uczniowie często pytają o nasz ukochany zespół i ci, którzy jeszcze sie nie zetknęli z taka muzyką, być może po nią siegną...

Do tego stopnia przesiąkneli, że DŻEM pojawia się jako podkład muzyczny do prezentacji, na apelach i uważam to za jakiś tam mały sukces :wink:

Ku przestrodze znają też oczywiście "Skazanego na bluesa" - w temacie narkotykowym trzeba się wśród gimnazjalistów poruszać bardzo ostrożnie i z wyczuciem oczywiście czasem trzeba przerwać coś dopowiedzieć i skomentować, bo bez tego nie ma sensu... młodzież jest bardzo różna i jak usłyszałam raz "czyli z Niego to taki ćpun był" zrozumiałam ile jeszcze pracy przede mna...
Już jestem ciekawa co tam znowu wymyślą na zakończenie roku szkolnego :)

pozdrawiam i dobrej nocy życzę
zmykam, bo jutro musze kończyć świadectwa wypisywać :roll:
boston

Re: DŻEM w szkole :)

Postautor: boston » wt cze 16, 2009 10:14 am

Mam nadzieję, że wypisałaś jak najwięcej piątek i szóstek by nie zniechęcać młodych do zdobywania wiedzy i w ogóle do szkoły :D
Swoją drogą czemu nauczyciele wypisują świadectwa prawie zawsze w nocy?? (wstydzą się czy co?)
Pięknie opisałaś to co przeżyłaś szkolno-dżemowego i zazdroszczę Ci takich chwil. No i chwała Ci za "szerzenie kultury dżemowej" - to na pewno nie zaszkodzi a może i zmusi czasem do zastanowienia. Ja niestety nadal jestem postrzegana jako "dziwoląg" i tak już chyba zostanie :shock:
Gość

Postautor: Gość » wt cze 16, 2009 10:19 am

wypisują w nocy bo:
1. w dzień nie mają czasu
2. jest ich tak dużo
3. w wolnym czasie jeżdżą na koncerty Dżemu - ale to tylko Ci wyjątkowi :mrgreen:
boston

Postautor: boston » wt cze 16, 2009 11:30 am

Serio?
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » wt cze 16, 2009 12:26 pm

maciejK@ pisze:wypisują w nocy bo:
1. w dzień nie mają czasu
2. jest ich tak dużo
3. w wolnym czasie jeżdżą na koncerty Dżemu - ale to tylko Ci wyjątkowi :mrgreen:

boston pisze:Serio?

hahaahaaa Brawo Boston :lol: :P :D
Gość

Postautor: Gość » wt cze 16, 2009 12:28 pm

Karinka super, az zal ze ja do takiej szkoly nie chodzilam hehe
Kazelot2000

Postautor: Kazelot2000 » wt cze 16, 2009 1:49 pm

Ja tez żałuje ze w społeczeństwie i towarzystwie w którym sie obracam ludzie nie słuchają dzemu i pięknych slow Ryska. Kiedyś ktoś z telefonów w szkole cegle puszczał, ale nie wiem czy zeby to wyśmiać czy jak :(. Na dodatek jak słuchałem dżemu w domu to brat powiedział ze jakiegoś gówna słucham ...... :evil: Moze jak by poznał to by zmienił zdanie.
Gość

Postautor: Gość » wt cze 16, 2009 2:41 pm

kari_na bożee dlaczego ja przez tyle lat nauki nie trafiłam takiej fajnej nauczycielki :D same sztywniaki :)

Ale przeważnie tak jest że Dżem czesto się na takich imprezach słyszy, np. na mojej 100dniówce wszyscy doskonale bawili sie przy Dżemie mimo że na codzień słuchają techno i takich tam.

A tak z ciekawości, czego uczysz ?
Gość

Postautor: Gość » wt cze 16, 2009 3:09 pm

WOW :shock: No cieszy mnie bardzo, że temat sie przyjal :D :D :D
Tak więc po kolei:
boston pisze:Swoją drogą czemu nauczyciele wypisują świadectwa prawie zawsze w nocy?? (wstydzą się czy co?)
Ja wcale nie wypisuje w nocy, tylko jaksie akurat kładłam spać po komersie to już miałam to w pamięci, że trzeba to juz koniecznie zrobic. A teraz u nas już wiekszość nauczycieli wypisuje świadectwa komputerowo, więc nie należy się wychylac.. a jako, że nie mam wzoru w domu to robiłam to dzisiaj w szkole z nieocenioną pomocą dwóch przemiłych panów :wink: A czegóż to mieliby się wstydzić?
boston pisze:Ja niestety nadal jestem postrzegana jako "dziwoląg" i tak już chyba zostanie :shock:
Dlaczego tak uważasz? co w tym dziwnego?
boston pisze:Mam nadzieję, że wypisałaś jak najwięcej piątek i szóstek by nie zniechęcać młodych do zdobywania wiedzy i w ogóle do szkoły :D
Nom.. co do ocen to ponaciągałam troszeczke tym z III klasy,którzy juz opuszczaja gimnazjum, natomiast I i II klasa absolutnie nie, bo by sie przyzwyczaili i nie starali w ogole!
maciejK@ pisze:3. w wolnym czasie jeżdżą na koncerty Dżemu - ale to tylko Ci wyjątkowi :mrgreen:
Dzieki Karolina za komplemecik :) Święta racja, że w czasie wolnym żyją Ci nieliczni dżemowo :mrgreen:

balcarka - zawsze mogę jeszcze uczyć Twoje dzieci :P
kasiak1990 pisze:kari_na bożee dlaczego ja przez tyle lat nauki nie trafiłam takiej fajnej nauczycielki :D same sztywniaki :)
o ja cie krece :) dziekuje bardzo :D mam nadzieje, że bede to mogła kiedyś kontynuować, bo teraz zmieniam loty hehee
kasiak1990 pisze:A tak z ciekawości, czego uczysz?

Do tej pory uczyłam języka niemieckiego w gimnazjum i w przedszkolach (3), a od września zaczynam uczyć j.angielskiego w nauczaniu początkowym, czyli klasy 1-3.
Gość

Postautor: Gość » wt cze 16, 2009 6:19 pm

czyli będziesz zarażać Dżemem małe dzieciaczki z pierwszych klas :) I bardzo dobrze :D Wychowuj nowe Dżemowe pokolenie :D
Gość

Postautor: Gość » wt cze 16, 2009 7:09 pm

No no, taka nauczycielka to skarb, zwłaszcza dla fanów Dżemu, ale też dla tych, którzy go nie znają - bo mogą poznać!
Ja też nie trafiłam na żadnego nauczyciela, który by tak lubił Dżem, ale miałam nauczycielkę, która słucha Tadeusza Nalepy. I jeszcze jedną - która ubiera się jak prawdziwy hippis i po prostu nie można się na nią napatrzeć, tak fajnie wygląda :D
Gość

Postautor: Gość » wt cze 16, 2009 7:42 pm

Moi nauczyciele też raczej Dżemu nie słuchają... no, chyba że się nie ujawniają :D . Natomiast w szkole muzyka Dżemu była zawsze obecna. W zeszłym roku w każdy piątek od którejś godziny na przerwach puszczane były tylko piosenki Dżemu. Teraz z racji tego, że nikomu się nie chce, muzyki w ogóle nam nie puszczają.
Gość

Postautor: Gość » wt cze 16, 2009 8:35 pm

W moim liceum był taki nasz szkolny zespół o nazwie Fajne Chłopaki. Grali (a właściwie grają nadal, tyle że już nie jako uczniowie) wspaniałego bluesa, coś w stylu Muddy Waters albo J.Lee Hooker, a poza tym zakładali czasem dżemowe koszulki (tak na co dzień i na swoje koncerty) i grali piosenki Dżemu.
Jest tam też świetny harmonijkarz - w moim wieku, a sporo już potrafi.
Więc Dżem w szkole też miałam, co napawało mnie optymizmem :wink:
Gość

Postautor: Gość » wt cze 16, 2009 8:55 pm

dominika_tychy pisze:Moi nauczyciele też raczej Dżemu nie słuchają... no, chyba że się nie ujawniają :D . Natomiast w szkole muzyka Dżemu była zawsze obecna. W zeszłym roku w każdy piątek od którejś godziny na przerwach puszczane były tylko piosenki Dżemu. Teraz z racji tego, że nikomu się nie chce, muzyki w ogóle nam nie puszczają.

Domi, do którego LO chodzisz? :wink:
Gość

Postautor: Gość » wt cze 16, 2009 9:01 pm

maciejK@ pisze:
dominika_tychy pisze:Moi nauczyciele też raczej Dżemu nie słuchają... no, chyba że się nie ujawniają :D . Natomiast w szkole muzyka Dżemu była zawsze obecna. W zeszłym roku w każdy piątek od którejś godziny na przerwach puszczane były tylko piosenki Dżemu. Teraz z racji tego, że nikomu się nie chce, muzyki w ogóle nam nie puszczają.

Domi, do którego LO chodzisz? :wink:

Do najlepszego :D Do Kruka:)

Wróć do „Społeczność”