Stowarzyszenie Fan Club Dżemu "Skazani na bluesa"

O ludziach tworzących fanclubową rodzinę, ich działaniach, pasjach, sukcesach...

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
smar666

Re: Stowarzyszenie Fan Club Dżemu "Skazani na bluesa"

Postautor: smar666 » wt sie 10, 2010 12:24 am

gola72 pisze:Uwierzcie nie o to chodzi ,że sie jest przeciwko czemuś , nigdy nie byłam przeciwko , ale widze że to nie idzie w dobrym kierunku może za mało sie słucha właśnie zwykłych ludzi którzy nie boją się wyrażać własnego zdania i odczuć.
Nie o podziały chodzi bo musiałabym udawać że wielu ludzi nie znam lub się do nich nagle źle nastawiłam ponieważ są po drugiej stronie, a to nie o tą drugą strone chodzi.

Piszesz ciągle, że 'nie idzie to w dobrym kierunku'. Napisz więc co wg. Ciebie idzie w złym kierunku? Co takiego złego robi stowarzyszenie?

Tak jak wcześniej organizowane są spotkania. Ich cel jest taki sam - integracja ludzi, obcowanie z muzyką. Chcemy się rozwijać, robić rzeczy większe, lepsze. Aby to realizować nałożyliśmy na siebie dodatkowe obowiązki związane ze stowarzyszeniem. Co zatem jest w tym złego ?

A może chodzi właśnie tylko i wyłącznie o formę zaistniałych zmian ? Czy na prawdę najważniejsze jest to czy ktoś został zaproszony, czy nie na spotkanie założycielskie stowarzyszenia w styczniu ? Mieliśmy przedkładać osobistą chęć uczestnictwa w tym spotkaniu ponad dobro całego przedsięwzięcia ? Byliśmy świadomi, iż w przypadku potrzeby skorygowania statutu zebranie tych samych osób jednego dnia, w krótkim terminie będzie bardzo trudne - było trudne nawet przy tych kilkunastu osobach.

Ewa piszę, że zabolało niektórych to w jaki sposób zmieniono zarząd OFC... A wcześniejsze zmiany was nie bolały ? Nie, bo nawet nie wiedzieliście o tym, że do nich dochodziło. Fan Clubem kierował sztab i kapituła, mało kto się interesował składem tych 'grup'. Wszystko się kręciło i każdy był zadowolony. Ale przyszedł czas na zmiany - postanowiliśmy coś zmienić, pchnąć OFC na nowe tory jak napisał Jacek, otworzyć to wszystko bardziej 'na ludzi' i pojawiły się pretensje. I nie tylko krytyka, której wg. wielu z was nie potrafimy przyjąć. Bardzo często są to bezpodstawne obelgi, wobec których trudno zachować spokój.

Przy zmianach w OFC obecne były osoby, które od lat kierowały Fan Clubem, jak również osoby zupełnie nowe. Tak aby połączyć nowe ze starym, wpompować w "Skazanych na Bluesa" nieco świeżej krwi. Wydawało nam się, iż jest to dobry pomysł. Obrażanie się na nas z powodu tego, że zaprosiliśmy pana X, a nie zaprosiliśmy pani Y na spotkanie założycielskie w styczniu jest po prostu dziecinne. Każda pominięta osoba - pominięta z powodów logistycznych, a nie merytorycznych (wiemy, że wiernych fanów Dżemu nie brakuje), mogła od stycznia już wielokrotnie się zapisać do stowarzyszenia i pokazać na co ją stać angażując się w działania Fan Clubu. Zamiast tego lepiej chować urazę i rzucać oskarżeniami w naszym kierunku.

Może jednak chodzi o coś więcej - jeśli tak to proszę, piszcie... tylko bez obelg, bo ich nie zamierzam przyjmować z uśmiechem na twarzy.

ps. Jacku dziękuję za twojego posta - oddaje wiele z tego co siedzi w mojej głowie.

smar666
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » wt sie 10, 2010 9:56 am

Ludzie !

Znam Was prawie wszystkich. I "starych" i "nowych" i tych ze środka też :-)
Ludzi zwiazanych z fanclubem pamiętam jeszcze z czasów, kiedy dopiero się zawiązywal. Mimo, że na forum żadko piszę wiem że zawsze byly jakieś wymiany zdań, walki na argumenty i to jest akurat godne pochwały. Jeszcze nic dobrego nie powstało z milczenia. Natomiast czegoś takiego jeszcze nie widzialem. Zaczyna to przypominac batalie o krzyż na placu przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, po prostu horror.

Jako że nie jestem w żadnych władzach obecnie, byłem krótko członkiem sztabu, chciałbym zwrócic uwagę na kilka faktów.

Miejmy wszyscy świadomość że to jest OFICJALNY Fanclub zespołu Dżem... Te wytłuszczone śłówko zobowiązuje. Przez te lata było bardzo różnie. Od momentów kiedy FanClub starał sie wspierać zespół , np. po śmierci Pawła, to co sprawiło, że "Do Kołyski" przez tygodnie nie schodziło z 1 miejsca LP Trójki, było napewno naszym sukcesem. Szczególnie w tamtym okresie i przez pare nastepnych lat FanClub bylo widać na koncertach a zespół i goście przybywali prawie na wszystkie spotkania... Niestety potem przyszedł okres słabszy. Co do powodów nie ma co dyskutować bo zdań pewnie znowu było by tyle ile osób biorących udział w dyskusji. Lata 2007-2009 były dla FanClubu okresem wegetacji, z małymi perełkami takimi jak np. Rockautostrada w Proszówkach, gdzie OFC mogło przekazać parę drobiazgów na licytacje charytatywną dla chorego dzieciaczka. Zasługa wspaniałego zaangażowania pojedyńczych osób... To że OFC pojawił sie w Spodku na 30-leciu zawdzieczamy przede wszystkim Zespołowi i Managerowi... raczej nie prężnemu działaniu członków FanClubu, czyli nas wszsytkich, "starych" i "nowych".
Osobiście odbieram tegoroczny festiwal i akcje przygotowane przez OFC jako wyraz pewnej samodzielności i zrobienie wkońcu czegoś dla naszej ulubionej kapeli i naszego festiwalu, czegoś zauważalnego!

Zanim napiszemy kolejne cierpkie słowa, zastanówmy się nad tym co sprawiło, że się znamy, spotykamy/spotykaliśmy. Pamiętajmy dlaczego ten FanClub powastał i komu chcemy podziekować za ciężką pracę i piękną muzykę. Pamiętajmy też o słowie "Oficjalny", które jak wpsominałem, zobowiązuje do czegoś więcej niż tylko własnej przyjemności.

Być może zmiana formy działania FanClubu mogła nastąpić w trochę inny sposób, pewnie zabrakło kilku osób mocno z FanClubem związanych, zostawmy to już. Każdy kto będzie chciał i się do stowarzysznia zapisze, bedzie miał wpływ na skład przewodnictwa FanClubu na wiosnę i będzie mógł decydować jaki kurs obrać.

Skłaniam się do propozycji Borszysza, jeśli ktoś chce pogadać, spotkajmy się, może nie czekajmy na następne spotkanie FanClubu, ale wcześniej, na jakimś piwku.

Pozdrawiam,
Dejw
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » wt sie 10, 2010 12:10 pm

Witam.

Kolega "ZEPPO" bardzo mądrze to wszystko napisał i ujął.

Spotkanie jak najbardziej byłoby wskazane, ale pozostawmy tą decyzję Zarządowi.
Myślę, że z pewnością dojedzie do oficjalnego spotkania przed wydaniem płyty studyjnej, nie mówiąc już o spotkaniu wigilijnym.

Każdy nowy czy stary ma z pewnością wiele pomysłów i rozwiązań więc na pewno warto by było podsunąć je Zarządowi, który i tak sprawuje się świetnie :
- przeprowadził ciężki proces rejestracji stowarzyszenia
- zorganizował spotkanie w Mikołowie w Len Arte
- zorganizował majówkę w Łazach
- świetnie zaprezentował fan club na festiwalu w Chorzowie realizując kilka niezłych pomysłów jak to ze światełkiem przy Śnie o Victorii

Oczywiście można by podsunąć jeszcze wiele innych pomysłów, ale należy pamiętać, że każdy zarówno z Zarządu czy zwykłych członków pracuje bądź uczy się jeszcze : studia itp.

Można czerpać i korzystać ze wzorców innych fan clubowych, ale przecież można też wypracować swój wzorzec działania.

Moim zdaniem podsuwajmy pomysły, ale pozwólmy tez spokojnie działać Zarządowi, wspomagając go, a nie przeszkadzając mu.

Sam osobiście zaproponowałby zastanowienie się nad możliwością nagrywania iw wydawania tzw. bootlegów z wielu koncertów, gdzie Dżem zagrał rewelacyjnie, a nie zostało to zarejestrowane, oczywiście za zgodą i tzw. błogosławieństwem zespołu.

Zresztą też należy wziąć pod uwagę fakt, że jakakolwiek większa akcja fan clubowa wymaga nakładów finansowych, a ze składki fan clubowej raptem 60 zł rocznie, działania te są trochę ograniczone. Dlatego w tym przypadku każdy tzw. sponsoring byłby przydatny.

Dlatego pozwólmy na bezkonfliktowe działanie Zarządowi , jestem pewien, że czeka nas jeszcze wiele ciekawych niespodzianek.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Gość

Postautor: Gość » wt sie 10, 2010 2:52 pm

jestem nowa całkiem zielona jesli chodzi o forum może ktoś chce pogadać o zyciu o zespole o wszystkim co tak pięknie nas zachwyca w tekstach Ryśka
Gość

Postautor: Gość » wt sie 10, 2010 3:04 pm

było mi w zyciu nie raz ciężko chociaż jeszcze dużo mam przed sobą na pewno, i nic do mnie tak nie trafiło jak teksty Dźemu przecież to sama prawda sam ból zycia tak czasem chce mi się płakać jak Ryskowi w "Małej alei róż" bo świat jest zafajdany nie ma w nim miejsca na sentyment uczucia łzy ludzie są obłudni ifałszywi kochają twój szmal a nie ciebie- ile razy się o tym przekonałam...
boston

Postautor: boston » śr sie 11, 2010 7:30 am

Życie jest CUDNE!!! Z biegiem czasu te wszystkie bóle, żale, porażki i klęski nabierają innego wymiaru. Stają się wartościowymi, cennymi wspomnieniami.
A czy świat jest zafajdany - w dużej mierze zależy od nas
Awatar użytkownika
alegorn

Postautor: alegorn » śr sie 11, 2010 8:37 am

az nie da sie nie zgodzic z ewa :)

zobaczyc ruiny cerkwi w swietle ksiezyca, wschod slonca w gorach, posiedziec z dobrymi znajomymi przy dobrym piwie... posluchac ciekawej muzyki, najlepiej na zywo... czego chciec wiecej.. zycie jest piekne, trzeba jedynie w to uwierzyc i tego piekna szukac... a z dzemem.... czasem lepiej wybrac tak jak gier - i wyjechac w bieszczady, z dala od tego wszystkiego co zle :)

j.
Trzy lustra
Trzy pytania które
Przewiercają mnie do dna
Ta dziura jest głębsza od duszy
[m]
boston

Postautor: boston » pn maja 09, 2011 7:39 am

Mam pytanie w związku z Walnym Zebraniem Członków F-C 7.05.2011.
Czy ukaże się jakaś informacja o przebiegu w/w? Czy podjęto jakieś decyzje zmieniające cokolwiek w "życiu fan clubowym" ?
Myślę, że jest sporo osób, które nie mogły być na tym spotkaniu a są zainteresowane jego ustaleniami :)
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » wt maja 10, 2011 3:30 am

Witam,
Nie można nie zgodzić się z koleżanką Ewą, faktycznie chyba wielu nie mogło przybyć na spotkanie,
mnie się również nie udało, dlatego jakaś informacja o przebiegu spotkanie byłaby mile widziana.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Karolu

Postautor: Karolu » wt maja 10, 2011 8:06 am

Dołączam do zainteresowanych - nie przybyłam ze względów czasowych i logistycznych (połączenia Tych-Gliwice-Tychy w weekend są masakryczne, zwłaszcza gdy czas ma się okrojony); any informations :?:
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » wt maja 10, 2011 9:23 am

Mnie wprawdzie równiez nie było, bo mam ciężką grype (już drugi tydzień na L4), ale z tego co wiem, to oficjalna informacja pojawić ma się na dniach;) Trzęsienia ziemii nie było;)
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » śr maja 11, 2011 2:01 pm

boston pisze:Mam pytanie w związku z Walnym Zebraniem Członków F-C 7.05.2011.
Czy ukaże się jakaś informacja o przebiegu w/w? Czy podjęto jakieś decyzje zmieniające cokolwiek w "życiu fan clubowym" ?
Myślę, że jest sporo osób, które nie mogły być na tym spotkaniu a są zainteresowane jego ustaleniami :)

Hej hej
Oczywiście takie podsumowanie powstanie i wszyscy zainteresowani zostaną poinformowani. Dajcie nam proszę jeszcze chwilkę. ;)

zq
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » czw maja 12, 2011 12:12 pm

Na stronie głównej pojawiła się informacja odnośnie walnego:
http://fanclub.dzem.com.pl/fanclub/?m=1&a=391
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
Awatar użytkownika
alegorn

Postautor: alegorn » czw maja 12, 2011 1:05 pm

zdawkowo..
ale co tam, w zasadzie nie ma sensu przytaczac calosci dyskusji, bo jej miejsce i czas byl tam wlasnie, nie koniecznie: tutaj teraz.
ja - o czym chcialem pogadac - pogadalem - czekamy teraz na realizacje ustalen ;)

j.
Trzy lustra
Trzy pytania które
Przewiercają mnie do dna
Ta dziura jest głębsza od duszy
[m]
boston

Postautor: boston » pt maja 13, 2011 8:43 am

Faktycznie : zdawkowo :shock:
Mnie najbardziej zainteresował ostatni punkt tzn. "Poprawa komunikacji między członkami stowarzyszenia" :lol:
Może więcej dowiemy się w czasie Majówki?

Wróć do „Społeczność”