Stowarzyszenie Fan Club Dżemu "Skazani na bluesa"

O ludziach tworzących fanclubową rodzinę, ich działaniach, pasjach, sukcesach...

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
2ptac

Re: Fan Club Dżemu "Skazani na bluesa" - STOWARZYSZENIE

Postautor: 2ptac » ndz kwie 18, 2010 1:05 am

smar czekamy... ja czekam... o popatrz <2ptac_czeka> :D
dlatego czasem warto żyć...
Awatar użytkownika
smar666

Re: Stowarzyszenie Fan Club Dżemu "Skazani na bluesa"

Postautor: smar666 » pt cze 04, 2010 10:49 am

No i doczekaliśmy się. Informacja o tym jak zostać członkiem Stowarzyszenia Fan Club zespołu Dżem "Skazani na Bluesa" pojawiła się na stronie. Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania to zapraszam - postaram się na wszystkie odpowiedzieć. Z góry jednak przypomnę, iż od tej chwili formalnie fan clubem jest nasze stowarzyszenie, więc aby być w "Skazanych na Bluesa" trzeba być członkiem stowarzyszenia.

Aby zostać członkiem "Skazanych na Bluesa" trzeba:
1) Zaznajomić się ze Statutem
2) Wypełnić deklarację członkowską
3) Wysłać ją na nasz adres pocztowy
4) Wpłacić składkę członkowską
5) Poczekać na oficjalne potwierdzenie wpisania na listę członków stowarzyszenia :)

No to chyba tyle - pytania ?

smar666
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » pt cze 04, 2010 3:23 pm

Tak...ja mam pytanie...Dlaczego Składka członkowska wynosi 60zł ? :P
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pt cze 04, 2010 3:32 pm

kubas_w pisze:Tak...ja mam pytanie...Dlaczego Składka członkowska wynosi 60zł ? :P

Bo tak zdecydowaliśmy w gronie Zarządu Stowarzyszenia. Wpływ na to miały trwałe koszty, które musimy ponosić co miesiąc tj. opłata za konto bankowe, czy biuro rachunkowe, które prowadzi nasze sprawy finansowe. Poza tym stowarzyszenie musi dysponować przynajmniej minimalnymi środkami na działalność statutową - promocje spotkań, drukowanie materiałów, organizację zlotów. A na końcu są takie sprawy jak nagrodzenie swoich członków od czasu do czasu jakimś prezentem (choćby symbolicznym).

60 zł to w prostym przeliczeniu 5 zł na miesiąc, więc wyrzeczenie marne. A jak ktoś nie potrafi uzbierać 60 zł to zawsze może uzbierać dwa razy po 30 zł :)

smar666
Gość

Postautor: Gość » pt cze 04, 2010 3:54 pm

moim zdaniem - chociaż mogę się mylić;
w statusie stowarzyszenia Fan Clubu, powinna być wzmianka o składcę członkowskiej, oraz na co ona jest przeznaczona.
czytam ten status z 5 razy i nie widzę nic o składcę.

jesli jest, oraz jeśli nie musi być informacji o kwocię to przepraszam ;)
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pt cze 04, 2010 4:08 pm

kwiatuszek pisze:moim zdaniem - chociaż mogę się mylić;
w statusie stowarzyszenia Fan Clubu, powinna być wzmianka o składcę członkowskiej, oraz na co ona jest przeznaczona.

Statut zawiera jedynie podstawowe i najważniejsze prawa jakimi kieruje się stowarzyszenie. Nie zmienia się go co pięć minut, a jeśli już to nie można tego zrobić w łatwy sposób (informacje o tym są w Statucie). Stowarzyszenie musi mieć możliwość kształtowania wysokości składki według potrzeb w sposób łatwy i bezproblemowy. Dlatego takich informacji nie zawiera się w tym dokumencie. Podobnie z przeznaczeniem pieniędzy ze składek. Jakbyś zbytnio doprecyzowała cel to jednocześnie związałabyś sobie ręce i nie mogła wydać ani złotówki na co innego.

Jeśli ktoś się boi na co będą wydawane jego pieniądze to zaznaczam, że każdy członek stowarzyszenia może się zawsze zwrócić do Skarbnika o informację na temat stanu wydatków. Ponadto nad Zarządem czuwa Komisja Rewizyjna, która jest od pilnowania porządku :)

ps. a o składce piszę w § 19:
Do kompetencji Zarządu należy kierowanie bieżącą działalnością Fan Clubu a w szczególności:
e) wyznaczanie wysokości składki członkowskiej;

A statut można było znaleźć na stronie już od stycznia.... :wink:

smar666
kuba-piotrowice

Postautor: kuba-piotrowice » pt cze 04, 2010 5:11 pm

Mam pytanie do drogiego zarządu :mrgreen: Co w zamian otrzymuje czlonek fanklubu, płacąc te 60zł, (rozumie biura, koszty itd) ale nielicząc tego, czy oprocz czystej satysfakcji ze jestesmy na liście stowarzyszenia, dostajemy cokolwiek? spotkania fanklubu gratis? jakiekolwiek inne ułatwienia? Czy zwykły człowiek odczuje roznice, ze jest/nie jest w stowarzyszeniu? I jakie bedzie podejscie do ludzi niechcących nalezeć do tego, a chcących wybrać się np. na spotkanie fanklubowe? Jakoś sam fakt płacenia po to zeby machina się kreciła, nie zachęca do zapisywania się. Sory za szczerą opinie, nie bierzcie tego do siebie, ale zastanawia mnie to :mrgreen:
Gość

Postautor: Gość » pt cze 04, 2010 5:37 pm

dzięki za wyjaśnienie, człowiek całe życie się uczy ;)
Jeśli ktoś się boi na co będą wydawane jego pieniądze to zaznaczam, że każdy członek stowarzyszenia może się zawsze zwrócić do Skarbnika o informację na temat stanu wydatków. Ponadto nad Zarządem czuwa Komisja Rewizyjna, która jest od pilnowania porządku
myśle że osoby którę zapiszą się do FC, będą miały zaufanie do osób które są w Zarządzie,
oczywiście jest to kwestia indywidualna ;)
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pt cze 04, 2010 5:53 pm

kuba-piotrowice pisze:Jakoś sam fakt płacenia po to zeby machina się kreciła, nie zachęca do zapisywania się. Sory za szczerą opinie, nie bierzcie tego do siebie, ale zastanawia mnie to :mrgreen:

Dzięki temu, że machina się kręci organizowane są spotkania, zloty, gdzie można zobaczyć coś więcej niż dno swojego kufla. I to jest najważniejsze. Jeśli chcesz mieć możliwość przyjść na spotkanie, gdzie jakość gra jedną z głównych ról to trzeba temu jakoś pomóc. Dzięki temu że prawnie istniejemy możemy współpracować z innymi podmiotami, starać się o sponsorów i ogólnie jesteśmy wiarygodniejsi. Ktoś kto zacznie z nami współpracę będzie wiedział, że do jutra się nie rozmyślimy i go nie olejemy.

Jako Zarząd oczekujemy od członków nie tylko tego, że zapiszą się i będą czekać na profity. Stowarzyszenie jest formą organizacji, gdzie każdy z członków musi dać coś z siebie po to by tak jak napisałeś 'cała ta machina się kręciła'. "Skazani na Bluesa" są naszą wspólną marką, więc podejście "zapisze się jak coś dostanę" uważam za trochę nie na miejscu.

Z drugiej strony oczywiście będziemy się starać, aby członkowie fan clubu mogli odczuć, iż dobrze jest uczestniczyć w takim przedsięwzięciu. Dobrze jest przyłożyć się do zbudowania czegoś. Ale musi mieć to taką kolej rzeczy jak napisałem. Profity są na ostatnim miejscu.

Osoby, które nie będą członkami fan clubu będą mogły brać udział w spotkaniach OFC, aczkolwiek nie wykluczamy opcji by w przyszłości organizować także imprezy jedynie dla członków - co będzie również pewną formą nagrody.

Na tą chwilę jedyną rzeczą jaką ustaliliśmy jest to, iż każdy z członków otrzyma koszulkę OFC. Na tą chwilę nie wiemy jeszcze kiedy, gdyż wiąże się to z jednorazowym, dużym wydatkiem. Możecie być jednak pewni, iż postaramy się, by było to jak najszybciej.

Początki są zawsze trudne, ciężko rozruszać takie przedsięwzięcie i ze strony formalnej i finansowej. Wierzymy, że mimo tych problemów nie zabraknie wśród nas ludzi z zapałem, którzy będą chcieli pomóc :)

smar666
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » sob cze 05, 2010 2:16 am

Hej
kwiatuszek pisze:moim zdaniem - chociaż mogę się mylić;

Prawo o stowarzyszeniach mówi, że takie stowarzyszenie jak nasze uzyskuje środki na swoją działalność ze składek członkowskich. Na co składka jest przeznaczana jest określone w statucie - i zwie się to cele stowarzyszenia.

Wysokość składki określana jest przez Zarząd (u nas wyglądało to tak że na spotkaniu założycielskim, założyciele wspólnie ustalili wysokość składki) a Zarząd podjął tylko odpowiednią uchwałę.

Wyprzedzam następne pytanie: Tak. Uchwały Zarządu będą umieszczone na naszej stronie.

Ziemniaq
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » sob cze 05, 2010 2:20 am

Ja tylko dodam od siebie, uprzedzając pytanie, które z pewnością by padło, że zarówno ja, jaki i Smar czy Ziemniak (razem w trójkę szumnie nazwani "Zarządem Stowarzyszenia") również uiszczamy wspomnianą składkę. Nie czerpiemy kompletnie żadnych profitów z tego, że jesteśmy członkami zarządu. Każdy nasz krok, decyzja, czy wydana złotówka jest na bieżąco rozliczana i w każdej chwili jest wszystko do wglądu. Dzięki temu znikną umowy na gębę, na każdy wydany fanclubowy grosz jest jakieś pokwitowanie, co idealnie było widać na zlocie w Łazach, gdzie Smar jako skarbnik wyjechał z niego z pełną teczką rachunków, pokwitowań, umów itp. Nawet się śmialiśmy w pewnym momencie, gdy robiłem zaopatrzenie w trakcie zlotu w pieczywo i nie mogłem się zabrać bez jednorazówki, która była płatna bodajże 10 gr, więc pani ekspedientka w sklepie musiała mi nabić kolejny rachunek na 10 gr, żeby było potwierdzenie i każdy grosik się zgadzał;) Więc nie martwcie się, wasza składka w całości zostanie wykorzystana na was i nic nigdzie nie zginie;)
Dodam jeszcze, że poza koszulką jest planowany jeszcze jeden element wyposażenia fanclubowicza, ale co to będzie, powiemy o tym, gdy już wszystko będzie gotowe.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » sob cze 05, 2010 9:18 am

Gratulacje.

Widać wszystko po kolei się udaje, a Zarząd działa prężnie przystępując systematycznie do nowych zadań.

Czyli mówiąc krótko : "do zapisów przystąp".

Jeżeli mógłbym coś podpowiedzieć, to może wprowadzić możliwość wysyłania deklaracji członkowskich w postaci np. kolorowego skanu deklaracji wypełnionej czytelnie z czytelnym podpisem na wskazany e-mail, oczywiście wraz z potwierdzeniem wpłaty składki członkowskiej.

Oczywiście wysyłkę deklaracji pocztą jak najbardziej pozostawić.

Kwota składki jak najbardziej rozsądna i wyważona, dokładnie to tylko 5 zł miesięcznie.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Gość

Postautor: Gość » sob cze 05, 2010 9:46 am

Marcin, ja zrozumiałam co Sławek napisał, do mnie nie trzeba trzy razy pisać ;)
co do zgodności rachunków, to niestety tak w księgowości jest że wszystkie strony (Wn, Ma) muszą się zgadzać...a do tego potrzebnę są osoby skrupulatne aby w niczym się nie pomyliły.
I wierzę że dacie radę !:)

Powodzenia :)

Dariusz - myślę że opcja mailowa jest wporządku, ale może być sytuacja że wiadadmość gdzieś się po drodzę zgubi, i potem pretensje...
najlepiej wysłać naszą ulubioną pocztą polską ;) za potwierdzeniem odbioru,
to jest tylko moja sugestia ;)

Składka która została ustalona, nie jest wysoka...może na początku mogło się wydawać:
'po co tyle?' ale po przeliczeniu kosztów i tego co Sławek pisał, stwierdzam że kwota powinna być wyższa :P ;)
Awatar użytkownika
malanka

Postautor: malanka » sob cze 05, 2010 11:25 am

Co do składki to mam jeszcze pytanie, czy ma być ona coroczna?
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » sob cze 05, 2010 11:40 am

malanka pisze:Co do składki to mam jeszcze pytanie, czy ma być ona coroczna?
Pozdrawiam :)

Tak

Wróć do „Społeczność”