Idziemy DO PRZODU na Liście Przebojów TRÓJKI! :)

O ludziach tworzących fanclubową rodzinę, ich działaniach, pasjach, sukcesach...

Moderator: smar666

Gość

Re: Idziemy DO PRZODU na Liście Przebojów TRÓJKI! :)

Postautor: Gość » pn lis 08, 2010 8:32 pm

smar666 pisze:A to już domena naszych czasów, więc nie miej o to żalu. Kiedyś nie dało się głosować via internet - teraz można, to i takie akcje się pojawiają
dawniej fancluby też się moblizowały, tylko że wysyłały kartki pocztowe. Jasne, że dziś czasy są inne.
smar666 pisze:Czy wypaczają wyniki - nie do końca się z tym zgodzę. Po prostu więcej ludzi korzysta ze swojego prawa do głosu. To tak jakbyś powiedział, że wyższa frekwencja w dowolnych wyborach wypacza wynik.
nie do końca się z tym zgodzę :wink:
może nie wszyscy o tym wiedzą (bo nikt tutaj tego jeszcze nie napisał), na lp3 można głosować na 10 utworów, a nie tylko na "Do przodu". Jeśli ktoś uważa, że ten utwór jest słaby i znajdzie w zestawie 10 lepszych, to niech na Dżem nie głosuje. Sentymenty nie powinny grać roli. A jeśli przykładowo 200 osób zagłosuje tylko i wyłącznie na jeden utwór Dżemu,to to może zrobić kolosalną różnicą.
To tak jakbyś powiedział, że wyższa frekwencja w dowolnych wyborach wypacza wynik.
ciekawe... akurat niedługo mamy wybory, więc coś przyszło mi do głowy (taki normalny proceder z małych miejscowości) - nie obraźcie się za to porównanie :wink:
jest sobie przykładowy kandydat na radnego. Wie, że każdy głos się liczy. Co wtedy robi? Zgarnia z pierwszego lepszego parku paru żuli, stawia im wódkę, pakuje w samochód i zawozi do lokalu wyborczego. Im jest wszystko jedno, i tak mają te wybory gdzieś, bo niczego w ich życiu nie zmienią. Mechanizm podobny do tego typu akcji jak ta...
smar666 pisze:Ale chyba nie oznacza to, że jestem gorszym słuchaczem niż ty lub że mój głos jest mniej ważny.
oczywiście, że nie, nigdy niczego takiego nie napisałem. Rzecz w tym, by głosować sumiennie i obiektywnie, a nie dlatego, że ktoś nam tak nakazuje.
A jeśli nie słucha się listy, to po co na nią głosować, skoro i tak to nas nie interesuje?
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » pn lis 08, 2010 10:25 pm

bear pisze:
Ziemniaq pisze:Według Ciebie siedemnaste miejsce jest miejscem znakomitym ???
Proponuję, abyś podszedł do któregoś z muzyków, np. takiego który gra przez całe życie i powiedział: "Siedemnaste miejsce- znakomicie stary!".
Tak, dokładnie tak bym powiedział.
Może łaskawie wziąłbyś pod uwagę, że to było podsumowanie 1500 notowań a więc 28 lat Listy?
Może zajrzałbyś do tego zestawienia, i zobaczył jakie wielkie utwory w tym podsumowaniu wyprzedziło?
Może zauważyłbyś, że tylko 4 polskie utwory były wyżej od "Do kołyski"?
tu masz wyniki, jeśli Cię to w ogóle interesuje...
http://www.alp3.pl/alpt.phtml?m=21

Popatrzmy na to w ten sposób:
LP3 istnieje jak powiedziałeś od 28 lat, Dżem istnieje 31. "Do kołyski" zostało wydane w 2004 roku, czyli w 25 roku istnienia zespołu.
A co było wcześniej? Przez te 25 lat? Gdzie "whisky", gdzie "cegła" gdzie inne kultowe numery (które zna dosłownie KAŻDY)?
Nie od dziś wiadomo, że Dżem nie ma szczęścia do mediów. Dlaczego numer który został wydany w 25 roku istnienia kapeli nagle pojawił się w tym zestawieniu (?)- bo coś się stało - coś złego, coś co przykuło uwagę mediów.

Uważam, że Dżem to świetna kapela, a numer który postanowili pokazać światu jako pierwszy z nowej płyty to bardzo dobry kawałek. Chciałbym, aby ta płyta została zauważona, aby świat mediów zwrócił w końcu uwagę na Dżem i na ich muzykę, a dzięki obecności na LP3 jest to możliwe.

zq
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
Awatar użytkownika
mkielbas
Kontaktowanie:

Postautor: mkielbas » pn lis 08, 2010 10:43 pm

bear pisze:dawniej fancluby też się moblizowały, tylko że wysyłały kartki pocztowe. Jasne, że dziś czasy są inne.

a takiej mobilizacji fanclubow nie nazwalbys 'wypaczaniem' wynikow? ja osobiscie nie widze roznicy miedzy wysylaniem kartek a glosowaniem przez internet (po za faktyczna forma dostarczenia glosu).

bear pisze: nie do końca się z tym zgodzę :wink: może nie wszyscy o tym wiedzą (bo nikt tutaj tego jeszcze nie napisał), na lp3 można głosować na 10 utworów, a nie tylko na "Do przodu". Jeśli ktoś uważa, że ten utwór jest słaby i znajdzie w zestawie 10 lepszych, to niech na Dżem nie głosuje. Sentymenty nie powinny grać roli. A jeśli przykładowo 200 osób zagłosuje tylko i wyłącznie na jeden utwór Dżemu,to to może zrobić kolosalną różnicą.

Tak, ale nikt tu nie namawia do glosowania TYLKO na 'Do przodu'.

ciekawe... akurat niedługo mamy wybory, więc coś przyszło mi do głowy (taki normalny proceder z małych miejscowości) - nie obraźcie się za to porównanie :wink: jest sobie przykładowy kandydat na radnego. Wie, że każdy głos się liczy. Co wtedy robi? Zgarnia z pierwszego lepszego parku paru żuli, stawia im wódkę, pakuje w samochód i zawozi do lokalu wyborczego. Im jest wszystko jedno, i tak mają te wybory gdzieś, bo niczego w ich życiu nie zmienią. Mechanizm podobny do tego typu akcji jak ta...

Nie do konca.. . Nikt nikomu nie placi ani wodki za oddanie glosu nie stawia. Jest to akcja calkowicie dobrowolna - podoba Ci sie piosenka - glosujesz. W dodatku ja bym nas, glosujacych 'zulami' nie nazwal - nam zalezy zeby Dzem dobrze wypadl.
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pn lis 08, 2010 10:51 pm

bear pisze:ciekawe... akurat niedługo mamy wybory, więc coś przyszło mi do głowy (taki normalny proceder z małych miejscowości) - nie obraźcie się za to porównanie :wink:
jest sobie przykładowy kandydat na radnego. Wie, że każdy głos się liczy. Co wtedy robi? Zgarnia z pierwszego lepszego parku paru żuli, stawia im wódkę, pakuje w samochód i zawozi do lokalu wyborczego. Im jest wszystko jedno, i tak mają te wybory gdzieś, bo niczego w ich życiu nie zmienią. Mechanizm podobny do tego typu akcji jak ta...

Oj teraz mijasz się z faktami. My zachęcamy do głosowania. Nie kupujemy głosów jak w twoim przykładzie, nie dajemy nic w zamian. Zachęcamy fanów Dżemu do oddania głosu, na piosenkę. Robimy tej piosence reklamę. Czy w reklamie jest coś złego ? Czy reklama makaronu babuni łamie zasady wolnego rynku - chyba nie :wink: Idąc tym tropem strona Dżemu powinna przestać istnieć bo reklamuje zespół....

I jeszcze jedno - my nie nawołujemy do tego by głosować tylko na Dżem. Reklamujemy ten utwór i prosimy by na niego głosować. To czy ludzie wykorzystują wszystkie swoje głosy to już nie nasz interes. To prywatna sprawa każdego z nas - ciebie, mnie itp. Co do sentymentów - wybacz ale to takie trochę idealistyczne. Szczerze - zawsze głosowałeś zupełnie wolny od sentymentów ? A jak porównywałeś piosenki, jakie kryterium dobrałeś ? :wink: Przecież nasze gusta są też w pewnym stopniu miara naszych doświadczeń, sentymentów, tego jak czujemy muzykę :) Z resztą - takie rankingi to w pewnym stopniu zabawa - to nie konkurs Chopinowski 8)
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
boston

Postautor: boston » wt lis 09, 2010 11:44 am

Mnie akurat wypowiedź beara bardzo się spodobała. i całkowicie się z nią zgadzam - oprócz wątku "wyborów". Nareszcie merytoryczne, rzeczowe zdania.
Za to zupełnie mi się nie podoba metoda "zmasowanego ataku" (zastosowana nie po raz pierwszy) na osobę, która ma swoje zdanie i potrafi je jasno przedstawić. Uważam, że OFC powinno zależeć właśnie na takich osobach, które mają jakąś wiedzę i umieją się z nią podzielić. Na ludziach - pasjonatach. Przecież o wiele ciekawsze i rozwijające jest utrzymywanie kontaktów z taką osobą niż z grupą (nawet największą) potakiwaczy. To chyba nie o to chodzi....
Reasumując: cieszę się, że ktoś taki jak bear wreszcie ujawnił się na forum.

A teraz zupełnie "od czapy":
Ziemniaq napisał: "Chciałbym.....aby świat mediów zwrócił uwagę na Dżem i na ich muzykę"
A ja w d..... mam świat mediów i wcale nie zależy mi aby wypisywano bzdury na ich temat. Wierzę, że i bez tzw "mediów" tylko dzięki swojej pracy Dżem będzie miał swoich oddanych fanów i że ta liczba będzie się zwiększała. Zresztą fakty mówią same za siebie. Zespół pomimo pomijania Ich przez różne media daje sobie świetnie radę przez tyle już lat!

I jeszcze dwa cytaty:
"Rozpoczynamy akcje: 'Daj babci dostep do internetu... i niech glosuje na Dzem'!! ;)"
"Czy reklama makaronu babuni...itd"
Dajcie już spokój babuniom :lol:
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt lis 09, 2010 12:20 pm

Powiem tak: 17 miejsce to naprawdę wysokie miejsce. Szczególnie, że to właśnie ten utwór je zajął, gdzie porównując do innych wielkich dżemowych pieśni to wręcz "śmiech na sali".

Ale w sumie też mam to gdzieś. Ja wiem co jest dobre i tyle :).
"Nothingman... Isn't it something...?"
boston

Postautor: boston » wt lis 09, 2010 1:24 pm

I znowu ja :shock:
Coraz częściej słucham "Do przodu" i coraz bardziej mi się podoba. Muzyczka jest świetna a tekst zawiera w sobie tzw. "mądrość życiową", do której czasami trzeba dochodzić latami. Naprawdę warto się wsłuchać i warto głosować właśnie na tę piosenkę.

Jeżeli piszę o tekście to jeszcze jedna myśl: kilkakrotnie czytałam krytyczne wypowiedzi na temat tekstu do "Gorszy dzień". Że jest za prosty i miałki :| a mnie się wydaje, że "...no to cyk, browara łyk..." jest świetnym szlagwortem.
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » czw lis 11, 2010 3:18 pm

Hej

Przypominam o głosowaniu na utwór "Do przodu" na LP Programu 3. Jeśli podoba wam się nowy utwór, chcecie by Dżem wylądował na jak najwyższym miejscu w jutrzejszym notowaniu nie zwlekajcie !!

http://lp3.polskieradio.pl/glosowanie/

Idziemy DO PRZODU !!!
Awatar użytkownika
mkielbas
Kontaktowanie:

Postautor: mkielbas » czw lis 11, 2010 9:49 pm

A tu inny ranking Listy Przebojow - Polski Top Wszech Czasów

http://lp3.polskieradio.pl/polskitopnotowanie/

Dzem na miejscu: 4, 15, 20, 40, 52, 53, 60, 74, 83

Nie jest tak 'zle' ;)
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » czw lis 11, 2010 11:19 pm

jak obstawiacie, na którym miejscu zadebiutuje "Do przodu"?;)
realnie patrząc ja stawiam na 14,a z każdym tygodniem krok po kroku do pierwszej trójki;]
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pt lis 12, 2010 6:05 pm

Ja obstawiam miejsce 10 :D Chociaż nie pogniewam się, jeśli mój typ się nie sprawdzi i Dżem wyląduje na wyższej pozycji.
Awatar użytkownika
Harry

Postautor: Harry » pt lis 12, 2010 7:53 pm

29 miejsce :)
Pominiecie poczekalni to tez bardzo ladny wynik :)

A teraz wracam do sluchania ;)
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pt lis 12, 2010 7:56 pm

Jak na debiut całkiem dobry wynik. Ale liczę na to, że za tydzień będzie lepiej :)

A tymczasem również wracam do słuchania :D
Awatar użytkownika
Harry

Postautor: Harry » pt lis 12, 2010 8:02 pm

Ja wlasnie uslyszalem w przerwie Biedronia wiec jednak sobie odpuszcze dalsze sluchanie :roll: :lol:
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » pt lis 12, 2010 8:12 pm

no nieźle choć typowałem trochę lepszy wynik;p
to teraz nic tylko brać się do roboty żeby było jeszcze lepiej:D

Wróć do „Społeczność”