czy istnieje jakaś książka...?

Czegoś nie wiesz lub masz wątpliwości - pytaj

Moderator: smar666

Gość

czy istnieje jakaś książka...?

Postautor: Gość » śr lis 19, 2008 9:19 pm

czy istnieje jakaś książka, w której są zawarte teksty Dżemu, przynajmniej tych piosenek nagranych za czasów Ryśka?
mam prezentacje maturalną o Riedlu i potrzebowałabym takie coś, bo umieścić w bibliografii same strony internetowe nie bardzo...
Temat mojej pracy: "Biografia jako klucz interpretacyjny. Porównaj życie artysty z jego twórczością"
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Re: czy istnieje jakaś książka...?

Postautor: Adi » śr lis 19, 2008 9:53 pm

miałem kiedyś taką małą białą książeczkę z tekstami Dżemu, ale co to było i gdzie to jest w tej chwili, nie mam pojęcia.
Może ktoś z forumowiczów też miał/ma w swojej kolekcji taki Dżemowy śpiewnik i będzie w stanie Ci pomóc ;)

edit:
znalazlem to cudo, ewentualnie podobne :P :
http://www.gitaraibas.pl/dzem-spiewnik-p-2156.html
LoSeK

Postautor: LoSeK » śr lis 19, 2008 10:59 pm

Ja mam taki spiewnik, jest 27 piosenek razem z opracowaniem na gitarę.

Wydane przez
WYDAWNICTWO MUZYCZNE
RYBNIK 1995.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
malanka

Postautor: malanka » czw lis 20, 2008 3:42 pm

ja mam książkę pt. "Dżem - kilka niedopowiedzianych słów".
Autorka Aldona Zyma. Jest tam trochę tekstów plus analiza utworów i odwołania do biografii Ryśka.
czarekkk

Postautor: czarekkk » czw lis 20, 2008 4:43 pm

świetny temat masz. ja miałem podobny i jako żródło tekstów podawałem stronę dzem.com.pl i było w porządku. a przecież nie bedziesz miec samych stronek w bibliografii, bo masz porównanie z biografią, więc na pewno wykorzystasz jakieś ksiażki, np. "Ryśka" i "Balladę.." :)
Gość

Postautor: Gość » czw lis 20, 2008 8:34 pm

dzięki za odzew! jesteście wielcy! nawet nie wyobrażacie sobie ile przyjemności sprawia mi praca nad tym tematem.
skorzystam z tej książki Aldony Zymy
i skorzystam oczywiście z "Ryśka" Skaradzińskiego którego już zdążyłam nabyć i przeczytać kilka razy, oraz z "Ballady o dziwnym..."
Dzięki za pomoc!
Gość

Postautor: Gość » pn sty 12, 2009 4:13 pm

czy ktoś ma może pierwotną wersje 'Listu do M' tą z której skorzystał Rysiek Riedel, napisaną przez Dorotę Zawiesienko?
Gość

Postautor: Gość » pn sty 12, 2009 6:03 pm

mysle ze niewiele sie rozni ta znana wersja listu od tej Doroty wersji... mysle ze Rysiek niewiele zmienil w tym utworze...
Awatar użytkownika
augusto_a

Postautor: augusto_a » pn sty 12, 2009 7:41 pm

goszka pisze:czy istnieje jakaś książka, w której są zawarte teksty Dżemu, przynajmniej tych piosenek nagranych za czasów Ryśka?
mam prezentacje maturalną o Riedlu i potrzebowałabym takie coś, bo umieścić w bibliografii same strony internetowe nie bardzo...
Temat mojej pracy: "Biografia jako klucz interpretacyjny. Porównaj życie artysty z jego twórczością"

Myślę, że mogę Ci pomóc :D Mój kolega miał taki sam temat na maturze, i jeśli pamieć mnie nie myli, to miał max ymalną ilość punktów. :wink:
Miłość to bzdura a życie to naiwna gra.
tete

Postautor: tete » pn sty 12, 2009 9:44 pm

Na książeczce Zymy raczej bym się nie wzorowała....poziom ma rozpaczliwy....
Gość

Postautor: Gość » wt sty 13, 2009 12:26 pm

przeczytałam książkę Zymy no powiedzmy że szału nie ma, ale w literaturze przedmiotu musze mieć jakieś opracowania, aby podnieść wartość pracy,
Gość

Postautor: Gość » wt sty 13, 2009 4:47 pm

Ja zawarłem: 2 x Skaradziński, strona internetowa http://www.dzem.pl i wystarczyło :) Książka Zymy ma podnieśc poziom pracy?A to ci heca...na miejscu egzaminujących jakbym znał tą pozycję to zachwycony bym nie był. Koszmar.
Gość

Postautor: Gość » wt sty 13, 2009 8:49 pm

komisja nie ma pojęcia zapewne o dżemie, ale własnie patrzy na ilosc materiałów ;/
poza tym znając życie i tak nie dotrą do tej pozycji... bo nie jest nigdzie dostępna
tete

Postautor: tete » śr sty 14, 2009 10:51 am

jest jeszcze cała fura wywiadów i artykułów prasowych na temat Dzemu w necie, można do nich dotrzec bez specjalnego problemu, chyba było kiedyś pod www.dzemprasa.pl czy coś podobnego....., i strona Kaczki z wywiadami z różnymi osobami. No i jeszcze książka Edyty Kaszycy, odrobinę mniej kiepska od Zymy, ale też katastrofa....
Gość

Postautor: Gość » śr sty 14, 2009 11:03 am

tete pisze:jest jeszcze cała fura wywiadów i artykułów prasowych na temat Dzemu w necie, można do nich dotrzec bez specjalnego problemu, chyba było kiedyś pod http://www.dzemprasa.pl czy coś podobnego....., i strona Kaczki z wywiadami z różnymi osobami. No i jeszcze książka Edyty Kaszycy, odrobinę mniej kiepska od Zymy, ale też katastrofa....

o dziekuje Ci Tete za poparcie mojej stronki ;) Twoj wklad tez tam jest bardzo duzy... prawde mowiac jeden z wywiadow jest w calosci Twoj a niektore z Twoja pomoca ;)
wiec adres jest w podpisie ;)
no ale dla przypomnienia www.dzemik.dbv.pl

Wróć do „Zapytania”