czy istnieje jakaś książka...?

Czegoś nie wiesz lub masz wątpliwości - pytaj

Moderator: smar666

Agnieszka*

Re: czy istnieje jakaś książka...?

Postautor: Agnieszka* » śr sty 14, 2009 12:31 pm

tete pisze:jest jeszcze cała fura wywiadów i artykułów prasowych na temat Dzemu w necie, można do nich dotrzec bez specjalnego problemu, chyba było kiedyś pod http://www.dzemprasa.pl czy coś podobnego.....

http://www.dzemprasa.prv.pl/

Tej pomylki nie wybaczam! :mrgreen:
...mam rece w kieszeniach... /S.W./
Gość

Postautor: Gość » śr sty 14, 2009 1:40 pm

no tak, ale nie chodzi o samą wiedzę, tylko o prezentacje na temat biografia jako klucz interpretacyjny - porównaj życie artysty z jego twórczością
poza tym to jest prezentacja maturalna z polskiego, którą należy przygotować w oparciu o publikacje literackie, a nie wywiady i suche informacje.
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » czw sty 15, 2009 11:27 pm

goszka pisze:no tak, ale nie chodzi o samą wiedzę, tylko o prezentacje na temat biografia jako klucz interpretacyjny - porównaj życie artysty z jego twórczością
poza tym to jest prezentacja maturalna z polskiego, którą należy przygotować w oparciu o publikacje literackie, a nie wywiady i suche informacje.

Za bardzo przeżywasz. Sam zdawałem nową maturę (kiedy to było...) oraz "pomagałem" w przygotowaniu kilku prezentacji związanych z tematyką Dżemową. Uwierz, że nikt nie sprawdza bibliografii...w prezentacji piszesz swoje, a w bibliografii ładujesz co ci się podoba. Skoro przy pracach magisterskich nikt tego nie sprawdza, to w prezentacji maturalnej tym bardziej. Poza tym, kto ci udowodni że wymieniona przez ciebie pozycja nie pomogła ci w zrozumieniu jakiegoś zagadnienia, które wzbogaciło twoją pracę.

I na koniec - dlaczego tylko publikacje literackie ?? Na stronie WP są wycinki z gazet co jak najbardziej się nadaje - baaa, są tam różne ciekawe artykuły, które niewątpliwie wzbogacą pracę. To samo tyczy się stron internetowych - dlaczego niby nie można podać ich w bibliografii ?? Przecież to jest oficjalna strona i teksty piosenek na 100% są podane tam w sposób odpowiedni i rzetelny. Myślę, że to po raz kolejny jest przykład zbyt akuratnej polonistki, która z prezentacji maturalnej chce zrobić coś strasznie trudnego...a tak naprawdę to referat, na który wystarczy poświecić dwa dni (jeśli człowiek jest już obeznany z tematem). A internet to nie tylko zbiór śmieci - są też strony posiadające pewną zawartość i spokojnie można się do nich odwoływać (niestety nie każdy popiera takie podejście).

smar666
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
tete

Postautor: tete » pt sty 16, 2009 6:41 pm

Powoływanie się na adres stron internetowych jest obecnie praktyką przyjętą i dopuszczalną w pracach naukowych różnych dyscyplin, pod warunkeim powołania się na ostatnią aktualizację strony. I chyba przeczytanie w necie wywiadu z Ryśkiem (z powolaniem sie na źródło)wniesie jakąś korzyść do pracy? Pozdrawiam :)
Agnieszka*

Postautor: Agnieszka* » sob sty 17, 2009 6:20 pm

smar666 pisze:... Uwierz, że nikt nie sprawdza bibliografii...w prezentacji piszesz swoje, a w bibliografii ładujesz co ci się podoba. Skoro przy pracach magisterskich nikt tego nie sprawdza, to w prezentacji maturalnej tym bardziej...

jestes nauczycielem j. polskiego, promotorem, recezentem prac magisterskich, ze takie pewne sady wyglaszasz? :shock:
...mam rece w kieszeniach... /S.W./
Gość

Postautor: Gość » sob sty 17, 2009 7:27 pm

Agnieszka* pisze:jestes nauczycielem j. polskiego, promotorem, recezentem prac magisterskich, ze takie pewne sady wyglaszasz? :shock:

Ja nie jestem, ale ze Smarem się zgodzę. Tzn co do prac magisterskich to różnie bywa, ale w maturalnych prezentacjach trzeba trafić na wyjątkowo popularną pozycję bibliografii, żeby spytali. Jeśli już, to "w jaki sposób wykorzystala pani/pan tę książkę, a co dała tamta". Strony internetowe są ok, tylko uważaj na poprawne podanie adresu ( spytaj polonistke ;))
Gość

Postautor: Gość » sob sty 17, 2009 9:38 pm

dzięki za rady, ale ja wiem jak mam to przygotować, kwestia stron internetowych, powiem tyle nie powiedziałam że nie można ich używać w bibliografii, można oczywiście, tylko egzaminować mnie będą nauczyciele starej daty dla których internet to nie najlepsze źródło informacji. myślę że ten temat można zamknąć
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » czw sty 22, 2009 7:47 pm

Agnieszka* pisze:
smar666 pisze:... Uwierz, że nikt nie sprawdza bibliografii...w prezentacji piszesz swoje, a w bibliografii ładujesz co ci się podoba. Skoro przy pracach magisterskich nikt tego nie sprawdza, to w prezentacji maturalnej tym bardziej...

jestes nauczycielem j. polskiego, promotorem, recezentem prac magisterskich, ze takie pewne sady wyglaszasz? :shock:

A czy trzeba być "nauczycielem j. polskiego, promotorem, recezentem prac magisterskich". A może wystarczy być po drugiej stronie i przyjrzeć się jak sprawa "kontroli" bibliografii wygląda w praktyce ?? Mimo wszystko gdyby moje kompetencje nie były dla ciebie wystarczające, zawsze możesz się z moim zdaniem nie zgodzić.

smar666
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » sob maja 29, 2010 9:31 pm

witam wszystkich. czytam Wasze opinie i widzę że nikt nie jest pozytywnie nastawiony do książki Aldony Zymy, ale piszę licencjat o RR i szukam tej pozycji. Nigdzie nie mogę jej dostać :( chętnie ją od kogoś odkupię. Bardzo proszę o kontakt: t_michalak@op.pl

Wróć do „Zapytania”