The Singles - stare a nowe wydanie Sonic

Czegoś nie wiesz lub masz wątpliwości - pytaj

Moderator: smar666

Gość

The Singles - stare a nowe wydanie Sonic

Postautor: Gość » śr sty 05, 2011 6:55 pm

Pojawiły się swego czasu po 9.99 w Saturnach i Media Marktach "The Singles" Dżemu wydane przez Sonic. O ile mnie pamięć nie myli, to zanim pojawily sie te wszystkie Anie Box Music, Pomatony i inne to własnie Sonic byl pierwszym wydawcą tego albumu na CD. Oczywiscie teraz na ALlegro pojawilo sie zatrzęsienie tego albumu, wiekszosc ludzie probują zbić kasę na plytach sprzedając je dwukrotnie drożej, pojawiają sie tez opisy "pierwsze tłoczenie" co w wiekszosci przypadków to zwykła ściema...
Sam mam 3 rożne wydania The Singles, i stad moje pytanie dla znawców bądź posiadaczy starych wydań... czym różni się wydawnictwo z 92 roku od tego obecnego?

Jedno z 3 moich odrzucam bo to seria "Digitally remastered" z bonusowymi utworami.. zostaja 2 wydawnictwa Sonic. Po wiekszych oględzinach widzę:

1. Kolory - jedno wydawnictwo niby to starsze, ma stonowane kolory, to za 9.99 wpada w róże na tle grafiki Ryśka. Do tego to za 9.99 jest jakby podostrzone

2. Na tylniej stronie pudelka na starszym wydaniu nie ma kodu paskowego, na tym za 9.99 jest

3. Jesli wyjąc plastikową tacke pod plyte, to w tym starszym wydaniu po zdjęciu plastiku mam caly tyl zadrukowany małymi logami SONIC, w wydawnictwie za 9.99 biel wali po oczach.

4. na samym krążku logo Compact Disc Sonic Son3 Zaiks Biem jest mniejsze niz w tym za 9.99

5. Napisy odnosnie praw autorskich biegnące wokół dysku są roznymi czcionkami i są przesunięte.. jesli zlozyc obie plyty razem to nie pokrywają sie zupelnie

6. Nadruk Ryśka na krążkach za 9.99 jest mniej szczegołowy nie wszystkie elementy dodrukowane, zapewne powodowane rozjasnieniem foto.

Tyle znalazlem różnic nie wiem na ile istotnych. Ale czy ma ktoś z was faktycznie pierwsze wydanie z 92 i moze odniesc je do moich uwag?
Chciałbym zweryfikowac kilka moich plyt i o ile w pozostalych to nie problem bo wychodzily mniej lub bardziej udane wznowienia ale latwe do ustalenia, o tyle tutaj, sam nie wiem ktore wydanie signli oprocz tych nowych 9.99 posiadam.

Dzieki. jarek
Gość

Re: The Singles - stare a nowe wydanie Sonic

Postautor: Gość » pt sty 07, 2011 12:09 am

a pirackie wydanie masz... :) ? z innym zestawem utworów ( nomen omen nie wydanych w kilku przypadkach na singlach) ?

mam takowe, ciekaw jestem czy są jakieś inne pirackie płyty Dżemu? Może ktoś posiada?

Różnice w poszczególnych wydaniach płyt Dżemu to temat rzeka..Asta , Box music, pomaton.... tonpress ehhh. Znam osoby zbierające pierwsze wydania Dżemu, sam mam większość, jeśli nie wszystkie ( również kasetowe ) Ciekawe czy ktoś zbiera wszystkie możliwe wznowienia? Pracowałeś przy okładkach Dżemu, czy tu również jakieś wznowienie się szykuje?
Gość

Re: The Singles - stare a nowe wydanie Sonic

Postautor: Gość » pt sty 07, 2011 9:39 am

Ja mam 3 pirackie wydania:) Kiedys, jak kompakty byly trudne do zdobycia wpadaly i takowe. Szkoda ze nie mozna juz zamieszczac skanów.

1. Wehikuł Czasu 1. ... wszystko byloby ok, gdyby nie to, ze na grzbiecie pudelka napis "Wehikyl Czasy wol. 1"... a krążek choc na pierwszy rzut oka idealnie podrobiony, to jego piractwo zdradzaja wytloczone na nim tytuły jak "Szarny chleb"

2. Dżem V Operze ... oprocz tytułu z błędem, na spisie utworów mozemy zauważyć : -1 : Strojenie , 0: Dzikość serca .. o ile jeszcze rozumiem utwor 0 to tego -1 w ogóle.

3. Byś albo Miec .. Tu w sumie do niczego sie nie przyczepie poza zdjęciami muzykow i "podwójnym Adamem" :)

Co do singli pirackich - kiedys mialem w rękach, chyba byly tam "single" Uwierz Mirando i Klosz. Może to była jakas specjalna edycja? ;p

Co do roznorodnosci wydawnictw Dzemu to najwięszą kopalnią jest chyba archiwumrocka.pl .. brakuje co prawda kilku pozycji ale i tak imponująca jest ilość , jaką zgromadził autor.
Same wydawnictwa - byly lepsze, byly gorsze. Ladniejsze - brzydsze... mnie nadal przekonuja pełne wydania bez ozdobnikow graficznych. Ostatnio udalo mi się zdobyc "Najemnika" wydanego przez ABM ale zamiast tradycyjnych niebieskich ramek na okladce, ramka wokół zdjęcia pokryta jest malutkimi logami Dżemu...

Wróć do „Zapytania”