Utowry przed koncertem Dżemu

Czegoś nie wiesz lub masz wątpliwości - pytaj

Moderator: smar666

damiano2503

Utowry przed koncertem Dżemu

Postautor: damiano2503 » śr mar 27, 2013 2:08 pm

Witam. Chodzi mi o to co zespół Dżem puszcza przed swoim wyjściem na scene gdy żadna kapela nie gra przed nimi. Nie wiem jak jest na innych koncertach ale ostatnio w Łodzi w Dekompresji zostały puszczone jakies utwory bardzo fajne jednak nie wiem co to jest wiec jeśli ktoś się wie to poprosze o jakieś tytuły :) pozdrawiam.
PiotrekGit

Re: Utowry przed koncertem Dżemu

Postautor: PiotrekGit » śr mar 27, 2013 8:26 pm

Na rzeczonym koncercie nie byłem. Ale czy jesteś pewny, że zostały puszczone jakieś utwory przygotowane przez zespół/ekipę zespołu Dżem? Czy może raczej to organizator puścił jakieś przygotowane utwory, aby umilić wcześniej czas, ewentualnie zapobiec całkowitej ciszy przed koncertem na żywo?
damiano2503

Postautor: damiano2503 » śr mar 27, 2013 8:44 pm

Nie no oczywiście ze ja nei wiem kto to puścił ale myślalem ze może na wszystkich koncertach tak jest ale wynika z tego ze nie :) tak wiec pewnie no nikt nie pomoże i nie powie co to za utwory. trudno. Dziekuje za odpowiedz :)
PiotrekGit

Postautor: PiotrekGit » czw mar 28, 2013 10:40 am

Dlaczego nikt? Ktoś kto był na koncercie myślę, że mógłby Ci pomóc w tej sprawie.

Ja chciałem tylko napisać, że nie wiem nic o zwyczaju puszczania przed koncertem jakichś utworów przygotowanych przez zespół specjalnie. Ale też głowy nie daję, może się coś zmieniło. Byłem na koncercie bez suportu na początku marca i wszyscy w ciszy oczekiwali na wyjście Dżemowców.
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » czw mar 28, 2013 12:51 pm

Czy my przychodzimy posłuchać "Utowrów" z płyt Dżemu przed koncertem? Czy na sam koncert ? Jeśli, ktoś czuję taką potrzebę. To w każdej knajpie są szafy grające . Można posłuchać nie tylko samego Dżemu, a i przy okazji zorganizować miłe "before party" . Połączenie przyjemnego z pożytecznym.
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
damiano2503

Postautor: damiano2503 » czw mar 28, 2013 5:05 pm

GreenHorn pisze:Czy my przychodzimy posłuchać "Utowrów" z płyt Dżemu przed koncertem? Czy na sam koncert ? Jeśli, ktoś czuję taką potrzebę. To w każdej knajpie są szafy grające . Można posłuchać nie tylko samego Dżemu, a i przy okazji zorganizować miłe "before party" . Połączenie przyjemnego z pożytecznym.

U a to co jak już się idzie na koncert Dzemu to posłuchać innej muzyki skoro gra jest zakazne ? Sorki ze nie zatkałem uszu gdy słyszałem przed koncertem inną muzyke :) cóż za grzech z mojej strony.
boston

Postautor: boston » pt mar 29, 2013 11:02 am

Ale o co chodzi? :shock: :roll: :shock:
Awatar użytkownika
Rolus

Postautor: Rolus » pt mar 29, 2013 12:29 pm

Chodzi o to, że chłopak usłyszał utowra przed koncertem. Był to utowór tak zajmujący i kadzidlany dla nosa w jego uchu, że zamienił się w putowora, który drapie go w czoło codziennie 66 minut po zaśnięciu. Nos w uchu potrafi dręczyć z siłą równą uszom w nosie, gdy słyszymy na przykład mamę kręcącą jaja w misce albo tatę chowającego butelki za koszyczkiem. Wtedy od razu kicha nas skręca w stronę serca i głodni jesteśmy, stęsknieni w kolorze Barry'ego Manilowa. Dlatego w ramach lunchu i empatii wypada pomóc w rozwiązaniu zagadki na miarę Smoleńska Holmesa. Pierwszą opublikowaną przygodą Smoleńska Holmesa i doktora Walkonia było "Studium w szkarłacie". Poindukujmy zatem. Gdzie w Dżemie szkarłat? Brak. Do szkarłatu zbliża się jedynie "cegła", która podobno była czerwona. Ale kolega nie słyszał utowrów Dżemu przed koncertem Dżemu, więc to obca, być może zagraniczna cegła. Wnioski prowadzą nas wtedy do "The Wall", ale za "The Wall" nie stoi scarlet tylko pink - Pink Floyd. A z "Floyd" już bardzo blisko do "flood", powodzi, zalania, klęski. A co jest najlepsze na powódź? Cimoszewicz? Nie. Łódź oczywiście. Dotarliśmy tym samym do finalnego zakrętu. Kto niedawno grał w Łodzi swoje "The Wall"? WATERs oczywiście. Damiano2503 słyszał płytę "The Wall" zespołu Pink Floyd. Proste? Proste. W końcu "te samy mury od rana". Z nieoficjalnych źródeł (kolejna ciecz) dowiedziałem się, że LP został zapodany na Jutubie z linka na Tłicie. Możemy już zacząć świętowanie za koszyczkiem.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pt mar 29, 2013 3:04 pm

Dawno nie byłem na koncercie Dżemu i w sumie, to nie wiem czy puszczali kiedykolwiek coś przed wejściem na scenę. Techniczni grali sobie jakieś dżemowe riffy i tyle. Skłaniałbym się ku opcji, że organizator to sobie puścił, chociaż z drugiej strony przy stole siedzi akustyk dżemowy jednak. Ogólnie puszczanie jakiś utworów przed wejściem na scenę to fajna sprawa. Jak przed Acid Drinkers np. motyw z Króla Lwa mnie osobiście miażdży :).
"Nothingman... Isn't it something...?"
boston

Postautor: boston » pt mar 29, 2013 4:10 pm

Dzięki Rolusie za jakże proste wytłumaczenie tej całej niesamowicie skomplikowanej sytuacji...... :lol: :lol: :lol:

Przy okazji:
Życzę wszystkim pogodnych, ciepłych i serdecznych Świąt Wielkanocnych!! Wesołych jajeczek, zajączków i konstruktywnego lepienia bałwana!!
PiotrekGit

Postautor: PiotrekGit » sob mar 30, 2013 12:10 pm

Dajcie spokój. Damiano poprosił, żeby ktoś podał mu tytuł utworu/utworów, które zostały puszczone przed koncertem Dżemu. Myślę, że jeśli ktoś był na rzeczonym koncercie, pamięta te utwory, a do tego zna ich tytuły to spokojnie mógłby odpowiedź krótko i na temat. Jeśli wejdzie w ten temat na forum. Zostawcie już tego chłopaka.
boston

Postautor: boston » sob mar 30, 2013 3:16 pm

PiotrekGit pisze:Zostawcie już tego chłopaka.

:?: :?: :?:

Czy my jesteśmy w przedszkolu, domu wariatów czy po prostu czas umierać..... :?
damiano2503

Postautor: damiano2503 » sob mar 30, 2013 9:14 pm

Miło mi ze tak śmieszny temat wywołał aż tyle wpisów i tyle emocji :) widać brak Wam problemów ludzie. smieszne jest to co piszecie :) pozdrawiam.
PiotrekGit

Postautor: PiotrekGit » sob mar 30, 2013 10:26 pm

damiano2503 pisze:Miło mi ze tak śmieszny temat wywołał aż tyle wpisów i tyle emocji :) widać brak Wam problemów ludzie. smieszne jest to co piszecie :) pozdrawiam.

Masz rację, nie rozumiem skąd tyle dyskusji jak temat i pytanie było proste...
PiotrekGit

Postautor: PiotrekGit » ndz mar 31, 2013 10:55 am

Skąd jakieś pytania i wnioski o przedszkolu, domu wariatów, umieraniu, gimbazie itp.... rzeczywiście ten temat zaczyna już śmieszyć.. a zaczął się tak niewinnie, hehe. Nie ma co rozwijać niepotrzebnych przemyśleń i nadinterpretacji, kiedy sprawa tyczy się prostej rzeczy i jest bardzo krótka.

Dajcie już spokój...

SPOKOJNYCH I POGODNYCH ŚWIĄT! pozdro ;)

Wróć do „Zapytania”