Zdjęcia tygodnia na stronie OFC

Wasze propozycje i opinie dotyczące strony

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Zdjęcia tygodnia na stronie OFC

Postautor: borszysz » sob maja 08, 2010 7:56 am

Witam!
Temat może być drażliwy dla niektórych, ale mam takie pytanie, czy dałoby się zrezygnować z opcji głosowania na poszczególne zdjęcia i zamiast tego wsadzić mechanizm losowego zdjęcia wyświetlanego przy każdym otwarciu strony fanclubu? Bo szczerze mówiąc te 3 zdjęcia które najczęściej się pojawiają:
http://fanclub.dzem.pl/fanclub/galeria/img.php?id=2946
http://fanclub.dzem.pl/fanclub/galeria/img.php?id=3212
http://fanclub.dzem.pl/fanclub/galeria/img.php?id=2996
już mi się wybitnie przejadły...
Pozatym nigdy nie mam czasu przeglądać całego albumu ze zdjęciami fanów, a przy takim systemie losowej fotki, przy okazji przeglądania strony będę przeglądał zdjęcia automatycznie;) Przy każdym odświeżeniu wskoczy nowa fota. Jest to Piotrek możliwe, żeby coś takiego zmontować?
Można by też zrobić w tych fotach mały porządek i wywalić te dublujące się, czy jakieś wybitnie kiepskie zdjęcia, żeby było estetyczniej. (w tym mogę zgłosić się do pomocy, bo rozumiem, ze to czasochłonne będzie)
Pozdrawiam
Borszysz
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Piotrek
Kontaktowanie:

Re: Zdjęcia tygodnia na stronie OFC

Postautor: Piotrek » sob maja 08, 2010 11:16 am

borszysz pisze:Jest to Piotrek możliwe, żeby coś takiego zmontować?

wszystko jest mozliwe :)
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » sob maja 08, 2010 11:29 am

Piotrek pisze:
borszysz pisze:Jest to Piotrek możliwe, żeby coś takiego zmontować?

wszystko jest mozliwe :)

to błagam Cie zrób to, bo mnie już coś trafia jak widze zdjęcie z mega gdzie chłopaki wyglądają jakby uciekli z muzeum figur woskowych, albo ryśka na sali gimnastycznej... ;)
Pozdrawiam!

"Skazani na bluesa"

www.HOODOOBAND.pl
Gość

Postautor: Gość » sob maja 08, 2010 3:12 pm

podobaja sie wszystkim i dlatego sie pojawiaja

wiec po co cos zmieniac ja bym zostawil tak jak jest

...ale to juz nie mnie decydowac
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » sob maja 08, 2010 3:29 pm

Ale ja nie mówie, żeby wywalić te zdjęcia, tylko żeby za każdym otwarciem strony pojawiało się inne zdjęcie w tym kwadraciku "ZDJĘCIE TYGODNIA", dzięki temu będzie możliwość zobaczyć większą ilość zdjęć niż 3 które się cyklicznie pojawiają. Nie będą wrzucane foty tylko po to, żeby zajmowały miejsce na serwerze i nikt ich nie oglądał, bo w kółko oglądamy 3 te same foty.
Pozdrawiam!

"Skazani na bluesa"

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » sob maja 08, 2010 6:18 pm

Popieram. Rzygam już tymi zdjęciami za przeproszeniem... Kiedyś przejrzałem sporo stron galerii i uważam, że jest wiele bardzo fajnych zdjęć. A na głównej ciągle się powtarzają, także pomysł moim zdaniem super.
"Nothingman... Isn't it something...?"
gola72

Postautor: gola72 » sob maja 08, 2010 11:54 pm

:D :arrow:
Ostatnio zmieniony pt gru 17, 2010 12:30 pm przez gola72, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Postautor: Gość » ndz maja 09, 2010 9:31 am

Wreszcie,ktoś znalazł "pretekst" by w końcu poruszyć temat naszej stronki "fanclubowej",jak najbardziej zgodzę z Panem "borszysz",i jak krótko myślę że wkrótce Panowie zajmujący się obsługą stronki,zajmą się naszą prośba,i w końcu nie będziemy ograniczeni spoglądać na te trzy zdjęcia(choć dobre,ale do znudzenia już są).Jednak ja chciałbym przy okazji,wypowiedzieć się że nasz stronka "fanclubowa" jak zespołu Dżem potrzebuję "liftingu",w kilku kwestiach,wracając do "fanclubowej",i pewnie każdy z nas się z tym zgodzi,kwestia Pani "Goli" jak najbardziej słuszna i popieram jej stanowisko:)Szkoda że zaniedbano kwestie CZATU,można by było urządzać sobie "wieczorki Dżemowe" gdzie można było sobie pogadać na temat muzyki i nie tylko :D Wiele pomysłów jeszcze chodzi mi po głowie,jednak myślę się wstrzymam do kiedy poznamy oficjalne pomysły i sugestie od strony naszych Administratorów:)Jeszcze na początku wspominałem o naszej stronie Dżemowej,cóż myślę że czas by zabrać się do uaktualnień w kwestii dyskografii i jak zdjęć.Tutaj sugerowałbym o prośbę naszych wspaniałych "dżemowych fotografów" by troszkę dodali swych fotografii z swych archiwów dżemowych oraz coś nowego:)
gola72

Postautor: gola72 » ndz maja 09, 2010 11:02 am

:D :arrow:
Ostatnio zmieniony pt gru 17, 2010 12:29 pm przez gola72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » ndz maja 09, 2010 12:15 pm

zacznę od off topa, relacje z koncertów

Wszystkich którzy chcieliby podzielić się swoimi wrażeniami z koncertów DŻEMu, posiadają zdjęcia lub nagrania video zachęcamy do aktywnego udziału w rozwoju tego działu.
Jeśli uważasz, że Twoje materiały nadają się do publikacji napisz najpierw do nas maila:: relacje@dzem.com.pl

Wygląda na to że wszystko powinno działać sprawnie, a jednak tak nie jest, dlaczego?
Widzę 3 możliwości obecnego stanu rzeczy :
1. nikt nie przysyła materiałów ;
2. przysyłane materiały nie nadają się do publikacji ;
3. Administrator strony nie ma czasu na moderację i zamieszczenie owych materiałów.

Jestem skłonny uwierzyć, że ludzie nie zapychają skrzynki mailowej tekstowymi relacjami z koncertów (sami mamy z tym problem wewnątrz FC).
Nie rozumiem natomiast, dlaczego nie ma zdjęć z koncertów.
Tutaj posłużę się przykładem Kwinta, mam nadzieję że nie będzie miał mi tego za złe :P
Kwinto robi wiele zdjęć, bywa na sporej ilości koncertów i o jego zdjęciach na pewno nie można powiedzieć, że nie nadają się na publikację, a i tak na stronie FC ich nie ma.
Wiem, że Krzysztof ma swoją - coraz obszerniejszą - galerię na Picasa Web Albums, jednak myślę, że to nie jest przeszkodą, zdjęcia mogą przecież być tu i tu ;)
I tu dochodzimy w pewnym sensie do 3pkt mojej wypowiedzi. Być może Kwinto lub ktokolwiek inny podesłał kiedyś fotki, które z braku czasu nie zostały zamieszczone, to zniechęciło fotografów i tak umarł nowy fajny dział na naszej stronie.

Najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji byłoby nadanie komuś uprawnień moderatora działu relacje z koncertów, osoba ta byłaby odpowiedzialna za przeglądanie nadsyłanych materiałów oraz ich zamieszczanie na stronie. Odciążyło by to Piotra i usprawniło funkcjonowanie działu.

off top ciąg dalszy, czyli relacje ze spotkań

ten temat proponuję pociągnąć dalej tutaj : Aktualizacja działu "Skazani na Bluesa"
sam zaraz skrobnę tam posta.

EOT, czyli galeria fc

również jestem za tym by nazwać okienko na głównej stronie "losowe zdjęcie" lub coś w ten deseń i niech pojawia się tam jedna z tysięcy fotografii :P oczywiście ranking i system głosowania pozostawiłbym bez zmian :)

a teraz, jak za starych dobrych czasów : amenT :P
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » pn maja 10, 2010 7:29 am

Ja powiem tylko, że ciągle czekamy na relację kolegi "Bambucza" ze spotkania OFC w Len Arte;) Gdyż zobowiązał się do jej napisania i słuch po nim zaginął;) Widziany był ostatnio w Krakowie:P Więc wszystkich, którzy znają kolegę Bambucza prosimy o przypomnienie mu o relacji;)

Natomiast co do tych fotek, to mi zależy tylko na tym małym okienku na stronie głównej, żeby się tam pojawiały inne foty niż te 3, które są tam non stop;P Opcja "Losowe zdjęcie", jest myślę najlepszą formą zachęty do przejrzenia reszty galerii.
mysza22 pisze:podobaja sie wszystkim i dlatego sie pojawiaja

wiec po co cos zmieniac ja bym zostawil tak jak jest

...ale to juz nie mnie decydowac

fakt podobają się, ale nawet jakiś twój ulubiony przysmak jedzony codziennie szybko się przejada;)
Pozdrawiam!

"Skazani na bluesa"

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » pn maja 10, 2010 7:38 am

borszysz pisze:Ja powiem tylko, że ciągle czekamy na relację kolegi "Bambucza" ze spotkania OFC w Len Arte;) Gdyż zobowiązał się do jej napisania i słuch po nim zaginął;) Widziany był ostatnio w Krakowie:P Więc wszystkich, którzy znają kolegę Bambucza prosimy o przypomnienie mu o relacji;)

Z tego co mi wiadomo, a mam z Bambuczem częsty kontakt on od kwietnia ma uszkodzony komputer i dostęp do internetu ma bardzo ograniczony :D Przypomnę mu, może gdzieś uda mu się coś wyskrobać :lol:

Popieram propozycję losowego zdjęcia, będzie to lepsze rozwiązanie niż to Zdjęcie Tygodnia.
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » pn maja 10, 2010 7:42 am

misiek_k-ce pisze:
borszysz pisze:Ja powiem tylko, że ciągle czekamy na relację kolegi "Bambucza" ze spotkania OFC w Len Arte;) Gdyż zobowiązał się do jej napisania i słuch po nim zaginął;) Widziany był ostatnio w Krakowie:P Więc wszystkich, którzy znają kolegę Bambucza prosimy o przypomnienie mu o relacji;)

Z tego co mi wiadomo, a mam z Bambuczem częsty kontakt on od kwietnia ma uszkodzony komputer i dostęp do internetu ma bardzo ograniczony :D Przypomnę mu, może gdzieś uda mu się coś wyskrobać :lol:

Popieram propozycję losowego zdjęcia, będzie to lepsze rozwiązanie niż to Zdjęcie Tygodnia.

No to Michał, ty masz sprawny komputer z tego co widać, to zaproś kolegę Bambucza do siebie, a jak nie to ja zapraszam do siebie:P Może tez to napisać na kartce, dać to mi, ja to chętnie przepiszę na komputerze;)
Pzdr
;)
Pozdrawiam!

"Skazani na bluesa"

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » pn maja 10, 2010 7:52 am

borszysz pisze:
misiek_k-ce pisze:

No to Michał, ty masz sprawny komputer z tego co widać, to zaproś kolegę Bambucza do siebie, a jak nie to ja zapraszam do siebie:P Może tez to napisać na kartce, dać to mi, ja to chętnie przepiszę na komputerze;)
Pzdr
;)

Zaproponuje Bambuczowi, kto wie, może skorzysta z takich luksusów :lol:
Nie każdemu jest dane być zaproszonym przez Szanownego Wojtka do domu... 8)
michalz

Postautor: michalz » pn maja 10, 2010 12:34 pm

w kwestii zdjec zgadzam się z opiną borszysz a druga sprawa są braki w dyskografi na stronie dżemu i nie rozumiem jednej rzeczy jak to nie mozna umieszczać na oficjalnej stronie linków np z youtube z nagraniami koncertowymi jestem na stronach innych zespołów i nie ma z tym problemu czy to aż takie strasznie?
Peace&Love

Wróć do „Pomysły/Opinie”