Oceny albumów

Wasze propozycje i opinie dotyczące strony

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Zwierzu

Oceny albumów

Postautor: Zwierzu » pn sty 14, 2013 12:34 pm

Witam ,

Mam taki pewien pomysł aby wprowadzić na forum taką zakładkę , w której można by było oceniać albumy zespołu , podyskutować o nich , wystawić swoją ocenę

Co o tym myślicie ?
"Ja już nigdy się nie zmienię..."
boston

Re: Oceny albumów

Postautor: boston » pn sty 14, 2013 2:10 pm

Myślę, że założenie przez Ciebie tego tematu jest wystarczające. Każdy kto ma ochotę może się wypowiedzieć. Chociaż z drugiej strony wydaje mi się, że są już gdzieś na forum "obgadane" poszczególne albumy.... :roll:
Mnie osobiście kręcą wszystkie wydawnictwa Dżemu ale te naj, naj to:
1. "Wehikuł czasu" Spodek 92 vol. 1 i 2 - wspaniały dokument przekazujący choć w części atmosferę panującą na koncertach z Ryśkiem, Jego sposób porozumiewania się z publicznością, energię i ogień buzujący w pozostałych muzykach
2. "Absolutely live" 1986 - bo utwory zawarte na tej płycie są po prostu ważną częścią mego życia. Doskonale opisują "stan mego umysłu i serca" w tamtym czasie.
No i oczywiście wspaniale wykonani "Niewinni i Ja".

Generalnie do każdej z płyt nieustannie wracam zależnie od sytuacji i nastroju :lol:
Zwierzu

Re: Oceny albumów

Postautor: Zwierzu » pn sty 14, 2013 6:37 pm

Tylko trochę nie zrozumiałaś mnie boston . Bo chyba każdy z nas ,fanów Dżemu przy słuchaniu utworów czuję , że ta piosenka podoba mu się bardziej , a w innej nie podoba mu się to i to . Właśnie chodzi mi o to , aby umieścić taki dział , w którym na przykład ktoś napisze swoją recenzję Cegły . I pod tymi naszymi ocenami albumów umieszczali byśmy komentarze , czy ktoś się zgadza z daną opinią czy nie , co mu się podoba w ocenie danego albumu (oczywiście nie chodzi mi o rozpętanie kłótni , ale o kulturalne rozważania , na poziomie :) ) .

Oczywiście taka ocena nie miała by wyglądać tak :

Cegła

Cegła to dobry album , ale nie podoba mi się w nim "Nieudany skok" . Jakoś nie mogę się przekonać do tego utworu .

Ocena 9/10

Taka recenzja miała by być dłuższa , obszerniejsza każdy utwór powinien być w niej dokładnie opisany co i jak .

Oczywiście wiem że istnieje już podobny dział ale jest w nim taki jakiś za przeproszeniem "burdel" a tematy są strasznie porozrzucane .

Założyłem ten temat , ponieważ bardzo lubię czytać właśnie takie dłuższe oceny albumów . Dowiaduję się wtedy czy inni mają podobne zdanie do mnie , co lubią w albumach , a także przepadam za porównywaniem ich ocen do moich .

Nie chodzi mi o to , aby oceniać tylko nasz ulubiony album , bo wybór tego "naj" jest dla każdego z nas ciężki . Oceniali byśmy właśnie te albumy , które dobrze znamy , te dokładnie przesłuchane .

Jeżeli ktoś mnie nie zrozumiał , to przepraszam ale jakoś trudno mi się wysłowić...

pozdrawiam
"Ja już nigdy się nie zmienię..."

Wróć do „Pomysły/Opinie”