Poszukuje autografu Ryśka

Poszukuje...

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Jeziu

Poszukuje autografu Ryśka

Postautor: Jeziu » sob sty 02, 2016 12:31 am

Witam,
poszukuje autografu Ryśka :) fajnie jakby był to winyl z takowym autografem jednak domyślam się, że to rarytas. Także czekam na odpowiedzi i dzięki z góry za zajrzenie tutaj i podwójne dzięki za ofertę :)
Awatar użytkownika
Robert_K

Re: Poszukuje autografu Ryśka

Postautor: Robert_K » sob sty 02, 2016 7:28 am

Jeziu

Postautor: Jeziu » ndz sty 03, 2016 1:13 am

Dziękuje ;) tą aukcje już widziałem, i powiem szczerze że cena zwala z nóg. Ale Rysiek + Paweł Berger + takie wydanie to faktycznie klejnot. Pytanie ile to jest warte?
dejw

Postautor: dejw » ndz sty 03, 2016 9:07 am

"warte" to jest tyle ile ludzie są w stanie za to zapłacić w danym momencie :-) Tego typu rzeczy nie mają stałej ceny. Wszystko potrafi się zmienić po wydaniu nowej płyty, wzroście popularności spowodowanym akcją medialną np. występem w jakimś programie tv jednego członka zespołu.
W odpowiednim miejscu i czasie np. na aukcji charytatywnej może osiągnąć niewyobrażalną cenę, która nigdy się nie powtórzy. Przekazałem kiedyś pocztówkę Dżemu z sesji dla Big Stara z autografami na aukcję charytatywną i poszła za 100 zł. Przypuszczam, że na allegro tyle by nikt nie zapłacił.

Zbieram winyle i co do Dżemu przez ostatnie 15 lat sytuacja zmieniała się wiele razy. Pomijając autografy, płyty w komisach, w porównywalnym stanie, raz dało się kupić za 20-30 zł a były momenty, że stały po 80. Winyl Detox nie zdarza się za często, w komisie pewnie by kosztowała co najmniej 60-80 zł.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach.
Awatar użytkownika
Aga-ta

Postautor: Aga-ta » ndz sty 03, 2016 9:42 am

Dawid
Detox bez autografów często można spotkać na Allegro w cenie powyżej 200 zł
Tak jak piszesz ostateczna cena jest wynikiem wielu wypadkowych...
Aga-ta
Jeziu

Postautor: Jeziu » ndz sty 03, 2016 3:48 pm

@Dejw
Czyli cena za wysoka? Skoro kosztuje w komisie 60-80 zł to cena jest ponad 10 razy zawyżona. Pytanie jak bardzo autografy, nieżyjących już członków zespołu, podbijają cenę?
edi1007

Postautor: edi1007 » ndz sty 03, 2016 7:21 pm

Winyle, że tak powiem z dawnych lat myślę, że przez niektórych traktowane sa jako dzieło sztuki, stąd ceny różne ;)
Jak za obrazy
dejw

Postautor: dejw » ndz sty 03, 2016 9:30 pm

@Jeziu
Z tego co Aga-ta pisze to teraz Detox nawet i po 200 może chodzić. Co do autografów... na pewno podbijają cenę. Na pewno bardzo. Weź przekład ze wspomnianej przeze mnie pocztówki. Sama bez podpisów pewnie znalazła by nabywce może 10 zł. Z autografami panów z kapeli włączając Pawła poszła za 100 zł (na aukcji charytatywnej).
Wszystko zależy od tego jak bardzo Ci na autografie Ryśka i Pawła zależy.

PS.1 Może naoglądałem się za dużo programów typu Super-komis/lombard ale, płyta bez potwierdzenia autentyczności autografów (np. zdjęcie), to raczej wartość ma tylko dla fanów, którzy ufają, bądź mają podstawy wierzyć w uczciwość sprzedawcy.

PS.2 Ja lubię mieć płytę podpisaną... szczególnie winyl ale tylko wtedy kiedy sam zdobędę podpisy.
Jeziu

Postautor: Jeziu » ndz sty 03, 2016 11:36 pm

@Dejw
Co do autentyczności to o tym nie pomyślałem, i faktycznie muszę się o dowód takowej zapytać.
Jeżeli chodzi o samodzielne zbieranie podpisów to urodziłem się kilka lat za późno żeby osobiście od Ryśka czy Pawła wziąć a od obecnej kapeli wziąłem ;)

Wróć do „Ogłoszenia”