Niewinni i ja

Od tego miejsca zaczynamy przygodę z forum :)

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Niewinni i ja

Postautor: Gość » pt sty 08, 2010 4:04 pm

Czy Rysiek w Niewinnych namawiał do brania? Interpretacja nie nadinterpretacja. Pomińmy jego wypowiedzi o tym jakie to ***** ... w końcu w tym czasie gdy powstawał tekst mógł byc w fazie eksperymentowania kiedy narkotyki nie są złem lecz (w jego przypadku) piekną formą ucieczki . Czy w Niewinnych , Niewinny naprawdę przyznaje się do winy , czy może wyraża swój żal, smutek ( do kogo ? Boga , matki )?
Ostatnio zmieniony śr kwie 28, 2010 9:08 am przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
alegorn

Re: Niwinni i ja

Postautor: alegorn » pt sty 08, 2010 4:51 pm

czy namawial?

w zamiarze - raczej nie.. on po prostu opisal pewne wydarzenie ktorego byl swiadkiem/uczestnikiem.. (jeden z owczesnych narkomanow mial ksywe 'niewinny', bodajze z racji ojca prokuratora.. ), pewne przezycie...
tekst powstal na podstawie jego przezyc, podobnie jak i kilka innych (detox...etc.)

faktem jest ze utwor ten byl i pewnie jest postrzegany niejako 'namawianie' do brania, jest to z pewnoscia jeden z powodow, dla ktorych byl/jest to jeden z najrzadziej wykonywanych kawalkow zespolu, granym jedynie przy wybitnych okazjach...

wiec odpowiedajac na pytanie, nie namawial do brania, jest to jak dla mnie genialny tekst (no i muzyka) o zbyt sugestywnym podtekscie.... ale chyba nie bylo to intencja ryska.

pozdraw
j.

ps - patrz gdzie zakladasz temat :)
Trzy lustra
Trzy pytania które
Przewiercają mnie do dna
Ta dziura jest głębsza od duszy
[m]
Awatar użytkownika
2ptac

Postautor: 2ptac » sob sty 09, 2010 12:46 am

popieram Alegrona, Rysiek w jednym wywadzie powiedział wprost żeby nie brać tego "gówna" (chyba tego słowa użył, choć pewna nie jestem)
dlatego czasem warto żyć...
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » sob sty 09, 2010 7:23 pm

"A po Niewinnych zostało tylko wspomnienie". Dla mnie ten utwór jest zdecydowanie przestrogą, a nie zachętą. Śmierć - wspomnienia

Co do wywiadów, nie trzeba daleko szukać - w dokumencie "Sie macie ludzie" choćby, gdzie mówi, że "odradza zabawę w te rzeczy" i że "młodzież powinna być piękna i zdrowa". Pamiętam, że kiedyś w podstawówce higienistka puściła nam na kasecie magnetofonowej jakieś wywiady z muzykami. Nie wiem co to było za nagranie niestety, mówili, w każdym razie o alkoholizmie i narkotykach no i Rysiek też tam się wypowiadał. Przestrzegał. Może ktoś to kojarzy?
"Nothingman... Isn't it something...?"
Gość

Postautor: Gość » pn kwie 26, 2010 2:53 pm

Sorki, że tu założyłem ten temat. Rypło mi się :/

Wróć do „Przedstaw się”