Lynyrd Skynyrd

Muzycy i kapele, których warto posłuchać

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
smar666

Lynyrd Skynyrd

Postautor: smar666 » śr sie 06, 2008 10:24 pm

Troszkę tu łyso w tym dziale, więc trzeba to zmienić :) Pogadajmy o jakiejś fajnej muzyczce i to niekoniecznie polskiej. Tak więc drogie Panie i Panowie na tapetę wrzucam kapelę o dziwnej nazwie Lynyrd Skynyrd. Czy ktoś z was słucha/lubi/kocha ?? Wiem, że kilku wyjadaczy tego forum ma coś do powiedzenia na ten temat. Tak więc do dzieła - co was urzekło w ich muzyce, skąd się o niej dowiedzieliście, a może dopiero poznajecie się z ich twórczością.

Jeśli chodzi o mnie to prawdę powiedziawszy moja przygoda z Lynyrd jest stosunkowo krótka (może kilka miesięcy). Wcześniej znałem raptem jeden kawałek - pewnie każdy się domyśli jaki. No ale pewnego pięknego dnia został mi pokazany koncert na DVD The Vicious Cycle Tour. 30 years of the band i coś mnie tknęło. Od tej pory stopniowo zapoznaję się z twórczością tej kapeli i powiem, że sprawia mi to dużą radość.

To na tyle - więcej może w ciągu dyskusji.

smar666
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Re: Lynyrd Skynyrd

Postautor: Gość » czw sie 07, 2008 12:40 am

Ja napiszę krótko- dla mnie 5 końcowych minut Freebirda to najlepszy kawałek muzyki rockowej (bardzo szeroko pojętej) jaki w życiu słyszałem :)
Awatar użytkownika
dzemland

Postautor: dzemland » czw sie 07, 2008 7:54 am

Heh... Co tu duzo mówić - klasyka. Muzyka która powinna się podobac kazdmu fanowi Dżemu (zresztą wg mnie - i nie tylko "Wiem na pewno wiem - nie nie kocham cię" brzmi własnie jak kawałek Skynyrdów :))... Polecam płykę akustyczną - była nagrywana już w nieoryginalnym składzie, ale jest świetna!
Gość

Postautor: Gość » czw sie 07, 2008 1:02 pm

smar666 pisze:Troszkę tu łyso w tym dziale, więc trzeba to zmienić :) Pogadajmy o jakiejś fajnej muzyczce i to niekoniecznie polskiej. Tak więc drogie Panie i Panowie na tapetę wrzucam kapelę o dziwnej nazwie Lynyrd Skynyrd. Czy ktoś z was słucha/lubi/kocha ?? Wiem, że kilku wyjadaczy tego forum ma coś do powiedzenia na ten temat. Tak więc do dzieła - co was urzekło w ich muzyce, skąd się o niej dowiedzieliście, a może dopiero poznajecie się z ich twórczością.

Jeśli chodzi o mnie to prawdę powiedziawszy moja przygoda z Lynyrd jest stosunkowo krótka (może kilka miesięcy). Wcześniej znałem raptem jeden kawałek - pewnie każdy się domyśli jaki. No ale pewnego pięknego dnia został mi pokazany koncert na DVD The Vicious Cycle Tour. 30 years of the band i coś mnie tknęło. Od tej pory stopniowo zapoznaję się z twórczością tej kapeli i powiem, że sprawia mi to dużą radość.

To na tyle - więcej może w ciągu dyskusji.

smar666

Co to za rock&rollowiec który nie zna "Sweet Home Alabama" albo "Simple Man"??
Gość

Postautor: Gość » czw sie 07, 2008 7:38 pm

Lynyrd Skynyrd... Świetne, południowe granie rocka.
Cały czas wgłębiam się coraz bardziej w twórczość tejże kapeli, a to co znam - jest po prostu rewelacyjne, nic dodać nic ująć. "Simple man", "Sweet Home Alabama", "Free bird" są to klasyki, które powinno się (a nawet trzeba) znać.
A "Black Betty" w ich wykonaniu to naprawdę perełka.
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » sob sie 09, 2008 1:59 pm

Coś tu łyso, ale co tam :)

Wszyscy wspominając Lynyrdów zaznaczają takie hiciory jak "Simple man", "Sweet Homa Alabama" czy "Free bird". A ja wam powiem, że pierwszym kawałkiem, który na prawdę mocno mnie chwycił za serce był "Travelin' Man" a dokładnie wykonanie ze wspomnianego koncertu na 30-lecie kapeli. Kawałek świetny, z bardzo wyraźną i rytmiczną linia basu...ale nie to mnie powaliło. Jeśli ktoś nie widział, tego koncertu to opiszę w czym rzecz. Po pierwszej zwrotce nad sceną pojawia się telebim, na którym możemy zobaczyć (i co najważniejsze usłyszeć) pierwszego wokalistę Ronniego Van Zanta. Oczywiście wszystko jest ze sobą ładnie zgrane, więc Ronnie "śpiewa" razem z kapelą oraz ze swoim bratem, który obecnie dzierży mikrofon Skynyrdów. Efekt robi to niesamowity, co z resztą słychać także po reakcji publiki. Oczywiście pomysł ten nie był niczym nowym, bo taka zremiksowana wersja "Travelin' Man" pojawiła się już na płycie "Twenty". Nie mniej jednak jak widzi się ten telebim, pierwszego wokalistę na ekranie i jego głos + kapela na żywo to robi to wrażenie. Może kiedyś będę miał okazję zobaczyć to na żywo.

smar666
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 17, 2008 4:14 pm

Obok armii Wirginii i The Allman Brothers Band najważniejsza ekipa południa. Po Robercie E. Lee nie było chyba na południu tak zdolnych facetów. Obydwie kapele niesmakowicie mocne muzycznie i to nie tylko wirtuozerią, ale przede wszystkim zdolnością tworzenia dobrych zapamietywalnych melodii. To jeszcze nie wszystko: historie zespołów dramatyczne opowieści o muzyce i tworzących ją ludziach uwierzytelniające przekaz. Ulubiony utwory Lynyrdow: "Comin' home"
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » pn sie 18, 2008 12:34 pm

Ja skynyrdów poznałem zanim zobaczyłem wspomniane przez smara dvd, gdyż ojciec mi dał jakieś the best of, z tekstem że powinno ci sie spodobać. Posłuchałem, coś tam sie spodobało, ale potrzebowałem czegoś więcej. Potem sąsiad dał mi to DVD Vicious Cycle Tour 2003 i naprawde mnie ruszyło. O klasykach już tu wspomnianych nie bede wspominał, no może poza Freebirde, ze znakomitą solówką Billy'ego Powell'a na klawiszach. Natomiast rewelacyjne wykonanie Tuesday's Gone, z harmonijką która idealnie wkomponowała sie w utwór, świetny That Smell, dużo ostrzej niż na płycie, Travellin' Man z "gościnnym" udziałem Ronnie'go (notabene na "studyjnym" nagraniu jest podobnie.) i pierwsza piosenka That's how I like it. Świetny początek koncertu, rewelacyjne mocne uderzenie na sam początek. Dvd jak najbardziej godne polecenia.
Osobiście mam 3 koncerty na które musze sie wybrać, żeby być spełnionym- Clapton, Gov't Mule i Skynyrdzi. Pierwszy już zaliczony, do koncertowego indeksu brakuje mi jeszcze tych dwóch wpisów, ale jeżeli Mulki będą grały gdzieś w pobliżu (Niemcy, Czechy, Słowacja) to jadę, natomiast jeśli Skynyrdzi będą grały w Europie to też jade.
Uwielbiam takie południowe brzmienia, bo to ni to blues, ni to rock, w każdym badz razie najbardziej melodyjna odmiana około bluesowego grania. Najbardziej wpadająca w ucho. Ulubiona piosenka... hmmm Mississipi Kid, Jake, Red, White and Blue i Call me the breeze.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
Iwa85

Postautor: Iwa85 » śr wrz 10, 2008 8:14 am

Zaczęło się od piosenki Tuesday's Gone I był to cover którego wykonywała Metallica na płycie GARAGE INC. Byłam tak zachwycona tym utorem że musiałam dorwać orginału No i od tej pory co raz bardziej byłam zauroczona utworami Lynyrdów typu " Simple man", "Sweet Homa Alabama" no aż do tej pory jestem :) Magiczne utory :)
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » czw sty 29, 2009 10:02 am

Parę postów wyżej pisałem, że żeby być koncertowo spełnionym muszę zobaczyć Claptona, Muli i Skynyrdów na żywo. Juz wiem, że tych ostatnich raczej nie zobaczę.
27.01.09 zmarł Billy Powell, klawiszowiec Lynyrd Skynyrd. Niestety był to jeden z dwóch ostatnich żyjących założycieli zespołu. Skynyrdzi mają zasadę, że będą grali do momentu w którym w zespole będzie 2 założycieli. Teraz został tylko Garry Rossington.
Ewentualnie jeszcze Rickey Medlocke, który na początku był perkusistą, teraz jest gitarzystą, ale szczerze w to wątpię.

[*]
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
dzemland

Postautor: dzemland » czw sty 29, 2009 11:05 am

Ehhh... To jest tragiczna wiadomość. Też w duchu zawsze wierzyłem, ze jeszcze kiedyś będę na ich koncercie. Niestety, kto choć raz słyszał jego cudowną grę choćby w slynnym Freebirdzie, ten wie, że to chyba muzyk nie do zastąpienia....
Dziwna sprawa - Paweł też odszedł 27.01. Widać to dzień w którym dobry Bóg zabiera do Nieba klawiszowców.

[*]
Awatar użytkownika
Iwa85

Postautor: Iwa85 » czw sty 29, 2009 11:13 am

Ludzie za szybko odchodzą [*] :(
Gość

Postautor: Gość » czw sty 29, 2009 12:04 pm

Gość

Postautor: Gość » pt lut 26, 2010 10:23 am

Witam,

Ja zawsze gdy słyszałem nazwe Lynyrd Skynyrd mówiłem Sweet Home Alabama...
Ale ostanio przesłuchałem sobie troszke tej kapelki i kurde... kawałki typu Simple Man czy Freebird urywają dupy :) Zresztą cenie u nich to że jak zapuszczam sobie ich płytę, to leci od deski do deski bo cała jest dobra. Naprawde ciekawa kapela w 100% trafia w mój gust muzyczny.
Gość

Postautor: Gość » sob wrz 25, 2010 10:46 am

Lynyrd Skynyrd to genialny zespół. Taki klasyczny southern rock. Bardzo fajnie ogląda mi się ich koncerty - wolę to niż słuchanie empetrójek. Polecam kawałek I Need You.

Wróć do „Ludzie, Muzyka, Dyskusje”