Cree

Muzycy i kapele, których warto posłuchać

Moderator: smar666

slimak02

Re: Cree

Postautor: slimak02 » pn cze 04, 2012 10:47 pm

miras pisze:HEJ! "chcę Ci powiedzieć" że idę kupić płytkę!! :))) ..a wrażenia po łykendzie gdy przesłucham

Ja już kupiłem i polecam, w Ostrorogu słyszałem premierę ,,Highway 66" i paru innych kawałków, które ponoć nie były jeszcze grane przez zespół. Nie usnąłem (to do Adiego :lol: ) , mam tylko na nosie ślad po uderzeniu łokciem jakiegoś fana, czy fanki, tańczącego /tańczącej do ,,Diabli Nadali". Nie jestem pewien, bo zobaczyłem to po koncercie. Jakoś udało nam się ubłagać ochroniarza, bo siostrzeniec wcześniej zobaczył, gdzie jest bus Cree. Wraz z dwójką fanów (fan i fanka) z Zielonej Góry kupiliśmy CD, a potem rozmawialiśmy o płycie; Nagranie szło ponoć bardzo szybko, a negocjacje dłużej, stąd ten przestój i premiera dopiero 29.05. 2012. Już niedługo mamy usłyszeć Cree częściej i w większej liczbie stacji (choć nie w komercyjnych molochach, Zetce i RMF-ie).
Sam koncert bardzo mi się podobał, dużo się działo, tylko część publiczności momentami była wręcz chamska, krzycząc ,,Czemu k**wa nie gracie Dżemu?! Whisky zagrajcie!", a na to Bastek ,,Whisky to możemy się napić"; był też jakiś pijaczek odłowiony przez ochronę. Tym razem w solo instrumentalnym towarzyszył Bastkowi perkusista, a reszta kapeli w tym czasie paliła.
Chłopaki z zespołu bardzo spoko nastawieni, od razu wyszli do nas, jak poprosiliśmy, podpisali się na płycie, w ogóle jestem bardzo zadowolony :D
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » śr cze 06, 2012 5:47 pm

kikan pisze:
czarekkk pisze:Pewnie nie uniknie porównań do "66" Dżemu :)

Mam nadzieję, że tylko z tytułu przypomina Dżem.

http://www.youtube.com/watch?v=szIyMxDe-3c
ivisenna

Postautor: ivisenna » pt cze 08, 2012 9:58 pm

No, jestem po pierwszych przesłuchaniach nowej płyty. Jak dla mnie jest pięknie. Muzycznie
-świetnie, tekstowo w większości wypadków też. Genialny utwór tytułowy. Pozytywne zaskoczenie w "Po spowiedzi", wypadło dużo lepiej niż się spodziewałam. Uzależniający riff w "Uśmiechu losu". I psychodeliczne zakończenie całości. Zdecydowanie polecam:)
„Nie ma demonów, jeśli nie uważać za demona wolności; świat jest jeden i Bóg jest jeden, i wiara jest jedna, przybyszu, a reszta jest milczeniem.”
Awatar użytkownika
paweldzem

Postautor: paweldzem » sob cze 09, 2012 1:55 pm

Jak dla mnie to chyba najlepszy album Cree, od samego początku do samego końca. Super płyta!!! Brawo Cree.
Awatar użytkownika
miras

Postautor: miras » sob cze 09, 2012 11:15 pm

a ja niestety nie mam dobrych recenzji :// płyta mnie zawiodła! Pewnie zbyt wiele oczekiwał na długo przed kupnem... Oczywiście muzycznie jest ok, ale ja oczekiwałem, czegoś więcej, czegoś co inspiruje, w magiczny sposób każe włączyć płytę drugi raz.. Wiele utworków uwielbiam.. ale to już nie to :// to nie to CRee co kilka lat temu, Bastek idzie według mnie w złym kierunku, i pewnie będę miał coraz mniej satysfakcji z słuchania tego zespołu :(( a szczerze mówiąc to chciałbym się mylić.
Przede wszystkim odrzuciło mnie już przy samym momencie kupna, biorę do ręki płytę i co widzę?!!?? "SEBASTIAN RIEDEL CRee" ;(( dla wielu pewnie będę przez to śmieszny ale to właśnie dla mnie wielki sygnał że zespół idzie w złym kierunku!!!!!
Cieszy mnie jednak, że na płycie każdy z muzyków dorzucił swoje trzy gorsze :))) no i że są niedługie momenty tej fascynacji Gilmourem i Pink Floyd ;))
Pozdrawiam!
GG: 1740005
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » śr paź 10, 2012 7:02 pm

Teledysk do utworu "Cały nasz świat"
http://www.youtube.com/watch?v=ZgBG072q ... ature=plcp
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pt lis 16, 2012 2:43 pm

Ja tam nigdy jakoś nie nie ekscytowałem się i nie zachwycałem twórczością Cree. Gdzieś około miliarda lat temu kupiłem ich pierwszy album, kilka razy, chyba tylko w Tychach, widziałem na żywca i tyle. Niemniej, gdy wczoraj wybrałem się z ciekawości na olsztyński koncert, nie powiem, nawet mi się podobało. Nie napiszę, że urwało mi dupę i padłem na kolana, bo tak nie było. Niemniej nie żałują wydanych na tę sztukę pieniędzy:)
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
ola62

Postautor: ola62 » pt lis 16, 2012 3:43 pm

No, wcale się nie dziwię, że się podobało! :P Myśmy się świetnie bawili na koncercie akustycznym w Rumi :D
Teraz czekamy na Mikołajki z Cree ;)
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pt lis 16, 2012 7:13 pm

Ja jednak trochę się dziwię, że się podobało. Niemniej wcale nie narzekam na to. Ale żebym jakoś pięty zacierał z myślą o kolejnym koncercie, to nie. Na pewno podobało mi się, jak basista grał;)
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
ola62

Postautor: ola62 » sob lis 17, 2012 8:54 am

No popatrz :P A my zawsze pięty zacieramy przed kolejnym
koncertem :D Świetni muzycy, grają pięknie, oj jak pięknie ! :D A do tego atmosfera wesołości, humoru wszystkim się udziela i o to chodzi ! :D
Kaaaamil

Postautor: Kaaaamil » ndz lut 17, 2013 1:22 pm

Witam serdecznie:) ostatnio odpływam , słuchając kawałka " Nie ja pierwszy " http://www.youtube.com/watch?v=I21i5Bfp9zw uwielbiam do niego wracac, wieczorami, i nie tylko, kiedy mogę zamknac oczy i zapomniec o wszystkim:) Lecz ostatnio przy tym własnie kawałku napisałem tekst, nie wiem czy sie nadaje, bądź nie, oceńcie sami, ale tekst pisałem pod ta wlasnie piosenke, pod także tytuł " Nie ja pierwszy" co sądzicie?:)

NIE JA PIERWSZY

1.Zostaw mnie jeszcze raz
jeszcze raz chce spróbować sam
Bóg wiedział ale ja jeszcze nie
wybrałem dobrze a może źle
przeznaczenie czy przypadek
czym to wszystko jest
na brzegu życia wszystko rozmywa świat
chciałem iść
chciałem iść sam
myśląc że z tym wszystkim
myśląc że z życiem rade dam
rade sobie dam

Ref: Nie ja pierwszy
i nie ostatni
chciałem zmienić świat
chciałem pokazać że się da
Nie ja pierwszy
myślałem długo tak
i nie ostatni
przegrałem jeszcze raz

2.Wciąż próbuje dotrzeć tam
gdzie pozostał jakiś ślad
ułożyć od nowa
zdmuchnięty domek z kart
przez wiatr który jest tym
co gubi nadzieje nie wiedząc jak zyc
Boże już wiem że nie uda się
już wiem jak to jest

Ref: Nie ja pierwszy
i nie ostatni
chciałem zmienić świat
chciałem pokazać że się da
Nie ja pierwszy
myślałem długo tak
i nie ostatni
przegrałem jeszcze raz

3.Którą drogą można biec
a którą trzeba spokojnie iść
by z tym wszystkim czego brak
można jakoś żyć
nie ma co łudzić się
pytania są
na większość z nich odpowiedzi nie
odpowiedz sobie sam
i z tym idź przed siebie tam
idź gdzie chcesz
bo tylko z własną wiarą
może udać się żyć

Nie ja pierwszy
i nie ostatni
Nie ja pierwszy
i nie ostatni
z własną wiarą próbuje życ
bo tylko tak może udac się naprawde życ
naprawde zyc
Cybel
Kontaktowanie:

Postautor: Cybel » ndz cze 09, 2013 2:07 pm

Jakoś bez echa przeszedł wczorajszy sukces Cree, a chyba warto o tym wspomnieć. Na festiwalu Top Trendy odnieśli podwójne zwycięstwo - zdobyli zarówno nagrodę widzów, jak i słuchaczy Radia ZET (prawdę mówiąc zaliczyłem tu zdziwko, ale może i Zetka się cywilizuje ;)). Sukces to niewątpliwy, bo obok nich pojawiło się kilka utalentowanych zespołów i wykonawców (m.in. Natalia Przybysz ze swoją "tribute'ową" płytką z utworami Janis). Malkontenci pewnie zaczną narzekać, że komercja itd, ale ja się autentycznie cieszę, że kolejny dobry, rock'n'rollowy zespół przebija się do muzycznej świadomości ludzi w Polsce. Szkoda tylko, że singiel, którym wygrali - "Jestem tu dla Ciebie" odstaje (przynajmniej moim zdaniem) od ostatnich dokonań grupy, ale może taki właśnie prosty, trochę stonesowy kawałek był potrzebny, żeby zainteresować nowych słuchaczy twórczością Cree. Tak czy siak, myślę, że chłopakom należą się wielkie gratulacje :)
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » ndz cze 09, 2013 2:42 pm

Też uważam, że "Jestem tu dla Ciebie" zdecydowanie odstaje od reszty utworów Cree, ale od razu jak się dowiedziałem o Top Trendy zorientowałem się dlaczego. Jakby zagrali chociażby "Diabli nadali" to na 99% by nie wygrali. "Jestem tu..." jest utworem dość prostym, ale bardzo chwytliwym. Puściłem go ostatnio wśród znajomych, którzy nie przepadają za twórczością Cree, a ten utwór podchwycili!

Osobiście bardzo się cieszę, że wygrali i że mogłem się do tego przyczynić - pierwszy raz w życiu wysłałem SMS'a płatnego, głosując na kogoś :D
Może wreszcie się chłopaki porządnie przebiją i zaczną koncertować non stop i na większych imprezach częściej - to jest dość spora promocja jednak. Cudowna sprawa! :)
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » ndz cze 09, 2013 2:54 pm

Cybel pisze:zdobyli zarówno nagrodę widzów, jak i słuchaczy Radia ZET (prawdę mówiąc zaliczyłem tu zdziwko, ale może i Zetka się cywilizuje ;)).

Rmf Maxxx,nie Radio Zet

Dodam też, że zarówno występ w Sopocie jak i teledysk do tego utworu,to tzw. wersja radiowa (skrócona), studyjna trwa nieco więcej i poki co do odsluchania jest w aplikacji Spotify lub tutaj http://www.rmfmaxxx.pl/toptrendy
Cybel
Kontaktowanie:

Postautor: Cybel » ndz cze 09, 2013 3:04 pm

Wybacz Armin, faktycznie chodziło o RMF Maxx - słuchałem wczoraj jednym uchem i stąd ta pomyłka ;) Ale w takim razie zdziwko jeszcze większe, bo RMF Maxx ma raczej z muzyką rockową mało wspólnego, chyba jeszcze mniej niż Zetka ;)

Wróć do „Ludzie, Muzyka, Dyskusje”