Cree

Muzycy i kapele, których warto posłuchać

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
2ptac

Re: Cree

Postautor: 2ptac » sob sie 09, 2008 11:46 am

Cree owszem... ale tylko kilka kawałków... jak dla mnie to są monotonni. i przydałaby się im jakas muzyczna rewolucja, może życie wstąpiło by w nich? ;)
dlatego czasem warto żyć...
Gość

Postautor: Gość » sob sie 09, 2008 11:47 am

a marudzicie jak stare babcie :P
Awatar użytkownika
2ptac

Postautor: 2ptac » sob sie 09, 2008 11:49 am

ejze ejże:P stara to ja nie jestem :P bo niby czym ma mnie zachwycic Cree?? podziec kaczkooo:P
Gość

Postautor: Gość » sob sie 09, 2008 11:51 am

mnie jakos Cree zachwycil i powiem ze znam troche zwolennikow tej kapeli takich jak ja ze beda ja bronic do upadlego bo naprawde Bastek ma swietny glos i jest dobrym gitarzysta (chociaz fakt czasem te przeciagania utworow na koncertach w pewnych momentach nudza) ale fajnie ze na koncerty zapraszaja gosci np. Jozka Skrzeka, Giera, Styke i innych i to fajnie urozmaica koncerty. Zobaczymy jak wypadna w Kole rok temu podobno rewelacyjnie...
Awatar użytkownika
2ptac

Postautor: 2ptac » sob sie 09, 2008 11:54 am

przekonaj mnie do swoich racji... bo coś ci nie dowierzam, co Cie w Cree zachwyca??
Gość

Postautor: Gość » sob sie 09, 2008 12:04 pm

co mnie zachwyca? swietne teksty naprawde pisane (w wiekszasci jesli sie nie myle) przy pomocy Kazika Galasia "Fila", miuzyka ktora mnie no co tutaj mowic duzo ujmuje, oczywiscie "lzawe" ballady (jestem zwolennikiem takich ballad a moze poprostu sie starzeje?), nie mowie ze tymi typu Rockowiec czy Kramek gardze takze lubie bardzo ale po prostu uwielbiam ballady typu Ballada dla milosci, List do m., Wish you were here (Pink floydow) czy Powiedz mi cos o sobie (Banku)... Ale takze slucham te z "kopem" utwory bo nie zamykam sie w jednym kregu... Moze to mnie przekonuje do tworczosci Bastka a moze po prostu taki mam "okres" w zyciu ze slucham czesto takich utworow na poprawienie sobie humoru (chociaz juz okres na "zamykanie" sie w sobie mi minal z czego sie ciesze), a moze ja tak juz mam, moze to moje "zboczenie" muzyczne najlepiej na to sobie odpowiedz sama jak uwazasz ;)
Awatar użytkownika
2ptac

Postautor: 2ptac » sob sie 09, 2008 12:13 pm

Kaczka sentymentalista:) niechże bedzie:) teksty... no jest to jakiś plus.. choć mnie sie wydaje ze słuchajkąc Cree w zaduzych ilosciach można sie zdołowac a nie poprawic nastrój :P
Gość

Postautor: Gość » sob sie 09, 2008 12:14 pm

wiesz to mozna tak powiedziec o sluchaniu w kolko ballad dzemowych tez mozna sie zdolowac czy sluchajac plyty Floydow Wish you were here... Nawet sluchajac Metallici mozesz sie zdolowac na to nie ma reguly ;)
Awatar użytkownika
2ptac

Postautor: 2ptac » sob sie 09, 2008 12:19 pm

tia? chyba nie... słuchając w kółko Dżemu wsłuchujesz sie w mnogość zachwycających dziwięków, odkrywasz je na nowo lub powracasz do nich któryś raz z kolei, może zmienia się sens tekstu dla Ciebie... itd..
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » sob sie 09, 2008 12:37 pm

2ptac pisze:teksty... no jest to jakiś plus.. choć mnie sie wydaje ze słuchajkąc Cree w zaduzych ilosciach można sie zdołowac a nie poprawic nastrój

Zwróćcie uwagę na to, że ostatnia płyta Cree została nagrana w okresie, w którym zmarła Mama Sebastiana.. (zresztą dla Niej płyta jest zadedykowana) więc trudno żeby utwory były skoczne,wesołe,radosne itd. - chociaż i takie również na niej się znajdują:
Rozkoszny Deszcz
To co chciałeś
czy np. Sam sam sam

2ptac pisze:przekonaj mnie do swoich racji... bo coś ci nie dowierzam, co Cie w Cree zachwyca??

Trochę dziwne jest przekonywanie kogoś do muzyki..bez muzyki :) Najlepszym rozwiązaniem jest koncert..a w przypadku Cree-koncert klubowy, na którym nie grają "standardowo" (jak np. Dżem na Dniach w Kozibąkach Dolnych czy tam Dniach Grochówki) tylko dużo małogranych utworów..plus eksperymenty w stylu saksofon,trzecia gitara,Józef Skrzek..i tym podobne.
A tak ogólnie to..nikt nikogo nie zmusza żeby słuchać np. Cree.. każdy słucha tak jak chce :wink: a nawracanie zostawmy czarnej mafii :P
Gość

Postautor: Gość » sob sie 09, 2008 12:39 pm

no wreszcie swoj chop ;)
Awatar użytkownika
2ptac

Postautor: 2ptac » sob sie 09, 2008 12:42 pm

ja tam nie licze na nawracanie. ale cenna uwaga co do ostatniej płyty Cree. i saksofon popieram :) widze ze kolega mysli abstrakcyjnie :)
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » wt paź 14, 2008 6:13 pm

Bastek -"Ballada dla Miłości" [wystawa "Rysiek"-Tychy 11.09]
http://www.youtube.com/watch?v=N5UBc4D1cgY

edit:

Bastek-"Po co więcej mi" [wystawa "Rysiek"-Tychy 11.09]
http://www.youtube.com/watch?v=j3SPBkU7tMI

Cree, Małgosia Ostrowska i Ewelina Flinta-"Wojownik Światła"
http://www.youtube.com/watch?v=0sN2dFDglGQ
Awatar użytkownika
gladysh
Kontaktowanie:

Postautor: gladysh » czw paź 16, 2008 2:16 pm

a mnie też ostatnio wzięło na Cree sam nie wiem czemu i coraz bardziej zaczyna mi sie podobac ich muzyka aczkolwiek coś w tym jest , że te spokojniejsze utwory sa bardziej udane w ich wykonaniu, a najbardziej wkreciło mnie ostatnio " To małe coś"...
"W życiu piękne są tylko chwile......"
Gość

Postautor: Gość » czw paź 16, 2008 5:31 pm

Hmmm... byłam na koncercie Cree i przyznam, ze porwali publiczność! Bastek ma dobry głos, dobre teksty piosenek. To, ze mają dość dużo ' wolniejszych' kawałków to nie znaczy, ze sa monotonni. Wydaje mi się, że tu chodzi o przekazanie czegoś ludziom ( publiczność), a nie tylko świetną zabawę. Bardzo mi się podoba Cree, ale jednak wolę DŻEEEM :D Ale po to istnieje tyle zespołów, aby wybrać to na co ma sie ochote oraz to czego się lubi...

Wróć do „Ludzie, Muzyka, Dyskusje”