Dźwięki warte usłyszenia

Muzycy i kapele, których warto posłuchać

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Dźwięki warte usłyszenia

Postautor: Adi » wt gru 30, 2008 11:27 pm

zachciało mi się ostatnio posłuchać Jimiego Hendrixa i przypadkiem, trafiłem na dwa interesujące covery utworu "Little Wing".
Skłoniło mnie to, do założenia nowego tematu dot takich właśnie perełek.

Little Wing śpiewa Czesław Niemen !

cover2 zagrany w składzie:
Ewelina Flinta - wokal
Leszek Cichoński - gitara (drugie solo)
Jerzy Styczyński - gitara (pierwsze solo)
Jacek Królik - gitara
Sebastian Riedel - gitara
Robert Jarmużek - klawisze
Tomasz Grabowy - bas
Łukasz Sobolak - perkusja

zapraszam do posłuchania, komentowania oraz dodawania własnych ciekawych znalezisk
Gość

Re: dźwięki warte usłyszenia

Postautor: Gość » śr gru 31, 2008 12:46 pm

a to drugie znam bylo na plytce Hey Jimi ;)
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » śr gru 31, 2008 1:04 pm

Powiem tak. Słyszałem już tyle wykonań tej pieśni, że ciężko mnie czymś powalić. Te wersje tego nie zrobiły. Flinta zaśpiewała moim zdaniem za płasko i delikatnie - zupełniej jak nie ona. A gitary...nie wiem - może było ich zbyt wiele, ale nie podeszły mi. Gdzieś kiedyś miałem wersję "Little Wing" Cichoński/Styczyński/Skawiński - to robiło wrażenie.

A jeśli chodzi o moją ulubioną wersję to można ją znaleźć na płycie G3 - Live in Denver (Joe Satriani, Steve Vai oraz Yngwie Malmsteen).

ps. smar mówi wam - do siego roku !!!

smar666
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » śr gru 31, 2008 1:08 pm

Kontynuując wątek na temat Jimi'ego Hendirx'a i Leszka Cichońskiego-nowa płyta "The Best of studio & Live", utwór nagrany z zespołem Visegrad Blues Band "All along the watchtower". Naprawdę zaskoczyło mnie wykonanie tego utworu, dopasowanie do własnej wizji artystycznej.
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » śr gru 31, 2008 6:42 pm

dzemek01 pisze:Kontynuując wątek na temat Jimi'ego Hendirx'a i Leszka Cichońskiego-nowa płyta "The Best of studio & Live", utwór nagrany z zespołem Visegrad Blues Band "All along the watchtower". Naprawdę zaskoczyło mnie wykonanie tego utworu, dopasowanie do własnej wizji artystycznej.

Popieram,wczoraj sobie kupiłem..swietny koncert.. a co mnie najbardziej zadziwiło-Marek Raduli-nie miałem pojęcia, że jest taki genialny..marnował się strasznie w tej Du... tpfu.. Budce Suflera!

Co do "Little Wing".. posłuchajcie Partyzanta:
http://www.youtube.com/watch?v=vyofoNnbuNc
Gość

Postautor: Gość » czw sty 01, 2009 3:56 pm

o ja strasznie nie lubię Budki Suflera. nie wiem dlaczego. nie podobają mi się piosenki, głos i członkowie zespołów. nie mówię o ich wyglądzie, ale są jacyś tacy dziwni w zachowaniu ;p
tete

Postautor: tete » czw sty 01, 2009 6:10 pm

dzemek01 pisze:a co mnie najbardziej zadziwiło-Marek Raduli-nie miałem pojęcia, że jest taki genialny..
Naprawdę nie wiedziałeś, że Raduli jest genialny????? To szybko nadrabiaj zaległości w słuchaniu :mrgreen: A poza tym, zanim Budka zaczęła grac "do kotleta" miała takie cudowne kawałki jak "Cień wielkiej góry" (chociaz to bez Radulego jeszcze). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » czw sty 01, 2009 9:54 pm

smar pisze:[...]Powiem tak. Słyszałem już tyle wykonań tej pieśni, że ciężko mnie czymś powalić. Te wersje tego nie zrobiły [...]
ale przyznasz, że miło usłyszeć wielkiego Czesława Niemena, w takim repertuarze? :>

smar pisze: [...]Flinta zaśpiewała moim zdaniem za płasko i delikatnie - zupełniej jak nie ona. A gitary...nie wiem - może było ich zbyt wiele, ale nie podeszły mi. [...]
Zgadzam się z Tobą, prawie jak zawsze :P Flinta również mnie nie przekonała swoim wykonaniem, ale może takie było założenie?
Co do gitar, znowu muszę się zgodzić, co za dużo to nie zdrowo. Tak naprawdę wrzuciłem ten utwór nie dlatego że mnie powalił na kolana, tylko ze względu na fakt iż można tam usłyszeć Stykę ;)
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » czw sty 01, 2009 11:01 pm

Armin pisze:Popieram,wczoraj sobie kupiłem..swietny koncert.. a co mnie najbardziej zadziwiło-Marek Raduli-nie miałem pojęcia, że jest taki genialny..marnował się strasznie w tej Du... tpfu.. Budce Suflera!

Oj już tak nie marudź. Budka za czasów Radulego grała świetną muzykę. I wcale Marek się tak nie marnował, zresztą tak samo jak Jurecki. Ja wiem, że Budka się lekko 'zeszmaciła' co tym bardziej jest smutne dla kapeli z takim dorobkiem. Ale zanim zaczynamy lecieć stereotypami, to proponuje się zapoznać z twórczością kapeli...bo to nie tylko "Takie tango"...

smar666
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » pt sty 02, 2009 3:10 pm

smar666 pisze: Budka za czasów Radulego grała świetną muzykę.

A to to ja wiem :wink: mnie chodziło o takie granie jak zaprezentował na ów koncercie.. w Budce nie miał możliwości "szycia" w taki sposób.. tam głównie opierało się to wszystko na zwykłym akordowym, rytmicznym graniu.. z niewielką partią solówek.. a tutaj.. parominutowe wirtuozerie, improwizacje.."rozmowy" gitarowe z kolegami..
a zresztą zobaczcie sami, bo tutaj jest trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=dUyHqtHi0y8 - a całość koncertu trwa półtorej godziny :)

i pisząc, że się marnował.. miałem na myśli to, że wolałbym, aby robił rzeczy tego typu..czyli powiedzmy coś a'la Satriani czy tak jak Cichoński..głównie instrumentalnie :wink:

i obiecuję już nie marudzić panie smaro-adminie :twisted:
Gość

Postautor: Gość » pt sty 02, 2009 10:46 pm

Armin pisze:Popieram,wczoraj sobie kupiłem..swietny koncert.. a co mnie najbardziej zadziwiło-Marek Raduli-nie miałem pojęcia, że jest taki genialny..marnował się strasznie w tej Du... tpfu.. Budce Suflera!

chopie na koncertach ze Ścierańskim to dopiero Marek pokazuje wlasna klase...
a co do Budki przeciez tam gral Jan Borysewicz gdzies na poczatku istnienia, a wielkim utworem jest Czas olowiu...
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » wt sty 06, 2009 3:22 pm

kaczka6661 pisze:

chopie na koncertach ze Ścierańskim to dopiero Marek pokazuje wlasna klase...
a co do Budki przeciez tam gral Jan Borysewicz gdzies na poczatku istnienia, a wielkim utworem jest Czas olowiu...

Oj wielkich utworów to tam sporo...a muzyków ilu się przewinęło to inna sprawa :wink: No ale to chyba dyskusja nadająca się do innego tematu (może taki założę ??).

smar666
Gość

Re: Dźwięki warte usłyszenia

Postautor: Gość » wt sty 06, 2009 3:27 pm

tak Smarze sporo, sporo ale wymienilem moj ulubiony Wodki tzn Budki Suflera :P i w dodatku nie wykonywany przez Cugowskiego ;)

a co do Little winga uwielbiam to wykonanie
http://pl.youtube.com/watch?v=zAG-kX_IlUw Stevie Ray Vaughan oraz jeszcze jedno
http://pl.youtube.com/watch?v=w5ZVQ76k7Cs wykonanie zespolu Blaze band z konkursu piosenki angielskiej czy jakos tak w sandomierzu...
Awatar użytkownika
Drut

Postautor: Drut » pt lut 26, 2010 6:39 am

http://www.youtube.com/watch?v=pNq94ZaZ0Yk
potrzebuje pomocy....szukam kapeli i nazwy kawalka ktory w tym filmiku jest 57 riffem?zna ktos ten utwor??kojarzy mi sie to ze stonesami ale chyba to nie oni....riff 57!dzieki jakby co:)
www.dzikijunak.org/gallery/Drut
I'd like to think that when I die
I'd get a chance another time
And to return and live again
Reincarnate, play the game
Again, and again, and again, and again
http://junakm10.fotosik.pl/
Awatar użytkownika
margaret
Kontaktowanie:

Postautor: margaret » pt lut 26, 2010 2:24 pm

Drut pisze:http://www.youtube.com/watch?v=pNq94ZaZ0Yk
potrzebuje pomocy....szukam kapeli i nazwy kawalka ktory w tym filmiku jest 57 riffem?zna ktos ten utwor??kojarzy mi sie to ze stonesami ale chyba to nie oni....riff 57!dzieki jakby co:)

To "Brown Eyed Girl" Vana Morrisona :)
Ostatnio zmieniony pt lut 26, 2010 8:09 pm przez margaret, łącznie zmieniany 1 raz.
"...Doesn't the ground swollow me when I die, or the sea if I die at sea..."

Wróć do „Ludzie, Muzyka, Dyskusje”