Wasze przeslyszenia w piosenkach :)

Muzycy i kapele, których warto posłuchać

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
mareku
Kontaktowanie:

Wasze przeslyszenia w piosenkach :)

Postautor: mareku » czw paź 28, 2004 3:00 pm

Witam, ja proponuje nastepujacy temat: Wasze przeslyszenia w tekstach. Chodzi o teksty, ktore za kazdym razem sobie spiewaliscie i dalibyscie sobie reke uciac ze tak wlasnie jest... do momentu, gdy zobaczyliscie np. na okladce plyty oryginalny tekst ;)

to ja zaczne od tego z czym kiedys mialem dosc dlugo klopot: "Wehikul czasu"
myslalem ze jest "Tylko nocą do Klubu "Puls"
Dżem grzeszył do rana tam królował blues"

a oczywiscie powinno byc: " Tylko nocą do Klubu "Puls"
Dżem SESSION do rana tam królował blues"
;)

ps. piszcie tez przyklady takich "wpadek" przy piosenkach innych zespolow ;)
Pozdrawiam!
Mareku

Kontaktowanie:

Postautor: mareku » czw paź 28, 2004 3:05 pm

przypomnial mi sie jeszcze do Wehikulu:

"Mam jeszcze wiarę, odmieni się los,
Znów kwiatek do du** wetknie im ktoś"
- :oops: teraz mi wstyd ale naprawde kiedys slyszalem tam niecenzuralne slowo...

"Mam jeszcze wiarę, odmieni się los,
Znów kwiatek do lufy wetknie im ktoś"

pozdrawiam
Pozdrawiam!
Mareku

Postautor: Gość » czw paź 28, 2004 3:17 pm

a ja nie wiem do dzis czy są 2 wersje ,,wehikułu" ..do klubu pójść, czy do klubu Puls. :). Kiedys chyba rr spiewał pójść...ale to moze wina..wiadomo..:)
Awatar użytkownika
Benson

Postautor: Benson » czw paź 28, 2004 3:38 pm

Heh, ja do dzisiaj nie wiem co jest z tymi gwiazdami w "Victorii" :D W "Niewinnych" słyszałem "I wróci wróci ten czar par, i pęknie Twój drogi świat" :D
W "Nieudanym skoku" - "za mało pięte myśli" :D (nieważne, że nie znam takiego słowa :) )
A w ogóle "Kiepska gra" jest jednym wielkim przesłyszeniem :D
Na razie tyle. Z pewnością mi się coś jeszcze przypomni. A swoją drogą Rysiek nie ułatwiał swą wymową zadania słuchaczom ;)
Gość

Postautor: Gość » czw paź 28, 2004 3:43 pm

Puste kieszenie i torba pełna snów
Oto malarz dziwny, który bywał tu
Wszyscy go znali, wiedzieli o tym, że
Duszę swą zaprzedał światu :lol: pęsji :lol: stu

Puste kieszenie i torba pełna snów
Oto malarz dziwny, który bywał tu
Wszyscy go znali, wiedzieli o tym, że
Duszę swą zaprzedał światu pędzli stu

Życie swe zamienił w deliryczny sen
Gubiąc gdzieś po drodze prawdę swą i sens
By w końcu się odważyć i zapukać tam
Gdzie teraz białą farbą :lol: mamy jeszcze czas :lol: czas

Życie swe zamienił w deliryczny sen
Gubiąc gdzieś po drodze prawdę swą i sens
By w końcu się odważyć i zapukać tam
Gdzie teraz białą farbą maluje wieczny czas

Miałem na oku hacjendę - wspaniałą mówię wam
Lecz nie chciałe tam zamieszkać, żadna z pięknych dam
Wszystkie śmiały się wołając, wołając za mną wciąż
Bardzo ładny :lol: Fred masz piling :lol: :lol: :lol: , ale kiepski byłby z ciebie mąż
Kiepski byłby mąż

Miałem na oku hacjendę - wspaniałą mówię wam
Lecz nie chciałe tam zamieszkać, żadna z pięknych dam
Wszystkie śmiały się wołając, wołając za mną wciąż
Bardzo ładny frak masz Billy, ale kiepski byłby z ciebie mąż
Kiepski byłby mąż

wogóle to dużo tego bylo oj dużo :D
Awatar użytkownika
mareku
Kontaktowanie:

Postautor: mareku » czw paź 28, 2004 3:48 pm

no racja, za latwo to sluchacze nie maja ;) z tym klubem pojsc czy Puls to tez nigdy nie wiedzialem co dobre :P
Pozdrawiam!
Mareku

Postautor: Benson » czw paź 28, 2004 3:48 pm

O właśnie "Whisky" :D marius, a ja tam słyszałem "bardzo ładny fragment willi" :D
A, jeszcze jedno. Popłakałem się ze śmiechu, jak przeczytałem list na końcu książki o Dżemie: jakaś fanka pyta się o tytuł piosenki zaczynającej się od słów "tłuste kieszenie i torba pełna słów"
Gość

Postautor: Gość » czw paź 28, 2004 3:51 pm

Poznałem go po czarnym kapeluszu
Szedł chwiejnie do małego baru

a u mnie bylo:
Poznałem go po czarnym kapeluszu
tataratatarat tara

Tam w barze, stoły okalane dymem
Przy jednym usiadł, właśnie on
a u mnie:
Tam w barze, stoły okalane dymem
tartattratar on

Spytałem czy nie napiłby się ze mną
Widział, gdy wziąłem kufle dwa
a u mnie:
Powiedzial wiec wziąłem kufle dwa
albo:
Milaczal wiec wziąłem kufle dwa

Jak bym mial wszysrtki te przeslyszenia wymieniac to by mnie kurw... wziela od siedzenia przed kompem
Gość

Postautor: Gość » czw paź 28, 2004 4:17 pm

hahah benson ja tez ! tluste kieszenie sa najlepsze !!!! :D ja oczywiscie tez "tylko noca do klubu pojsc" moja kolezanka tez spytala mnie kiedys czy rysiek spiewa w wehikule "znow kwiatek do dupy wetknie im ktos" :D mialam kiedys problem z "jak malowany ptak" myslalam ze jest hahaha nie moge " czy bez nog rzucony kamien " :D hahaha nie zeby to mialo jakis wiekszy sens :D moja siostra spiewala kiedys w "jolce" zamiast "emigrowalem z ramion ..." - "te mikrofale .." hahahahaha no tak w koncu jestesmy spokrewnione :D ja strzelilam kiedys cos jeszcze lepszego ale nie moge sobie przypomniec teraz :wink:
pozdrawiam
Gość

Re: Wasze przeslyszenia w piosenkach :)

Postautor: Gość » czw paź 28, 2004 4:21 pm

"Wehikul czasu"
Dżem grzeszył do rana tam królował blues"
Dżem SESSION do rana tam królował blues" ;)

dokładnie tak jak mareku, śmiełam sie z tego jak zobaczyłam w tekście iż jest inaczej... :P
Gość

Postautor: Gość » czw paź 28, 2004 8:51 pm

Może i mnie o coś oskarzycie ale opewnego pieknego popołudnia siedząc z bratem i słuchając "Czarny kapelusz" zastanawialiśmy sięco Rsyiek śpiewa w ów fraghmencie:"Spytałwem czy nie napił by się ze mn...tratata więc wziąłem kufle2." i w miescu tratata nie wiedzieć czemu zapasowało nam...pierdział.....przepraszam wszystkich ale bylismy mali i głupi....:)
A tak poza tym to w wielu piosenkach vokal jest niewyraźny np. Viktoria nie rozumiefragmentu "Wszystkei gwiazdy nieba, wszystkie gwiazdy tratata..." jeżeli ktoś wie o co chodzi to bardzo bym prosił o wyjaśnienie.
Wiem żeb yło wiele takich fragmentów ale obecnie cięzko jest mi co kolwiek skojarzyćjak sobie przypomnę to na pewno dam cynk....
pozdrawiam serdecznie !!
Gość

Postautor: Gość » czw paź 28, 2004 8:53 pm

Achal udzie najlepszy numer to słyszałem kiedy jamkiś zespół wykonywał "Wehikuł" i babka śpiewała "Po knajpach grywałem za piwko i jazz" :)))))))) Masakra poprostu :)
Gość

Postautor: Gość » czw paź 28, 2004 9:37 pm

heh, no cóz, zdarza sie... :) A co do tego fragmentu "Victorii" to tam jest wg. mnie "wszystkie gwiazdy pod..." Swego czasu na liscie dyskusyjnej odbyla sie zreszta burzliwa dyskusja na ten temat, czesc osob twierdila ze chodzi o "gwiazdy pop"... Ja jednak obstawiam ta pierwsza wersje :) Ale przyznam ze nie wiem konkretnie co autor mial na mysli... :)
Gość

Postautor: Gość » pt paź 29, 2004 2:58 pm

Dzemer pisze:Może i mnie o coś oskarzycie ale opewnego pieknego popołudnia siedząc z bratem i słuchając "Czarny kapelusz" zastanawialiśmy sięco Rsyiek śpiewa w ów fraghmencie:"Spytałwem czy nie napił by się ze mn...tratata więc wziąłem kufle2." i w miescu tratata nie wiedzieć czemu zapasowało nam...pierdział.....przepraszam wszystkich ale bylismy mali i głupi....:)
A tak poza tym to w wielu piosenkach vokal jest niewyraźny np. Viktoria nie rozumiefragmentu "Wszystkei gwiazdy nieba, wszystkie gwiazdy tratata..." jeżeli ktoś wie o co chodzi to bardzo bym prosił o wyjaśnienie.
Wiem żeb yło wiele takich fragmentów ale obecnie cięzko jest mi co kolwiek skojarzyćjak sobie przypomnę to na pewno dam cynk....
pozdrawiam serdecznie !!

no to pierdzial to jest zajebiste, lepszego przekretu z takim smiesznym skojarzeniem chyba nie bylo :lol:

pozdro
Gość

Postautor: Gość » pt paź 29, 2004 5:52 pm

Mam nadfzieję że nikogo Ty nie uraziłem...ale taka jest prawda.....byłe mały i głu(pi)'(chy) :P

Wróć do „Ludzie, Muzyka, Dyskusje”