Wasze przeslyszenia w piosenkach :)

Muzycy i kapele, których warto posłuchać

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
kapsior13

Re: Wasze przeslyszenia w piosenkach :)

Postautor: kapsior13 » ndz lut 06, 2011 9:43 pm

Tak w miarę na czasie, bo w okresie świątecznym jadę sobie tramwajem a za mną kobieta żali się koleżankom że jej 3 letnia córcia uczy się kolędy na przedstawienie do przedszkola, tylko jest problem bo śpiewa tak (i nie wie skąd się tego nauczyła):
"Chwała na wysokości, chwała na wysokości auto huj, na ziemi" ;D masakra, jak to usłyszałam to się uspokoić nie mogłam ;)

"Gdy o łzę uderza łza, znowu widzę, Twoich ust tak piękny kształt" a ja śpiewałam "w twoich ustach piękny kształt"
"Na szyciu bluesa tak mijał mi dzień." początkowa wersja "na życiu bluesa, tak mijał mi dzień"
"Ale ten kapelusz, był tak podobny, Do tego, który nosił John" śpiewałam "do tego który nosił on"
"Dla nas przecież ten nieznaczący nic, Szary sen i kolorowe wspomnienia zwyczajne tak" a ja "dla nas przecież to nieznaczące nic, szare są i kolorowe"
Oczywiście do klubu pójść też się przewinęło w moim życiorysie, a jaki miałam zaciesz jako gówniara jak się dowiedziałam jak jest poprawnie i potem wszystkich pouczałam :D
Najwięcej wpadek to było podczas tłumaczenia z wersji koncertowych najnowszych utworów z 2004 i muzy, zanim teksty były oficjalnie dostępne, ale to dłuższa historia ;P
"Muzyka to naprawdę mocny narkotyk. Może Cię zatruć, podnieść na duchu lub sprawić, że rozchorujesz się, nie wiedząc dlaczego." -Adam Neste.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » ndz lut 06, 2011 9:54 pm

kapsior13 pisze:"Ale ten kapelusz, był tak podobny, Do tego, który nosił John" śpiewałam "do tego który nosił on"
"Dla nas przecież ten nieznaczący nic, Szary sen i kolorowe wspomnienia zwyczajne tak" a ja "dla nas przecież to nieznaczące nic, szare są i kolorowe"

No i dobrze śpiewałaś. Bo John i on Rysiek używał wymiennie. A szary sen to chyba jakaś pomyłka, bo ja ani razu nie słyszałem szary.
"Nothingman... Isn't it something...?"
Gość

Postautor: Gość » ndz lut 06, 2011 9:55 pm

kapsior13 pisze:Najwięcej wpadek to było podczas tłumaczenia z wersji koncertowych najnowszych utworów z 2004 i muzy, zanim teksty były oficjalnie dostępne, ale to dłuższa historia ;P

Heh, ja na koncercie, podczas którego odbyła się premiera "Koniecznie" vel "Żyj, mały żyj" (Kraków, Lizard, 2008.03.19) usłyszałam "Żyd, mały żyd" tudzież "Szyj mały, szyj". :wink:
A "Ani mało, ani dużo" to piosenkaOwsamRazie :mrgreen:
Awatar użytkownika
kapsior13

Postautor: kapsior13 » ndz lut 06, 2011 10:12 pm

kikan pisze:
kapsior13 pisze:"Ale ten kapelusz, był tak podobny, Do tego, który nosił John" śpiewałam "do tego który nosił on"

No i dobrze śpiewałaś. Bo John i on Rysiek używał wymiennie. A szary sen to chyba jakaś pomyłka, bo ja ani razu nie słyszałem szary.

a no widzisz, a jeśli chodzi o szary sen, tak jest w tekście na stronie dżemu, więc już sama zgłupiałam :roll:
"Muzyka to naprawdę mocny narkotyk. Może Cię zatruć, podnieść na duchu lub sprawić, że rozchorujesz się, nie wiedząc dlaczego." -Adam Neste.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » ndz lut 06, 2011 10:17 pm

Wiem, że jest, bo kiedyś przeglądałem i się zdziwiłem :)
"Nothingman... Isn't it something...?"
magdawillow

Postautor: magdawillow » ndz lut 06, 2011 10:29 pm

To i moja wpadka będzie...

Jedno z pierwszych przesłuchań Muzy, nie miałam książeczki przy sobie, więc nie sprawdziłam czy dobrze rozumiem tekst. I na moje nieszczęście tak mi się spodobało, że wrzuciłam sobie taki opis na gg... Dobrze, że mało osób wiedziało o co chodzi :roll:
Za to, ze żyje:
"życie to nie tylko bywa do zabawy"
a ja dałabym sobie rękę odciąć, że tam jest:
życie to nie tylko dywan do zabawy :lol:
giorgio93

Postautor: giorgio93 » ndz lut 06, 2011 10:36 pm

życie to nie tylko dywan do zabawy

Haha :lol: Miałem tak samo :lol: Widocznie Maciek tak to akcentuje :lol: :lol:
magdawillow

Postautor: magdawillow » ndz lut 06, 2011 10:45 pm

Byłam przekonana, że tak jest, bo moim zdaniem nawet ma to jakiś sens... Wyobraziłam sobie dzieci, co się na dywanie bawią... :lol:
giorgio93

Postautor: giorgio93 » ndz lut 06, 2011 10:50 pm

No dokładnie ;) Można podsunąć Maćkowi tą drobną zmianę, bo serio to jest dobry tekst :lol: :lol:
Gość

Postautor: Gość » ndz lut 06, 2011 10:59 pm

magdawillow pisze:Byłam przekonana, że tak jest, bo moim zdaniem nawet ma to jakiś sens... Wyobraziłam sobie dzieci, co się na dywanie bawią... :lol:

No ja Cię proszę...nie porównuj życia do dywanu :mrgreen:
Wiek już poważny, słuch nie ten... :roll: :twisted: Oj Willow Willow rozśmieszyłaś mnie tym swoim opisem, a ponoć to ja jestem głucha ;p
magdawillow

Postautor: magdawillow » ndz lut 06, 2011 11:04 pm

Bo jesteś...! A dywan... nie moja wina, że Maciek tak jakoś niewyraźnie zaśpiewał... No i widzisz, nie tylko ja tak zrozumiałam, więc od głuchych mnie nie wyzywaj! :lol:
Gość

Postautor: Gość » ndz lut 06, 2011 11:53 pm

Jes! nie jestem sama z tym dywanem :D miałam przed oczami taki zielony z narysowaną szosą, pamiętacie takie? i pomyślałam, ze może autor słó też marzył aby taki dostać :D
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » ndz lut 06, 2011 11:56 pm

ja też dopiero w książeczce dołączonej do "Muzy" wyczytałem że to jednak nie dywan, choć w dalszym ciągu myślałem, że to jednak w druku się machnęli;p do mnie dywan trafia bardziej od "bywa" :lol:
magdawillow pisze:Wyobraziłam sobie dzieci, co się na dywanie bawią... :lol:
miałem dokładnie to samo skojarzenie i to nawet dość logiczne by było;p dzieci się bawią na dywanie, ale człowiek dojrzewa i przychodzi czas żeby z tego dywanu zejść...
magdawillow

Postautor: magdawillow » pn lut 07, 2011 12:08 am

No właśnie o taki mi chodzi! Jak miło, że nie jestem sama, bo już się martwiłam, że z moim słuchem rzeczywiście coś nie tak... ale skoro coraz więcej osób się przyznaje, że słyszy dywan... no to może naprawdę tam jest dywan, a błąd w książeczce... :roll:
giorgio93

Postautor: giorgio93 » pn lut 07, 2011 12:56 am

Mi już tak zostało i zawsze śpiewam dywan :lol:

Wróć do „Ludzie, Muzyka, Dyskusje”