Gienek Loska

Muzycy i kapele, których warto posłuchać

Moderator: smar666

boston

Re: Gienek Loska

Postautor: boston » wt cze 14, 2011 8:47 am

No tak.... ale ja też bardzo lubię Rolling Stones i czasami mam fazy na ich uporczywe słuchanie więc pomyślałam sobie, że też czasami mogę się zachowywać podobnie do Hołdysa :shock:
Poza tym Hołdys wg mnie jednak kiedyś zrobił coś dobrego dla muzyki w PRL-u i wtedy było to bardzo fajne, bardzo OK. I pamiętam, że zrobił świetny blok wspomnieniowy o Ryśku w TVP Kultura (ładnych parę godzin) więc nie chce mi się wierzyć, że nagle tak się zmienił i zaczął gadać bez sensu.
Czy można to nazwać goryczą? Nie wiem.

Muszę teraz Arminie (przez Ciebie) poprzeglądać tego Fejsbóga a nie za bardzo mam na to czas :?
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » wt cze 14, 2011 1:36 pm

boston pisze:No tak.... ale ja też bardzo lubię Rolling Stones i czasami mam fazy na ich uporczywe słuchanie więc pomyślałam sobie, że też czasami mogę się zachowywać podobnie do Hołdysa

no dobra, ale żeby wrzucać to odrazu na net..
ma kilka tego typu "występów" na profilu :shock:

a muzycznie co zrobił to zrobił. teraz ni robi nic a krytykuje wszystkich dookoła (no może poza Ściganymi :P )
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt cze 14, 2011 2:39 pm

Pamiętam jak kilka lat temu miałem okazję rozmawiać z takim starszym menelkiem, który kiedyś trochę pogrywał, ponoć nie najgorzej nawet. Rozmowa toczyła się ogólnie o muzyce, czego on słuchał i tak dalej aż nagle powiedział ze złością te słowa: "A Hołdysa to bym w dupę kopnął!". Wtedy nie rozumiałem. Dziś już tak.
"Nothingman... Isn't it something...?"
ola62

Postautor: ola62 » wt cze 14, 2011 7:37 pm

Dziś u Kuby Wojewódzkiego będą finaliści programu
X Factor, no to nasz Gienek również :D
Cybel
Kontaktowanie:

Postautor: Cybel » śr cze 15, 2011 9:09 am

boston pisze:Poza tym Hołdys wg mnie jednak kiedyś zrobił coś dobrego dla muzyki w PRL-u i wtedy było to bardzo fajne, bardzo OK. I pamiętam, że zrobił świetny blok wspomnieniowy o Ryśku w TVP Kultura (ładnych parę godzin) więc nie chce mi się wierzyć, że nagle tak się zmienił i zaczął gadać bez sensu.
Czy można to nazwać goryczą? Nie wiem.

A według mnie Hołdys ma dużo racji. Przy całej mojej sympatii dla Gienka (nie wyobrażałem sobie, by ktoś inny mógł wygrać X-Factor, głównie ze względu na to, jaką stylistykę Gienek proponuje) uważam, że z całej finałowej trójki był najsłabszy. I naprawdę nie trzeba mieć jakiegoś niewiarygodnego słuchu, żeby to zauważyć ;) Weźmy np. "Laylę", którą w wykonaniu Gienka tak wielu ludzi ubóstwia. Jakoś nikt nie zwrócił uwagi, że Gienek właściwie przez cały kawałek był trochę pod tonacją, a właściwe dźwięki dociągał tylko momentami :/ Były odcinki, gdy śpiewał wręcz żenująco, ale nadrabiał to wszystko gigantyczną charyzmą. A co do porównań do Ryśka - Gienek mógłby mu buty czyścic, to niestety nie ta klasa, choć osobowość podobna. Tak czy siak, cieszę się, że wygrał, bo to dla mnie był jedyny uczestnik finału kompletny od A do Z i proponujący dobrą (mam nadzieję) płytę już niedługo :)
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » śr cze 15, 2011 10:23 am

Dla mnie to jest wręcz oczywiste, że on nie ma jakiegoś super głosu, więc nawet na ten temat się nie wypowiadałem. Ogólnie to całe porównywanie do Ryśka jest głupie moim zdaniem. Tak jak napisał Cybel. Najmocniejszą stroną Gienka jest autentyczność i to jest ta jedna rzecz, która może przypominać Riedla. A co do Hołdysa to jak dla mnie coś ostatnio mu odwala pod kopułą. Nagrywać siebie samego w samochodzi i wstawiać a neta :roll: ? Może niech zacznie słit focie w łazience strzelać.
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » śr cze 15, 2011 5:46 pm

kikan pisze:Może niech zacznie słit focie w łazience strzelać.

ma takie!

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 0331_n.jpg

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 6757_n.jpg
ola62

Postautor: ola62 » śr cze 15, 2011 6:40 pm

Facet jest niezły!!! Tak trzymać!!! :lol:
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » śr cze 15, 2011 6:59 pm

Ten facet, o którym pisałem wcześniej powiedział, że jeśli w ciągu 3 dni Hołdysek nie zrobi sobie nagiego zdjęcia w łazience to sprzeda mu tego kopa.
Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Postautor: mala_aleja_roz » śr cze 15, 2011 7:07 pm

Po tych zdjęciach i filmie resztki szacunku, które miałam do Hołdysa zniknęły...

Sweet focie robi, a posprzątać na stole nie ma komu :)
OlaSwoba

Postautor: OlaSwoba » śr cze 15, 2011 8:16 pm

mala_aleja_roz pisze:Sweet focie robi, a posprzątać na stole nie ma komu :)

Ale to jest cały urok, wiesz, sweet fotka w lustrze, w tle bałagan i jeszcze ten pies... :P
boston

Postautor: boston » czw cze 16, 2011 8:51 am

No zaraz, zaraz...... temat jest o Gienku a nie o Hołdysie :lol:
Poza tym chyba każdy z nas ma prawo zachowywać się jak chce pod warunkiem, że nie krzywdzi innych. Może tak przydałoby się więcej tolerancji? A może uśmiechu, przymrużenia oka?
Nie wygłaszałabym tak bardzo ostrych opinii na temat innych osób.
ola62

Postautor: ola62 » czw cze 16, 2011 1:13 pm

Tak droga Boston temat jest o Gienku ale Hołdys
wypowiedział się na temat twórczości Loski.Jedni
zgadzają się z opinią Hołdysa inni nie.Wszyscy mamy
prawo do wypowiadania się i nie musimy się we wszystkim zgadzać, na tym polega wolność słowa.Uważam, że jeśli ktoś
wystawia swój wizerunek na widok publiczny i zachowuje
się różnie, może dziwnie to ludzie też różnie reagują.We wszystkim powinien być jakiś umiar.Każdy z nas kocha muzykę i w różny sposób się zachowuje kiedy jej słucha.
Gdybyśmy powysyłali filmiki i tam byłby każdy z nas w roli
głównej, to byśmy się nieźle ubawili. Wygłupy Hołdysa
traktuję z przymrużeniem oka, uśmiałam się do łez.
Uważam, że w stosunku do Gienka jest zbyt krytyczny.
boston

Postautor: boston » czw cze 16, 2011 5:33 pm

Właściwie to nie mam nic do powiedzenia :shock: bo całkowicie zgadzam się z Twoją wypowiedzią.
Może gwoli wyjaśnienia: chodziło mi o to, że ostatnich kilka postów dotyczyło jedynie zachowania Hołdysa a nie to jest tematem tej rozmowy.... :lol:
ivisenna

Postautor: ivisenna » czw sie 18, 2011 7:51 pm

To fakt, że Gienek to głównie osobowość i autentyczność, ale przecież głos też ma niezły. Nawet bardzo niezły. Wygrana w X Factor przysporzyła mu fanów i to był chyba główny cel jego udziału w tym programie. No, ale według mnie, ta chwila popularności mu się należała bardziej niż większości pseudogwiazdek, wykreowanych przez media.
A co do Hołdysa.. Cenię to, co zrobił dla rocka w Polsce, ale teraz stał się zwykłym celebrytą. Może po prostu wypalił się muzycznie i postanowił robić za kolejnego specjalistę od wszystkiego i niczego. Ale w końcu 'trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść'. Szkoda faceta.
„Nie ma demonów, jeśli nie uważać za demona wolności; świat jest jeden i Bóg jest jeden, i wiara jest jedna, przybyszu, a reszta jest milczeniem.”

Wróć do „Ludzie, Muzyka, Dyskusje”