[CD] Odnalezione Piosenki Bogdana Łyszkiewicza

Muzycy i kapele, których warto posłuchać

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
ionuin

[CD] Odnalezione Piosenki Bogdana Łyszkiewicza

Postautor: ionuin » wt lis 08, 2011 3:08 pm

żadnego odzewu na forum, a sądzę, że ten projekt jest wart uwagi (i nie tylko dlatego, że jeden z utworów został wykonany przez pana Balcara ;) ), premiera była bodajże wczoraj więc krążek już jest zapewne do kupienia w większości sklepów muzycznych, itp ;)
oficjalny profil tego wydawnictwa: https://www.facebook.com/pages/Bogdan-%C5%81yszkiewicz-Ch%C5%82opcy-z-Placu-Broni-Odnalezione-Piosenki/214100705267385

utwory promujące płytę:
Maciej Balcar - Nigdy nie zapomnę http://www.youtube.com/watch?v=zeUFLJXeEj0&
Golden Life - Długo http://www.youtube.com/watch?v=yxa4mM97cuY&

To jedna z najbardziej niezwykłych płyt w historii fonografii. W dziesięć lat po śmierci Bogdana Łyszkiewicza -- liryka polskiego rocka oraz lidera, założyciela i autora niemal całego repertuaru legendarnego zespołu Chłopcy z Placu Broni, niespodziewanie zostały odnalezione jego niepublikowane dotąd utwory. Ku pamięci niezwykłego artysty wykonują je na niniejszej płycie między innymi: Muniek Staszczyk, Olek Klepacz, Andrzej Krzywy, Maciej Balcar, Marek Piekarczyk, Piotr Kupicha, Mateusz Pospieszalski, Wojciech Łuczaj -- Pogorzelski (Oddział Zamknięty), Wojciech Klich, Michał Jelonek, Marcin Kindla, Bartek Król, a także zespoły Golden Life, Big Cyc, Sztywny Pal Azji i Ścigani. To w sumie piętnaście pełnych ciepła i przebojowych piosenek. Jedną z nich słyszymy w wykonaniu samego Bogdana Łyszkiewicza. Tego tytułu nie można nie mieć na swojej półce - podobnie, jak już dostępnej w sprzedaży pasjonującej biografii książkowej zmarłego artysty pod tytułem „Wolność kocham i rozumiem".

Tracklista:

1. Znałem kiedyś człowieka -- Bartek Król feat. Michał Jelonek
2. Nigdy nie zapomnę -- Maciej Balcar
3. Długo będę -- Golden Life
4. Miłość -- Olek Klepacz feat. Mateusz Pospieszalski
5. Nie trać wiary - Marcin Kindla feat. Piotr Kupicha
6. Złota płyta -- Muniek Staszczyk
7. Słońce gdy jadę szosą -- Sztywny Pal Azji
8. Jeśli -- Big Cyc
9. Cicho i pusto jest w moim pokoju -- Wojtek Klich
10. Kocham życie -- Andrzej Grabowski i Olek Klepacz
11. Hej co u Ciebie - Marek Piekarczyk feat. Wojciech Łuczaj Pogorzelski
12. A kiedy umrę -- Andrzej Krzywy
13. Życie było jak wieczne pióro -- Ścigani
14. Dobrem zwyciężaj zło -- Bogdan Łyszkiewicz

ktoś już kupił/słuchał? :)
ivisenna

Re: [CD] Odnalezione Piosenki Bogdana Łyszkiewicza

Postautor: ivisenna » wt lis 08, 2011 5:55 pm

W najbliższym czasie mam zamiar kupić płytę i jeżeli jest ona taka jak te dwa utwory, to będę w niebie. To coś genialnego, że udało się zgromadzić tylu świetnych muzyków na jednym albumie i w dodatku "nowe" piosenki Łyszkiewicza.. Już się nie mogę doczekać pierwszego odsłuchania.
„Nie ma demonów, jeśli nie uważać za demona wolności; świat jest jeden i Bóg jest jeden, i wiara jest jedna, przybyszu, a reszta jest milczeniem.”
karolina92

Postautor: karolina92 » wt lis 08, 2011 8:16 pm

mam od wczoraj, słucham bez przerwy :D
genialne utwory, tylu cudownych głosów na jednym krążku dawno nie miałam :!:
Już pierwsza piosenka Bartka Króla i Michała Jelonka przyprawiła mnie o dreszcze - jakoś szczególnie do mnie trafiła. "Balcarowe" wykonanie nie potrzebuje komentarza, no a poza tym Ścigani, ahh Ci Ścigani :wink: i muzycznie i wokalnie Maciek L. spisał się na medal (jak zawsze z resztą). Bardzo pozytywnie też Muniek Staszczyk i Olek Klepacz, szczerze trochę nie wiedziałam czego się spodziewać po ich wykonaniu utworów Bogdana, a tu kolejny plus :) Sama się sobie dziwię bo do tej pory broniłam się przed głosem tego pana ale Piotr Kupicha też świetnie wypadł w swojej odnalezionej piosence :wink: to tyle po kilkukrotnym odsłuchaniu, reszta musi się "osłuchać". Moja bardzo subiektywna opinia jak najbardziej pozytywna - ciesze się z posiadania tej płytki :D
nie szukaj prawdy w snach, gdy ją wokół masz ...
magdawillow

Postautor: magdawillow » sob mar 10, 2012 12:51 pm

Utwór "Nigdy nie zapomnę" w wykonaniu Maćka Balcara walczy o pozycję w notowaniu LP3. Utwór świetny i warty aby oddać swój głos, szczególnie, że nie tylko Maciek jest ogniwem łączącym jeśli chodzi o Bogdana Łyszkiewicza, również historia Jurka Styczyńskiego łączy się z istnieniem "Chłopców z Placu Broni".

http://www.youtube.com/watch?v=Yob-KSdRf1g&

http://lp3.polskieradio.pl
boston

Postautor: boston » sob mar 10, 2012 3:17 pm

A ta informacja mnie zaintrygowała....
Co łączy Jurka Styczyńskiego z "Chłopcami z Placu Broni"?
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » sob mar 10, 2012 11:53 pm

Nagrał z nimi płytę.
"Nothingman... Isn't it something...?"

Wróć do „Ludzie, Muzyka, Dyskusje”