Riverside

Muzycy i kapele, których warto posłuchać

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
mariuszgr4
Kontaktowanie:

Riverside

Postautor: mariuszgr4 » śr lut 27, 2013 8:33 pm

Zespół przebił się wreszcie, po kilkunastu latach działalności, do świadomości Trójkowych redaktorów od muzyki – i w ten sposób trafił także do mnie. Nie znając wcześniej jego nagrań, w ciemno, nawet bez przesłuchania w sklepie, kupiłem najnowszy album Shrine of New Generation Slaves.
To moje pierwsze od wielu lat tak mocne pochylenie w stronę rocka progresywnego. Riverside nie proponują nic nowego, ale w moim odczuciu bardzo zręcznie balansują na od lat bardzo cienkiej granicy między tymi patentami, które byłyby tylko do imentu zajechanym epigoństwem, a tym, co sprawia, iż zdecydowanie da się tej muzyki słuchać. Czyli - bardzo porządnym warsztatem, ucieczką od zdradliwych syntezatorów na pierwszym planie w stronę mocnego, gitarowego grania, umiejętnością wymyślania ładnych melodii oraz starannymi aranżacjami, świadczącymi o umiejętnym czerpaniu z tradycji starego rocka i, najzwyczajniej, o dużej kulturze muzycznej.
Jest w tych nieuchronnie monumentalnych i powłóczystych nutach siła, która na żywo – jestem przekonany – może zapanować nad emocjami słuchaczy. Więcej o płycie na blogu.
Awatar użytkownika
bluesrockfoto
Kontaktowanie:

Re: Riverside

Postautor: bluesrockfoto » śr lut 27, 2013 8:43 pm

Nie wiem, czy ktokolwiek by rozpoznał, że to Polski zespół, słysząc ich pierwszy raz.
Awatar użytkownika
Bubbi

Postautor: Bubbi » pt mar 01, 2013 1:09 pm

zespół światowej klasy
poznałem ich tuż po wydaniu "Second Life Syndrome" i do dzisiaj jest to ich najbardziej przeze mnie lubiany krążęk
potem zespół wpadł w ślepą uliczkę autoplagiatu
na szczęście najnowsze DZIEŁO przywróciło mi wiarę w ich twórczość

jeżeli ktoś nie zna - ZDECYDOWANIE polecam
boston

Postautor: boston » pt mar 01, 2013 4:55 pm

chojnac pisze:Tyle, ze to sporo mocniejsze granie niż Dżem, więc może warto tu ostrzec :)

Dziękuję :lol:
Awatar użytkownika
Bubbi

Postautor: Bubbi » pn mar 04, 2013 2:48 pm

chojnac pisze: to sporo mocniejsze granie niż Dżem

i tak, i nie 8)
na pewno bardziej zróżnicowane, obok fragmentów "mocnych" jest sporo progresywnego rocka
generalnie - dużo, duuuuużo "przestrzeni"
nowa płyta jest również bardzo klimatyczna (chociaż momentami można się doszukać wpływów np. Deep Purple)

a tak w ogóle to porównywanie Riverside i Dżemu jest dla mnie trochę dziwne, to tak jakby porównywać łopatę i grabie :lol:

Wróć do „Ludzie, Muzyka, Dyskusje”