30-03-2012 Katowice Lady Pank Symfonicznie

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

JohnBelushi

30-03-2012 Katowice Lady Pank Symfonicznie

Postautor: JohnBelushi » sob mar 17, 2012 8:39 pm

Wielkie święto Lady Pank, kultowy zespół polskiej sceny rockowej obchodzi swoje 30-lecie! Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz i ich największe przeboje muzyczne –wydarzenie roku!

Lady Pank zaprasza do Spodka fanów z całej Polski. Główny, niepowtarzalny koncert 30-lecia! Ciekawe aranżacje, znakomite światło, niezapomniany wieczór. Zespół zagra z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej. „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy”, „Kryzysowa narzeczona”, „Zostawcie Titanica” i wiele innych.

Bilety w cenie: 60 zł (płyta - miejsca stojące), 80 zł, 110 zł

Wybiera się ktoś na ten koncert?
czarekkk

Re: 30-03-2012 Katowice Lady Pank Symfonicznie

Postautor: czarekkk » sob mar 17, 2012 8:59 pm

Ja prawdopodobnie się wybiorę. Mam tylko nadzieję, że Borysewicz będzie w miarę dobrej formie.
JohnBelushi

Postautor: JohnBelushi » sob mar 17, 2012 9:22 pm

Jeżdżę trochę za Lady Pank i raczej na koncertach symfonicznych Janek trzyma formę, choć są wyjątki(Ergo Arena). To urodzinowy koncert i to w piątek, więc impreza będzie po koncercie :)
czarekkk

Postautor: czarekkk » sob mar 17, 2012 9:31 pm

JohnBelushi pisze:Jeżdżę trochę za Lady Pank i raczej na koncertach symfonicznych Janek trzyma formę, choć są wyjątki(Ergo Arena). To urodzinowy koncert i to w piątek, więc impreza będzie po koncercie :)

No mam nadzieję, że tak będzie:)
Niestety ten koncert w ergo arenie chyba najsłynniejszy z tych symfonicznych ostatnio :P
Ale poważnie mówiąc to też liczę na to, że będzie to bardzo dobry koncert i przekonuję znajomych do tego żeby się wybrać.
czarekkk

Postautor: czarekkk » sob mar 31, 2012 1:51 pm

Byłem wczoraj ze znajomymi w Spodku. Muzycy zagrali 23 piosenki. Były największe przeboje. Publika bawiła się naprawdę świetnie. I ja też. Jednak uważam, że jest to w największej mierze zasługa świetnych i znanych przebojów i pięknej gry orkiestry symfonicznej, niż zaangażowania Lady Pank. Panasewicza głos już nie ten, a Borysewicz zagrał może jedną czy dwie solówki. W dodatku jeden utwór musieli zaczynać 2 razy, bo posypał im się w trakcie grania. Gdyby nie to, że na bilecie było napisane 30-lecie i na scenie pojawił się tort, to właściwie można by pomyśleć, że był to taki koncert symfoniczny jaki grają kilka razy w roku. No i jeszcze ku zdziwieniu fanów i orkiestry Panki zagrały tylko jeden bis, po którym stwierdzili, że to koniec. Wg mnie jak na wielkie urodziny troszkę niefajnie.
Z drugiej strony może gdyby nie to, że niecałe 3 lata temu byłem w tym samym miejscu na urodzinach naszego Dżemu, to nie miałbym tyle zastrzeżeń, bo jeszcze raz podkreślam, że bawiłem sie świetnie. No, ale Dżem zawiesił wtedy poprzeczkę tak wysoko, że chyba żaden zespół w naszym kraju nie jest w stanie tam doskoczyć. Moje osobiste zdanie jest takie, że te zespoły muzycznie dzieli teraz co najmniej jedna klasa, już w kontekście podejścia do swoich fanów to w ogóle nie ma porównania.
Był ktoś z Was wczoraj w Spodku? Jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » sob mar 31, 2012 2:40 pm

czarekkk pisze:No i jeszcze ku zdziwieniu fanów i orkiestry Panki zagrały tylko jeden bis, po którym stwierdzili, że to koniec. Wg mnie jak na wielkie urodziny troszkę niefajnie.

To podobno nie była decyzja zespołu tylko jakiegoś regulaminu (ograniczenia czasowego?) Orkiestra czekała bo miał być drugi bis(jak pewno zauważyłeś) ale potem dostali cynk, że NIE :|
"Zabić strach"
http://www.youtube.com/watch?v=D-tqMPuM4ts
ola62

Postautor: ola62 » sob mar 31, 2012 4:25 pm

Mam pytanko w związku z koncertem, czy zespół występował wraz z symfonikami gdańskimi? Nie wiem, może źle usłyszałam :)
czarekkk

Postautor: czarekkk » sob mar 31, 2012 5:46 pm

ola62 pisze:Mam pytanko w związku z koncertem, czy zespół występował wraz z symfonikami gdańskimi? Nie wiem, może źle usłyszałam :)

tak, orkiestra gdańska dowodzona przez Andrzeja Szczypiorskiego
ola62

Postautor: ola62 » sob mar 31, 2012 6:16 pm

A to jednak dobrze usłyszałam, dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » sob mar 31, 2012 6:20 pm

JohnBelushi

Postautor: JohnBelushi » ndz kwie 01, 2012 9:19 pm

Koncert naprawdę niesamowity, atmosfera na płycie naprawdę fajna. Co do występu zespołu to naprawdę w porównaniu z ,,normalnymi" koncertami zagrali wyśmienicie. Wiadomo nie ma co porównywać do 30 urodziny Dżemu, bo był to koncert jakby z innej planety. Mimo to, muzycy uraczyli nas perełkami, np Zabić Strach, Na granicy, -10 w Rio, czy Obcy. Na set liście, umieszczonej pod nogami Kielicha były jeszcze dwie piosenki, obiecany przez Janka w Antyradiu Bez Satysfakcji, który ostatni raz zagrali w 2009 roku w Kielcach i na bis Pokręciło mi się w głowie. Co do samego Janka w czasie koncertu naprawdę skupiony, starał się, mimo pomyłek przy Fredom Time i Małej Wojny(wspaniała symfoniczna aranżacja}, patrząc na jego poprzednie koncert występ dobry. Jeszce co do aranżacji, podobają mi się te aranże i przejścia z klasyki symfonicznej w klasykę rockową, np w/w Mała Wojna z Gwiezdnymi Wojnami, Sztuka Latania z motywem z Madame Butterfly, czy Zawsze tam gdzie ty, z mszą Pucciniego.
P.S Dzięki Armin , za nagrania, szczególnie za mój ulubiony Zabić Strach.
Awatar użytkownika
Bzyku3

Postautor: Bzyku3 » pn kwie 02, 2012 9:00 am

Witam!

Ja również byłem na koncercie Lady Pank - niestety !
Ja osobiście czuję się oszukany dla mnie to nie było żadne świętowanie, gdyby nie było tortu na scenie pod koniec i napisu na bilecie to bym się nie zorientował,że to urodzinowy koncert :P. Jedynym plusem tego koncertu to był set i nic poza tym wykonania bardzo słabe bez powera z wyjątkiem może ostatnich 4 kawałków, które były zagrane tak jak by się wszystko dopiero rozkręciło. Akustyka i brzmienie beznadziejne perkusja nie brzmiała orkiestry nie było słychać wokalu brak bas jak z pudełka jedynie gitara Borysewicza brzmiała jak należy i on sam też zagrał poprawnie chociaż szału nie było. Jeżeli chodzi o orkiestrę, to dla mnie była ona zbędna i te wszystkie loty trzmiela, gwiezdne wojny (mimo, że jestem fanem STAR WARS) itd. było zupełnie niepotrzebne i wg mnie nie pasowało to całości. Aranżacje nie różniły się od tych tradycyjnych orkiestra nie odgrywała tutaj żadnej mniej lub bardziej istotnej roli, trochę ją było słychać w Zostawcie titanica i tam faktycznie dała trochę czadu. Ostatnim z niewielu plusów było wystąpienie Asi Bartel, której nie jestem fanem ale swoimi tekstami rozbawiła mnie do łez po tym jak byłem zażenowany tym jak zespół przygotował się i potraktował publiczność na tak ważnym wydawałoby się wydarzeniu, niech chłopaki z lady pank zobaczą 30 lecie Dżemu czy chociaż by Perfectu zanim zrobią koncert pod tytułem 30 lecie , bo jak dla mnie to chcieli tylko zarobić i udało im się bo bilety tanie nie były. Ja czuje się oszukany i uważam to za najgorzej wydane pieniądze w ostatnim okresie. Oczywiście to moje osobiste zdanie. Uważam, że sporo początkujących zespołów robi większy power na koncertach w małych klubach niż wydawałoby się wielki Lady Pank z orkiestra na swoim własnych urodzinowym koncercie.

Z Dżemowym pozdrowieniem
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pn kwie 02, 2012 9:25 am

ja tam ich fanem nie jestem, na koncercie nie byłem, ale oglądałem filmik z zawsze tam gdzie ty - trochę wiocha z tą pauzą na "krzyk" jak dla mnie.
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » pn kwie 02, 2012 5:32 pm

kikan pisze:ja tam ich fanem nie jestem, na koncercie nie byłem, ale oglądałem filmik z zawsze tam gdzie ty - trochę wiocha z tą pauzą na "krzyk" jak dla mnie.

od lat tak robią ;)
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pn kwie 02, 2012 7:05 pm

acha :). nie podoba mi się. :)
"Nothingman... Isn't it something...?"

Wróć do „Wydarzenia/Koncerty”