[2012.05.11] Riedel&Kielak w repertuarze Dżemu

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
patpul

[2012.05.11] Riedel&Kielak w repertuarze Dżemu

Postautor: patpul » czw kwie 12, 2012 11:27 am

Takie info dla zainteresowanych z Warmii i Mazur oraz okolic.
W maju kolejna odslona Olsztynskich Dobranocek Bluesowych.

Za mailem organizatora:
Już w maju podczas kolejnych Olsztyńskich Dobranocek Bluesowych repertuar Dżemu w autorskich aranżacjach zaprezentują Sebastian Riedl i Michał Kielak.

Duet instrumentalistów 11 maja o godz. 19.00 w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena wykona utwory legendy polskiego rock-bluesa. Znakomity gitarzysta i wokalista, syn charyzmatycznego Ryszarda Riedla, oraz czołowy harmonijkarz w Polsce zaprezentują repertuar Dżemu w autorskich aranżacjach. Sebastian Riedel (ur. 2.03.1978 w Tychach) jest wokalistą, gitarzystą oraz autorem większości repertuaru założonej przez siebie w 1993 roku zespołu Cree, z którą gra do tej pory. Cree jest to zespół grający rocka o mocnym zabarwieniu bluesowym, stylem przypominający muzykę z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych minionego wieku. Zespół powstał blisko dwadzieścia lat temu, w rzecz jasna w Tychach, z inicjatywy trzech niespełna 16 - letnich chłopców - Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Michał Kielak (ur. 6.11.1977 roku w Poznaniu) mając piętnaście lat zaczął grać na harmonijce ustnej. W 1995 roku nawiązał współpracę z bydgoską grupą Green Grass, z którą - z przerwami - gra do dzisiaj. W 2001 roku wziął udział w nagraniu ich płyty - „Tańcz Z Nami”. Występował na wielu festiwalach bluesowych w kraju, m.in. na Rawa Blues w Katowicach, Blues Express w Zakrzewie, Bluesadzie w Szczecinie, Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Jesieni z Bluesem w Białymstoku, Toruń Blues Meeting.

Cena biletu: 25zł

Bilety na koncerty do kupienia w Galerii Rynek MOK (ul. Stare Miasto 24/25), Spichlerzu MOK (ul. Piastowska 13) oraz rezerwacja internetowa
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Awatar użytkownika
patpul

Re: [2012.05.11] Riedel&Kielak w repertuarze Dżemu

Postautor: patpul » sob maja 12, 2012 9:39 am

Post pod postem, ale zeby odswiezyc.

Bylem, zobaczylem, i tyle dobrego o tym koncercie.
Chaltura odpie?????na w trio (z Kramkiem, nie w duecie, jak planowano). Syn Riedla zbakany, ze ja pi????le, jakies kosmiczne historie opowiadajacy. Im dalej w koncert (parafrazujac), tym mniej mozna bylo zrozumiec, bo japa coraz mniej mu sie otwierala...

Z Dzemowych naprawde fpytkie zagrana "Slodka" (na dwie harmoszki, z Cielakiem). Poza tym bylo zagrane m.in. Niewinni, Naiwne, Autsajder, Cegla, Abym mogl przed siebie isc. Oczywiscie plastikowe pancie, ktore na nazwisko przyszly, zajebiscie sie przy Whisky bawily (KMWTW). Z repertuaru Cree np. Rockowiec. Ogolnie bez reweli. Niby nie spodziewalem sie fajerwerkow, ale troche zawiedziony jestem. Za duzo pie?????ia po zielonym, a za malo roboty. W sumie nic sie u mlodego Riedla nie zmienilo.

Awatar użytkownika
fate

Postautor: fate » ndz maja 13, 2012 5:31 pm

Miałam się pojawić, ale nie wyszło...Jak było? ;)
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » sob maja 19, 2012 8:32 pm

chojnac pisze:
fate pisze:Miałam się pojawić, ale nie wyszło...Jak było? ;)

było źle, ale nie po linii adminów więc usunęli

Chojnac

I nagle przywrocili.
Chcialbym jednak poznac nickname tego osobnika, ktory najpierw raczyl wykasowac caly post.
Szkoda, ze sie to nie podpisalo, choc mam domysly, komu nie pasowala opinia.
A skoro teraz pasuje, to chcialbym sie dowiedziec, dlaczego wczesniej, zamiast usuwac _caly post_ i pouczac o kulturze, nie raczyl osobnik po prostu zmienic wulgaryzmow (choc pewnie nie ma pojecia dlaczego byly uzyte), na zapytajniki.

Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » sob maja 19, 2012 8:37 pm

patpul pisze:I nagle przywrocili.
Szkoda, ze sie to nie podpisalo, choc mam domysly, komu nie pasowala opinia.

to może żeby się reszta nie musiała domyslać to zdradź te domysły?

A na przyszłość postaraj się mniej wulgarnie - niezależnie do genezy użycia słów powszechnie uznanych za nieprzystające ;)

Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » sob maja 19, 2012 9:04 pm

patpul pisze:Chcialbym jednak poznac nickname tego osobnika, ktory najpierw raczyl wykasowac caly post. Szkoda, ze sie to nie podpisalo, choc mam domysly, komu nie pasowala opinia.

Miło mi. Faktycznie zapomniałem się podpisać, wybacz.
patpul pisze:A skoro teraz pasuje, to chcialbym sie dowiedziec, dlaczego wczesniej, zamiast usuwac _caly post_ i pouczac o kulturze, nie raczyl osobnik po prostu zmienic wulgaryzmow (choc pewnie nie ma pojecia dlaczego byly uzyte), na zapytajniki.
a dlaczego Ty nie raczyles po prostu zastosowac sie do regulaminu i napisac w miare kulturalnie ?

Jesli zamierzasz odpowiedzieć zapraszam na priv
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » sob maja 19, 2012 11:28 pm

To ustalcie wersje - ktory bierze na siebie zenujaca odpowiedzialnosc najpierw zbanowania posta a potem proby dyskusji.
A potem odezwijcie sie do mnie na prv (Adi) albo SMSem - Piotrek (bo znasz moj numer).
Spokojnego wieczoru.

Acerman

Postautor: Acerman » ndz maja 20, 2012 5:20 pm

patpul pisze:Syn Riedla zbakany, ze ja pi????le

a widziales Go jak "bakał", ze pozwoliles sobie na napisanie takiej rzeczy?

Wróć do „Wydarzenia/Koncerty”