(2013-02-03) Maria Peszek, Kinoteatr Rialto, Katowice

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
mariuszgr4
Kontaktowanie:

(2013-02-03) Maria Peszek, Kinoteatr Rialto, Katowice

Postautor: mariuszgr4 » pt lut 08, 2013 5:42 pm

W niedzielę byłem na koncercie MP w katowickim Rialcie. Mimo że, od razu powiem, był krótki (około siedemdziesiąt pięć minut), to najlepszy koncert rockowy polskiego wykonawcy, jaki widziałem w ostatnich miesiącach. Maria Peszek z zespołem była w znakomitej formie i świetnie nagłośniona, dzięki czemu widownia nie miała problemów ze wsłuchaniem się w teksty. A było czego posłuchać.
Główna postać dopiero co obejrzanego przeze mnie koncertu określa się wobec sztandarowych mitów polskich, wciąż do bólu aktualnych: ojczyzny ("Sorry Polsko"), wiary, Boga ("Pan nie jest moim pasterzem").
Po utworze Depeszów "Personal Jesus" raz jeden zostaliśmy przeniesieni w mainstreamowe klimaty - "Ciało" przywodziło na myśl "Oddech szczura" Maanamu, zaś w finale otrzymaliśmy porcję rokendrolowego odlotu wziętego wprost z Velvet Underground.
Powtórzę na koniec – koncert był znakomity, jeśli macie okazję pójść w ramach trasy promującej ostatnią płytę "Jezus Maria Peszek" - nie pożałujecie. Cały koncert opisuję na blogu, jeśli ktoś ma ochotę, może zajrzeć: http://blognroll.blox.pl/2013/02/Nie-pr ... owice.html

Wróć do „Wydarzenia/Koncerty”