[2014.07.26/27] Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, Chorzów

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

[2014.07.26/27] Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, Chorzów

Postautor: ArekJ » wt mar 18, 2014 12:45 pm

"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
kikan

Re: [26/27.07.2014] Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, Chorzów

Postautor: kikan » wt mar 18, 2014 12:51 pm

I dalej ktoś zamierza nazywać mnie marudą :)? Do wczoraj zastanawiałem się nad wyjazdem na 35 urodziny, ale w tej sytuacji nich mnie cmokną. Nie dostaną nawet złotówki. Nie spodziewałem się takiego parcia na kasę (chociaż już od jakiegoś czasu można było je zaobserwować). A tłumaczenie jest tak żałosne, że aż śmieszne.
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt mar 18, 2014 1:03 pm

Też uważam tłumaczenie za słabe. Przy 30-leciu bym to jeszcze zrozumiał, bo ono się odbywało po festiwalu, a 35-lecie odbywa się przed festiwalem. A po 35-leciu już do niego nie trzeba się chyba przygotowywać... Tym bardziej, że Zespół gra gdzieś tam 26.07...

Smutne to, że festiwal w okrągłą rocznicę śmierci Ryśka odbędzie się bez Dżemu, który grał tam od 16 lat...

Oczywiście, jeżeli to co napisane jest w powyższym artykule to prawda. Bo może to tylko jakieś ploty. Oby!

Co do festiwalu - pomysł spektaklu wydaje mi się mega! Myślę, że będzie to fajna odmiana, taka odskocznia od koncertów :)
Ostatnio zmieniony wt mar 18, 2014 2:15 pm przez ArekJ, łącznie zmieniany 1 raz.
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » wt mar 18, 2014 1:12 pm

Może się nie znam, ale w sytuacji gdy się samemu organizuje swój koncert i potem chce się z tego wyprodukować płytę to w polskich realiach raczej się na tym nie zarabia. To raczej występ w ramach festiwalu R.R. wiązałby się z możliwością zarobienia kilku złotych.

Nie zmienia to jednak faktu, iż szkoda, że Dżemu zabraknie na festiwalu.
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt mar 18, 2014 1:25 pm

Smar niewiadomo tylko jak to wygląda w przypadku Dżemu :). Na kasę na pewno nie narzekają i myślę, że taki koncert jak Festiwal RR powinien być dla nich priorytetem i tam pieniądze powinny być na drugim miejscu. I mimo wszystko uważam, że taki zespół jak Dżem 35 lecie zrobi w taki sposób, żeby ta kwota przynajmniej się zwróciła. Żeby nie było - też się nie znam na szczegółach, ale mam swoje odczucia :).
Ostatnio zmieniony wt mar 18, 2014 1:34 pm przez kikan, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
hiril

Postautor: hiril » wt mar 18, 2014 1:27 pm

A ja mam nadzieję, że informacja ta szybko zostanie zdementowana. Akurat w taką okrągłą rocznicę Dżemu nie mogłoby na tej imprezie zabraknąć. Co do pomysłu z plenerowym pokazem "Skazanego na bluesa" - trzymam kciuki żeby się udało!
wartości, wartości tego świata?"
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » wt mar 18, 2014 1:54 pm

Powiem tak- najprościej jest każdemu zarzucić- poleciałeś na kasę, ooo ty zły człowieku jak mogłeś.
Pewnie nikt z nas nie zna i nigdy nie pozna szczegółów tej jak i paru innych decyzji (np. czemu Festiwal uciekał z Tychów itp.).
Natomiast mając w pamięci jak wyprodukowany był koncert na 30-lecie i znając możliwości produkcyjne festiwalu widzę jednak sens takiego rozwiązania. Warto się czasem zastanowić, zanim się rzuci na forum pewne słowa. Moim zdaniem oczywiście... ;)

Pozdrawiam wszystkich!
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
Harry

Postautor: Harry » wt mar 18, 2014 1:57 pm

Bez Dżemu?? Voice of Poland??!!? STASZEWSKI????!!!??!

i pomyśleć, że zawsze byłem jedną z tych osób, które zawsze broniły festiwalu
Ale widocznie się myliłem i faktycznie zszedł na psy.
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » wt mar 18, 2014 2:39 pm

Żeby nie było, że kogoś usprawiedliwiam. Ja odniosłem się tylko do argumentu 'skoku na kasę', który moim zdaniem jest chybiony. Inna kwestią jest fakt (prawdopodobnego) braku Dżemu na festiwalu, który i mnie się nie podoba. Pewnie u podstaw tej decyzji złożyło się wiele powodów (jak piszę Borys), o których zapewne oficjalnie nigdy nie usłyszymy. Nauczony jednak życiowym doświadczeniem nie ferowałbym wyroków typu: "to wina Dżemu", "to wina Antosiewicza". Wina zapewne leży gdzieś pośrodku, jak to zazwyczaj w życiu bywa. Każdy ma swoje ambicje, wizje oraz swój interes. I nie zawsze da się to wszystko pogodzić - cóż, życie. Szkoda jednak, że najbardziej "po dupie" dostaną fani, bo magiczny dla niektórych festiwal nie będzie już taki jak zawsze.....
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » wt mar 18, 2014 2:41 pm

Smar dobrze prawi, polać mu!;)
Tzn. niech sam poleje wreszcie to piwo, co to je tak publicznie produkuje;)
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
kuba89

Postautor: kuba89 » wt mar 18, 2014 2:47 pm

borszysz pisze:Powiem tak- najprościej jest każdemu zarzucić- poleciałeś na kasę, ooo ty zły człowieku jak mogłeś.
Pewnie nikt z nas nie zna i nigdy nie pozna szczegółów tej jak i paru innych decyzji (np. czemu Festiwal uciekał z Tychów itp.).
Natomiast mając w pamięci jak wyprodukowany był koncert na 30-lecie i znając możliwości produkcyjne festiwalu widzę jednak sens takiego rozwiązania. Warto się czasem zastanowić, zanim się rzuci na forum pewne słowa. Moim zdaniem oczywiście... ;)

Pozdrawiam wszystkich!

Jestem w stanie się z tym zgodzić, pod warunkiem, że koncert na 35-lecie przejdzie do historii jako jeden z najlepszych i będzie widać, że zespół i cała jego świta podeszli do tematu ze stuprocentowym zaangażowaniem. Jednak jeśli okaże się, że wydałem 90 zł po to, żeby obserwować znudzonych, podstarzałych panów, grających "Do kołyski" z ustami w podkowę, to będę wściekły i rozczarowany.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt mar 18, 2014 3:22 pm

Nie zamierzam cofać swoich słów jak na razie. Naprawdę nie chce mi się wierzyć, żeby nie organizowali tego koncertu tak, aby się nie zwrócił (może gdyby to robili bez sponsorów:)). Ale to już nie jest tak istotne. Bardziej chodzi mi o tłumaczenie. Nie zdążą się przygotować po ponad miesiącu? Grając to samo od 30 lat? Co to ma być? Śmiech. Już od paru lat kopią nas w dupsko, ale fani i tak będą do nich lecieć, bo po 1. przybywa młodych zafascynowanych Ryśkiem, a po 2. Dżem to świętość itp. rzeczy. Mnie Kult na feście akurat nie przeszkadza, chociaż fanem nie jestem. W tej chwili mam większą ochotę jechać na festiwal niż na urodziny zespołu, który już drugi raz wypina się na koncert pamięci tego, któremu w dużej mierze zawdzięczają swój obecny status.

borszysz pisze:Natomiast mając w pamięci jak wyprodukowany był koncert na 30-lecie

Produkcja jak najbardziej na plus, ale sam koncert dla mnie jest nudny i chyba nigdy nie obejrzałem całości. Set nie tworzy żadnego napięcia.

A i jeszcze coś dopowiem. To jest wina Dżemu. Niezależnie od przyczyn i kasy - gdyby zespół szanował swoich fanów, to na tej stronie lub facebooku pojawiłoby się oficjalne oświadczenie, że nie wystąpią na festiwalu (podając oczywiście jakąś przyczynę, w którą jest się w stanie uwierzyć). Dobrze wiedzą ile ten festiwal znaczy dla fanów i że to jest też ich święto, bo nie ma co się oszukiwać, że tam publika przyjeżdża co roku właśnie dla nich. Ale wypięcie się na nas pokazali już nie raz (przypomnę tylko sytuację z dvd symfonicznie i brak jakiegokolwiek stanowiska wobec skopanego dźwięku).
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » wt mar 18, 2014 4:06 pm

Wydaje mi się że kikanowi to jakby Rysiek osobiście zaśpiewał by mu nie pasowało. Znalazł by coś na pewno np ze buty miał za duże czy też wziął inny kapelusz niż on by sobie życzył. Jeśli jest to prawdziwa informacja jest cholernie smutna. Założę się że 3/4 ludzi będących na festiwalu zawsze czekało na ten koncert. Kwestie takiej decyzji mogą być różne. Jeden powie że kasa, drugi coś innego. Każdy mówi że Dżem położył przysłowiową laskę na festiwal A nikt nie wspomni o tym że Cree na życzenie Polsatu zrobiło to samo. Umowa umową ale bez przesady. Mam nadzieję że to tylko plotka.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt mar 18, 2014 4:25 pm

Haha wiedzialem, ze zaraz wyskoczysz z wontem do mnie:). Ja mam podobne zdanie o Tobie (tyle, ze w druga strone), ale zaliczasz sie do jednego z punktow, o ktorym pisalem wyzej, wiec nie ma co sie dziwic. W kazdym razie takie jest moje zdanie i nikt nie musi sie z tym zgadzac. Mysle, ze wyrazilem je w sposob kulturalny i nikt nie powinien poczuc sie urazony. Mam nadzieje jednak, ze bede mogl je zmienic (chociaz znajac ostatnie wydarzenia - watpie).
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » wt mar 18, 2014 4:41 pm

Ja nie wiem czy ciebie cokolwiek jest w stanie uszczęśliwić. Ale większość forów ma właśnie takiego swojego "kikana". Nawet na forum Cree jest człowiek o nicku "esteta". Czasami podejrzewam że to ty jesteś.

Wróć do „Wydarzenia/Koncerty”