[2014.07.26/27] Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, Chorzów

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

murek17

Re: [26/27.07.2014] Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, Chorzów

Postautor: murek17 » śr mar 19, 2014 4:04 pm

Jestem tu raczej tylko czytającym, ale wobec tego newsa nie pozostaje mi nic innego jak coś napisać.

Jeśli informacja okaże się prawdą, a wszystko na to wskazuje, to panowie dali po całości. Śmiech na sali. Mogli sobie zadać chociaż tyle trudu żeby wymyślić porządne wytłumaczenie i nie kontraktować jakiegoś festynu w Lęborku na 26 lipca. Bo w tym momencie tracą jakąkolwiek wiarygodność. Oba koncerty dzieli półtora miesiąca, 48 DNI, i chciałbym żeby ktoś mi wytłumaczył dlaczego taki okres czasu jest niewystarczający do pojawienia się na festiwalu?? Bo na pewno nie chodzi o jakieś specjalne przygotowania do niego, bo zespół już w tamtym roku pokazał, że nie odczuwają takiej potrzeby i można zagrać w Chorzowie tak jak na każdym festynie.

Oczywiście nie znam szczegółów takiej decyzji, ale w 20, okrągłą rocznicę nawet gdyby koncert jubileuszowy był tydzień wcześniej, to powinni się pojawić na festiwalu. I jeśli set na 35-leciu byłby dobry i miałby się powtórzyć na festiwalu to nie ma w moim przypadku mowy o narzekaniu. Cieszyłbym się że można usłyszeć jakieś perełki dwa razy w przeciągu 1,5 miesiąca.

Na 35 lecie raczej jadę. Ale entuzjazm już nie ten, mając w perspektywie koncert zespołu, któremu coraz mniej się chce, u którego już nie czuć tej energii na scenie, który nie może w ciągu roku zagrać AŻ DWÓCH niedochodowych koncertów, na których chodzi przecież właśnie o coś innego. Nie wiem dlaczego to piszę, ale jeśli mają odwalać taką kichę, jeśli nie chce im się już grać na festiwalu, albo jak mają grać tak jak w tamtym roku, to niech lepiej kończą. Mam do nich wielki szacunek, ale naprawdę jeśli nic się nie zmieni, to nie będę miał ochoty oglądać kompletnie wypalonych dziadków, którzy stoją na scenie jakby się ledwie znali, robią swoje i idą do domu. Bo tak to zaczyna powoli wyglądać. I rozumiem że przecież grają razem już te 35 lat, że coś się mogło wypalić, że już nie ma chęci... ale no właśnie - skoro tak się dzieje, to chyba trzeba tu coś przemyśleć, i albo coś zrobić, albo sobie odpuścić. Bo wierzę że panowie mają na tyle dumy i poczucia własnej wartości że nie będą się rozmieniać na drobne.

Trochę się rozpisałem, ale musiałem to z siebie wyrzucić.
Awatar użytkownika
olusia11

Postautor: olusia11 » śr mar 19, 2014 7:57 pm

no to mamy czarno na białym
wrzucam fejsbukowy link i oficjalną informacją
https://www.facebook.com/FestiwalRyskaR ... 11/?type=1
Awatar użytkownika
dzemland

Postautor: dzemland » śr mar 19, 2014 8:30 pm

Nie spodziewałem się, że kiedyś przeczytam na tym forum aż taką falę krytyki pod adresem Dżemu, łącznie z propozycjami zakończenia kariery. No ale co tu dużo ukrywać, jest ona w pełni uzasadniona. Cała sytuacja odbija się szerokim echem w internecie i uważam, że odbije się czkawą również zespołowi. Trochę szacunku dla ludzi Panowie muzycy. Zyczę powodzenia i dużej frekwencji na koncercie urodzinowym.
Miszcz123

Postautor: Miszcz123 » śr mar 19, 2014 8:36 pm

I tym sposobem Dżem skutecznie zniechęcił mnie do swojego jubileuszu. Jak widzę nie tylko mnie. Z resztą pisząc, to pod wpływem emocji, stwierdzam, że po prawie 40 koncertach nie wybiorę się na kolejny parę kroków od domu. A czekałem kilka miesięcy. I tak odpada Mińsk, Skierniewice, Pruszków, Warszawa. Bilety średnio po 50 zł x 2 osoby = 400 zł mniej dla Dżemu. Dziękuję.

I jeszcze ten festyn 26.07 gdzieś w Polsce...
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » śr mar 19, 2014 8:44 pm

Miszcz123 pisze:[...]Z resztą pisząc, to pod wpływem emocji, stwierdzam, że po prawie 40 koncertach nie wybiorę się na kolejny parę kroków od domu. A czekałem kilka miesięcy. I tak odpada Mińsk, Skierniewice, Pruszków, Warszawa. Bilety średnio po 50 zł x 2 osoby = 400 zł mniej dla Dżemu. Dziękuję.
nie tak to działa ;)
Miszcz123

Postautor: Miszcz123 » śr mar 19, 2014 8:48 pm

Ale daje satysfakcję i pokazuje zespołowi, że coś jest nie tak. 400 zł to niewiele i oczywiście nie wszystko jest przeznaczone dla zespołu. Z drugiej strony jeśli więcej osób stwierdzi, że "obraża się" i nie pójdzie na koncert to kwota ta się pomnoży. Nie chodzi mi o to, żeby nawoływać do bojkotu ;)
Awatar użytkownika
hiril

Postautor: hiril » śr mar 19, 2014 9:34 pm

Muszę przyznać, że ze smutkiem przeczytałam oświadczenie Pana Antosiewicza. Wciąż miałam jednak nadzieję, że to tylko jakaś plotka, wyrwane z kontekstu zdanie Pana Martinka. Tymczasem...
Wciąż liczę na jakieś oficjalne oświadczenie ze strony Dżemu - wydaje mi się, że fani zasłużyli na coś takiego. Zwłaszcza patrząc na to jakie są reakcje. Przykre jest to, że Panowie niejako zlekceważyli prawdziwych, wieloletnich fanów kapeli, dla których Festiwal im. Ryśka Riedla jest imprezą wpisywaną w kalendarz bez wahania od lat.
Mam już bilety na 35 urodziny i mimo wszystko pojadę i zapewne będę się świetnie bawić ale "jednak czegoś nam żal...".
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata?"
Awatar użytkownika
olusia11

Postautor: olusia11 » śr mar 19, 2014 9:43 pm

smutne to. panowie dżemowcy- straciliście u mnie bardzo dużo. zrezygnowałam z jubileuszowego koncertu- bo jeśli ktoś olewa fanów, olewa Ryśka w jego rocznicę śmierci (20.!), dla... no właśnie, w imię czego? pieniędzy? konfliktu z kimś..Cree, Antosiewiczem?
bardzo źle to o nich świadczy.. czekam na jakieś sensowne wyjaśnienie z ich strony. no, chyba że nawet na taką namiastkę szacunku już nie zasłużyliśmy..
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » śr mar 19, 2014 11:03 pm

a tutaj, tak dla przypomnienia : Maciek o Festiwalu (jeśli mnie pamięć nie myli rok 2005)
Matteo90

Postautor: Matteo90 » śr mar 19, 2014 11:30 pm

wielki PLUS dla Adi -moderator strony jeśli się nie mylę ,dla Borysa chłopaka który założył Skazanych ,że Też komentują tę sytuację i DOBRZE ,że nie siedza jak myszy pod miotłą.Panowie może Wy coś zrobicie z tą fatalną informacją ,macie przecież jakiś kontakt z zespołem ! oczekuję Tylko "normalnego" wyjaśnienia całej sprawy :x to takie przykre ... :(
Akinom

Postautor: Akinom » czw mar 20, 2014 1:34 am

Petycja do podpisania: http://www.petycjeonline.com/festiwal_k ... e_bez_demu
Do tej pory myślałam, że to jakieś nieporozumienie, plotka, wymysł jakiegoś redaktorka. Teraz jest mi po prostu smutno, bo co roku jak głupia czekałam na koncert Dżemu na festiwalu. I tak jak większość z Was, jeśli Panowie nie zmienią zdania, albo nie podadzą jakiejś poważnej przyczyny, dla której nie zagrają na festiwalu, raczej sobie odpuszczę ten ich pożal się boże jubileusz. A tak cieszyłam się na dwie dżemowe imprezy jednego lata.
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » czw mar 20, 2014 5:22 am

Matteo90 pisze:(...)dla Borysa chłopaka który założył Skazanych(...)

Wyjaśnijmy coś- NIE zakładałem "Skazanych";)

A co do komentowania- ja powiedziałem swoje zdanie i tyle. Zespół nie jest grupką ludzi z przypadku i oni doskonale wiedzą ile dla nas, fanów znaczy ten festiwal i jestem absolutnie pewien, że decyzja by nie grać na nim w tym roku nie została podjęta od tak, tylko kosztowała ich wiele przemyśleń i na bank mieli kilka konkretnych powodów dla których podjęli taką, a nie inną decyzję.

Kiedyś, jak byłem młodszy pewnie marudziłbym tak jak to ja miałem w zwyczaju (przydomek "Wieczny Malkontent" nie wziął się przecież z powietrza :wink:), wyzywałbym zespół od najgorszych, wietrzył spisek, układ, a w 36 sekundzie słyszałbym strzały :wink:.
Jednak praca w tej koncertowej branży (fuj, obrzydliwe słowo), pokazała mi, że nie zawsze wszystko jest takie jak nam się w pierwszej chwili wydaje i czasem lepiej nie znać wszystkich powodów dlaczego jest tak, a nie inaczej. Róbmy swoje i tyle.

Moja więc prośba do wszystkich- ochłońmy, spróbujmy na to spojrzeć szerzej i nie rzucajmy oskarżeń na prawo i lewo.

Pozdrawiam wszystkich!
Borszysz
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
szubaksc

Postautor: szubaksc » czw mar 20, 2014 9:02 am

A mi się wydaje że jakieś wyjaśnienia się nam należą.Jeździmy na ten festiwal od paru dobrych lat.Dzień po zakonczeniu festiwalu zaczynamy odliczać dni do następnego.Dostaliśmy porządnego kopa w dupę tą wiadomością że nie zagrają.Miały być 2 super imprezy Dżemowe tego lata,i został nam festiwal,bo ja na pewno na Jubileusz się nie wybiorę.Pozdrawiam
murek17

Postautor: murek17 » czw mar 20, 2014 11:02 am

Borys,

OK, nie rzucajmy wyroków. Ale myślę że każdy, już abstrahując od tego co sądzi o całej sprawie, chciałby znać prawdziwy powód nieobecności. Bo ten podany jest, powiedzmy szczerze - słaby. I raczej nikt w to nie uwierzy. Prawdziwy powód. Jeśli chodzi nawet o konflikt - to choćby najogólniej, bez wyciągania brudów. Jest to jedyna szansa dla zespołu by nie potracić wielu fanów, szansa że wtedy może ta nieobecność zostanie potraktowana łagodniej. Już teraz widać wściekłość wielu i jeżeli zostawi się ich z takim tanim kitem, to jestem pewien że odwrócą się od zespołu. Bo o ile ja potrafię być jeszcze wyrozumiałym i często naiwnie wierze w różne rzeczy (tak, wciąż mam nadzieje że coś sie w Dżemie polepszy), to niektórzy bardzo twardo stąpają po ziemi i nie potrzeba im wiele, żeby się odwrócić.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » czw mar 20, 2014 11:44 am

Wojtku z całym szacunkiem: nie wierzę w to, że nie było możliwości dogadania się tak, aby ten koncert się odbył. Dżemy dobrze wiedzą, że to jest najważniejszy koncert w całym roku. To od nich powinniśmy się dowiedzieć, że nie zagrają. Jeżeli ma się jakikolwiek szacunek do swoich fanów, to tak właśnie się postępuje. A nie, że najpierw jakieś pogłoski, potem artykuł i dopiero sam Antosiewicz. Tak się po prostu nie robi i nie obchodzi mnie co było faktycznym powodem. Zresztą wystarczy spojrzeć nawet na Twój przykład po "aferze" z wpisem na blogu Alicji Janosz. Od razu zająłeś konkretne stanowisko. I to jest profesjonalizm. A chyba nie ma co ukrywać, że Hoodoo "gra" jednak w innej lidze. Znając życie Dżem i tak to oleje czekając aż sprawa ucichnie.

angus_y pisze:Kikan jestem z Tobą całym sercem

GreenHorn pisze:kikan Dobrze, że jesteś z Nami tutaj

Dziękuję za wsparcie :). Ale tak na poważnie moje narzekanie nie bierze się z tego, że postanowiłem zostać hejterem i krytykować wszystko co się da. Czuję się raczej jaki Adi, który "dostał w ryj". Tyle, że zacząłem już po nim dostawać parę lat temu. Wystarczy poczytać moje posty jak wypowiadałem się kiedyś, a jak teraz.

murek17 pisze: to niektórzy bardzo twardo stąpają po ziemi i nie potrzeba im wiele, żeby się odwrócić.

A u niektórych (jak u mnie) proces odwracania trwał jakiś czas. Dlatego nieco się wkurzam jak mi wyskakuje taki Robercik, który jest na forum nieco ponad 3 lata i pyskuje :D. Chociaż z jednej strony to rozumiem, bo pamiętam jak ładnych parę lat temu mieliśmy tutaj dziewczynę o nicku peepshow. Bardzo krytykowała zespół (w dodatku wulgarnie) i wtedy jeszcze ich broniłem. Nie wiem jak zachowałbym się dziś.

Podsumowując: nie ma szans, żebym pojechał na urodziny po takim zachowaniu. Nieważne czy powodem była kasa czy cokolwiek innego. Nad festiwalem się zastanowię (to już zależy od mojej sytuacji finansowej :)). Liczę na jakieś oficjalne wyjaśnienia (konkretne, a nie bzdury o braku czasu do przygotowania) i nawet przeprosiny ze strony zespołu. Znając życie o powodach tej decyzji dowiemy się z nowego wydania "Ballady", które być może się pojawi na 35 czy 40 lecie.

EDIT:

Są też plusy obecnej sytuacji - forum odżyło :D
"Nothingman... Isn't it something...?"

Wróć do „Wydarzenia/Koncerty”