[2014.07.26/27] Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, Chorzów

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
hiril

Re: [26/27.07.2014] Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, Chorzów

Postautor: hiril » czw mar 20, 2014 1:15 pm

Mimo olbrzymiego rozczarowania nie mam zamiaru odwracać się od kapeli, bo mój wewnętrzny optymizm nakazuje mi wciąż wierzyć, że w tym Dżemie ciągle siła drzemie...
Oby tylko ta sprawa jakoś się wyjaśniła! Najgorsze co mogą zrobić teraz Panowie z Dżemu to zignorować wszystkie te dyskusje, które toczą aktualnie fani. Muszą wyjść im na przeciw - muszą się wytłumaczyć.
Ostatnio zmieniony wt mar 25, 2014 7:04 pm przez hiril, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata?"
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » czw mar 20, 2014 1:28 pm

Ja też nie mam zamiaru "zrywać" mojej Dżemowej przygody. Co nie zmienia faktu, że ostatni zastój w secie mi się dość mało podoba no i teraz ta sprawa z festiwalem...

Z każdym koncertem na który jadę liczę, że coś się zmieni... Może w Mińsku? Kto wie? ;)
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » czw mar 20, 2014 1:51 pm

hiril pisze:Panowie z Dżemu to zignorować wszystkie te dyskusje, które toczą aktualnie fani.

? Gdyby mieli zignorować, to raczej by się nie tłumaczyli. Powinni raczej pomyśleć "kurczę, rzeczywiście daliśmy ciała, trzeba się wytłumaczyć" :)
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » czw mar 20, 2014 2:28 pm

Jakieś takie niewyraźne to tłumaczenie. Może jakieś stanowisko pojawi się na głównej. Choć uważam, że sprawa skończy się tak samo, jak z daniem dupy przy "Symfonicznie", czyli położą uszy po sobie, nie będą reagować, w myśl zasady - jakoś to będzie. Poza tym - super - kolejne wydawnictwo, tym razem z 35-lecia się szykuje. Ostre walenie odbiorców na kasę.

Miałem zamiar się po latach w końcu wybrać na Śląsk, posłuchać Dżemu. Odechciało mi się. U siebie jeszcze sobotni koncert zobaczę, ale tylko i wyłącznie dlatego, że mój chlebodawca patronuje wydarzeniu i nie muszę wykładać kasy. Inne "sztuki" w bliższym lub dalszym otoczeniu sobie odpuszczam.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Awatar użytkownika
hiril

Postautor: hiril » czw mar 20, 2014 2:34 pm

kikan pisze:
hiril pisze:Panowie z Dżemu to zignorować wszystkie te dyskusje, które toczą aktualnie fani.

? Gdyby mieli zignorować, to raczej by się nie tłumaczyli. Powinni raczej pomyśleć "kurczę, rzeczywiście daliśmy ciała, trzeba się wytłumaczyć" :)

O to właśnie mi chodziło kikan ;) Napisałam, że "najgorsze co mogą zrobić to zignorować...".
ivisenna

Postautor: ivisenna » czw mar 20, 2014 7:47 pm

No to sobie nieźle nagrabili. Gdyby chociaż zespół pierwszy wypowiedział się na ten temat, jakoś sensownie uzasadnił, myślę, że byłoby nam tylko przykro, ale teraz rozpętała się niezła burza. To ich milczenie jest rzeczywiście trochę przygnębiające, ale może poczekajmy jeszcze. jejku, naprawdę ciężko mi uwierzyć, że mogli zrezygnować z Festiwalu z jakiegoś błahego powodu. Też się wybierałam na urodziny, ale na razie poczekam z kupnem biletu aż to się wyjaśni. Szkoda tylko pana Antosiewicza, brak Dżemu pewnie zniechęci trochę ludzi do przybycia na Festiwal, a już ostatnio były chyba jakieś problemy.
„Nie ma demonów, jeśli nie uważać za demona wolności; świat jest jeden i Bóg jest jeden, i wiara jest jedna, przybyszu, a reszta jest milczeniem.”
RobertS

Postautor: RobertS » czw mar 20, 2014 8:19 pm

viewtopic.php?f=12&t=3821

trzy lata temu część zespołu przestała mnie poznawać po tej wypowiedzi i chociaż wytłumaczyłem L.M., że "chodzi" o zupełnie innego prezia i inną kasę zostałem zaocznie osądzony i wymazany z pamięci niektórych...
Ja tego nie będę robił, tym bardziej zaocznie.
Po prostu smutek, żal, pustka...
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pt mar 21, 2014 8:14 pm

To ja - być może naiwnie - zapytam w sprawie Cree vs. Dżem. Może to kwestia do Armina, ale pewnie nie tylko. Bo i tu się pojawiły wpisy o jakichś niesnaskach między młodym Riedlem a Dżemami. Ówdzie kilka zdań o banie ze strony Dżemu na granie ich kawałków przez Cree. Jak to z tym jest?
(W jakiś sposób to się chyba wiąże z tematem?:D)
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Awatar użytkownika
Jakub

Postautor: Jakub » wt mar 25, 2014 11:50 am

Niepokoi mnie agresywna reakcja wielu tzw. fanów. A już chyba szczytem był komentarz na fb o tym, że Maciek Balcar będzie musiał sprzedać swojego Harleya. Jad, agresja. Dla mnie pamięć o Riedlu nie sprowadza się tylko do tego festiwalu. A jego organizacja pozostawia wiele do życzenia. W takiej dziwnej, nie da się ukryć, sytuacji powinna pojawić się informacja od zespołu. Nie żałuję, że 30-lecie odbyło się w Spodku, bo było magicznie. Dlaczego niby zespół musi obchodzić 35 lecie w na festiwalu? Czy do tej pory olewali pamięć o R? Czy czasem nie jest tak, że na zwykłych koncertach też go wspominają? Dlaczego ten festiwal musi być jedyną najważniejszą okazją by uczcić pamięć o Ryśku?
Pojawia się też dużo komentarzy o setliscie. Może co niektórzy są za bardzo uzależnieni od yt i nudzą ich setne wersje całej w trawie? Lepiej wspominam czasy bardziej odległe, gdzie mniej było w tym wszystkim "internetu", chodziło się na koncerty, słuchało się radia, nie było zjawiska fanów od filmu Kidawy-Błońskiego itd. Jakoś nikt nie narzekał, że nie ma wielkich rewolucji w setlistach, a przecież sporo utworów się powtarzało. Może muzycy mają się pozamieniać instrumentami? Albo nie, wokalistą powinien zostać Sebastian Riedel. Tak, to by pasowało. Spełnienie marzeń wielu fanów...
joasia78

Postautor: joasia78 » wt mar 25, 2014 12:30 pm

Nareszcie ktoś tu napisał coś mądrego. Dzięki!!!Jakubie zgadzam się z Tobą w 100% :D
Awatar użytkownika
hiril

Postautor: hiril » wt mar 25, 2014 2:21 pm

Jakubie-wyręczyłeś mnie od napisania czegoś co od dawna chodziło mi po głowie. Owszem, mi także nie podoba się brak Dżemu na festiwalu. Ale każde zażalenie można sformułować w sposób kulturalny. Nie podobają mi się pełne jadu komentarze, niejednokrotnie z użyciem wulgaryzmów. Mimo wszystko okażmy Panom z Dżemu nieco szacunku przez wzgląd na ich osiągnięcia i wieloletnią pracę.
Ostatnio zmieniony wt mar 25, 2014 7:51 pm przez hiril, łącznie zmieniany 1 raz.
szubaksc

Postautor: szubaksc » wt mar 25, 2014 3:56 pm

Ok My mamy mieć szacunek do zespołu,ale już zespół do nas nie musi???Ok jeżeli nie chcą zagrać to ok wszystko mozna zrozumieć,ale wydaje mi się że powinni się wytłumaczyć jaka jest tego przyczyna.Każdy wie że tam przyjeżdżają najwierniejsi fani Dżemu,a nie jak to nieraz jest na małych koncertach ,gdzie większość ludzi jest przypadkowych.Pozdrawiam
tomekw

Postautor: tomekw » wt mar 25, 2014 4:15 pm

Zgadzam się, że festiwal bez Dżemu to jakaś kpina, ale oszczędźmy sobie zbędnych epitetów i wulgaryzmów i cieszmy się każdą chwilą z zespołem na koncertach. Chłopaki razem zagrają jeszcze kilka lat (obstawiam max pięć lat) i później zostaną nam tylko płyty i wspomnienia..... Wtedy będzie płacz i lament........Pozdrawiam optymistów.....
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » wt mar 25, 2014 6:36 pm

Jakubie Większość osób ma pretensje, że Dżem nie zagra podczas Festiwalu ,ale że Dżem nie zdecydował firmować go swoim jubileuszowym koncertem, będąc zatem przyczyną z jego rezygnacji.... O tym nie słyszałem...Była propozycja takiego koncertu, ale Dżem miał prawo z niej zrezygnować, ale z zagrania koncertu podczas "Ryśka"...? Nie znam na to odpowiedzi
Tym bardziej jest konieczne oficjalne wyjaśnienie w tej sprawie, bo zaczyna się robić śmierdzący majonez z tej sprawie..

Na sprawę repertuaru koncertowego spojrzeć można wszelako, twój przykład z "uzależnieniem od yt " - przyznam jest mało przekonujący. Bo widzisz są jeszcze fani, którzy jeżdżą za zespołem, ludzie którzy wiele lat traktują kapele jako niewidzialny członek rodziny... Wydają duże pieniądze na bilety. I mają prawo oczekiwać jednak nieco urozmaiconego repertuaru koncertowego, który to zespół posiada bogaty...Ostatnim czasy dzieję się jednak inaczej...Twoje słowa budzą we mnie tezę, że mamy się cieszyć z łaski, że zespół wogóle gra...Nie oczekiwać nic od zespołu, zwłaszcza powiewu w programie koncertowym...Dla pociechy ducha sporo jest nagrań na YouTubie A co najważniejsze: Nie wypowiadać się Broń Boże w negatywnych barwach. To się pytam, to jest forum, czy grupa wzajemnej adoracji? Wiem, że są wypowiedzi, które trzeba traktować z przymrużeniem oka, ale w kontrze stoją silne argumenty, który są uzasadnieniem niesłuszności twej tezy... A na koniec niesmacznie dodając osobę Sebastiana. Nietrafione i tanie..

Słusznie wielu zauważa brak kultury w wypowiedziach forumowiczów...Wiele można zarzucić, ale i wiele można uzasadnić. Każdy z nas stara się na wszelki sposób znaleźć usprawiedliwienie decyzji zespołu Dżem. Ja też, ale widząc brak reakcji z strony zespołu...Studzi moje emocję, ale życie toczy się dalej, mleko się rozlało i skwaśniało... Piękny jubileusz przed Nami, który warto wspólnie przeżyć, bo muzyka ma łączyć, a nie dzielić. I to moje ostatnie słowo na ten temat....
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
murek17

Postautor: murek17 » wt mar 25, 2014 7:32 pm

GreenHorn, w zupełności się zgadzam.

Jakub,
Co to za stwierdzenie "tzw. fani"? Rozumiem, że są ludzie którzy toczą jad w stronę zespołu bo coś im się nie podoba, przeginają i tego nie popieram. Ale czy ktoś kto krytykuje zespół w sposób cywilizowany to dla Ciebie już nie fan? Czy fan to tylko osoba która bezkrytycznie przyjmuje to co mu zaserwują? Bo niestety do czegoś takiego zachęcasz. "Jest dobrze przecież grają, co się czepiacie, nie wymagajcie od nich, bo się obrażą". Tak niestety brzmią ostatnie zdania - pełne jakiegoś wyrzutu, że ktoś odważył się skrytykować.

Druga sprawa, kto powiedział że zespół ma obchodzić 35-lecie w Festiwalu? Wszyscy chcą aby Dżem miał jubileusz, a później pojawił się na Festiwalu. Chyba że nie zrozumiałem o co Ci chodziło ;)

Wróć do „Wydarzenia/Koncerty”