[2014.07.26/27] Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, Chorzów

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
Jakub

Re: [26/27.07.2014] Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, Chorzów

Postautor: Jakub » wt mar 25, 2014 7:52 pm

Jestem przeciwny wylewaniu brudów na zespół, zanim ten zajmie stanowisko. Wcale bezkrytycznie nie przyjmuję tego, co serwuje zespół. Jako, że są dla mnie jak rodzina, bo towarzyszą mi codziennie od 20 lat, to pozwalam sobie w sytuacji, gdy ktoś ich opluwa, zająć stanowisko. Przywołanie Sebastiana było celową złośliwością/prowokacją. Cieszę się, że pojawiły się konstruktywne opinie. Czekam teraz na informacje od zespołu. Szkoda, że przez internet przetoczyła się już lawina przykrych wpisów...Niesmak pozostanie.
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » wt mar 25, 2014 8:29 pm

zaatakowałem zespół i użyłem wulgarnego słowa, chyba zostałem "tzw. fanem". Dlaczego tak się zachowałem? ano dlatego, że :

Kiedyś mimo wielu przeciwności losu jeździłem na większość koncertów Dżemu na śląsku. Często wiązało się to ze sporym poświęceniem i spędzeniem niejednej nocy na dworcu, czy w innych dziwnych miejscach. Płakałem po śmierci Pawła jak dziecko. Zawsze promowałem zespół, wśród znajomych i mniej znajomych. Byłem też na czternastu Festiwalach RR i zawsze było to dla mnie jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Teraz kiedy okazuje się że Zespół nie zagra czuje się najnormalniej w świecie zdradzony i jest mi z tego powodu cholernie przykro. Porównałbym to nawet do sytuacji kiedy po 20 latach zdradza Cię żona którą kochałeś, której ufałeś i której bardzo wiele poświęciłeś. Chyba w takiej sytuacji mam prawo być wkurzonym?

Jakub pisze:Jestem przeciwny wylewaniu brudów na zespół, zanim ten zajmie stanowisko. [...] Czekam teraz na informacje od zespołu [...]
możesz się nie doczekać
Awatar użytkownika
Jakub

Postautor: Jakub » śr mar 26, 2014 8:51 am

Adi, a czy nie czujesz się zdradzony przez organizatorów Festiwalu? Może warto się dłużej nad tym zastanowić? Myślisz, że zespół od tak podjął taką decyzję? Może warto połączyć ze sobą pewne fakty i trochę na chłodno podejść do sprawy...
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » śr mar 26, 2014 9:24 am

Jestes w stanie przedstawic te fakty czy bronisz ich tylko fanbojsko? Komentarzami na facebooku nie ma akurat co sie sugerowac, bo tam w duzej mierze wypowiadaja sie srednio rozgarnieci ludzie.
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
Jakub

Postautor: Jakub » śr mar 26, 2014 10:37 am

Owszem, jestem w stanie. Zacznę od wypowiedzi borszysza: "Zespół nie jest grupką ludzi z przypadku i oni doskonale wiedzą ile dla nas, fanów znaczy ten festiwal i jestem absolutnie pewien, że decyzja by nie grać na nim w tym roku nie została podjęta od tak, tylko kosztowała ich wiele przemyśleń i na bank mieli kilka konkretnych powodów dla których podjęli taką, a nie inną decyzję." [...] " Jednak praca w tej koncertowej branży (fuj, obrzydliwe słowo), pokazała mi, że nie zawsze wszystko jest takie jak nam się w pierwszej chwili wydaje i czasem lepiej nie znać wszystkich powodów dlaczego jest tak, a nie inaczej. Róbmy swoje i tyle. "

Wypowiedź daje wiele do myślenia.

Dalej. Występ Cree w Sylwestra z informacją promującą "w programie m.in. największe przeboje zespołu Dżem" i co za tym idzie informacje dot. konfliktu między Cree a Dżemem.
Występ TSA w 2013 roku na festiwalu - czas trwania koncertu i wypowiedź Marka Piekarczyka dająca wiele do myślenia.

Dla mnie nie wszystko tu jest czarno-białe. Ciekawe co by było, gdyby zamiast oświadczenia Pana Antosiewicza pojawiło się oświadczenie Dżemu. Wszyscy by jechali po Antosiewiczu?
Wątpliwości nie ulega fakt, że wszystko to nie służy ani zespołowi ani fanom. Przekaz, który płynął z tej muzyki, filozofia życia, myślenia... gdzieś to wszystko poszło na bok...
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » śr mar 26, 2014 11:03 am

A te fakty, które miałeś przedstawić? Bo zaprezentowałeś domysły.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Awatar użytkownika
Jakub

Postautor: Jakub » śr mar 26, 2014 11:12 am

nie przedstawiłem faktów, które doprowadziły do decyzji zespołu, a fakty (czyli wydarzenia które miały swoje miejsce i czas) które łączę ze sobą i na podstawie których staram się chłodno podejść do tematu. Jeżeli koncert TSA w 2013 roku i konkretna wypowiedź Marka Piekarczyka, występ Cree i repertuar jaki grali na sylwestrowym koncercie, wypowiedź człowieka ze stowarzyszenia są domysłami, to ok.
Kończę swoją aktywność w tym temacie. Pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
olusia11

Postautor: olusia11 » śr mar 26, 2014 2:53 pm

Jakub pisze:
Dalej. Występ Cree w Sylwestra z informacją promującą "w programie m.in. największe przeboje zespołu Dżem" i co za tym idzie informacje dot. konfliktu między Cree a Dżemem.

gdzieś w internecie- chyba na stronie festiwalu- menager Cree napisał, że ewentualne nieporozumienia między Cree a Dżemem nie mają nic wspólnego z ich nieobecnością na festiwalu.

Jakub pisze:Dla mnie nie wszystko tu jest czarno-białe. Ciekawe co by było, gdyby zamiast oświadczenia Pana Antosiewicza pojawiło się oświadczenie Dżemu. Wszyscy by jechali po Antosiewiczu?

ale oświadczenie Dżemu się nie pojawiło i o to nam właśnie chodzi. Gdyby podeszli do tego problemu inaczej, wyjaśnili nam, dlaczego ich nie będzie.. to ludzie by to zrozumieli i nie byłoby takiej krytyki. myślę, że fanów boli właśnie taki lekceważący stosunek, jakim się Dżem wykazał, olewając trochę sprawę.
Pozdrawiam i do zobaczenia na festiwalu. :wink:
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » śr mar 26, 2014 7:35 pm

Jakub pisze:Owszem, jestem w stanie. Zacznę od wypowiedzi borszysza: "Zespół nie jest grupką ludzi z przypadku i oni doskonale wiedzą ile dla nas, fanów znaczy ten festiwal i jestem absolutnie pewien, że decyzja by nie grać na nim w tym roku nie została podjęta od tak, tylko kosztowała ich wiele przemyśleń i na bank mieli kilka konkretnych powodów dla których podjęli taką, a nie inną decyzję." [...] " Jednak praca w tej koncertowej branży (fuj, obrzydliwe słowo), pokazała mi, że nie zawsze wszystko jest takie jak nam się w pierwszej chwili wydaje i czasem lepiej nie znać wszystkich powodów dlaczego jest tak, a nie inaczej. Róbmy swoje i tyle. "

Wypowiedź daje wiele do myślenia.
wypowiedź jak wypowiedź, takie same przemyślenia jak moje i Twoje.

brak związku.
Cree z tego co wiem nie miało wyjścia i mogło albo zagrać kawałki Dżemu, albo świętować nowy rok w domu.

Występ TSA w 2013 roku na festiwalu - czas trwania koncertu i wypowiedź Marka Piekarczyka dająca wiele do myślenia.
a w tym temacie mogę przedstawić Ci moje domysły, bo nie są to fakty. Nie wiem czy pamiętasz, ale namieszało się trochę w rozkładzie jazdy Festiwalu 2013. M.in właśnie przez Cree które z niedzieli przeskoczyło na sobotę. Spowodowało to spory bałagan i według moich domysłów to właśnie było przyczyną krótkiego koncertu TSA. To jak i FAKT, że o 22giej grali drugi koncert. Wart podkreślenia jest FAKT, że Marek Piekarczyk na Festiwalu 2014 się pojawi, wniosek? Chyba jednak nie ma nic do organizatora, lub to coś nie jest na tyle duże żeby nie przyjechał na Festiwal dla Ryśka.

Dla mnie nie wszystko tu jest czarno-białe. Ciekawe co by było, gdyby zamiast oświadczenia Pana Antosiewicza pojawiło się oświadczenie Dżemu. Wszyscy by jechali po Antosiewiczu?
a no widzisz, ciekawe co by było. Niestety Dżem nie raczył poinformować nawet członków własnego Oficjalnego Fan Clubu i dowiedzieliśmy się o tym z gazety...

Wątpliwości nie ulega fakt, że wszystko to nie służy ani zespołowi ani fanom. Przekaz, który płynął z tej muzyki, filozofia życia, myślenia... gdzieś to wszystko poszło na bok...
otóż to
artii18

Postautor: artii18 » śr mar 26, 2014 7:48 pm

A może to przedwczesny żart na prima aprilis? :shock:
"A kiedy zwiędnie róży kwiat,pojawisz się znów i zwrócisz jej blask..."
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » śr mar 26, 2014 8:15 pm

A może 27.07 stanie się to co stać się miało na 35 leciu? Była mowa o 2 zagranicznych gwiazdach ale jak widać na 35 lecie się nie udało. Bo jeśli tak to git!
Awatar użytkownika
Jakub

Postautor: Jakub » śr mar 26, 2014 8:21 pm

Co prawda, napisałem że nie będę się już odzywał w temacie, ale ... być może ja nie chcę przyjąć do wiadomości tego. Nie mogę sobie wyobrazić, że "mój" zespół może zachowywać się w sposób, o jakim piszą ludzie. I nawet przed moją żoną próbowałem ich wytłumaczyć... .
dariluck

Postautor: dariluck » czw mar 27, 2014 3:32 pm

Tak przyglądam się tej dyskusji i myślę sobie,że Dżem ma wielkie szczęście,że ma takich fanów, którzy nawet takie delikatnie mówiąc kontrowersyjne decyzje jak ta próbują racjonalnie wytłumaczyć. A co na to zespół? Ano nic, tak jak przypadku felernego wydawnictwa symfonicznego ma wszystko tam gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę.Nie dziwi mnie fakt,że Panowie muzycy chcą zarobić na godną emeryturę, że na koncertach z dawnej magii wiele nie pozostało bo zespół od lat odcina kupony a naprawdę wartościowe utwory nagrane przez ostatnich 20 lat spokojnie można policzyć na palcach jednej ręki. Dlatego jakiś czas temu powiedziałem sobie dość, nie zamierzam brać w tym cyrku udziału i psuć sobie dawnych wspomnień, nie kupuje kolejnych wydawnictw koncertowych bo ile może słuchać tego samego (pamięci Pawła,urodziny, symfonicznie, teraz może kolejne urodziny). Może warto zagłosować portfelem i w ten sposób pokazać zespołowi,że nie pasuje nam ten"trynd", chyba,że tylko ja na starość zrobiłem się marudny :)

Wszystkiego dobrego.
mizerny

Postautor: mizerny » czw mar 27, 2014 6:54 pm

Przeczytałem gdzieś, że daty Festiwalu i 35 lecia są zbyt bliskie. Ja się pytam: A jak było 30 lecie które odbyło się 03.10 a festiwal końcem lipca to nie było za krótko? I dało się wtedy?
Już lepiej by było (wg mnie) połączyć urodziny z Festiwalem...

Dobrze Adi to sformułował. Większość prawdziwych fanów może czuć się po prostu zdradzona. Poznałem wielu ludzi którzy na prawdę oddają tyle serca dla organizacji spotkań, pokonują setki kilometrów aby być na koncertach, mimo swoich obowiązków rodzinnych, pracy itd..

Najbardziej boli fakt, że nie ma żadnego oficjalnego oświadczenia, w szczególności do OFICJALNEGO Fanklubu Dżemu. To po prostu jakaś wielka kpina...

Pierwszy raz od 15 edycji, w okrągłą 20-stą już niestety rocznice śmierci Ryśka, bez którego Dżem by nie zaistniał (przynajmniej na pewno nie ąż tak) nie usłyszymy na Festiwalu Dżemu. Przykre.
Awatar użytkownika
Jakub

Postautor: Jakub » czw mar 27, 2014 10:07 pm

wejdźcie sobie na fanpage Balcara na fb. Wpisy w stylu "zespół Dżem zagrał kolejny wspaniały koncert, a bilety sprzedały się w 3 minuty". Ktoś mu to pięknie moderuje.
Łudziłem się, że coś się pojawi. Dzisiaj czuję się, jak bym dostał z buta w twarz od bliskiej osoby, której ufałem i z którą byłem przez większość swojego życia. Nie pozostaje nic innego, jak przyjechać na festiwal, mało tego, zrobić wszystko żeby to był najlepszy festiwal w historii. I mam nadzieję, że Cree będzie miało "w programie m.in. największe przeboje zespołu Dżem" ;)
Co za czasy....

Wróć do „Wydarzenia/Koncerty”