Rawa Blues - koncert dla Ryśka

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Re: Rawa Blues - koncert dla Ryśka

Postautor: Adi » pn wrz 29, 2014 12:51 pm

Chętnie bym przeczytał Twój komentarz
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt wrz 30, 2014 10:10 am

Na fescie Bergera tez nie grali :). Nie sadze, żeby Maciek miał wiele do gadania w ostateczności. Zreszta ma spora grupe swoich fanów. Rysiek byl darem i przekleństwem jednocześnie. A raczej wciaz jest:). Szczerze mówiąc, to juz mam to wszystko gdzies skoro zespoł musi odzywać sie do fanów przez prawnika. Ja w zamian serdecznie dziękuję za koncerty i wszelkie płyty z odgrzewanymi kotletami. Może głupie zdanie w tej chwili, ale jak tak sobie czytam czasami komentarze w grupie fejsbukowej, to tym bardziej nie mam ochoty juz sluchac tego zespolu. Przykro mi tak pisac, serio. Swego rodzaju upadek idealow haha :). Koncerty i tak zapychane tlumem, hajs sie zgadza, wiec może nie ma co się dziwić...
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt wrz 30, 2014 2:43 pm

Akurat Festiwalu Pawła Bergera już nie ma... I to nie ma nic z Dżemem wspólnego, co przeczytać można na stronie:
http://www.gramynadprosna.pl/ na którą przekierowani zostajemy po wejściu na http://festiwalbergera.pl/
[2014-07-16] Przed nami 8-ma już edycja naszego Festiwalu...
Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się jak rozruszać muzycznie ten powtarzający sie od zawsze schemat. W tym roku będzie nieco inaczej i mamy nadzieję, że lepiej. Dotychczasowy obraz Festiwalu nie dawał nam już żadnych szans rozwoju.Wielokrotnie zmuszeni byliśmy do odrzucenia znakomitej muzycznej propozycji jedynie ze względu na ów nieszczęsny brak instrumentów klawiszowych. Przyjmowaliśmy do wiadomości wszystkie krytyczne uwagi dotyczące "ogranej" formuły Festiwalu i w konsekwencji postanowiliśmy ostatecznie otworzyć się na wszelkie muzyczne gatunki.

Po setkach sygnałów, mówiących wyraźnie o tym, że dotychczasowa formuła Festiwalu mocno ogranicza zespołom możliwość zagrania na nim ze względu na warunek zastosowania w prezentacji instrumentów klawiszowych, Komitet Organizacyjny Festiwalu jednogłośnie zdecydował maksymalnie rozszerzyć zastaną formułę, rezygnując z tego wymogu.

Jednocześnie informujemy że jedną z głównych nagród nadal pozostaje nagroda dla wyróżniającego sie klawiszowca. Jedną z wielu. Tym samym dajemy możliwość praktycznie każdemu artyście do zaprezentowania swej twórczości w konkursie.

Od tej edycji każdy ma szansę zaistnieć na festiwalowej scenie: blues, rock, heavy, rock progresywny, jazz, etc, etc. Ponadto odchodzimy od formuły klubowej prezentacji konkursowej. Aby dać możliwość dostępu do przesłuchań konkursowych szerokiej rzeszy fanów postanowiliśmy zorganizować występy konkursowe w przeddzień Festiwalu na rynku kaliskim.

Tak więc Festiwal Gramy nad Prosną od tej chwili stoi otworem dla wszystkich!!!
Pozdrawiamy i zapraszamy

Zmieniona została jak widać forma festiwalu, ale również nazwa. To już nie jest "Festiwal im. Pawła Bergera" tylko "Gramy nad Prosną".
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » śr paź 01, 2014 11:40 am

Dżem przy każdym koncercie, ważnej okoliczności poświęca miejsce swym zmarłym muzykom. 19 lat temu zagrał piękny koncert w Spodku o wymownej nazwie "List do R", później "Pamięci PB" Nie rozumiem dokąd ta dyskusja zmierza? Zespół udźwignął tragedie, która dla wielu była końcem zespołu Dżem. Jacek Dewódzki trafia w sedno w wypowiedzi o koncertach Dżemu ("Ballada o dziwnym zespole"). Czy koncerty mają zaczynać i kończyć litanią do Ryśka, biczowaniem, seansem spirytystycznym wszystko w imieniu smutku, że Ryśka Riedla nie ma wśród nas? Naprawdę więcej rozsądku. A ktoś pomyślał, że zespołu nikt po prostu nie zaprosił na specjalny koncert na "Rawie" ? O przepaści między Dżem - śląskie środowisko muzyczne krążą legendy i dziwi mnie, że kogoś to martwi? A prywatnie wolę dwa utwory zagrane z sercem, emocjami, niż 10 utworów bez ładu składu,
P.S. Koncert na "Rawie" jest pod pieczom pana Leszka Windera
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
poncek

Postautor: poncek » śr paź 01, 2014 2:44 pm

GreenHorn pisze: A prywatnie wolę dwa utwory zagrane z sercem, emocjami, niż 10 utworów bez ładu składu

Te 10 utworów, wg. Ciebie, bez ładu i składu to już gdzieś słyszałeś, czy zakładasz że tak będzie?

A co do serca i emocji, to tego w Dżemie ostatnio nie zauważyłem.
Mam jeszcze wiarę, że odmieni się los...
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » śr paź 01, 2014 4:29 pm

Zakładam, że tak będzie z wielu przyczyn. Bo nie sztuką jest zaproszenie wielu gości, a faktyczny ich udział, to dwie inne kwestie. Niemniej tym, którzy się wybierają na koncert życzę wielu pozytywnych wrażeń!
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
Dorian07

Postautor: Dorian07 » śr paź 01, 2014 8:15 pm

GreenHorn pisze:Zakładam, że tak będzie z wielu przyczyn. Bo nie sztuką jest zaproszenie wielu gości, a faktyczny ich udział, to dwie inne kwestie.

Nie za bardzo rozumie co masz w koncu na mysli, czy moglbys prosze wyjasnic?
czarekkk

Postautor: czarekkk » śr paź 01, 2014 9:04 pm

Koncert na pewno w super przekazem. Ale organizowany przez Leszka Windera czy Irka Dudka, więc chyba nic dziwnego, że Dżemu nie ma.
Co będzie jak za tydzień ktoś zorganizuje znowu koncert dla Ryśka i Dżemu nie zaprosi boję się pomyśleć..
Co do koncertu na Rawie to może GreenHornowi chodzi o to, że zdarza się, że muzycy przy takiej okazji nie do końca są po wspólnych próbach, potem improwizują, teksty mylą itd Choć przy tej okazji będzie podobno również Maciek Lipina, a on w repertuarze Dżemu jest świetny. Poza tym gra teraz rolę Ryśka w Skazanym w teatrze :)

chojnac pisze:nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podlinkować informację o takim wydarzeniu. Zwłaszcza, że linkuje się info o koncertach Cree, który historycznie dla Dżemu znaczy nieco mniej niż Rysiek, prawda?

No za "niepodlinkowanie" to trzeba Balcara osobiscie opieprzyć. I Bastka Riedla zresztą też, bo cree.pl też nie ma info :P
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » śr paź 01, 2014 11:22 pm

czarekk - wytłumacz mi proszę dlaczego miałoby się obrywać Maćkowi za niepodlinkowanie czegoś na stronie Dżemu i Bastkowi za niepodlinkowanie czegoś na stronie Cree?
Dorian07

Postautor: Dorian07 » śr paź 01, 2014 11:55 pm

ArekJ pisze:czarekk - wytłumacz mi proszę dlaczego miałoby się obrywać Maćkowi za niepodlinkowanie czegoś na stronie Dżemu i Bastkowi za niepodlinkowanie czegoś na stronie Cree?

..nie czujesz gorzkiego smaku ironii?, czy moze jest w Twoim poscie ukryta sugestia ktorej nie rozumie?
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » czw paź 02, 2014 7:12 am

Dorian07 pisze:
ArekJ pisze:czarekk - wytłumacz mi proszę dlaczego miałoby się obrywać Maćkowi za niepodlinkowanie czegoś na stronie Dżemu i Bastkowi za niepodlinkowanie czegoś na stronie Cree?

..nie czujesz gorzkiego smaku ironii?, czy moze jest w Twoim poscie ukryta sugestia ktorej nie rozumie?

Zazwyczaj czuje, ale tym razem nie ;)
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » czw paź 02, 2014 12:38 pm

czarekkk dokładnie trafiłeś w sens moich słów. Uważam, że zaproszenie wielu gości ( pominę kwestie wokalistów/ek), zawsze wiąże się z niedomówieniami, brakiem czasu na próby. Co skutkuje tak naprawdę graniem mało błyskotliwych solówek, odbieganiem od głównego tematu utworu, wszystko trochę na silę. Myślę, że nie liczy się ilość, ale jakoś. Nazwijmy koncert "jam session dla RR" i wtedy nie ma dyskusji. Znając Pana Windera myślę, że koncert ten będzie miał formę wyżej wymienioną. Ja inaczej rozumiem pojęcie koncertu . A poza tym miałem już okazję posłuchać koncertu "Życie" podczas tegorocznego Festiwalu i podaruję sobie "Rawę".
Mnie nie dziwi, że żadne informacje nie widnieją na stronach Dżemu, Cree, pana Balcara bo i po co? Uważam, że Dżem z Ryśkiem byli ikoną tego Festiwalu i moim zdaniem przypomnienie sobie o tym kim był RR, tylko przy rocznicach?
"A jednak czegoś żal"
Tych koncertów Czarek zauważył jest co raz więcej i dobrze, że Artyści chcą się zdarzyć wcale nie łatwym repertuarem, który ma zespół Dżem. Dżem każdy swój koncert de facto dedukuję Ryśkowi i nie musi dumnie tego afiszować, reklamować. A skoro komuś to nie wystarczy są stare płyty, kasety, jest YT. I nikt tego nie ma za złe, że słucha tylko nagrań z Ryśkiem. Uważam, że jednak bezpodstawne oskarżenia, że Dżem nie dba o pamięć swego, dla wielu wciąż obecnego frontmana - są krótko mówiąc bzdurą

poncek Sugeruję, że brak emocji może być efektem znudzenia, wyczerpania inspiracji z grania zespołu? Są to tylko twoje odczucia, bo liczby koncertów, ilość sprzedanych biletów - jest zaprzeczeniem twoich objaw dotyczących brakiem emocji.
Dorian07

Postautor: Dorian07 » czw paź 02, 2014 4:44 pm

GreenHorn pisze:. Uważam, że zaproszenie wielu gości ( pominę kwestie wokalistów/ek), zawsze wiąże się z niedomówieniami, brakiem czasu na próby. Co skutkuje tak naprawdę graniem mało błyskotliwych solówek, odbieganiem od głównego tematu utworu, wszystko trochę na silę.

GreenHorn, a moglbys prosze napisac jakie jest Twoje zdanie na temat jammrockowych kapel typu The Allman Brothers, Gov`t Mule itp. ktore egzystuja na zasadzie spontanicznosci (na kazdym koncercie inny set, co wieczor inni goscie- z zaprzyjaznionych kapel lub po prostu "spokrewnieni duchowoi" muzycy), czy festiwali typu Crossroads Claptona na ktore zaprasza sie "dziesiatki muzykow" i ustawia ich "raczej spontanicznie" w roznych konstelacjach.. ?
Dorian07

Postautor: Dorian07 » sob paź 11, 2014 12:41 am

Dzisiaj Koncert dla Ryska..prosze o relacje..tak bardzo chcialbym tam byc!!!...
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » ndz paź 12, 2014 8:08 am

Dorian07 pisze:Dzisiaj Koncert dla Ryska..prosze o relacje..tak bardzo chcialbym tam byc!!!...

Hej
Pojechałem specjalnie do Spodka na ten koncert. Niestety... Takich "koncertów hołdów" nie powinno się organizować.
Na scenie pojawiali się różni muzycy: Leszek Winder, Irek Dudek, panowie Głuch, Bastek R, Mateusz Korczyński, Maciek Lipina, Michał Giercuszkiewicz i inni. Pomimo tego, że na scenie pojawili się dobrzy muzycy to muzycznie było to bardzo, bardzo, bardzo słabe.
Z Dżemem miało to niewiele wspólnego.
Jedynym plusem tego koncertu był występ Maćka Lipiny, zaśpiewał bardzo dobrze.

Zagrali seta:
- Abym mógł przed siebie iść
- Słodka
- Człowieku co się z Tobą dzieje?
- Modlitwa
- Mamy forsę mamy czas
- Detox
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"